Niezwykła Raja Ampat V


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Niezwykła Papua Zachodnia Raja Ampat

 

 

Rejon: Indonezja - Papua Zachodnia - Raja Ampat
Termin: 28.11.2024 - 10.12.2024
Wielkość grupy: 12
Typ zakwaterowania: Bungalowy na palach nad wodą.
Wyżywienie: Zgodnie z programem.
Dla kogo? SINGLE, PARY, RODZINY Z DZIECMI, SENIORZY

Pierwszy raz zanurkowaliśmy z grupą na Papui Zachodniej – a dokładnie na archipelagu Raja Ampat – w lipcu 2005r. Kiedy dotarliśmy do lokalnej bazy nurkowej prowadzonej przez charyzmatycznego misjonarza okazało się, ze jesteśmy pierwsza rekreacyjną grupą nurków w tej okolicy! Od tego czasu byliśmy tam z grupami już 12 razy i wysłaliśmy wiele małych grupek na samodzielne nurkowanie. Papua Zachodnia to w naszej opinii (a mamy 23 lata doświadczenia nurkowania na całym świecie) jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Mnogość życia pod wodą oszałamia – to tutaj zanotowano rekord księgi Guinnessa w ilości gatunków ryb zauważonych na jednym nurkowaniu – 374! Takie bogactwo życia pod wodą jest totalnie niespotykane! Irian Jaya nie tylko zaskakuje podczas nurkowania – występuj tu również wiele endemicznych gatunków ptaków i roślin. Znajdziemy tu futrzaste torbacze, piękne rajskie ptaki, barwne storczyki a nade wszystko cudną, oszałamiającą zieleń pięknie współgrającą z błękitem wody i spektakularnymi zachodami słońca! Irian Jaya na długo pozostanie w Waszej pamięci i bez wątpliwości przewartościuje Wasze najlepsze – do tej pory – nurkowania – obiecujemy!

Nasze zakwaterowanie na Raja Ampat.

Dlaczego warto jechać?

Piękno Irian Jaya zwali Cię z nóg - tuż po przyjeździe zdasz sobie sprawę, że jesteś w egzotycznym raju!
Zachody słońca z naszego pomostu są najpiekniejszymi na świecie!
To bedzie nasz 13. wyjazd do tego miejsca - mamy ogromne doswiadczenie (zarowno nurkowe jak i trekkingowe) w tej czesci swiata - pokazemy Ci rzeczy, o ktorych inni operatorzy nawet nie maja pojecia!
Dojazd na najlepsze spoty nurkowe na świecie zajmie Ci średnio...5 minut!
Zobaczysz miejsce, gdzie koncept ECO istnial długo zanim "zachód" to "wynalazł".
Zanurkujesz w miejscu, gdzie ustaniowiono światowy rekord w ilosci ryb naliczonych podczas jednego zanurzenia - 374 gatunki!
Zanurkujesz z baza z ponad 25-letnim doswiadczeniem - wszystko jest bezpieczne i sprawdzone - to nie jest przypadkowa/sezonowa działalność!
Nitrox w cenie!
Jedzenie serwowane - tylko organiczne warzywa i ryby z porannego połowu - zero chemii :)
Zrelaksowana atmosfera - bose stopy przez tydzień, piękny, biały piasek na plaży i cudownie turkusowa, ciepła woda!
Wycieczki fakultatywne zabiora Cię w najbardziej urzekające miejsca na tej planecie!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

28. listopada 2024 – około południa wylot z Warszawy do Dżakarty z przesiadką.

29. listopada 2024 – lądowanie w Dżakarcie, transfer do hotelu i odpoczynek po podroży.

30. listopada 2024 – całodzienna wycieczka po Dżakarcie a wieczorem transfer na lotnisko.

01. grudnia 2024 – nocny przelot do Irian Jaya. Po wylądowaniu, krotki transfer do portu, 45min łodzią i już jesteśmy na rajskich plażach – zaczynamy nasza przygodę z Raja Ampat.

Pod wodą można tutaj zobaczyć nie tylko niewiarygodną wprost ilość różnych gatunków ryb, ale również korali! Zupełną normalnością jest ujrzeć tutaj mantę, rekina wobbegonga czy pigmejskiego konika morskiego, który w dorosłym rozmiarze ma tylko około 1cm!

Sama komunikacja pomiędzy wyspami jest czarowna – dojazd na miejsce pracy dla nas nigdzie indziej nie jest tak piękny. W poszukiwaniu najlepszych spotów nurkowch nasza szybka łódź motorowa przebija się często przez labirynt przepięknych małych wysepek, pokrytych czapkami zieleni, ostro kontrastujących z krystalicznymi turkusami wody. Gdzieniegdzie wyskoczy z wody płaszczka w tańcu godowym lub powierzchnię przetnie mały trójkąt płetwy rekina czarnopłetwego. Wiatr delikatnie będzie muskał naszą skórę, a zmysły wypełnią się bajkowymi zapachami. To będzie również fiesta dla naszych oczu. Raj!

Będąc na wyspie, możemy nie tylko nurkować czy zwiedzać pieszo – dostępne są również kajaki i SUPy, którymi możemy udać się na cudowną wycieczkę, która zachwyci swoimi widokami każdego!

 

Zamieszkamy w uroczych bungalowach na palach nad wodą idealnie wpisujących się w klimat Papui Zachodniej.

