Kolumbia – egzotyka i nurkowanie!

Masywne szczyty Andów, dziewicze wybrzeże Morza Karaibskiego, tajemnicza dżungla Amazonii, enigmatyczne ruiny archeologiczne oraz brukowane, kolorowe kolonialne miasteczka....

Zapraszamy na niezapomnianą podróż do serca Kolumbii, kraju pełnego niezwykłych krajobrazów, egzotycznych smaków i bogatej kultury. Przygotowaliśmy dla Państwa starannie wyselekcjonowaną trasę, która obejmuje najlepsze atrakcje turystyczne tego fascynującego kraju.

Nasza wyprawa rozpocznie się w stolicy Kolumbii, Bogocie, gdzie będziemy mieć okazję zwiedzić starówkę La Candelaria; zobaczymy niesamowite Muzeum Złota i zobaczymy niezwykła panoramę miasta z punktu widokowego Monserrate.

Następnie przeniesiemy się do Salento, urokliwego miasteczka będącego bramą do malowniczego regionu Kawi, gdzie będziemy mogli spróbować jednych z najlepszych kaw na świecie. Stąd wyruszymy na pieszą wędrówkę po spektakularnych zielonych wzgórzach Valle de Cocora, gdzie spotkamy się z majestatycznymi drzewami woskowymi, będącymi symbolem Kolumbii.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Medellín, znane jako Miasto Wiecznej Wiosny, gdzie będziemy mogli poznać historię miasta i jego przemianę na przestrzeni lat. Odkryjemy również zaskakujące dzieła artystyczne na Placu Botero oraz wsiąkniemy w kolorową atmosferę dzielnicy Comuna13.

W Guatapé będziemy mieli okazję podziwiać fascynujące obrazy zbudowane z kolorowych mozaik zwanych "zócalos", a także zdobyć słynny monolit El Peñón de Guatapé, skąd roztacza się oszałamiający widok na setki wysp rozsianych po szmaragdowych wodach jeziora.

Nasza podróż dobiegnie końca w Cartagenie, jednym z najpiękniejszych miast Ameryki Łacińskiej, gdzie odnajdziemy się w labiryncie kolorowych ulic otoczonych kolonialnymi kamienicami, a także doświadczymy nocnego życia tego tętniącego energią miasta. Ostatni przystanek to błogi relaks na białych piaskach i turkusowych wodach Rincón del Mar.

Dołącz do nas w tej niezwykłej przygodzie, która na zawsze zostanie w Twoich wspomnieniach!

Dlaczego warto jechać?

 • Bogotá zachwyca swoją żywą kulturą, fascynującymi muzeami i wspaniałymi widokami z punktu widokowego Monserrate.
 • Salento oferuje urokliwą atmosferę małego miasteczka oraz możliwość degustacji wysokiej jakości kawy z regionu Kawi.
 • Valle de Cocora to spektakularne, zielone wzgórza z majestatycznymi drzewami woskowymi, idealne do pieszych wędrówek.
 • Medellín, znane jako Miasto Wiecznej Wiosny, imponuje przemianą na przestrzeni lat (jest bezpiecznie) oraz kolorową atmosferą dzielnicy Comuna 13.
 • Guatapé zachwyca kolorowymi mozaikami zócalos oraz niezapomnianym widokiem z monolitu El Peñón de Guatapé.
 • Cartagena urzeka swoim kolonialnym urokiem, labiryntem malowniczych uliczek oraz bogatą historią.
 • Rincon del Mar oferuje relaks na białych piaskach i turkusowych wodach, będących rajem dla miłośników nurkowania, plażowania i snorkelingu.

Program:

24. kwietnia 2025 - przelot z Warszawy do Bogoty w Kolumbii z przesiadka po drodze. Wieczorne lądowanie, transfer do hotelu i odpoczynek po podroży.

25. kwietnia 2025 - dziś całodzienne zwiedzanie Bogoty.

