Safari nurkowe z Zatoki Trytona do Raja Ampat – podroż unikalna!


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Najbogatsze wody naszej planety!

Odkryj podwodny raj, który czeka na Ciebie podczas niezwykłego safari nurkowego! Nasza 11sto-dniowa trasa nurkowa zabierze nas przez najbogatsze wody naszej planety – od legendarnego Raja Ampat, przez urokliwe Fak Fak po niesamowitą Zatokę Trytona – najciekawsze nurkowiska Papui Zachodniej! Ta wyprawa jest niczym wejście do innego świata, gdzie tętniące życiem rafy koralowe, zjawiskowe ławice ryb i majestatyczne manty są na wyciągnięcie ręki. Nurkowanie w bogatych wodach Irian Jaya to nie tylko spotkanie z niezwykłą różnorodnością morską, ale również doświadczenie, które pozostaje w pamięci na całe życie.

Rejon: Indonezja - Papua Zachodnia
Termin: 17.03.2025 - 30.03.2025
Wielkość grupy: 26
Typ zakwaterowania: Pokoje i kabiny dwuosobowe
Wyżywienie: W/g opisu
Dla kogo? SINGLE, PARY, MŁODZIEŻ, SENIORZY

Zatoka Trytona sprawia wrażenie, jakbyś wchodził do kapsuły czasu z przeszłości. Podwodny krajobraz oferuje podobnie imponujący poziom pokrycia miękkimi koralowcami jak w miejscach takich jak Misool, a życie morskie nigdy nie przestaje imponować, z ogromnymi ławicami spokojnych trewalii i serjoli, mnóstwem makro-gwiazd, eskadrami ryb papuzich i zawsze obecnymi żółwiami. Czarne lasy koralowe Zatoki Trytona są imponujące pod względem skali i zawsze robią wrażenie, podczas gdy nad wodą krajobraz jest również fascynujący z bujnymi zielonymi lasami, oszałamiającymi zachodami i wschodami słońca, oraz poczuciem, że eksplorujesz prawdziwą dzicz. Niewiele łodzi odwiedza ten region, a wrażenie prawdziwej eksploracji i przywileju odwiedzenia tego regionu jest niezaprzeczalne.

Nasz jacht niedaleko Triton Bay.

Dlaczego warto jechać?

Dotrzesz do jednego z najdzikszych regionów tej planety!
Zanurkujesz w sławnym Trójkącie Koralowym - nabogatszych, najbardziej biologicznie zroznicowanych wodach na naszej planecie!
Odkryjesz nie tylko cuda podwodne i nawodne legedarnej Raja Ampat ale rowniez zobaczysz ledwie-co-zmapowaną Zatoke Trytona!
Tylko na tej trasie mamy szanse zobaczyc miniaturowe pigmejskie koniki morskie, urocze wobbegongi i najwieksze rekiny - wielorybie!
Kazdy kontakt z woda przyniesie niespodzianki - czy to rzadki slimak nagoskrzelny czy wataha mobuli czy mant!
Odwiedzisz piekny region Papui Zachodniej - dziwnie brzmiace okolice Fak Fak!
Zatoka Trytona jest to jeden z najslabiej poznanych regionow nurkowych Irian Jaya - wciaz mamy szanse odkryc tutaj niegdy nie nurkowane miejsce!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

17. marca 2025 – wylot z Europy do Dżakarty z przesiadką.

18. marca 2025 – lądowanie w Dżakarcie i odpoczynek po podroży.

19. marca 2025 – nocne/wczesnoporanne połączenie do Sorong na Papui Zachodniej. Poranne lądowanie w Sorong i dalej połączenie do Kaimana. Transfer na naszą łódź. Zakwaterowanie i popołudniem ruszamy w nasz rejs!

Nasz dom na kolejne 10 dni to profesjonalny jacht nurkowy – to prawdopodobnie największa w regionie łódz nurkowa specjalnie zbudowana do tego celu. Ma 45 metrów długości i 9 metrów szerokości. Ten jacht ze stalowym kadłubem jest bardzo przestronny i komfortowy. Na jego pokładzie znajduje się 14 pięknie umeblowanych kabin z łazienkami, każda o średniej powierzchni 20 metrów kwadratowych. Jest tu także otwarty, zewnętrzny obszar jadalny typu alfresco, klimatyzowana sala wewnętrzna przeznaczona do bardziej wyrafinowanych posiłków, przestronna platforma nurkowa z indywidualnymi zbiornikami do płukania oraz imponujący pokład słoneczny, co wszystko razem tworzy idealną atmosferę na pokładzie dla światowej klasy wakacji nurkowych.

Nasz jacht został wyposażony z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie. Płynie z prędkością 10 węzłów, a stalowy kadłub sprawia, że jest idealny do długich rejsów i podróży przez otwarte wody…

20-23.03.2025 – 4 zanurzenia dziennie- miedzy innymi Little Komodo, 3 Rocks, Larrys Heaven. Nocne nurkowania z „kroczącymi rekinami”. Nurkowanie lub snorkowanie z rekinami wielorybymi!

