O nas

Uwielbiamy podróżować, poznawać nowe lądy i przecierać szlaki. Kochamy przygodę i wyzwania. Szukamy kontaktu z nowymi ludźmi i wszechobecną przyrodą. Uczymy się żyć inaczej, podglądamy inne kultury, garściami czerpiemy z otaczającego nas świata. Otwieramy się na nowe doznania, których w naszej rzeczywistości jest wciąż tak wiele. Staramy się uważnie wsłuchiwać w naturę i podziwiać jej nieujarzmione piękno. Dążymy do tego, by być częścią otaczającego nas Wszechświata, z oczami szeroko otwartymi na wszystkie jego cuda.

Lubimy dzielić się nowymi smakami i doznaniami, które funduje nam bezustanna podróż. Wciąż szukamy nowych bodźców. Chętnie wskażemy najciekawszy kierunek czy opowiemy najdziwniejszą podróżniczą historię. Zasypiemy Was anegdotami z wielu naszych wypraw i zamilkniemy, gdy słońce piękna czerwienią będzie zachodzić za horyzontem.

Luksusowe wyjazdy z PAZOLA Travel & Adventure to nie tylko profesjonalnie przygotowane plany podróży oraz kadra z szerokim doświadczeniem i głęboką wiedzą. Wyjazd z nami to słońce na twarzy, wiatr we włosach, ciągły uśmiech i przekonanie, że jesteście właśnie na najlepszych wakacjach w życiu.

Nasz zespół

Maja Kłosińska

Człowiek od zadań specjalnych. Lubi się śmiać, próbować lokalnych potraw, czasem zatrzymać się i nacieszyć chwilą. Nurek pełną gębą, instruktorka z kilkunastoletnim stażem. Przez wiele lat właścicielka dużego centrum nurkowego, profesjonalna organizatorka nurkowych wypraw. Związana z firmą PAZOLA od wielu lat. Z łatwością znajdzie się w kazdej sytuacji. Dusza towarzystwa. Będzie konkretnie, na luzie i wesoło. Podróż to część jej życia. Wiecznie na walizkach, trochę w biegu. Historyk sztuki, zainteresowana nie tylko tym, co znajduje się pod wodą. Z chęcią odkryje z Wami wiele niesamowitych miejsc i ciekawie o nich opowie. Z Mają każdy lubi dyskutować na różne tematy, a sama zaś twierdzi, że ludzie są dla niej największą inspiracją w życiu.

Maja Kłosińska

Człowiek od zadań specjalnych. Lubi się śmiać, próbować lokalnych potraw, czasem zatrzymać się i nacieszyć chwilą. Nurek pełną gębą, instruktorka z kilkunastoletnim stażem. Przez wiele lat właścicielka dużego centrum nurkowego, profesjonalna organizatorka nurkowych wypraw. Związana z firmą PAZOLA od wielu lat. Z łatwością znajdzie się w kazdej sytuacji. Dusza towarzystwa. Będzie konkretnie, na luzie i wesoło. Podróż to część jej życia. Wiecznie na walizkach, trochę w biegu. Historyk sztuki, zainteresowana nie tylko tym, co znajduje się pod wodą. Z chęcią odkryje z Wami wiele niesamowitych miejsc i ciekawie o nich opowie. Z Mają każdy lubi dyskutować na różne tematy, a sama zaś twierdzi, że ludzie są dla niej największą inspiracją w życiu.

Bartosz Stróżynski

Fotograf i filmowiec podwodny, Antarctica expedition leader, kompozytor, autor tekstów, performer, producent projektów multimedialnych. Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w zimowych produkcjach filmowych i fotograficznych, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej gadów oraz fotografii podwodnej rzek. Autor książki pt.: „AntArktyka. Podwodne zauroczenie" wydanej przez National Geographic w 2014 roku. Pomysłodawca i producent przedsięwzięcia Trzy Sztuki w Antarktyce. Pierwsza artystyczna wyprawa polskich artystów do Antarktyki”. Autor książki pt.:„Trzy Sztuki w Antarktyce" wydanej przez Bezdroża w 2018 roku. Producent i reżyser filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem. Autor i producent albumu muzycznego formacji artystycznej Nieme Kino pt. „Najsmutniejsze auto w okolicy”. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, Siena International Photo Awards, GDT European Wildlife Photographer of the Year, Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic i konkursie Nagroda Magellana. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton's Antarctic Visual Epic. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace i teksty pojawiały się w wielu magazynach, między innymi w Magazynie National Geographic, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver, Magazyn Przyrodniczy Salamandra.

Jakub Degee

Jakub Degee Fotograf podwodny, absolwent warszawskiej Akademii Fotografii, zafascynowany największymi i najmniejszymi stworzeniami podwodnymi. Specjalizuje się w portretach rekinów. Przygodę z nurkowaniem rozpoczął w 1992 roku. Stopień instruktorski zdobył na Malediwach. Miłośnik zwierząt. Fotograf w redakcji magazynu Perfect Diver. Zwycięzca następujących konkursów: Underwater Photographer of the Year GDT European Photographer of the Year, Hasselblad X You, Ocean Geographic Pictures of the Year, Our World Underwater Competition.