Oferujemy 3 standardy zakwaterowania:

Papuan water cottage – pokoje w domkach na palach, położone wzdłuż pomostu (bliźniak). Łazienka dzielona na brzegu z woda w temp. pokojowej.

 

Superior water cottage – dwa pokoje w domkach na palach przy plaży (bliźniak). Dzielona łazienka z ciepłą wodą blisko domku na brzegu.

 

Deluxe water cottage – domek wolnostojący na palach przy plaży. Prywatna łazienka i mini bar. Z zejściem do wody.

01-07. listopada 2024 – odpoczywamy, nurkujemy, zwiedzamy. Dla osób nurkujących przewidziano 3 nurkowania z lodzi z przewodnikiem dziennie (oraz 1 nocne jeśli siły będą i komputer puści) w jednych z najbogatszych w życie wodach na świecie. KAŻDY NUREK będzie zachwycony. Dodatkowo w cenie mamy wycieczkę do Manta Point – Hidden Bay – Passage & Mushroom Islands.

08. grudnia 2024 – poranny transfer łodzią do Sorong i wmeldowanie się do lokalnego hotelu.

09. grudnia 2024 – poranny lot do Dżakarty i dalej z Dżakarty do Europu z przesiadką.

10. grudnia 2024 – lądowanie w Warszawie, koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

UWAGA: Wolne zostały 2 x superior, 2 x deluxe

Cena:

Papuan – EUR 2050/os.;

Superior – EUR 2300/os.;

Deluxe – EUR 2750/os.

Dla chętnych wrażeń jest możliwość rozszerzenia tego programu o trekking 4-dniowy w Dolinie Baliem. Zobaczymy tam pierwotne plemiona Dani, Lani i Yani w ich naturalnym habitacie. Ciekawostką jest to, że plemiona te zobaczyły białego człowieka po raz pierwszy dopiero w latach 30-40 zeszłego stulecia i do tej pory żyją w niezwykle prymitywnych warunkach. Zapraszam do naszej galerii z tego trekkingu dostępnej tutaj: https://www.pazola.com/galeria/papua-zachodnia-irian-jaya/

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od EUR 2050/os. /os
+
LOT*
od PLN 7400/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Wyceniamy je w momencie zakładania rezerwacji. Loty mogą być z Warszawy lub innego miasta. Mogą być również w innych datach (dłuższy pobyt w Dżakarcie lub Sorong lub w mieście przesiadkowym).
od EUR 2050/os. /os
+
LOT*
od PLN 7400/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Wyceniamy je w momencie zakładania rezerwacji. Loty mogą być z Warszawy lub innego miasta. Mogą być również w innych datach (dłuższy pobyt w Dżakarcie lub Sorong lub w mieście przesiadkowym).
*Wyceniamy je w momencie zakładania rezerwacji. Loty mogą być z Warszawy lub innego miasta. Mogą być również w innych datach (dłuższy pobyt w Dżakarcie lub Sorong lub w mieście przesiadkowym).
CENA ZAWIERA:
Wszystkie transfery z/na lotnisko oraz na z/na wyspę.
Zakwaterowanie w Dżakarcie zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych ze sniadaniem.
Zakwaterowanie w resorcie na Raja Ampat zgodnie z programem w bungalowach dwuosobowych. zobacz szczegóły
W przypadku większej liczby osób, możliwa dostawka lub bungalow rodzinny.
3 posiłki dziennie w resorcie, przekąski w restauracji. Woda, kawa i herbata.
24/h zasilanie prądem (to nie jest oczywiste na Papui).
Super wycieczkę łodzią na cały dzień!
Snorkowanie z rekinami black tip, SUPy i kajaki.
Nitrox dla certyfikowanych nurków nitroxowych.
WiFi i codzienne pranie w miarę możliwości.
Opieka 24/7 polskiego instruktora/organizatora.
Obsługę porterów na wyspie (nie trzeba samemu nosic niczego).
Wszystkie składki to TFG oraz ubezpieczenie Kosztów Leczenia.
Dostep do naszej apki z ogromną iloscią informacji na temat wyjazdu - niczego nie trzeba drukować.
CENA NIE ZAWIERA:
Przelotów. zobacz szczegółyukryj szczegóły
Wyceniamy je w momencie zakladania rezerwacji. Loty moga byc z Warszawy lub innego miasta. Moga być rownież w innych (dłuższy pobyt w Dżakarcie lub Sorong lub w miescie przesiadkowym)
Transferow innych niż te z grupą opisane w programie.
Posiłków innych niż te opisane w programie.
Lokalnych podatków i zezwoleń - na tą chwilę około EUR 70/os.
Napiwkow - około EUR 70/os.
Napojów gazowanych czy alkoholu.
Dodatkowych wycieczek na wyspie. zobacz szczegółyukryj szczegóły
Snorkowanie EUR 28/os.; Wyspa Wai EUR 50/os (wrak samlotu P-47); Wyspy Fam EUR 85/os. (punkt widokowy); Wyspa Batanta EUR 85/os. (piekny wodospad); Ptaki rajskie EUR 40-85/os.
Nurkowania. zobacz szczegółyukryj szczegóły
1-5 zanurzeń - EUR 60 za każde; 6-10 zanurzeń - EUR 56 za każde; 11-15 zanurzeń - EUR 53 za każde; 16+ zanurzeń - EUR 50 za każde. Pakiet no limit (3 dzienne z lodzi i 1 nocne z brzegu dziennie) - EUR 800/os. Od piątku wieczór do sobory wieczór nie ma nurkowania.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.