Bogotá to bijące serce Kolumbii, fascynująca i pełna życia stolica otoczona przez chłodne szczyty Andów, zanurzona w wyrafinowanej atmosferze wielkomiejskiej. Kulturalne centrum miasta to La Candelaria, brukowana historyczna dzielnica, która przyciąga większość podróżnych. Tutaj, mieszanka starannie zachowanych kolonialnych budynków stanowi siedzibę muzeów, restauracji, hoteli i barów, usytuowanych wśród 300-letnich domów, kościołów i klasztorów. Prawie wszystkie tradycyjne atrakcje Bogoty znajdują się tutaj, promieniując od Plaza de Bolívar, a Cerro de Monserrate jest położony nieco na wschód...

26. kwietnia 2025 - Poranny przelot do Pereira i dalej transfer busem do Salento. Położone wśród przepięknych, zielonych gór, 24 km na północny wschód od Armenii, to małe miasteczko utrzymuje się z produkcji kawy, hodowli pstrągów i turystyki. Ta ostatnia przyciąga tłumy swoimi urokliwymi uliczkami, charakterystyczną architekturą paisa oraz bliskością spektakularnej doliny Valle de Cocora. Salento zostało założone w 1850 roku i jest jednym z najstarszych miast w Quindío.

W drugiej części dnia udamy się na miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces
od zbiorów aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej,
aromatycznej kolumbijskiej Arabiki.

Region Kawowy zwany też Eje Cafetero obejmuje kilka prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz
zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością,
obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar
został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku.

27. kwietnia 2025 - Tego dnia udamy się na trekking do położonej nieopodal Doliny Cocora. To właśnie tam zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów. Sięgające nieba palmy na tle soczyście zielonych gór tworzą absolutnie niezapomniane i unikalne krajobrazy!
W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do 7 godzin. Opcjonalnie
istnieje możliwość przejechania trasy konno oraz odwiedzenia Sanktuarium Kolibrów.
Po południu zwiedzanie urokliwego Salento.

28. kwietnia 2025 - Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Pereira skąd polecimy do Medellin. Położony w wąskiej dolinie, Medellín ma siłę uderzenia miasta dwukrotnie większego. Jego panoramę wypełniają drapacze chmur - mieszkania i biurowce, które zdają się sięgać nieba, a tło w każdym kierunku stanowią ostre szczyty gór. Przyjemny klimat miasta przyniósł mu przydomek – Miasto Wiecznej Wiosny – a umiarkowane temperatury dodają energii mieszkańcom zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Medellín to tętniące życiem miejsce przemysłu i handlu, zwłaszcza w dziedzinie produkcji tekstyliów i eksportu ciętych kwiatów. W weekendy Medellín wyluzowuje się, a liczne kluby nocne przyciągają niezwykle przyjaznych mieszkańców tego niebanalnego miasta...

29. kwietnia 2025 - Niegdyś jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic Medellín, Comuna 13, przyczepiona do zbocza góry powyżej stacji metra San Javier, przeszła imponującą transformację w ostatnich czasach i jest teraz uważana za bezpieczną do odwiedzenia. Centralnym punktem wycieczki do comuny jest obszar wokół escaleras electricas, czyli zewnętrznych schodów ruchomych, które umożliwiają dostęp do domów w ubogich barrios, wcześniej odciętych od miasta poniżej.

Obok linii Metrocable, escaleras electricas są jednym z symboli odrodzenia Medellín. Obszar otaczający sześć zestawów schodów ruchomych jest usiany muralami i graffiti, a na górze znajduje się punkt widokowy oraz promenada, z której roztaczają się piękne widoki na tętniące życiem miasto poniżej.

Aby w pełni zrozumieć przemoc i trudności, które dotknęły tę okolicę oraz jej imponującą reformę, warto odwiedzić comunę z miejscowym przewodnikiem i dokładnie to zrobimy ;)

30. kwietnia 2025 - Wycieczka do pobliskiego Guatapé, znanego jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii. Główną atrakcją tego dnia będzie wspinaczka na szczyt Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Po pokonaniu ok. 700 stopni roztoczy się przed nami zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Na koniec dnia wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze.
Wieczorny lot do Cartagena, na wybrzeże karaibskie yey!

