Sylwester w Indochinach: Kambodża – Laos – Tajlandia

Poznaj egzotyczne uroki Kambodży, Laosu i Tajlandii na cudnej wycieczce pełnej niezwykłych atrakcji! Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową ofertę, która pozwoli Ci odkryć bogatą kulturę, fascynującą historię i malownicze krajobrazy tych trzech niesamowitych krajów Azji Południowo-Wschodniej.

W Kambodży zapierające dech w piersiach zabytki Angkor Wat przeniosą Cię w czasie do złotej ery imperium Khmerów. W Laosie zanurzysz się w spokojnym świecie buddyjskich świątyń oraz zachwycisz się dziewiczymi lasami i malowniczymi wioskami. Natomiast Tajlandia oczaruje Cię swoimi rajskimi plażami*, tętniącymi życiem ulicami Bangkok oraz autentyczną kuchnią, pełną smaków i aromatów.

Nie przegap okazji, aby doświadczyć tego wyjątkowego połączenia kultur, przygód i piękna natury. Zaplanuj swoją podróż z nami!

*opcjonalnie

DLACZEGO WARTO JECHAĆ?

 • Zobaczysz najpiękniejsze kraje południowo-wschodniej Azji - Tajlandię, Kambodżę i Laos!
 • Zwiedzisz Bangkok i północną cześć Tajlandii
 • Przepłyniesz z Laosu do Tajlandii łodzią płynąca po majestatycznym Mekongu!
 • Zrelaksujesz się podczas tajskiego masażu czy khmerskiego ugniatania stóp!
 • Staniesz wśród kamiennych budowli i posągów Ankgor Wat – prawdziwego cudu świata, pozostałości po Imperium Khmerów!
 • Odpoczniesz i zrelaksujesz się w przepięknym otoczeniu świątyń laotańskiego Luang Prabang!
 • Spędzisz niesamowitego Sylwestra w Kambodży, wśród uśmiechniętych ludzi szczęśliwej nacji!
 • Spróbujesz najdziwniejszych rarytasów lokalnych kuchni - od smażonych świerszczy, duszonych jedwabników i wędzonych żuczków, po dziwne, niezidentyfikowane (ale smaczne) gryzonie leśne oraz balut - kaczuszkę już prawie 'wyklutą'.
 • Odpoczniesz w doskonałych hotelach i zbierzesz siły na 'walkę' po powrocie do Ojczyzny!

26. grudnia 2024r. – wylot z Warszawy do Bangkoku.

Około południa wylatujemy ze stolicy naszego kraju do Bangkoku z krótką przesiadką na Bliskim Wschodzie. UWAGA, możliwy jest wylot wcześniejszy i spędzenie dodatkowych dni w Bangkoku!

27. grudnia 2024r. – lądowanie w Bangkoku.

Wczesnym popołudniem wylądujemy w Bangkoku. Powitanie, transfer do hotelu, rozlokowanie w pokojach, chwila odpoczynku i ruszamy na pierwsze zwiedzanie - przejdziemy się uliczkami wypełnionymi zapachami i smakami jednego z najbardziej ciekawych miast Azji.

Wieczorem powrót do hotelu i odpoczynek przed dalszą podróżą.

28. grudnia 2024r. – zwiedzanie Bangkoku.

Dzisiaj zabierzemy Cię przez gwar i zgiełk Bangkoku, aby odwiedzić Wat Traimit - wizualnie oszałamiającą świątynię w China Town, gdzie zobaczysz jednego z największych, wykonanych z litego złota Buddę (5,5 tony cennego kruszcu). Kontynuujemy wizytę Wat Po, domu słynnego 45-metrowego leżącego Buddy oraz pierwotnej szkoły tradycyjnego tajskiego masażu. Odwiedzimy także Królewski Pałac, narodowy symbol i najbardziej szanowane królewskie pomniki. Zobaczysz pomieszczenia używane podczas różnych okazji, takie jak Sala Koronacyjna, Sala Pogrzebowa i Królewska Rezydencja Gościnna oraz tajemniczego słynnego Szmaragdowego Buddę - najbardziej czczonego wizerunku Buddy w Tajlandii. Wymagany jest odpowiedni ubiór, w przeciwnym razie będzie trzeba kupić go na miejscu.

Następnie udajemy się na transfer na lotnisko w Bangkoku, skąd lecimy do Siem Reap w Kambodży. Po przybyciu nasz przewodnik spotka się z nami i przewiezie do hotelu.

