Galapagos – Magia Blekitu


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Magiczne Wyspy Galapagos!

Zapraszamy na safari nurkowe na cudowne Wyspy Galapagos połączone z opcjonalnym zwiedzaniem andyjskiej części Ekwadoru oraz Peru!

Jest to już nasza 21-sza wyprawa w ten region. Znamy każdy kamień, każdą rafę i wszystkie zakamarki tego regionu zarówno pod- jak i nadwodne :)!

 

Rejon: Ekwador - Galapagos
Termin: 22.09.2024 - 02.10.2024
Wielkość grupy: 12
Typ zakwaterowania: Kabiny na jachcie
Wyżywienie: W/g programu
Dla kogo? Każdy z doświadczeniem min. 50 zanurzen i limitem 30m!

W 2024 roku jedynie 8 łodzi na świecie otrzymało zezwolenie na nurkowanie na wyspach Wolf i Darwin; mówi się, że akwen ten niedługo może zostać całkowicie zamknięty ze względu na ochronę unikalnego ekosystemu, który dość mocno jest ostatnio eksploatowany nie tylko przez turystów ale i przez floty rybackie, od czasu do czasu 'nieopatrznie’ zapuszczające się na ogromne obszarowo wody tego Parku Narodowego. Skorzystaj z szansy – wybierz się z nami podziwiać podwodne i nawodne cuda tych przepięknych wysp!

Lwice morskie na plaży na Galapagos.

Dlaczego warto jechać?

Wody Galapagos są domem dla niezwykle bogatej i unikalnej fauny morskiej. Możesz zobaczyć wiele gatunków, które nie występują nigdzie indziej na świecie.
Galapagos daje szansę na spotkanie z rzadkimi gatunkami morskimi, takimi jak rekin młot, rekin wielorybi, oraz różnorodne gatunki rekinów rafowych jak i pelagicznych. Widzielismy tutaj nawet orki!
Wody wokół wysp Wolf i Darwin słyną z dobrej przejrzystości, co zapewnia doskonałą widoczność podczas nurkowania - nie ma szansy nie zobaczyc tych podwodnych cudów!
Możliwość pływania i nurkowania wśród żółwi, lwów morskich, iguan a nawet pingwinów to doświadczenie, które zapada w pamięć na całe życie.
Galapagos oferuje również niezwykłe podwodne krajobrazy, w tym wulkaniczne formacje skalne i rafy koralowe.
Wizyta na Galapagos to także okazja do zgłębienia wiedzy o bioróżnorodności i znaczeniu wysp dla nauki, zwłaszcza w kontekście prac Charlesa Darwina.
Galapagos koncentruje się na zrównoważonej turystyce, co pozwala na bliski kontakt z naturą przy jednoczesnym minimalnym jej zakłócaniu.
Dla miłośników fotografii, Galapagos to idealne miejsce do praktykowania fotografii podwodnej, z szansą na uchwycenie wyjątkowych kadrów morskiego życia.
Safari nurkowe na Galapagos to doświadczenie, które nie jest łatwo dostępne dla każdego, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowym i pożądanym.
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

22. września 2024 – Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot Warszawa – Amsterdam – Quito.

Wylot z Amsterdamu do Quito w południe. Lądujemy w Quito tego samego dnia późnym popołudniem, transfer do hotelu, kolacja i odpoczynek po podróży,

23. września 2024 – Wylot z Quito na Wyspy Galapagos. Zaokrętowanie i zaczynamy nasz rejs!

Nasze safari nurkowe to rejs jachtem motorowym MY Galapagos Master, podczas którego przemierzymy ponad 570 mil morskich i zanurkujemy przy najwspanialszych nurkowiskach tego akwenu i być może świata – wyspach Wolf i Darwin!

Archipelag Galapagos należący do Ekwadoru, położony jest 600 mil na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej. 120 lat temu wizyta na Galapagos zainspirowała Karola Darwina do sformułowania 'Teorii Ewolucji’. Wyspy wzięły swoją nazwę od hiszpańskiej nazwy siodła, popularnego onegdaj w Hiszpanii, a do którego podobne są gigantyczne żółwie słoniowe, zamieszkujące ten odlegly ląd. Jest to również jedyne miejsce na świecie, gdzie występują przedstawiciele zarówno gatunków polarnych jak i tropikalnych: od pingwinów po flamingi!

