Los Angeles – Las Vegas – San Francisco – Hawaje


Los Angeles - Las Vegas - Dolina Śmierci - Mammoth Lakes - Yosemite - San Francisco - Hawaje

KALIFORNIA / NEVADA / HAWAJE


Czternaście dni i trzy stany. Plaże, luksus, splendor i niesamowite atrakcje dla dzieci. Gorące słońce, piękne widoki i fantastyczne przeżycie kulturalno - rozrywkowe. Wpadające do oceanu klify, wzburzone fale lub pustynie, piękne parki narodowe oraz oszałamiające plaże na Hawajach! Zapraszamy na niezwykłą podróż do miejsc, które nie raz widziałeś na swoich ulubionych filmach. To będzie niesamowita wyprawa i podróż Twojego życia!

Dlaczego powinieneś jechać?

 • Na własne oczy zobaczysz widoki znane Ci bardzo dobrze ze szklanego lub srebrnego ekranu.
 • Poczujesz ciepło kalifornijskiego słońca oraz na własnej skórze sprawdzisz czy faktycznie „nigdy nie pada w południowej Kaliforni”?
 • Zobaczysz piękne wybrzeże słonecznej Kaliforni oraz będziesz mieć okazję poczuć gorący piasek newadzkiej pustyni.
 • Odwiedzisz Universal Studios - fantastyczny park rozrywki dla kazdego, od 5-latka po 75-latka!
 • Doświadczysz piękna Doliny Śmierci. Zobaczysz najniższe miejsce w Ameryce Północnej oraz opuszczone miasto.
 • Przeżyjesz jeden z niesamowitych show, które oferuje Las Vegas.
 • Przejedziesz się kultowym tramwajem w San Francisco.
 • Zachwycisz się widokami, których nie zaznasz w Europie.
 • Przejrzysz się w krystalicznie czystej wodzie Jeziora June.
 • Poczujesz delikatną bryzę z wodospadów w Parku Yosemite.
 • Zanurkujesz w krystalicznie czystych wodach Hawajow.
 • Odpoczniesz na najbardziej znanej plaży na świecie - Waikiki!
 • Wejdziesz na krater wygasłego hawajskiego wulkanu i potańczysz bula czekając na najlepsze krewetki z trawą cytrynową na świecie!
 • Zobaczysz memorial Pearl Harbour - niesamowita wycieczka historyczna, koniecznie do zobaczenia rodzinnie.
 • Zregenerujesz baterie a dzieciom sprawisz najlepszy prezent na swiecie - Hollywood, Universal Stiudios, ogromne Sekwoje i przepiękne Hawaje - TO PROSTA DROGA DO NAGRODY RODZICA ROKU!

Przygodę zaczniemy w słynnym LOS ANGELES znanym również jako Miasto Aniołów. Metropolia z niezwykłą historią i bogatym dziedzictwem kulturowym. Znane jako Kreatywna Stolica Świata, posiada najwięcej muzeów oraz galerii sztuki w porównaniu ze wszystkimi największymi miastami zarówno w Ameryce jak i na innych kontynentach. Museum of Contemporary Art, Getty Center oraz Los Angeles County Museum of Art to najważniejsze i najbardziej popularne obiekty znajdujące się na terenie hrabstwa. Los Angeles to także centrum filmowe, ogromny ośrodek przemysłowy oraz jeden z największych portów morskich na świecie.

Atrakcyjne położenie nad brzegiem oceanu oraz przy ujściu rzeki Los Angeles sprawia, że przede wszystkim jest to miasto wypoczynku i relaksu, a dopiero w drugiej kolejności – blichtru i bogactwa. Tropikalne plaże, palmy oraz kolorowe drinki działają jak magnes nawet na największe sławy świata artystycznego. W centrum Los Angeles rozpoczyna się Sunset Boulevard czyli Bulwar Zachodzącego Słońca. Mająca ok. 24 mile długości kręta arteria, która biegnie na zachód, aż do samego Pacyfiku.

Hollywood - jedna z najbardziej znanych dzielnic Miasta Aniołów. Niegdyś miejsce, w którym można było spotkać prawdziwe legendy kina, siedziba największych wytwórni filmowych. Dziś, miejsce - symbol oraz stolica premier kinowych. Kojarzona głównie z The Walk of Fame, aleją, na której znajdziemy gwiazdy 2400 sław kina oraz Kodak Theatre, w którym co roku odbywa się gala wręczenia statuetek Oscarów.