01. maja 2025 - Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka...

Oprócz historii dzisiejsza Cartagena oferuje turystom niezliczoną ilość knajpek, pubów, galerii sztuki oraz
unikalny karaibski vibe, którego będziemy mieli okazję zakosztować wieczorem.

02. maja 2025 - rankiem, zanim karaibskie słońce wejdzie zbyt wysoko, my wespniemy się na monumentalne mury pochodzącego z XVI wieku Zamku Św. Filipa - jest to największy zamek wybudowany przez hiszpańskich kolonizatorów w Ameryce. Z jego murów można podziwiać panoramę miasta z czterech stron. Po południu przejedziemy do Rincon del Mar, urokliwej wioski położonej na samej plaży nad wodami Morza Karaibskiego (wreszcie!).

03-05. maja 2025 - Kolejne trzy dni spędzimy na eksplorowaniu podwodnego życia. Zatrzymamy się w malutkiej miejscowości Rincon del Mar oddalonej od Cartageny o ok. 3-4 godziny jazdy. Krystalicznie czyste wody morza karaibskiego oraz znajdujący się niedaleko archipelag wysp San Bernardo dają idealne warunki do eksploracji podwodnego życia. Znajduje się tu ponad 20 spotów nurkowych, w tym rafy, zatopione statki, jaskinie i różnorodne życie morskie. Rafa koralowa tutaj potrafi przybierać ogromne rozmiary i być wyjątkowo kolorowa. Tutejsze wody oferują różne poziomy zaawansowania nurkowego. Od początkującego do doświadczonego, każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie nurkowania odbywają z się łodzi.

06. maja 2025 - Żegnamy się z Kolumbią i przewodnikami! Przejazd do Cartageny lub Bogoty, stamtąd lot powrotny do Europy.

07. maja 2025 - lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Kolejność poszczególnych miejsc i atrakcji może ulec zmianie
W razie sytuacji niezależnych od organizatorów (np. warunki atmosferyczne, wydarzenia lokalne)
możliwe są zmiany w programie, konsultowane z uczestnikami. Komfort i bezpieczeństwo naszych
gości są w każdej sytuacji priorytetowe.

Cena:

USD: 5550/os + przelot transkontynentalny osoba nurkujaca

USD: 5250/os + przelot transkontynentalny osoba nienurkujaca

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie na 13 nocy (14 dni). W zależności od lokalizacji noclegi są zapewnione w hotelach 4-5*. Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;
 • Wyżywienie: śniadania;
 • Lokalne przeloty na trasach Bogota-Pereira, Pereira-Medellin, Medellín-Cartagena, Cartagena - Bogota
 • Przejazdy lokalnymi mini busami, taxi lub pojazdami 4x4 na trasach Pereira-Salento, Salento-Valle de Cocora, Cartagena-Rincon del Mar, Rincon del Mar-Cartagena;
 • 6 nurkowań z łodzi w trakcie 3 dni nurkowych podczas wyjazdu;
 • Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;
 • Bilety wstępu na : Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Muzeum Złota w Bogocie, Region Kawy
 • (Dolina Cocora), Medellin (Comuna 13, El Penol), Zamek San Felipe (Cartagena);
 • Stała opieka przewodnika/instruktora polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podróży. Przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.
 • ubezpieczenie KL EUR 40000
 • Dostęp do naszej wspanialej apki podróżnej Vamoos.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych z Polski do Kolumbii z powrotem (około PLN 6500/os). Sugerujemy wykupienie lotów przez naszą firmę by uniknąć problemów logistycznych.
 • Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione powyżej.
 • Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży (orientacyjna cena posiłku w Kolumbii: USD10-25).
 • Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie.
 • Napiwków.
Termin: 24.04.2025 - 07.05.2025 Cena: od USD 5200 + przelot
Rezerwuj