Listopadowe Malediwy III z Martą Gorącą!


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Listopad na Malediwach

Nasze safari to 7 dni spędzonych na pięknym, niezwykle komfortowym jachcie, błądzącym pomiędzy malowniczymi wyspami tego archipelagu w poszukiwaniu najpiękniejszych raf, plaż i widoków!

Rejon: Malediwy
Termin: 08.11.2024 - 16.11.2024
Wielkość grupy: 24
Typ zakwaterowania: KABINY NA JACHCIE
sprawdź pokoje zwiń dane
Wyżywienie: W/g opisu.
Dla kogo? SINGLE, PARY, SENIORZY, RODZINY Z DZIECMI, NURKI I NIENURKI

Malediwy położone są na Oceanie Indyjskim, na południowy zachód od Indii i Sri Lanki. Ten archipelag jest jednym z najbardziej niezwykłych państw na świecie ze względu na swoją unikalną topografię. Składa się on bowiem z około 1192 wysp zgrupowanych w 26 atoli, rozciągających się na długości prawie 900 kilometrów.

Te wyspy stanowią szczyty wąskiej krawędzi podwodnej, która wznosi się na wysokość nie przekraczającą 2 metrów nad poziomem morza. Są one znane ze swoich malowniczych krajobrazów, porośniętych bujną roślinnością, wśród której dominują drzewa chlebowe i palmy kokosowe. Większość wysp otoczona jest przestronnymi lagunami, a niektóre z nich mogą poszczycić się nawet lagunami słodkowodnymi!

Malediwy to nie tylko egzotyczne zarośla, ale również zachwycające, bielutkie plaże, które tworzą spektakularny kontrast z lazurowymi wodami oceanu. Wyspy te są znane z uprawy prosa, kukurydzy, kokosów i bananów. Jednakże kluczowym sektorem gospodarki Malediwów jest rybołówstwo, z naciskiem na połowy tuńczyka i makreli.

Mieszkańcy wysp to mieszanka kultur południowoindyjskich, arabskich oraz syngaleskich, co czyni Malediwy miejscem o bogatej i różnorodnej tożsamości kulturowej. Klimat na wyspach jest równikowy, charakteryzujący się wysokimi temperaturami i wilgotnością. Średnia roczna temperatura powietrza w stolicy wynosi około 30 stopni Celsjusza, co sprawia, że jest to miejsce idealne dla miłośników ciepła i słońca.

Marta Gorąca na Malediwach.

Dlaczego warto jechać?

Wycieczki na Wyspy: Możliwość odwiedzenia różnorodnych wysp, spacerów po pięknych plażach, a także odkrywania życia tubylców, ich domów, świątyń i pól uprawnych. To świetna okazja do poznania lokalnej kultury i zakupu unikalnych pamiątek.
Wild Island Party: Niezapomniane doświadczenie pikniku na malutkiej, odosobnionej wyspie, z muzyką na żywo, popisową kuchnią tajską i syngaleską, oraz spacerami po plaży przy zachodzie słońca.
Zwiedzanie Male: Ostatniego dnia można zwiedzić stolicę Malediwów, Male, odwiedzając lokalny targ, ciesząc się zakupami i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki.
Relaks i Panorama: Możliwość relaksowania się na jachcie, podziwiania niezwykłej panoramy Malediwów, z unikalną perspektywą na archipelag podczas przepływania między atolami - Twoj pływający hotel na wodzie!
Nurkowanie: Malediwy to raj dla nurków, z możliwością spotkania rekinów wielorybich, mant oraz wielu innych niezwykłych morskich stworzeń.
Opalanie na Pokładzie: Komfortowe pokłady słoneczne na jachcie są idealne do opalania i relaksu. Może wieczorna kąpiel w jacuzzi z lampką prosecco?
Kulinarna Przygoda: Możliwość skosztowania lokalnych specjałów, uczestnictwa w pokazach gotowania, nauki przyrządzania curry czy świeżej ryby. Opcja przygotowania własnego sushi z lokalnych tuńczyków.
Łowienie Ryb: Dla pasjonatów wędkarstwa, trolling na dużą rybę podczas przemieszczania się między wyspami to emocjonujące doświadczenie, z możliwością połowu tuńczyków, mahe mahe, barrakud oraz innych ryb.
Najlepszy poligon fotograficzny! Tysiace niezwykłych ujęć, niesamowite widoki, najwspanialsze wspomnienia!
Marta Gorąca zrobi Wam najlepszy trening na swiecie!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

Podwodny świat Malediwów to raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu, oferujący niezapomniane spotkania z fascynującym życiem morskim. Podczas każdego zanurzenia można napotkać niezwykłe gatunki, takie jak manty, żółwie morskie czy rekiny. Dodatkowo, nurkowie mogą podziwiać imponujące rozmiary barakud, tuńczyków oraz snapperów.