The Hollywood Sign - czyli najsłynniejszy punkt orientacyjny na świecie. Wysoki na 14 metrów i długi na 110 metrów napis „Hollywood” powstał w 1923 roku. Miał być reklamą budowanego nieopodal osiedla mieszkalnego, a stał się jednym z symboli Ameryki. Pierwotnie, na wzgórzu widniało „Hollywoodland”, w 1944 usunięto jednak końcówkę „-land”. Kilkukrotnie niszczony zarówno przez korniki jak i przez pospolitych wandali. Podpalany lub modyfikowany przez dowcipnisiów - aktualnie, można powiedzieć, że jest strzeżony lepiej niż Fort Knox. W 2010 roku rozważano rozbiórkę konstrukcji. Na szczęście, jak to bywa w większości filmowych produkcji, również ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. W obronie symbolu Ameryki stanęły gwiazdy, tj. Arnold Schwarzenegger, Steven Spielberg czy Tom Hanks. Zorganizowano, bardzo skuteczną, zbiórkę pieniędzy i wykupiono tereny, na których znajduje się napis.

Malibu/Beverly Hills

Synonimy luksusu, splendoru oraz bogactwa. Miasta naszpikowane wspaniałymi willami. Zamieszkane przez wiele znamienitych osobistości, szczególnie z Hollywood.
Malibu słynie z pięknych i modnych plaż. Natomiast w Beverly Hills znajduje się Rodeo Drive, stylizowany na europejski styl deptak, świeże pachnące kwiaty, a dookoła sklepy oraz butiki najlepszych światowych marek.


Kolejnym miejscem, które zwiedzicie będzie niesamowity park rozrywki Universal Studios! To tutaj kręcono całą masę najznakomitszych filmów znanych na całym świecie z kinowych ekranów! Prócz arcyciekawej wycieczki po planach filmowych i ogromnych inscenizacjach mechaniczno-komputerowych (przeżyjecie powodzie, atak King Konga, spotkanie z Mumią, spływ konarem drzewa wartką rzeką, Waterworld, walki robotów a nawet zobaczycie 'morze', na którym kręcono Piratów z Karaibów), jest tutaj cała masa najróżniejszych kolejek, huśtawek, zjeżdzalni, restauracji i sklepów tematycznych - słowem święto fanów kina! Dziś wieczorem gwarantujemy, że dzieci będą wyciszone i pójdą spać 'bez gadania"!

VIVA LAS VEGAS!

Jedną z głównych atrakcji miasta grzechu jest Las Vegas Boulevard - ośmiokilometrowa droga biegnąca przez centrum miasta. Jej 6-cio kilometrowy odcinek, zwany „the Strip” jest najjaśniejszym miejscem na Ziemi, które widać z kosmosu.

What happens in vegas stays in vegas...” Stolica hazardu, miasto grzechu, a w nim Ty. Jednak nie wszechobecne kasyna będą głównym celem przybycia do Las Vegas. To wizyta w Wielkim Kanionie, a raczej całodzienny przelot samolotem nad nim będzie najważniejszym punktem programu.


Kolejnym niesamowitym przeżyciem będzie oglądanie przedstawienia, które zostanie pokazane w jednym z najsłynniejszych hoteli oraz kasyn - Bellagio. Przed budynkiem można również podziwiać fontannę umiejscowioną na sztucznie utworzonym jeziorze. Co pół godziny odbywają się w tym miejscu spektakle, podczas których woda „tańczy” w rytm muzyki. Wieczorową porą efekt jest wzmacniany grą świateł.

Dolina Śmierci

Ponura nazwa tego miejsca powiązana jest z górnikami, którzy w przeszłości wydobywali tu cenne kruszce. Jedyne co pozostało po gorączce złota to Miasto Duchów, które „straszy” opuszczonymi budynkami oraz wrakami samochodów.

Dolina Śmierci to kamienna pustynia z najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej - Badwater, które znajduje się 86 metrów poniżej poziomu morza. Jest to najbardziej suche miejsce w Ameryce i jedno z najgorętszych na ziemi. Latem temperatury dochodzą do 57 stopni Celsjusza, a piasek pod stopami rozgrzewa się niemal do 100 stopni.

Dolina nie jest jednak aż tak smutna jak możnaby wnioskować z jej nazwy. Artist Palette oraz Artis Drive to miejsca, w których piaski i skały wyglądają jakby ktoś pomalował je różnokolorowymi farbami.

Mammoth Lakes i Yosemite National Park zachwycą Cię niesamowitymi widokami, krystalicznie czystą wodą, pięknymi i rzadko spotykanymi gatunkami roślin.

Mammoth Lakes: zimą - wyśmienity ośrodek narciarski, latem - piękne miejsce do spacerowania i odetchnięcia pełną piersią. Jeziora Devils Postpile (czyli bazaltowe kolumny utworzone przez wolno zastygającą lawę) oraz Rainbow Fall to obowiązkowe punkty do odhaczenia na turystycznej liście rzeczy do zobaczenia.

