Bali – wyspa jak ze snów


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Bali - wyspa jak ze snów

Sama wzmianka o „Bali” natychmiast włącza wizje raju. Bali to coś więcej niż miejsce – to tropikalny stan umysłu.

Wyspa bogów.

Bogata i zróżnicowana kultura Bali dotyka tutaj każdego  – od kwiecistych i bogato pachnących ofiar dla lokalnych bóstw rozłożonych na każdym kroku, przez liczne procesje, które – wydaje się, ze co chwila – zamykają tłumami wierzących zmierzających do świątyń główne drogi tej wyspy; przez nieco diaboliczna muzykę i taniec. Prawie wszystko na tej wyspie jest w taki czy inny sposób połączone z uduchowieniem jej mieszkańców – ponad 10000 świątyń nie powstało tutaj przez przypadek 🙂

Rejon: Bali
Termin: 30.06.2024 - 11.07.2024
Wielkość grupy: 18
Typ zakwaterowania: Luksusowe hotele 4* i 5*
sprawdź pokoje zwiń dane
Wyżywienie: W/g opisu.
Dla kogo? Single, Pary, Rodziny z dziecmi, Seniorzy

Na Bali łatwo stracisz głowę w chaosie plaży Kuta czy surfujac na dzikich plażach południa. Sanur to miejsce, gdzie można oddać się hedonistycznym przyjemnościom tego świata – plażowanie, dobra kuchnia, taniec czy sporty wodne. Ubud to geograficzne centrum wyspy ale również i jedno z niewielu miejsc, gdzie można się ukulturalnić otaczając się niezwykłą sztuką Bali ale i wyciszyć, podziwiając piękne pola ryżowe, otaczające to scenicznie piękne miasteczko. Północ znów jest dzika, mniej zaludniona ale tym samym oferująca niezwykłą przestrzeń na odpoczynek i nurkowanie. Właśnie – nurkowanie – wody wokół Bali słyną ze świetnych nurkowisk – od pięknych i relatywnie niezniszczonych raf po takie bardziej surowe ale oferujące w zamian widoki, dla tylko których warto odwiedzić tą wyspę – tylko tutaj, w ciągu jednego dnia można nurkować zarówno z mantami jak i z Mola Mola!

Bali ma wszystko – piękną kulturę, niebiańskie plaże, artyzm widoczny na każdym kroku ale to, co sprawia, ze ta wyspa jest tak niesamowita to jednak jej mieszkańcy – uśmiechnięci, bezproblemowi, zawsze chętni do pomocy i nieco rozmodleni, kiedy chwila nadejdzie. Cała wyspa szepcze jakieś modlitwy – wystarczy tylko stanąć i posłuchać…

Jedna ze swiatyń królewskich na wyspie Bali.

Dlaczego warto jechać?

Bali zachwyci Cie swoim pięknem i niezwykłym klimatem!
Zwiedzimy 3 najciekawsze rejony tej magicznej wyspy - Sanur na południu, Ubud w centrum i Pemutweran na północy!
Dasz nura w przejrzystych wodach Crystal Bay wypatrując Mola Mola oraz w bogatych w korale okolicach wyspy Menjangan!
Wypoczniesz na pięknych plażach korzystając z idealnej pogody wakacyjnej!
Skorzystasz z udogodnień naszych ekskluzywnych i bardzo komfortowych hoteli!
Przy odrobinie szczęścia zobaczysz nie tylko Mola Mola ale i manty czy rekina wielorybiego!
Masaże, świetna i aromatyczna kuchnia, delikatna muzyka w tle - relaks na całego!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

30. czerwca 2024 – wylot z Polski na Bali z przesiadka na Bliskim Wschodzie.

01. lipca 2024 – lądujemy na Bali. Transfer do naszego niesamowitego hotelu, odpoczynek po podroży, spacer po plaży i pierwsza kolacja smakująca morzem, słońcem i przygodą! Nasz hotel mieści się około 40min jazdy od lotniska i jest położony w pierwszej linii przy plaży. Jest to piękny, elegancki, zadbany 5* hotel o ugruntowanej reputacji – znajdziemy tu niesamowite SPA, parę restauracji i barów, baseny i niezwykle wypielęgnowany ogród, który zachęca do spacerów. Wzdłuż plaży ciągną się ścieżki zarówno piesze jak i rowerowe zachęcające do eksploracji okolicy czy spacerów o zachodzie słońca.

02. lipca 2024 – dziś udamy się na dwa pierwsze nurkowania sprawdzające do Padang Bay. Nienurkowie mogą z nami pojechać i zobaczyć piękną Blue Lagoon! Beda to dość płytkie nurkowania by się rozruszać pod woda, sprawdzić sprzęt i umiejętności. Lunch zjemy po nurkowaniach w knajpce przy plaży.

03. lipca 2024 – kolejne dwa nurkowania, tym razem z lodzi. Dziś odwiedzimy legendarną Nusa Penida! Sama wyprawa na wyspę jest świetna, ryk silników lodzi motorowych, słońce i wyrastająca na horyzoncie zielona wyspa. U jej brzegów zanurzymy się na dwóch nurkowiskach- Manta Point oraz Crystal Bay. Na pierwszym nurkowisku będziemy polować na Manty (w sierpniu 2023 widzieliśmy tutaj nie mniej niż 8 sztuk) a na drugim miejscu poszukamy legendarnej Mola Mola (również się na nią natknęliśmy w 2023r.).

