Mistyczna Sri Lanka z Martą Gorącą!


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Mistyczna Sri Lanka z Martą Gorącą!

Można śmiało powiedzieć, że Sri Lanka chowała się przed hordami odwiedzających dość skutecznie. Szlaki handlowe i później turystyczne prowadziły niby przez wyspę ale albo się ją omijało podczas niepokojów związanych z Tamilami, albo po prostu leciało się gdzieś indziej, gdzieś obok. Klejnot, jakim niewątpliwie jest Sri Lanka, przez lata pozostawał niezauważany dla ogółu. Teraz, kiedy już od lat jest bezpiecznie i stabilnie, coraz więcej ludzi przygląda się tej wyspie z zaciekawieniem. Nic dziwnego – mamy tutaj wspaniałe kolonialne miasta, ponad 2000 lat historii, super fale idealne na surfing, rybne wody, niesamowite świątynie buddyjskie, pyszne, pachnące jedzenie i wiecznie uśmiechniętych, uchodzących za niebywale gościnnych Lankijczyków. Do tego najstarsze zasadzone przez człowieka i żyjące wciąż drzewo, cudne, senne wioski, świeże, pachnące owoce i pogodę…pogodę, która zadowoli nawet największego malkontenta! Dorzuć do tego smaczną herbatę, świetnej jakości ryż, 8 miejsc pod opieką UNESCO, lasy deszczowe i piaszczyste, bajeczne plaże i na dokładkę swoje własne stado Płetwali Błękitnych, a przepis na wspaniałe wakacje mamy w garści!

Szanowni Państwo, nadszedł czas na Sri Lankę, krainę mlekiem, miodem i …herbatą płynącą! Zapraszamy!

Rejon: Sri Lanka
Termin: 01.06.2024 - 12.06.2024
Wielkość grupy: 20 osób
Typ zakwaterowania: Bungalowy, pokoje i prywatna villa
Wyżywienie: W/g opisu
Dla kogo? SINGLE, PARY, MŁODZIEŻ, SENIORZY

Zapraszamy Was na wyjątkową podróż do serca Sri Lanki, gdzie dziewicza przyroda splata się z odwieczną historią, tworząc miejsce pełne magii i energii. W otoczeniu zielonych wzgórz, szumiących wodospadów i złotych plaż odkryjecie przestrzeń do odnalezienia wewnętrznej harmonii i siły.

Pod czujnym okiem niezwykłej instruktorki fitness, Marty Gorącej, która jest nie tylko przewodniczką po ścieżkach zdrowia i piękna, ale i łączniczką z Matką Ziemią, przeżyjecie przygodę, która na nowo zdefiniuje Wasze pojęcie o odpoczynku i samopoczuciu. Marta, z jej niezwykłą pasją i wiedzą, wprowadzi Was w świat fitnessu, gdzie każdy ruch i każdy oddech staną się mostem łączącym Was z siłami natury.

Oprócz codziennych sesji fitness, które odżywią Wasze ciała i dusze, zapraszamy do odkrywania tajemnic starożytnych miast, degustacji lokalnych przysmaków i zanurzenia się w kulturze tej fascynującej wyspy. To podróż, w której każdy dzień stanie się okazją do celebracji życia, kobiecości i niezłomności ducha.

Niech ten wyjazd stanie się Waszą osobistą odyseją, podczas której, z każdym krokiem, z każdym oddechem, będziecie coraz bliżej siebie, natury i nieograniczonych możliwości, jakie niesie ze sobą życie. Sri Lanka czeka, by Was przywitać w swoich ramionach pełnych zieleni, słońca i nieskończonej energii. Dołączcie do nas i pozwólcie, by Marta Gorąca poprowadziła Was przez te niezapomniane chwile odnowy i odkryć.

Jeden z naszych hoteli na Cejlonie!

Dlaczego warto jechać?