Yosemite National Park, zajmuje powierzchnię ok. 3030 km². Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Urwiska, krystalicznie czyste potoki, wodospady oraz skupiska sekwoi - wszystko to znajdziesz na terenie Yosemite. Park słynie z olbrzymiej ilości wodospadów nagromadzonych w tym miejscu. Najwyższy - wodospad Yosemite - mierzy aż 739 m i jest najwyższym wodospadem w Ameryce Północnej. Na południu parku znajduje się Mariposa Grove słynący z mamutowców olbrzymich, zwanych potocznie sekwojami. Najsłynniejszy okaz sekwoi w Yosemite to "Grizzly Giant", liczący 2700 lat. Jest on wysoki na 65 metrów, a jego średnica u podstawy liczy 9 metrów.

San Francisco - ostatni, ale za to jaki mocny, punkt podróży. Malowniczo położone miasto, otoczone z trzech stron wodą: na zachodzie jest to Ocean Spokojny, a na północy i wschodzie akwen Zatoki San Francisco. Miasto Mgły z bogatą historią. Niczym feniks powstało z popiołów po kataklizmie w 1906 roku. Silne trzęsienie ziemi obróciło miasto w ruinę, a wielodniowe liczne pożary strawiły to co pozostało po wstrząsach. Miasto odbudowano szybko i na wielką skalę. Mieszkańcy świętowali odrodzenie Ratusza w 1915 roku.


Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta nad zatoką jest Most Golden Gate, czyli „Złote Wrota”. Powstawał w latach 1933 - 1937 i przez dwadzieścia lat był najdłuższym wiszącym mostem na świecie. Budowa mostu pochłonęła wiele ofiar wśród robotników i była utrudniona gęstymi mgłami oraz silnymi prądami. Golden Gate jest owiany złą sławą, od momentu jego powstania przez barierki wyskoczyło 835 osób - z tego powodu jest nazywany mostem samobójców. Jest malowany na ten sam kolor od samego początku - charakterystyczny międzynarodowy pomarańczowy powoduje, że jest widoczny w najgęstszej mgle.


Pomimo smutnej historii i licznych wypadków, mieszkańcy San Francisco są określani jako bardzo życzliwi, radośni i zawsze uśmiechnięci.

San Francisco skrywa niesamowite miejsca do zwiedzania, tj. wyspa Alcatraz czy największe China Town na świecie. Przebywając na Wyspie Pelikanów zwiedzamy jedno z najcięższych więzień jakie istniały w USA aż do lat sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. Jest to okazja, aby stąpać po tych samych ścieżkach co Al Capone.

Żadna wycieczka po San Francisco nie może się obejść bez przejażdżki kultowym tramwajem, znanym również jako Cable Car. Tramwaje linowe są wizytówką i znakiem rozpoznawczym tego miasta. Pierwszy tramwaj wyjechał na trasę 1 września 1873 roku.

Ostatniego dnia na kontynencie amerykańskim zwiedzimy Park Narodowy Muir Woods, gdzie przepiękne drzewa z rodziny sekwoi nadają temu miejscu niesamowitego klimatu - idealne zakończenie naszej wycieczki po jednym z napiękniejszych regionów USA. Po południu lot z Sand Francisco do Honolulu!

Hawaje

Hawaje przywitają Was szmaragdem wody i przepięknymi plażami - ta najsłynniejsza to oczywiscie Waikiki, na końcu której jest położony niesamowity krater wygasłego wulkanu Diamond Head.

Hawaje jednak to nie tylko taniec hula i palmy łagodnie kołyszące się na wietrze. Do miejsc wartych zobaczenia można zdecydowanie zaliczyć memorial Pearl Harbour, który jest namacalną pamiątką agresji Japonii na USA. Wydarzenia z tego miejsca, znane z historii i wielu filmow fabularnych, pchnęły USA w objęcia II wojny światowej. Inne niż europejskie spojrzenie na temat walki z faszyzmem i państwami osi.

Plan wycieczki:

Dzień 1 – Wylot do Los Angeles z Warszawy; zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2 – Ośmiogodzinna wycieczka po Los Angeles (Malibu, Hollywood, itp.) z przewodnikiem polsko-angielsko języcznym.

Dzień 3 – Całodzienna wycieczka do Universal Studios – niesamowity park rozrywki dla każdego!

Dzień 4 – Poranne wyjście do miasta. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Las Vegas.