04. lipca 2024 – kolejne 2 nurkowania na Nusa Penida – dziś „zapolujemy” ponownie na Mola Mola w Crystal Bay a drugie zanurzenie to dryft przy pięknych ścianach pełnych olbrzymich gąbek!

05. lipca 2024 – po pysznym śniadaniu przeniesiemy się na drugi koniec wyspy do Pemuteran, niedaleko wyspy i Parku Narodowego Menjangan! Po drodze odwiedzimy Świątynię Ayun i przepiękne Tarasy Ryżowe Jatiluwih. Wycieczka potrwa cały dzień ale będzie pełna przystanków i da nam szanse na masę niezwykłych zdjęć!

06. lipca 2024 – pierwsze dwa nurkowania na Wyspie Menjangan! Bogactwo korali i różnorodność ryb lokalnych raf nas zachwyci! Na nurkowisko popłyniemy około 30min i na miejscu zastana nas krystalicznie czyste wody tego niezwykłego Parku Narodowego!

07. lipca 2024 – ostatnie 2 nurkowania naszej wyprawy przy wyspie Menjangan. Jeśli będziemy cicho, może uda się dostrzec regularnie kąpiące się w oceanie jelenie zamieszkujące ta wyspę?

08. lipca 2024 – dziś przeniesiemy się z okolic Pemuteran do centrum wyspy – Kamandalu Ubud. Po drodze zatrzymamy się na wizytę w Gorących Źródłach Banjar i przy Tarasach Ryżowych Tegalalang. Zatrzymamy się w pięknym hotelu na ostatnie 2 noce naszej przygody z ta rajską wyspą…

09. lipca 2024 – czas na nicnierobienie, wypoczynek przy basenie wsłuchując się w dźwięki przyrody…

10. lipca 2024 – po późnym lunchu wyjazd do Denpasar na lotnisko i tuz po północy wylot do kraju.

11. lipca 2024 – około południa lądowanie w Polsce. Koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

USD 3350/os. + przelot – nurek w pokoju standard (łóżka małżeńskie lub typu twin)

USD 4350/os. + przelot – nurek w pokoju suite (łóżka tylko małżeńskie)

Za dopłatą USD 1000/os. oferujemy zakwaterowanie w pokojach typu Suite.

Oferujemy cztery rodzaje zakwaterowania: dwuosobowe pokoje standardowe, rodzinne pokoje standardowe, dwuosobowe pokoje typu Suite oraz rodzinne pokoje typy Suite. Oba standardy zakwaterowania oferują piękne, nieprzeciętne pokoje – wybrane hotele to 4-5* i są pokazane na zdjęciach. Kategoria suite jednak ma generalnie 3-4x większe pokoje, często z własnym prywatnym basenem i strefą relaksu, lepiej wyposażone/urządzone, usytuowane w lepszych miejscach na terenie hoteli z często lepszym widokiem, itp.

Osoba nienurkująca ma cenę niższą o USD 350 – cena zawiera snorkowanie, lunche podczas snorkowania, przewodnika snorkowego. Dla dzieci/rodzin zajmujących jeden pokój/suite, cena będzie kalkulowana osobno w zależności od wieku i aktywności uczestników (nurek/nienurek).

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od USD 3350 /os
+
LOT*
od PLN 6660/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Przelot sugerujemy je wykupić przez nas dla ułatwienia logistyki.
od USD 3000 /os
+
LOT*
od PLN 6660/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Przelot sugerujemy je wykupić przez nas dla ułatwienia logistyki.
*Przelot sugerujemy je wykupić przez nas dla ułatwienia logistyki.
CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie w pięknych hotelach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem zobacz szczegóły
Za dopłatą USD 1000/os. oferujemy zakwaterowanie w pokojach typu Suite. Obie oferowane kategorie oferują piękne, nieprzeciętne pokoje - wybrane hotele to 4-5* i są pokazane na zdjęciach. Oferujemy cztery rodzaje zakwaterowania: dwuosobowe pokoje standardowe, rodzinne pokoje standardowe, dwuosobowe pokoje typu Suite oraz rodzinne pokoje typy Suite. Oba standardy zakwaterowania oferują piękne, nieprzeciętne pokoje – wybrane hotele to 4-5* i są pokazane na zdjęciach. Kategoria suite jednak ma generalnie 3-4x większe pokoje, często z własnym prywatnym basenem i strefą relaksu, lepiej wyposażone/urządzone, usytuowane w lepszych miejscach na terenie hoteli z często lepszym widokiem, itp.
wszystkie transfery jak w opisie klimatyzowanym, ubezpieczonym busem
5 dni nurkowych (10 zanurzeń) z butlami 12l i ołowiem
Nitrox dla certyfikowanych nurków (prócz Nusa Penida gdzie mogą być prądy zstępujące)
2 wycieczki podczas transferów na wyspie jak w opisie
lokalnych przewodników nurkowych, przewodników lądowych podczas wycieczek
lunch podczas dni nurkowych
opieka doświadczonego polskojęzycznego instruktora PADI/tłumacza/ organizatora/wróżki 24/7.
ubezpieczenie KL EUR 40000, składka do TFG
dostęp do naszej niezwykłej aplikacji Vamoos zawirającej wszelkie niezbedne do tej podróży informacje
CENA NIE ZAWIERA:
posiłków innych niż śniadania i lunche podczas nurkowania
wycieczek innych niż te wymienione powyżej
wydatków osobistych, opłat wizowych (około USD 35/os.), napiwków
ubezpieczenia nurkowego czy od kosztów rezygnacji (gorąco apelujemy, by takie wykupić).

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.