Ekwador i Peru – dodatek do wyjazdu na Galapagos.


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Ekwador i Peru 2024- dodatek do wyjazdu na Galapagos.

Odkryj Cuda Ameryki Południowej: Niezapomniana Przygoda w Ekwadorze i Peru

Po ekscytującej wyprawie na Galapagos, zapraszamy Cię do kontynuacji swojej przygody w najbardziej malowniczych zakątkach Ameryki Południowej. Dołącz do nas na rozszerzone zwiedzanie, które przeniesie Cię do serca Ekwadoru i Peru, oferując niezapomniane wrażenia.

 

Rejon: Ameryka Południowa
Termin: 21.09.2024 - 08.10.2024
Wielkość grupy: 8
Typ zakwaterowania: Hotele i haciendy 4*-5*
sprawdź pokoje zwiń dane
Wyżywienie: W/g opisu
Dla kogo? SINGLE, PARY, SENIORZY, MŁODZIEŻ

Ekwador – Tajemnice i Tradycje Zacznij swoją podróż od odkrywania tajemnic Quito, stolicy Ekwadoru, gdzie historyczne uliczki spotykają się z nowoczesnością. Zanurz się w kolorach i kulturze Otavalo, słynącego z jednego z największych rynków rzemieślniczych w Ameryce Południowej. A następnie, staw czoła majestatycznemu wulkanowi Cotopaxi, który zapewni Ci niezapomniane widoki i emocje.

Peru – Śladami Inków Następnie, przenieś się do Peru, gdzie historyczna Lima z jej kolonialnymi urokami i nowoczesną kuchnią czeka, by Cię zachwycić. W Cusco, dawnym centrum imperium Inków, poczujesz magię starożytnych czasów. A na koniec, odwiedź legendarny Machu Picchu, arcydzieło architektury Inków, które zapiera dech w piersiach swoją tajemniczością i pięknem.

Każdy dzień tej wyprawy będzie pełen odkryć, inspiracji i niezapomnianych wspomnień. Dołącz do nas, aby rozszerzyć swoją przygodę o te wyjątkowe miejsca, które na zawsze pozostaną w Twoim sercu.

Zapraszamy na przygodę życia – Ameryka Południowa czeka!

Tajemnicze Machu Picchu.

Dlaczego warto jechać?

Zobacz Quito! Jako pierwsze miasto na świecie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Quito oferuje zachwycającą architekturę kolonialną i bogatą historię. Położone wysoko w Andach, Quito oferuje niezrównane widoki na otaczające wulkany.
Otavalo jest znane z jednego z największych rynków rzemieślniczych w Ameryce Południowej, gdzie można znaleźć ręcznie wykonane tekstylia, biżuterię i inne wyroby.
Majestatyczny Wulkan Cotopaxi: Park oferuje możliwość zobaczenia jednego z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie!
Lima oferuje mieszankę kolonialnych budynków, modernistycznej architektury i prekolumbijskich stanowisk archeologicznych. Miasto jest znane z wyśmienitej kuchni, będącej fuzją tradycji lokalnej i wpływów międzynarodowych.
Cusco - dawne serce Imperium Inków: To miasto pełne jest starożytnych ruin i budowli, które świadczą o bogatej historii ludów Qechua. Cusco stanowi punkt wyjścia do eksploracji Świętej Doliny Inków.
Niepowtarzalna podróż kolejowa wagonami VistaDome! Pociąg oferuje panoramiczne widoki na andyjskie krajobrazy i Świętą Dolinę.
Magiczne Machu Picchu - jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata, Machu Picchu jest niezwykłym przykładem architektury Inków. Zwiedzanie tego miejsca to podróż w czasie!
Zatrzymasz sie w najlepszych hotelach regionu - od historycznych haciend i pałace mieszczan, przez stare monastery po dawne domy konkwistadorow - historia na kazdym kroku!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

21. września 2024

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot Warszawa – Amsterdam. Wylot z Amsterdamu do Quito przed południem. Lądujemy w Quito tego samego dnia późnym popołudniem, transfer do hotelu, kolacja i odpoczynek po podróży.

22. września 2024

Dziś odkrywamy Quito, miasto kontrastów, gdzie współczesność splata się z bogatą historią. Nasza wycieczka rozpocznie się od wizyty w Iglesia de San Francisco – największej i najstarszej świątyni w mieście, będącej klejnotem „szkoły Quito”. Ta architektoniczna perła łączy w sobie różnorodne style, tworząc unikalną mieszankę tradycji i nowoczesności.