Plan w skrócie: Nurkowania na North Seymour, rejs na wyspę Darwin, trzy dni nurkowe na najlepszych nurkowiskach świata – Wyspie Darwin i Wyspie Wolf, nurkowania na Cousins i Gordon, wycieczki lądowe – Wyspa Bartolome, Wyspa Plaża, Stacja Badawcza Darwina. *wszystkie wycieczki lądowe i rozkład nurkowania są układane przez Park Narodowy i ich układ się może zmienić*

Zobaczymy tu z bliska wylegujące się na plażach rodziny uszatek i lwów morskich, człapiące błękitno- i czerwononogie głuptaki, pingwiny dające nura ze skał, grzejące się na kamieniach legwany morskie czy wysiadujące jaja nielotne kormorany. Galapagos to również RAJ DLA NURKÓW! Dzięki chłodnym prądom Humbolta życie morskie wokół tych wysp jest spektakularne! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji nurkowania z tak zróżnicowanymi gatunkami zwierząt: żółwie, najróżniejsze raje, stada rekinów młotów, rekiny wielorybie, orki, mola mola, lwy morskie i pingwiny!!! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji pływania z legwanami morskimi!!!

Niezwykłość tego miejsca polega na równoczesnej obecności prądów arktycznych i pacyficznych, dzięki temu nurkując możemy obserwować gatunki zwierząt należące do gatunków polarnych, takich jak pingwiny, oraz gatunków tropikalnych, takich jak legwany.

17% ryb i 35% zwierząt to gatunki endemiczne, żyjące tylko na tym odizolowanym archipelagu.

Nurkowanie na Galapagos to przede wszystkim nurkowanie z dużymi okazami występującymi w ogromnych ławicach. Stada rekinów młotów towarzyszyć nam będą przy każdym zanurzeniu, ławice tuńczyków i jacków, delfiny butelkonose, manty, spotkamy również naszego ulubieńca – rekina wielorybiego!

Natomiast absolutnie czymś najwspanialszym będą niesamowite spotkania z lwami morskimi, legwanami i pingwinami!!!

DARWIN ISLAND

Wyspa uważana przez światowe sławy za NAJLEPSZE NURKOWISKO NA ŚWIECIE!!! Skalny Łuk na Wyspie Darwina oddaje temu tytułowi honor. Jest tutaj cieplej o kilka stopni niż wewnątrz Archipelagu. Podczas jednego nurkowania możemy tutaj spotkać: rekiny młoty, liczne stada delfinów, rekiny galapagos i manty czy mobule. Jeśli będziemy mieli szczęście właśnie tu możemy się natknąć na orki, rekiny wielorybie, rekiny tygrysie i marliny. Jeśli znajdziesz sekundę, żeby odwrócić wzrok od wielkich okazów, zobaczysz tu ośmiornice, płaszczki i kalmary. Wyspa Darwina jest najcenniejszym klejnotem w koronie Galapagos!

WOLF ISLAND

Wyspa ta zasłynęła przede wszystkim z obecności wielkich stad rekinów młotów, które dosłownie zasłaniają słońce! Ponadto zobaczymy tu endemiczny gatunek rekina galapagos i rekina wielorybiego. Do codzienności należą tu spotkania z delfinami, orleniami, barakudami, lwami morskimi i żółwiami.

NASZ JACHT

M/Y Galapagos Master należy do grupy kilku najlepszych łodzi pływających po Archipelagu Galapagos. Przeszła w roku 2022 pełny refit – jest całkowicie odświeżona i gotowa do akcji!

Cały jacht jest w pełni klimatyzowany, wykończony drewnem, wyposażony w eleganckie drewniane meble. Jadalnia jest obszerna ze stołem bufetowym i świetnie zaopatrzonym barkiem. Będziemy zachwyceni kuchnią, która reprezentuje mieszankę kuchni południowoamerykańskiej i europejskiej. Pomiędzy posiłkami podawane będą świeże soki i przekąski.

W salonie znajdują się super komfortowe sofy, idealne miejsce na relaksu. Pokład nurkowy jest obszerny i wyposażony w prysznice, pojemniki ze słodką wodą do płukania aparatów.