24.03.2025 – 3-4 nurkowania przy Fak Fak: Atoll o Middle Reef. Pływanie pod wodospadem.

25.03.2025 – Płyniemy do Fak Fak. 3 nurkowania przy Pulau Pisang.

26. marca 2025 – 3 nurkowania przy Wyspie Daram.

27.-28. marca 2025 – po 4 nurki dziennie na południowej części Raja Ampat/Misool.

Misool oferuje bogactwo bioróżnorodności, rozpoczynając od spektakularnie pięknych raf wokół Raja Ampat, w jednych z najbardziej różnorodnych biologicznie wód świata: 580 rodzajów koralowców, 1397 gatunków ryb, w tym 23 endemiki, to tylko niektóre liczby definiujące ten obszar. Między południowym Raja Ampat a obszarem Zatoki Trytona odwiedzamy miejsca, gdzie czekają odległe, nietknięte i oszałamiające podwodne krajobrazy, których dziewicza piękność jest oszałamiająca, w tym wodospad Kiti-Kiti, a brak tłumów czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

29. marca 2025 – poranny check out, transfer na lotnisko w Sorong i dalej do Dżakarty. Nocne połączenie z Europą.

30. marca 2025 – lądowanie w Ojczyznie, koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

Raja Ampat i Tryton Bay

Najlepszą porą na nurkowanie jest okres od listopada do kwietnia, kiedy to jest mniej deszczu i znacznie mniej wiatru, co sprawia, że warunki są idealne do nurkowania. Możesz spodziewać się temperatury wody w zakresie 27-30 stopni Celsjusza na terenie całego parku. Ogromna ilość życia znajdującego się w tych bogatych w składniki odżywcze wodach może wpływać na widoczność, więc oczekuj widoczności w zakresie 10-30 metrów. Podobnie jak w Komodo, prądy mogą być silne, dlatego zalecamy, aby nurkowie mieli co najmniej 30-50 nurkowań przed wizytą, aby w pełni wykorzystać ten niesamowity mekka nurkowania.

Raja Ampat to miejsce, które zachwyca swoją różnorodnością – i nie chodzi tylko o różnorodność gatunków, ale również o różnorodność miejsc nurkowych. W niektórych obszarach dominują miękkie korale i wachlarze morskie, w innych twarde korale, łąki traw morskich, mangrowce, płytkie rafy, ściany raf, jaskinie, czarne piaski i białe piaski… a różnorodność życia ryb jest tu większa niż gdziekolwiek indziej na świecie. W Raja Ampat dobrze reprezentowane są wszystkie poziomy łańcucha pokarmowego – od krasnorostów po drapieżniki szczytowe, od mant po nagoskrzelne, Raja Ampat ma wszystko!

Dostępne kabiny:

4 x twin na niższym pokładzie (bulaje) – USD 6400/os. + przeloty

4 x twin na srodkowym pokładzie (okna) USD 6700/os. + przeloty

2 x twin oraz 4 x double na górnym pokładzie USD 6900/os. + przeloty

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od USD 6400/os. /os
+
LOT*
od PLN 8650
Rezerwuję
Mam pytania
Przeloty wyceniamy w momencie zgłoszenia i do potwierdzenia, cena i dostępność może się zmienić.
od USD 6400/os. /os
+
LOT*
od PLN 8650
Rezerwuję
Mam pytania
Przeloty wyceniamy w momencie zgłoszenia i do potwierdzenia, cena i dostępność może się zmienić.
*Przeloty wyceniamy w momencie zgłoszenia i do potwierdzenia, cena i dostępność może się zmienić.
CENA ZAWIERA:
Transfery na Papui z lotniska na łódz i z łodzi na lotnisko.
Zakwaterowanie na jachcie w wybranej kabinie dwuosobowej.
Wszystkie posiłki (zachodne i indonezyjskie) na jachcie podczas rejsu.
Przekąski, kawa, herbata, woda, napoje gazowane.
12 litrowe butle i ołów, pieciu przewodników!
28 zanurzen w najciekawszych wodach świata!
Ubezpieczenie KL EUR 40000, składki to TFG.
Przywieszki bagazowe, koszulka i chustka wyjazdowa.
Dostęp do naszej niezwykłej apki podróżnej - niczego nie drukujemy!
Opieka 24/7 polskiego instruktora, organizatora.
CENA NIE ZAWIERA:
Przelotów innych niz te sugerowane przez nas.
Posiłków innych niż te na łodzi.
Opłaty parkowej (Raja Ampat i Triton Bay) i portowej USD 320/os.
Od USD 220/os. opłata paliwowa.
Obowiazkowego ubezpieczenia nurkowego (sugerujemy DAN).
Nespresso i alkoholu. WiFi - USD 50/os. na 10 dni.
Nitroxu - USD 20 dziennie lub USD 7 za butlę.
Sprzetu nurkowego i wizy wjazdowej do Indonezji.
Opłat za nadbagaz i napiwków.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.