Dzień 5 (19. czerwca) – Całodzienna wycieczka lotnicza nad Grand Canyon (opcja). Wieczorem – przedstawienie w hotelu Bellagio (opcja).

Dzień 6 – Wyjazd z Las Vegas w kierunku Mammoth Lakes. Zwiedzanie Death Valley. Wieczorem: zakwaterowanie w hotelu w Mammoth Lakes.

Dzień 7 – Zwiedzanie okolic Mammoth Lakes. Trekking/spacery w pięknych okolicznościach przyrody.

Dzień 8 – Wyjazd z Mammoth Lakes w kierunku San Francisco. Przejazd przez Yosemite National Park. Wieczorem: zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 9 – Zwiedzanie San Francisco. W planie, m.in. Alcatraz, Chinatown, Lombard Street oraz przejazd kultowym tramwajem lub wycieczka do Muir Woods i Napa Valley – przepiękna przyroda i kraina winem płynąca!

Dzień 10 – Relax przed podróżą. Po południu wyjazd na lotnisko i wylot do Honolulu. Lądowanie wieczorem i transfer do hotelu.

Dzień 11 – Odpoczynek na pięknej plaży Waikiki lub nurkowanie z lokalnym klubem nurkowym.

Dzień 12 – Wycieczka objazdowa po Oahu lub nurkowanie z lokalnym klubem nurkowym.

Dzień 13 – Odpoczynek na pięknej plaży Waikiki lub nurkowanie z lokalnym klubem nurkowym.

Dzień 14 – Odpoczynek na pięknej plaży Waikiki lub nurkowanie z lokalnym klubem nurkowym.

Dzień 15 – Wycieczka do Pearl Harbour. Wieczorem pożegnalna kolacja i przygotowanie do wylotu.

Dzień 16 – Wylot z Honolulu do Europy i dalej do Warszawy.

Dzień 17 – Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

CENA:

USD 9481/os. + przeloty

CENA ZAWIERA:

- zakwaterowanie w hotelach 4*-5* w najlepszych możliwych lokalizacjach w Los Angeles (Santa Monica), Las Vegas (The Strip), Mammouth Lakes (centrum miasta), San Francisco (Unin Square), Honolulu przy plaży Waikiki jak w programie, pokoje dwuosobowe.

- całodzienny wstęp do Universal Studios (bez transferów)

- całodzienną wycieczkę po Los Angeles z prywatnym kierowcą i polsko/amerykańskim licencjonowanym przewodnikiem, mieszkającym w USA od wielu lat

- wynajem wygodnego pojazdu na trasę z Las Vegas do San Francisco przez Mammouth Lakes, Dolinę Śmierci i Park Narodowy Yosemite z jednym kierowcą, GPS, wszystkimi możliwymi ubezpieczeniami oraz opcją paliwową.

- wycieczkę awionetką nad Wielki Kanyon Colorado z Las Vegas z transferami i obiadem.

- ubezpieczenie KL 30000 EUR, NNW 4000 EUR i bagaż 400 EUR (możliwe rozszerzenie do kwoty KL 50000 EUR)

- obsługę polskiego przewodnika/pilota/tłumacza 24/7 podczas całego wyjazdu

- pomoc w aplikacji wizowej jeśli jest taka potrzeba

CENA NIE ZAWIERA:

- przelot na trasie Warszawa - Los Angeles - Las Vegas, San Francisco - Honolulu - Warszawa. Cena przelotu może ulec zmianie w zależności od momentu zgłoszenia się na wyprawę; możliwy wylot z innych miast na świecie - preferowane miasto wylotu należy podać przy zapisie wraz z klasą rezerwacyjną przelotu.

- przelotów innych niż w programie

- posiłków (śniadania w hotelach w USA są niezwykle drogie, jest masa niekłopotliwych a znacznie tańszych i smaczniejszych opcji poza hotelami). Śniadania są w cenie na Hawajach.

- napiwków (w USA często są dopisywane/doliczane 15%-25% za obsługę do rachunków - trzeba się z tym liczyć)

- opłat wizowych, lotniskowych (na dzisiaj w cenie), za nadbagaż lub bagaż na lotach wewnętrznych (od USD 25 za walizkę), opłat resortowych w hotelach - całość około USD 120/os.

- wydatków osobistych

- opcjonalnych wycieczek w Las Vegas na spektakl czy przedstawienie (koszt ok. USD 310/os.), wycieczki do Alcatraz w San Francisco oraz Muir Woods (wstęp około USD 20/os.), wycieczki do Pearl Harbour (od USD 70/os.), nurkowania i trekkingu na Diamond Head na Hawajach.

Termin: 01.07.2024 - 17.07.2024 Cena: US9481 + przelot
Brak miejsc