Podczas naszej wędrówki po stolicy Ekwadoru, zanurzymy się w fascynującą harmonię starego i nowego Quito, które razem tworzą niemal dwa różne światy. Odwiedzimy również Palacio Presidencial, czyli Pałac Prezydencki, majestatycznie wznoszący się przy Plaza de la Independencia – głównym placu miejskim, idealnym na relaksującą popołudniową kawę. Ta monumentalna budowla wyróżnia się swoją idealną symetrią.

Następnie udamy się do Katedry Quito, zbudowanej w pierwszej połowie XVI wieku. To architektoniczne cudo jest żywym przykładem eklektyzmu, z barokowym ołtarzem, gotyckimi kamiennymi łukami i elementami stylu mudejar, będących świadectwem remontów przeprowadzanych w różnych epokach. W krypcie Katedry spoczywają szczątki prezydenta Gabriela García Moreno, a w jej wnętrzu znajduje się również muzeum.

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie „mały bochenek chleba” – El Panecillo. To wzgórze, z którego szczytu roztacza się oszałamiający widok na miasto, a na jego wierzchołku dumnie stoi słynny pomnik Matki Boskiej, widoczny z niemal każdego punktu w Quito.

23. września 2024

Przelot na Galapagos i do 30. września jak w ofercie Galapagos.

30. września 2024

Przelot z Galapagos do Quito, transfer do hotelu opodal lotniska i odpoczynek po trudach zwiedzania Galapagos 🙂

01. października 2024

Dziś rano, około godziny 9:00, wyruszymy w kierunku Otavalo, a w trakcie podróży odwiedzimy również fascynujący Środek Świata!

Najbardziej znany targ w Ekwadorze znajduje się właśnie w Otavalo. To miejsce tętniące życiem, pełne soczystych kolorów, egzotycznych aromatów i folklorystycznej muzyki. Sprzedawcy, odziani w tradycyjne stroje, zaproponują nam słynne na całym świecie kapelusze i inne unikatowe wyroby. Ten targ jest uważany za największy rynek wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, więc z pewnością znajdziemy tu niezwykłe pamiątki.

Dla najbardziej wytrwałych i ciekawych przygód oferujemy również wizytę na targu zwierząt, który otwiera swoje podwoje już o 4:00 nad ranem. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć lokalny handel w pełni.

Noc spędzimy w malowniczej hacjendzie niedaleko Otavalo, ciesząc się urokami tego wyjątkowego miejsca.

02. października 2024

Dzisiejszy ranek zaczniemy od wizyty w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie zobaczymy najwyższy czynny wulkan na świecie. Bedzie czas na krótki spacer po polu, którym przeszła lawa podczas erupcji wulkanu i moment na zdjęcia przy pięknym jeziorze Limpiopungo. Wieczór i noc spędzimy w historycznej hacjendzie opodal Parku Cotopaxi.

03. października 2024

Poranny transfer na lotnisko i popoludniowy przelot do stolicy Peru, Limy.

W trakcie naszej wędrówki, będziemy mieli okazję zobaczyć kontrasty starego miasta Limy, z jego kolonialną architekturą i wąskimi uliczkami, oraz nowych dzielnic, gdzie nowoczesność przeplata się z inkaskimi tradycjami. To unikalne połączenie tradycji i nowoczesności widoczne jest nie tylko na fasadach budynków, ale i w codziennym życiu mieszkańców tego tętniącego życiem miasta.

Wieczorem, dla tych, którzy chcą doświadczyć lokalnej sceny kulinarnych, zapraszamy na sushi w modnej dzielnicy Miraflores. Po kolacji zaplanowaliśmy spacer po Barranco, urokliwej i artystycznej części Limy, idealnej do wieczornych przechadzek.

04. października 2024

Rankiem łapiemy kolejne połączenie lotnicze, tym razem do Cusco, starożytnej stolicy inkaskiej, położonej wysoko w górach.

Czeka nas wizyta w Świątyni Słońca Qurikancha, która stanowi jedną z głównych pozostałości po sakralnej architekturze Inków. Dawniej odbywał się tu liczne podniosłe uroczystości inkaskich władców, takie jak śluby czy pogrzeby. Będziemy mieli również okazję podziwiać pozostałości inkaskich murów, zrobionych tak solidnie, że do dziś ciężko byłoby wcisnąć między ich fragmenty choćby kartkę papieru… Kolejny must see to zespół fortyfikacji Saksywaman. Jeśli spojrzymy na Cusco z góry, to wygląda jak puma, i to właśnie Saksywaman stanowi głowę tego wyjątkowo ważnego dla Inków zwierzęcia…

Po całodniowej przechadzce wśród tajemniczych inkaskich ruin czeka nas zasłużony odpoczynek.