Sayed Kassm

Sayed jest jednym z najdluzej pracujacych z nami czlonkiem rodziny PAZOLA. Sayed, jeszcze jako zupelnie 'mlody' czlowiek zaczal prowadzic dla nas safari w Egipcie juz w 2007r. Teraz jest szefem personelu i spotkacie go na kazdym safari przez nas organizowanym w Egipcie. Facet dusza, mega spokojny i niezwykle profesjonalny - nie da sie go wytracic z rownowagi. Pod woda bardzo opiekunczy - doskonaly nurek i przewodnik z ponad 15000 nurkowan w Morzu Czerwonym - byl na kazdej rafie 100 razy! Prywatnie Ojciec trojki dzieci :)

Hamada Hessian

Hamada pracuje z nami prawie tak dlugo, jak Sayed i mozna go spotkac na wielu, prawie wszystkich safari egipskich organizowanych przez nas. Sila spokoju - dojrzaly nurek, chetnie wybierany przez osoby poczatkujace. Jego troskliwosc i opiekunczosc pod woda jest wrecz legendarna. Fajny facet - nic nigdy nie jest problemem, zawsze skory do pomocy. Nad i pod woda warto miec czlowieka takiego jak Hamada przy sobie :)

Sonam Jamthso – nasz człowiek w Bhutanie.

Urodziłem się w rodzinie hodowców jaków i wszystkie moje wpomnienia z dzieciństwa wiążą się z naszymi dostojnymi górami, futrzastymi zwierzętami, cudowną przyrodą ale i chłodem oraz ciężką pracą. Od zawsze wiedziałem, że chciałbym połączyć moje życie z turystyką więc w wieku 16 lat podjąłem pracę jako asystent trekkingowy odpowiedzialny za opiekę nad końmi. Po zakończonej szkole zostałem licencjonowanym angielskojezycznym przewodnikiem po Królestwie Bhutanu. Czerpię ogromną przyjemność pokazując przyjezdnym piękno mojego kraju, przybliżać jego kulturę i historię. Mam ogromny szacunek do Mojej Ojczyzny, bez której byłbym nikim. Jestem dumny z bycia Bhutańczkem a Ciebie, Drogi Turysto, rozkocham w naszym cudownym Królestwie. Przybywaj! Od PAZOLA.com: Sonam jest zdecydowanie naszą gwiazdą na bhutańskim nieboskłonie – posiada ogromną wiedzę o swoim kraju, jest niezwykle opiekuńczy, zrównoważony i spokojny. Z uśmiechem na twarzy zawsze stawia czoła wszystkim wyzwaniom. Nasi klienci wracają z Bhutanu niezmiennie zachwyceni jego obsługą!

Michał Sieczkowski

Pasja do podróży i jedzenia sprawiły, że nie potrafił odnaleźć się w pracy za biurkiem. Z wykształcenia prawnik a z zamiłowania obieżyświat, od kilkunastu lat instruktor nurkowania. Otwarty umysł, głodny poznawania nowych miejsc, ciągle goniący przygodę. Doświadczony Chef kuchni, stale szukający nowych smaków i inspiracji kulinarnych w najdalszych zakątkach świata. Zawsze z chęcią zakasa rękawy i skorzysta z okazji do gotowania dla innych. Ulubione danie – Smażony Stone Fish. Najlepiej czuje się na Raja Ampat. Z pasji motocyklista, kochający wiatr we włosach. Nie dam rady? Przytrzymaj mi piwo i patrz !

Bartosz BEEDIVER Pszczółkowski

Z wykształcenia geolog, z zamiłowania podróżnik. Z nurkowaniem związany od czasów kajmana i zestawu dwu-butlowego. Swoje doświadczenie instruktorskie zbierał pracując w centrach nurkowych na Wyspach Kanaryjskich, w Norwegii, na Sardynii. Angielski, włoski, hiszpański i portugalski zupełnie nie są mu obce. W wolnych chwilach lubi zanurzyć się w zieleni polskich jezior. Uwielbia chodzić po jaskiniach oraz w nich nurkować. Wszędzie z aparatem fotograficznym, pstryka by zachować ciekawe chwile i niezwykłe krajobrazy. Pozytywny gość z szerokim uśmiechem!