Dla Gości przeznaczone są również dwa pokłady słoneczne, jeden częściowo zacieniony z wygodnymi sofami, drugi znajdujący się na najwyższym pokładzie, w pełni nasłoneczniony dla sympatyków wspaniałych widoków i pięknej opalenizny.

M/Y Galapagos Master oferuje miejsca w 8 dwuosobowych, luksusowych kabinach położonych na niższym pokładzie. Kabiny posiadają indywidualnie regulowaną klimatyzację, prywatne łazienki z gorącą wodą i codziennie zmienianymi ręcznikami.

30. września 2024 – koniec rejsu, schodzimy z jachtu, transfer na lotnisko i powrót do Quito. Transfer do hotelu i odpoczynek po podrozy lub poczatek kolejnej przygody – zwiedzanie Ekwadoru i Peru wraz z Machu Picchu (osobny, opcjonalny program).

01. października 2024 – Wylot z Quito do Europy i dalej do Polski.

02. października 2024 – Lądowanie w kraju, koniec wyprawy…

Informacje dla uczestników

Cena miejsca w kabinie pod pokładem (bulaje) od USD 7040/os. Cena miejsca w kabinie na pokładzie (okna) od USD 7340/os.

UWAGA: Zostały dostępne tylko miejsca w kabinach pod pokładem.

Wyjazd ten jest przeznaczony głównie dla osób nurkujących ale osoby nienurkujące mogą nam towarzyszyć. Nurkowie muszą mieć stopień nurkowy nie niższy niż PADI AOWD (lub ekwiwalent) i zalogowanych nie mniej niż 50 zanurzeń. Wyjazd jest prowadzony przez dwóch lokalnych instruktorów oraz nasz personel polskojęzyczny – instruktora nurkowania z kilkonastoletnim stażem i tysiącami zanurzeń zalogowanych. Wyprawę ta warto rozszerzyć o zwiedzanie Ekwadoru – nawet parę dni wystarczy by zobaczyć piękne Andy, kolorowe hacjendy, majestatyczne wulkany; spróbować lokalnego ceviche czy sopa locra con queso czy oddać się szałowi zakupów na największym targu rękodzieła w Ameryce Południowej w Otavalo! Dla chętnych, zabierzemy Was dalej do peruwiańskiej Limy, Cusco czy końcowo do Machu Picchu! Wszystko oczywiście przygotujemy dla Państwa – proszę tylko dać znać podczas zakładania rezerwacji.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od USD 7040 /os
+
LOT*
od PLN 5300
Rezerwuję
Mam pytania
od USD 7040 /os
+
LOT*
od PLN 5300
Rezerwuję
Mam pytania
*
CENA ZAWIERA:
Udział w safari nurkowym na Galapagos w kabinie podwojnej na trasie Wolf i Darwin.
Pełne wyzywienie na pokładzie jachtu z woda, kawą i herbatą.
2 noce w Quito przed i po wyprawie w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami.
Transfery z i na lotnisko w Quito, z i na jacht na Galapagos.
2-3 wycieczki lądowe z jachtu na Galapagos.
Obsługa polskiego przewodnika/tłumacza/instruktora PADI/wróżki 24 godziny na dobe podczas całej wycieczki.
Ubezpieczenie podróżne KL EUR 40000, składke do TFG, dostep do naszej nieocenionwej apki!
Przeloty na trasie Europa - Quito - Europa. zobacz szczegóły
od PLN 5300/os. - potwierdzimy w momencie rezerwacji.
CENA NIE ZAWIERA:
Przelotow na trasie Quito - San Christobal - Quito. zobacz szczegółyukryj szczegóły
od USD 500/os. Mamy rezerwacje założone na odpowiedni lot.
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. zobacz szczegółyukryj szczegóły
Można wykupić u nas nie później niż 3 dni po założeniu rezerwacji.
Ubezpieczenia nurkowego - sugerujemy DAN.
Sprzętu nurkowego.
Biletu do Parku Narodowego Galapagos USD 200/os.
Karty tranzytowej USD 20/os.
Obowiązkowej składki na komore deco USD 35/os.
Nitroxu - USD 150/os.
Dopłaty paliwowej USD 150/os. (może ulec zmianie).
Napiwków dla załogi.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.