Jedną z największych atrakcji tych wód są rekiny wielorybie, które, mimo swoich imponujących rozmiarów, są zwierzętami spokojnymi i łagodnymi. Majestatycznie przemierzają one rafy w poszukiwaniu pożywienia, a z odrobiną szczęścia, można mieć okazję nurkować lub pływać z maską w ich towarzystwie.

Niesamowitą przygodą, szczególnie dla odważnych, jest nocne nurkowanie, podczas którego nurkowie mogą doświadczyć bliskich spotkań z rekinami. Te imponujące ryby, często osiągające 3 metry długości, mogą dosłownie ocierać się o nogi nurków, tworząc ekscytujące i niezapomniane wrażenia. Mimo swoich rozmiarów, od rekinów tych nie zagraża nam niebezpieczeństwo, co czyni to doświadczenie bezpiecznym, ale pełnym adrenaliny!

Safari na Malediwach dzięki wygodnej łodzi, doskonałej kuchni oraz atrakcyjnemu programowi przeznaczone jest dla każdego konesera cudnych klimatów i wypoczynku…

MARTA GORĄCA Instruktorka fitness, Trenerka Personalna z 16-letnim doświadczeniem. Właścicielka firmy Marta Gorąca GROUP, w skład której wchodzą Marta Gorąca CAMP, Marta Gorąca STUDIO TRENINGU oraz Marta Gorąca ATELIER. Jest też szkoleniowcem Instruktorów fitness, autorką szkoleń i programów treningowych. Na co dzień możesz ją spotkać online w Jej social mediach, gdzie dzieli się motywacją, energią i wiedzą, prowadzi treningi online i jednoczy mnóstwo Kobiet. Specjalistka do zadań specjalnych. Jeśli myślisz, że aktywny tryb życia zupełnie nie jest dla Ciebie, poczekaj na pierwszy CAMP z Martą. Szybko zmienisz zdanie! Jej pasją jest ruch i praca z drugim człowiekiem, dawanie narzędzi, wyznaczanie drogi po cele i marzenia. Tworzy przestrzeń, w której możesz poczuć się swobodnie, poznać niesamowite osoby i nawiązać piękne relacje, rozwijać się i realizować marzenia. Towarzyszy w drodze poznawania siebie, swojego ciała i jego potrzeb. A jeśli można robić to w najpiękniejszych miejscach na świecie, to dzieje się prawdziwa magia.

TRENINGI PODCZAS WYJAZDU:

  • BOOT CAMP – Trening całego ciała z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Podczas tego treningu poczujesz niesamowitą energię i siłę grupy! Te zajęcia to wizytówka CAMPów, otwierają je i zamykają. Ćwiczysz w małej grupie przemieszczając się ze stacji na stację, gdzie na każdej jest zupełnie inne zadanie do wykonania.

  • BANDS TRAINING – Trening z gumami oporowymi. Te sprawią, że poczujesz swoje mięśnie na nowo. Bodźcowanie konkretnych grup mięśniowych, spalanie i modelowanie w jednym.

  • BODYART – Trening z kategorii body & mind. Wyobraź sobie siebie na macie przy wschodzie/ zachodzie słońca na plaży… Piękna, relaksująca muzyka w tle. Trening, podczas którego Twoje ciało świetnie pracuje, a głowa odpoczywa. Ruch połączony z oddechem w najpiękniejszym wydaniu.

  • STRETCHING & MOBILITY – Trening regeneracyjny. Rozciąganie potrzebne jest każdemu z nas. Czy ćwiczysz, czy nie, zadbaj o przywrócenie optymalnego zakresu ruchu w stawach i rozluźnienie przeciążonych mięśni.

  • FULL BODY WORKOUT – Trening całego ciała, który dopasowany jest do Twoich możliwości. Podczas tych zajęć ćwiczymy z obciążeniem własnego ciała lub z lekkim sprzętem.