Dom Lee Zaax

Dom rozpoczął swoją przygodę z nurkowaniem dość wcześnie, w wieku około dziewięciu lat, w zimnych wodach Morza Bałtyckiego. Dziś jest współczesnym nomadem, który uwielbia, kiedy słońce rozjaśnia mu twarz podczas odkrywania nowych miejsc i nurkowania, gdzie i kiedy tylko jest to możliwe. Na nigdy niekończącej się misji poszukiwania nieznanego, innego i nietkniętego. Profesjonalista w zawodzie, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży lotniczej i turystycznej. Jego pasja do podróży i podwodnych eksploracji, a także ciągłe dążenie do promowania swojego ukochanego sportu stały się podwaliną współpracy, oraz połączenia sił z duńskim wydawnictwem magazynów nurkowych. Dom dzięki swoim podróżom i otwartości na świat czuje się jak w domu praktycznie wszędzie. Do tej pory odwiedził ponad siedemdziesiąt krajów i terytoriów, stał się ekspertem w nurkowaniu w Azji Południowo-Wschodniej i na Dalekim Wschodzie, które były miejscem jego dłuższych niż zwykle „postojów”. Ostatnio postanowił osiedlić się w słonecznym zakątku Morza Czerwonego - Akabie, którą wybrał na swoją nową bazę wypadową. Wolne chwile kojarzą mu się z dobrą książką, kinem, oraz spacerowaniem z aparatem uliczkami i zaułkami wielkich miast. Złap go gdzieś po drodze… pod słonecznym niebem, na morzu, na łodzi lub najprawdopodobniej - tuż pod nią!

Radek Śpiewak

RADEK ŚPIEWAK Ciągle ciekawy świata. Podróżami od dzieciństwa zarażała go Mama nauczycielka, organizując wyjazdy po Polsce. Pasja do odkrywania pozostała do dziś. 20 lat temu po raz pierwszy opuścił Europę udając się koleją transsyberyjską do Mongolii, a następnie Uaz-em przez pustynię Gobi, kończąc w Chinach. Przez kolejne lata wielokrotnie odwiedzał najróżniejsze zakątki Azji, na dłużej lub krócej, nie zapominając o zwiedzaniu rodzimego kontynentu. W międzyczasie studiował turystykę i pracował w korporacjach telekomunikacyjnych. Pasjonat snowboardu i nurkowania. Kolumbia była jego pierwszym krajem odwiedzonym w Ameryce Południowej i jak się okazało była strzałem w 10 - spędza tu od lat co najmniej 6 miesięcy w roku!

Piotr F. Pazola

Pasjonat dobrej kuchni - zje i strawi z sukcesem prawie wszystko. Obieżyświat z powodzeniem prowadzący niezwykłą firmę od 2000r. Zapalony fotograf zarówno pod- jak i nadwodny. Twórca pierwszego multimedialnego, trójwymiarowego, animowanego przewodnika podwodnego po rafach Morza Czerwonego (Red Sea Underwater Guide). Organizator ponad 350 wypraw i safari nurkowych na koniec świata. Odkrywca nowych nurkowisk - Polish Window na Bligh Waters na Fidżi, Polish Reef na Papui Zachodniej, Polish Bommies na Nowej Gwinei, Polish Fingers w czerwonomorskiej części Arabii Saudyjskiej i ostatnio Polish Crack na Sao Tome & Principe. Instruktor nurkowania z 23-letnim stażem i ponad 14000 nurkowań na całym świecie. Spędził 6 lat w Wielkiej Brytanii oraz 12 lat w Egipcie. Śmiało porozmawia w 5 językach. Specjalista od Galapagos – samodzielnie poprowadził 20 wypraw na te czarowne wyspy. Swobodnie czuje się w Alice Springs, Mammoth Lakes, Luang Prabang, Cusco, Hobart, na Socotrze czy na Pohnpei. W czasie wolnym od pracy podróżuje i planuje kolejne, poszerzające horyzont ekspedycje w świat!

Maciej Przysłup

Maciej Przysłup – zodiakalny Wodnik, więc to nie mogło skończyć się inaczej. Dziś szyje, śpiewa, gotuje i nieustająco nurkuje. Ma zakaz śpiewania w więcej niż w kilku miejscach. Świat nie zaakceptował faktu, że brak talentu można nadrobić zaangażowaniem i entuzjazmem. Wieloletni instruktor nurkowania, w tym także nurkowań technicznych. Szkoli i pracuje z osobami z niepełnosprawnością. Urodzony dydaktyk z anielską cierpliwością, jednocześnie bezkompromisowy w zakresie zasad bezpieczeństwa. Zimowy czas chętnie spędza na stoku jako instruktor narciarstwa. Zjeździł Europę motocyklem a w offroadzie nieustająco eksploruje nowe ścieżki. Esteta i miłośnik piękna w każdej postaci. Humanista wielbiący prostotę postrzegania świata według Wojaka Szwejka i fan głębi przemyśleń Kubusia Puchatka. Nieustająco ciekawy świata i ludzi. Przygoda zawsze jest przez duże P! Pazola, Przygoda, Przysłup…przypadek ? :D

Iga Kicaj

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Magister żywienia i suplementacji w sporcie oraz instruktor kulturystyki. Nurek z krwi i kości od dziecka, córka instruktora :). Aktualnie stopień CMAS P4, a od kilku lat obrana ścieżka w nurkowaniu technicznym. Spory bagaż doświadczenia zarówno w hobbistycznej eksploracji podwodnych atrakcji (zarówno tych płytszych jak i tych głębszych) oraz w roli przewodnika grup nurkowych w Polsce oraz w zagranicznych bazach. Dusza podróżnika nielubiąca stać w miejscu, nastawiona na ciągły rozwój i nowe wyzwania. W wolnych chwilach motocyklistka, artystka, a nawet tatuatorka :).