Zachwycająca przyroda - Od bujnych, zielonych dżungli, przez złote plaże, aż po majestatyczne góry, Sri Lanka oferuje niezrównaną różnorodność krajobrazów.
Bogata historia i kultura - Starożytne miasta, świątynie i fortece, takie jak Sigiriya czy Polonnaruwa, opowiadają fascynujące historie sprzed tysięcy lat.
Przyjazne, gościnne społeczeństwo - Sri Lankijczycy są znani ze swojej serdeczności i gościnności, co sprawia, że podróżnicy czują się jak w domu.
Smakowita kuchnia - Bogactwo smaków i aromatów, od pikantnych curry po słodkie desery, zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.
Relaks i odnowa - Ayurveda, tradycyjna medycyna cechująca się holistycznym podejściem do zdrowia, oferuje relaks i odnowę na najwyższym poziomie.
Duchowość i spokój - Świątynie buddyjskie i hinduistyczne, medytacje i ceremonie religijne oferują unikalną możliwość duchowego odnowienia i spokoju.
Wizytę w tym malowniczym kraju uświetni obecność Marty Gorącej - doświadczonej instruktorki fitness!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

MARTA GORĄCA Instruktorka fitness, Trenerka Personalna z 16-letnim doświadczeniem. Właścicielka firmy Marta Gorąca GROUP, w skład której wchodzą Marta Gorąca CAMP, Marta Gorąca STUDIO TRENINGU oraz Marta Gorąca ATELIER. Jest też szkoleniowcem Instruktorów fitness, autorką szkoleń i programów treningowych. Na co dzień możesz ją spotkać online w Jej social mediach, gdzie dzieli się motywacją, energią i wiedzą, prowadzi treningi online i jednoczy mnóstwo Kobiet. Specjalistka do zadań specjalnych. Jeśli myślisz, że aktywny tryb życia zupełnie nie jest dla Ciebie, poczekaj na pierwszy CAMP z Martą. Szybko zmienisz zdanie! Jej pasją jest ruch i praca z drugim człowiekiem, dawanie narzędzi, wyznaczanie drogi po cele i marzenia. Tworzy przestrzeń, w której możesz poczuć się swobodnie, poznać niesamowite osoby i nawiązać piękne relacje, rozwijać się i realizować marzenia. Towarzyszy w drodze poznawania siebie, swojego ciała i jego potrzeb. A jeśli można robić to w najpiękniejszych miejscach na świecie, to dzieje się prawdziwa magia.

TRENINGI PODCZAS WYJAZDU:

  • BOOT CAMP – Trening całego ciała z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Podczas tego treningu poczujesz niesamowitą energię i siłę grupy! Te zajęcia to wizytówka CAMPów, otwierają je i zamykają. Ćwiczysz w małej grupie przemieszczając się ze stacji na stację, gdzie na każdej jest zupełnie inne zadanie do wykonania.

  • BANDS TRAINING – Trening z gumami oporowymi. Te sprawią, że poczujesz swoje mięśnie na nowo. Bodźcowanie konkretnych grup mięśniowych, spalanie i modelowanie w jednym.

  • BODYART – Trening z kategorii body & mind. Wyobraź sobie siebie na macie przy wschodzie/ zachodzie słońca na plaży… Piękna, relaksująca muzyka w tle. Trening, podczas którego Twoje ciało świetnie pracuje, a głowa odpoczywa. Ruch połączony z oddechem w najpiękniejszym wydaniu.

  • STRETCHING & MOBILITY – Trening regeneracyjny. Rozciąganie potrzebne jest każdemu z nas. Czy ćwiczysz, czy nie, zadbaj o przywrócenie optymalnego zakresu ruchu w stawach i rozluźnienie przeciążonych mięśni.

  • FULL BODY WORKOUT – Trening całego ciała, który dopasowany jest do Twoich możliwości. Podczas tych zajęć ćwiczymy z obciążeniem własnego ciała lub z lekkim sprzętem.

  • CORE & CARDIO – Trening mięśni brzucha inaczej. Spalamy zbędną tkankę tłuszczową i modelujemy brzuch. Zapomnij o setkach brzuszków na zgrabny i ładny brzuch. Te zajęcia pokażą Ci, jak pięknie wymodelować te mięśnie poprawnie technicznie i bezpiecznie.

  • PORANNE MEDYTACJE – Znajdując się w jednym z piękniejszych miejsc na świecie być może potrzebujesz głębszego połączenia ciała i umysłu. Uziemienia i zakotwiczenia w tym, co „tu i teraz”. Zacznijmy dzień od medytacji, oddechu. Będzie pięknie.

  • BODY BALANCE – Trening wzmacniający z kategorii body & mind. Zawiera ćwiczenia asymetryczne, które kształtują koordynację nerwowo-mięśniową, wyrównują napięcia w ciele, wzmacniają mięśnie dookoła kręgosłupa, głębokie. Bez skakania, bez pośpiechu. Spokojny, dokładny ruch, na tym się skupiamy podczas tej lekcji.