  • CORE & CARDIO – Trening mięśni brzucha inaczej. Spalamy zbędną tkankę tłuszczową i modelujemy brzuch. Zapomnij o setkach brzuszków na zgrabny i ładny brzuch. Te zajęcia pokażą Ci, jak pięknie wymodelować te mięśnie poprawnie technicznie i bezpiecznie.

  • PORANNE MEDYTACJE – Znajdując się w jednym z piękniejszych miejsc na świecie być może potrzebujesz głębszego połączenia ciała i umysłu. Uziemienia i zakotwiczenia w tym, co „tu i teraz”. Zacznijmy dzień od medytacji, oddechu. Będzie pięknie.

  • BODY BALANCE – Trening wzmacniający z kategorii body & mind. Zawiera ćwiczenia asymetryczne, które kształtują koordynację nerwowo-mięśniową, wyrównują napięcia w ciele, wzmacniają mięśnie dookoła kręgosłupa, głębokie. Bez skakania, bez pośpiechu. Spokojny, dokładny ruch, na tym się skupiamy podc

SAFARI to siedem dni spędzonych na przepięknej i niezwykle komfortowej łodzi M/Y Felicity, która wędruje pomiędzy malowniczymi wyspami w poszukiwaniu najpiękniejszych raf. Będziemy nurkować między innymi na atolach Vaavu i Ari, słynących z doskonałych miejsc nurkowych.

Do dyspozycji gości są trzy łodzie. Felicity, nasza łódź matka, to 40-metrowy luksusowy jacht motorowy, na którym mieszkamy i spędzamy czas pomiędzy nurkowaniami. Na pokładzie znajduje się 12 kabin o różnym standardzie. Na dolnym pokładzie umieszczono 6 kabin (5 twin i 1 double). Pokład środkowy to centrum życia na jachcie – znajduje się tam salon z napojami, miejsce na briefingi, komfortowe sofy do wypoczynku po nurkowaniu, dodatkowe 2 kabiny (Ocean View Suity), restauracja oraz kuchnia. Na górnym pokładzie znajduje się częściowo zacieniony pokład wypoczynkowy z mostkiem kapitańskim i dodatkowymi 4 kabinami (Junior Ocean View Suite). Na szczycie jachtu znajduje się pokład słoneczny, idealny do opalania się i relaksu w jacuzzi. Łącznie na jachcie może komfortowo przebywać 24 klientów.

Dhoni to nasze 18-metrowe zaplecze nurkowe. Tutaj przechowywany jest sprzęt nurkowy, a nurkowie są precyzyjnie wyławiani z wody. Dhoni zapewnia również komfort gościom – podczas napełniania butli oddala się od łodzi matki, aby hałasem nie zakłócać relaksu.

Dodatkowo, dysponujemy malutką łodzią motorową Dinghy, która zabierze nas na lokalne plaże.

Oto komforty naszych kabin: stolik podręczny, krzesło, szafa, indywidualnie sterowana klimatyzacja. W łazienkach znajdziemy ciepłą i zimną wodę, umywalkę, toaletę, prysznic z deszczownicą, przybory kosmetyczne oraz ręczniki.

Naszej grupie, poza polskim instruktorem z ramienia PAZOLA, towarzyszyć będzie dwóch/trzech lokalnych przewodników ze świetnie wyszkoloną załogą.

08. listopada 2024

Lot Warszawa – Male (z przesiadką)

09. listopada 2024

Lądowanie w Male. Około południa zakwaterowanie na łodzi i powitalny lunch. Jeśli wcześnie wejdziemy na łódź, już tego dnia odbędzie się pierwsze nurkowanie!

10. listopada 2024

Przenosimy się na Vaavu Atoll, gdzie spotkamy rekiny rafowe i ławice gatunków pelagicznych – dla chętnych opalanie się na wysepce opodal.

11. listopada 2024

Odpoczynek kolejno w północnej, a następnie południowej części Meemu Atoll. Co nas tu czeka? Manty, piękne kanały z gatunkami pelagicznymi, szare rekiny rafowe oraz orlenie oraz cudne plaże!

12. listopada 2024

Dziś Faafu Atoll. Jest to doskonałe miejsce do wypatrywania rekinów wielorybich. Inne duże ryby to np: Manta i eagle rays, white tip reef sharks, ławice rainbow runners, barakudy.