05. października 2024

Wsiadamy do busa by podjechać do stacji Ollantaytambo, na której złapiemy pociąg łączący Ollantay z Aquas Calientes, gdzie dotrzemy późnym popołudniem. Kręta droga prowadzi przez prawdziwie dzikie tereny, a pociąg, który jest cały przeszklony, daje nam dużo możliwości robienia niesamowitych zdjęć okolicy. Po dojechaniu do stacji końcowej w Aquas Calientes, przejdziemy się po miasteczku (zajmie to 15min) i zjemy kolacyjkę w jednej z wielu knajpek. Wczesna dobranocka.

06. października 2024

Wczesnym rankiem wyruszymy, by doświadczyć niezapomnianego wschodu słońca nad Machu Picchu. Przygotuj się na wczesną pobudkę, ale zapewniam, że widok ten w pełni wynagrodzi nasze starania. Po uroczystym powitaniu nowego dnia, rozpoczniemy 2-godzinny spacer po ruinach pod opieką doświadczonego przewodnika, który odkryje przed nami tajemnice tego starożytnego miasta.

Następnie będziemy mieli czas wolny, aby samodzielnie zrobić zdjęcia i podziwiać majestatyczne otoczenie Machu Picchu. To idealna okazja, by na własną rękę zgłębić tajemnice tego miejsca i uwiecznić jego piękno.

Około południa wyruszymy pociągiem z powrotem do Cusco, gdzie zakwaterujemy się w niezwykłym hotelu na starym mieście. Wieczór będzie czasem na zasłużony odpoczynek. A dla miłośników lokalnych smaków, zapraszamy na wyśmienite steaki z alpaki, a na deser – niezwykłe ciasto marchewkowe, którego smak z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

07. października 2024

Poranek wolny na przepakowanie się i ostatnie zakupy przez powrotem do Polski. Po południu transfer na lotnisko w Cusco i wylot do Limy i dalej Europy z przesiadkami.

08. października 2024

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

Nasz program zawiera zakwaterowanie w ręcznie wybranych, luksusowych hotelach na całej trasie pobytu. Każdy hotel jest wybrany dzięki swej niezwykłej historii, położeniu i wyjątkowym standardzie obsługi. W każdym hotelu byliśmy wielokrotnie i zdecydowanie je polecamy – ta podróż nie byłaby pełna bez tych niezwykłych miejsc, tchnących historią i zdecydowanie niebanalnych. Piszemy o tym specjalnie tutaj – zakwaterowanie na tym wyjeździe to jakość sama w sobie.

Dla osób, które dołączą do naszej wycieczki bez zwiedzania Galapagos, proponujemy przylecieć do Ekwadoru parę dni wcześniej by zobaczyć niezwykłą Amazonię – możliwe jest również przedłużenie pobytu w Cusco czy Limie o dzień czy dwa.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
od USD 5720 /os
+
LOT*
od PLN 5980/os.
Rezerwuję
Mam pytania
od USD 5720 /os
+
LOT*
od PLN 5980/os.
Rezerwuję
Mam pytania
*
CENA ZAWIERA:
Wszystkie transfery klimatyzowanym busikiem.
Lokalny prefesjonalny przewodnik podczas wycieczek.
Zakwaterowanie w hotelach ok. 4-5*/haciendach w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem.
Lokalne przeloty na trasach Quito - Lima - Cusco - Lima w klasie ekonomicznej.
Wszystkie wstępy do atrakcji po drodze. Lokalne podatki i opłaty.
Przejazd pociagiem do Aquas Calientes w klasie VistaDome.
Opieka polskiego przewodnika/tlumacza/organizatora 24/7.
Ubezpieczenie KL oraz skladka do TFG.
Dostep do naszej rewelacyjnej apki podroznej, z pelnymi informacjami o tym wyjezdzie.
CENA NIE ZAWIERA:
Dodatkowych opcjonalnych wycieczek i transferów poza grupą.
Posiłków innych niż śniadania w hotelu. zobacz szczegółyukryj szczegóły
Posiłki są tanie w Ameryce Południowej.
Napiwków i wydatków osobistych.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.