01. czerwca 2024 – wylot z Europy do Kolombo na Sri Lance.

02. czerwca 2024 – lądowanie w Kolombo, powitanie i transfer do Kandy. Wmeldowanie się do naszej pięknej willi i odpoczynek po podroży. Kolacja w cenie.

03. czerwca 2024 – poranny rozruch z Martą a następnie wycieczka do Kandy na lunch. Opcjonalnie możemy pójść na trekking Knuckles Mountain Range. Wieczór relaksacyjny pod okiem naszej niezwykłej trenerki. Śniadanie i kolacja w cenie.

04. czerwca 2024 – po porannej gimnastyce z Martą, odpoczynek przy basenie a następnie pojedziemy przejechać się pociągiem z Kandy do Nanu Oya! Zwiedzimy plantacje herbaty i odetchniemy czystym powietrzem Nuwara Eliya. Śniadanie i kolacja w cenie.

05. czerwca 2024 – poranne rozciąganie się przy basenie i udajemy się w podróż do Kalkudah.W końcu plaaaaażaaaa! Śniadanie w cenie.

06. czerwca 2024 – Marta, relaks, Marta, snorkowanie, relaks, Marta, SUPboard, relaks i Marta. Śniadanie w cenie.

07. czerwca 2024 – plażing i Marta a po południu opcjonalny rejs katamaranem na zachód słońca? Śniadanie w cenie.

08. czerwca 2024 – dzień całkowicie zagospodarowany przez Nasza Cudną Instruktorkę a wieczorem…ognisko z lampką wina 😉

 

09. czerwca 2024 – po porannym rozruchu udajemy się kolejną podróż do Sigiriya, na którą to wspaniałą skałę się wdrapiemy by podziwiać cudne widoki! Wmeldujemy się do nowego hotelu i odpoczynek po podroży. Śniadanie i kolacja w cenie.

10. czerwca 2024 – dziś udamy się do Colombo – SPA, shopping, zwiedzanie pięknej stolicy Sri Lanki. Śniadanie i kolacja w cenie.

11. czerwca 2024 – ostatnie ćwiczenia z Martą i powoli się przygotowujemy do wylotu do kraju. Wylot. Śniadanie w cenie.

12. czerwca 2024 – lądowanie w Polsce. Koniec wyjazdu.

 

Informacje dla uczestników

Niektóre wycieczki są opcjonalne i dodatkowo płatne – wszystko zależy od ilości uczestników ale to nie są wysokie kwoty. Większość posiłków jest w cenie. W programie ujęliśmy tylko parę sesji z Martą gdzie w istocie będzie ich znacznie więcej – zwykle poranne ćwiczenia są preludium do dalszych aktywności danego dnia. Program układa nasza doświadczona instruktorka na bieżąco dopasowując się do potrzeb, pogody, energii, stanu ducha i oczekiwań uczestników 🙂

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
USD 2380 /os
+
LOT*
od PLN 3610
Rezerwuję
Mam pytania
Cena biletu uzależniona jest od momentu wykupienia i może ulec zmianie.
USD 2380 /os
+
LOT*
od PLN 3610
Rezerwuję
Mam pytania
Cena biletu uzależniona jest od momentu wykupienia i może ulec zmianie.
*Cena biletu uzależniona jest od momentu wykupienia i może ulec zmianie.
CENA ZAWIERA:
Przeloty na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa z przesiadką
Zakwaterowanie w pięknych hotelach w pokojach dwuosobowych.
Posiłki jak ujęto w programie.
Wszystkie transfery busem z klimatyzacją.
Angielskojezyczny przewodnik.
Całodobowa obsługa fitness samej Marty Gorącej!
Woda na transferach autobusem.
Wyciaczka do Kandy i na Sigiriyę.
Ubezpieczenie podróżne KL EUR 40000.
Składka to TFG i TFP.
Gift bag! Koszulki wyjazdowe i inne gadżety!
Dostęp do naszej niezwykłej apki podróżnej - nic nie drukujemy!
CENA NIE ZAWIERA:
Wizy na Sri Lanke - około USD 55/os.
Dodatkowych wycieczek, napiwków, posiłkow nie ujetych w sekcji CENA ZAWIERA.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.