13. listopada 2024

Kierujemy się na Ari Atoll, gdzie znajdują się najbardziej popularne miejsca do pływania. Spotkamy tu, m.in. manty, rekiny wielorybie oraz młotowate.

14. listopada 2024

Kierujemy się z powrotem ku Male i nurkujemy na pięknym atolu South Ari.

15. listopada 2024

Dziś opuszczamy łódź i udajemy się w podróż do domu.

16. listopada 2024

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Uwaga! Plan jest ramowy i zależy od logistyki przylotów, odlotów, pogody oraz innych czynników od nas niezależnych.

 

Informacje dla uczestników

Nurkowie muszą posiadać komputer nurkowy.

Każda para nurków jest zobowiązana do posiadania boi sygnalizacyjnej, którą należy wypuścić przed każdym wynurzeniem.

Dostępne są butle 12-litrowe INT/DIN, a 15-litrowe są dostępne na zamówienie.

Ilość nurkowań: Codziennie przeprowadzamy 3 nurkowania (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia), w tym jedno nurkowanie nocne lub o szarówce.

Szczepienia nie są obowiązkowe.

Na Malediwy nie wolno wwozić alkoholu.

Wiza wjazdowa jest bezpłatna i ważna przez 90 dni.

Ubezpieczenie nurkowe jest obowiązkowe – istnieje możliwość wykupienia go u nas.

Cena miejsca w dużej kabinie pod pokładem z bulajami, łóżka osobne – USD 2280/os.

Cena miejsca w mniejszej kabinie na pietrze z oknem i łóżkiem małżeńskim – USD 2480/os.

Cena miejsca w dużej kabinie na poziomie zero z panoramicznymi oknami, łóżkiem małżeńskim i dodatkową sofą – USD 2780/os.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od USD 2280 + przelot /os
+
LOT*
od PLN 4500
Rezerwuję
Mam pytania
Cenę lotu potwierdzimy w momencie zgłoszenia.
od USD 2280 + przelot /os
+
LOT*
od PLN 4500
Rezerwuję
Mam pytania
Cenę lotu potwierdzimy w momencie zgłoszenia.
*Cenę lotu potwierdzimy w momencie zgłoszenia.
CENA ZAWIERA:
Zakwaterowanie na jachcie na Malediwach w kabinach dwuosobowych o wybranym standardzie. zobacz szczegóły
Na naszym luksusowych jachcie znajdują się trzy rodzaje kabin: Kabina Deluxe  - kabina mieszcząca się pod pokładem. Są tu dwa osobne łóżka. Jedna tylko kabina dziobowa ma jedno łózko małżeńskie oraz jedno dodatkowe pojedyncze dla trzeciej osoby lub dziecka. Kabina Junior Ocean View - kabina mieszcząca się na górnym pokładzie. Mniejsza niż kabiny na niższych pokładach ale posiadająca benefit sporego okna (nie bulaja) oraz małżeńskiego łóżka. Na lodzi mamy 4 takie kabiny. Kabina Ocean View Suite - największa kabina na naszym jachcie. Posiada nie tylko ogromne jak na łódź łózko małżeńskie ale również dodatkową, rozkładaną sofę. Kabina jest bardzo duża, łazienka jest bardzo duża. Prawie cala jedna ściana to ogromne, prywatne, panoramiczne okna! Na lodzi mamy tylko 2 takie kabiny.
Wszytkie transfery z i na lotnisko z grupą.
Pełne wyżywienie na naszym jachcie. Napoje takie jak woda, herbata i kawa rozpuszczalna.
Nurkowania 3 x dziennie oprócz pierwszego i ostatniego dnia (względy logistyczne). Butle i ołow.
Wycieczki na łachy piaszczyste, lokalne wyspy, odwiedziny w wiosce.
Jedna kolacja na lokalnej plazy - grill przygotowany przez załogę łodzi.
Ubezpieczenie KL oraz składka do TFG.
Dostęp do naszej niezwykłej apki z masą przydatnych informacji!
CENA NIE ZAWIERA:
Lotów - wyceniamy osobno w momencie zgloszenia. Przelot z dowolnego miejsca na ziemii. zobacz szczegółyukryj szczegóły
przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
Podatku lokalnego w wysokości USD 42/os.
Napiwkow w wysokości sugerowanej USD 120/os.
Napojów gazowanych, kawy z ekspresu, alkoholu.
Wydatków osobistych, sprzętu nurkowego i pływackiego.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.