29. grudnia 2024r. - zwiedzanie Angkor Wat

Witamy w Kambodży! Rano zaczynamy zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor. Zabytkowa stolica z XII wieku przyciąga uwagę ogromnymi posągami i cudnie, wysiłkiem wielu współpracujących krajów, odrestaurowanymi świątyniami. Świątynia Bayon – unikatowa z racji 54 wież ozdobionych ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Awalokiteśwara. Odwiedzimy Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Czeka nas również wizyta w najsłynniejszej świątyni na równinie Angkor: Angkor Wat. Kompleks świątynny obejmuje 81 hektarów i jest porównywalny wielkością do Pałacu Cesarskiego w Pekinie. Jego charakterystycznych pięć wież zdobi kambodżańską flagę. Jeśli starczy nam sił, dzisiejszy wieczór spędzimy w lokalnych 'masarniach', gdzie wprawne khmerskie dłonie rozmasują nam zmęczone maszerowaniem stopy...

30. grudnia 2024r. – Siem Reap – Świątynie Angkor.

Wizyta w Banteay Srey, znanej jako Cytadela Kobiet lub różowa świątynia. Spacer po unikalnym wnętrzu wykonanym z ceglanych rzeźb Prasat Kravan. Następnie odwiedzimy Srah Srang - "Królewskie Łazienki" - używane dawniej do kąpieli rytualnej. Dziś zwiedzimy też Ta Prohm - jedną z najpiękniejszych świątyń w okolicy. Ta Prohm jest stosunkowo nietknięta, ponieważ została odkryta późno i wciąż chowa przed nami wiele tajemnic. To tutaj Angelina Jolie biegała po ruinach w filmie Tomb Raider! Popołudnie spędzimy w knajpie 'Red Piano', pijąc owej Angeliny ulubiony drink. :)

31. grudnia 2024r. - Siem Reap – Tonle Sap Lake - Luang Prabang

Rano wyruszymy w podróż łodzią po największym jeziorze Półwyspu Indochińskiego - Tonle Sap w Kampong. Zobaczymy "pływającą wioskę" rybacką, gdzie wszystkie domy zbudowane są na wysokich palach. Zobaczymy pływające szkoły i pływającą policję. Dzisiaj żegnamy Kambodżę i witamy Laos. Po przylocie do Luang Prabang w Laosie transfer do hotelu. Czas wolny. Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa w naszym 5* gwiazdkowym hotelu a po kolacji, cóż, świat stoi przed nami otworem!

01. stycznia 2025r. – zwiedzanie Luang Prabang.

Spokój i urok Luang Prabang, wspaniała sceneria przyrody i zabytków kultury czynią go jednym z najbardziej zachwycających miejsc w Laosie objetych ochroną Unesco - nic, ale to nic nie może ulec zmianie - tutaj duch starych Indochin jest naprawdę żywy. Dziś wyjeżdżamy z hotelu o 8:30 na całodniową wycieczkę. Zwiedzamy najstarszą świątynię miasta - Wat Wisunalat i wspaniały Wat Xieng Thong z dachami siegajacymi ziemi, imponujące stupy Wat Visoun i sanktuarium Wat Aham. Później możemy wspiąć się na górę Phousi Hill by odnaleźć piękną stupę z widokiem na zachód słońca, miasto i krętą rzekę Mekong.

02. stycznia 2025r. - Luang Prabang – Wodospady Kuang Si

Dzisiaj mamy możliwość zobaczenia porannej ceremonii "Arms Giving", podczas której wielu mnichów w szarfowych szatach przechodzi ulicami, aby zebrać ofiary od wiernych, mieszkańców i odwiedzających. Ta starodawna tradycja pozostaje niezwykle unikatowa w Laosie, jedynym państwie buddyjskim, które nadal zachowało ten obrzęd. Następnie, po śniadaniu, wyruszamy z miasta i kierujemy się na południe do wioski Ban Long Lao, zamieszkałej przez lud górski Hmong. Wraz z przewodnikiem zaczynamy szlak, przechodząc przez liczne pola ryżowe i plantacje kukurydzy, aby wyruszyć w głąb bujnego lasu. Roślinność dżungli jest oszałamiająca a niezliczone motyle tańczą w gęstym, wilgotnym powietrzu, które jest nieruchome jak obraz. W trakcie wędrówki miejscowy przewodnik wskaże różne gatunki fauny i flory.

Kontynuujemy trekking do źródła wodospadu Kuang Si, jednej z najbardziej urzekających atrakcji w okolicach Luang Prabang. Nierówny teren sprawia, że nasza wędrówka jest czasami trudna, z mini-wspinaczką, ale to wciąż ekscytujące doświadczenie. Schodzimy stromym chodnikiem i podziwiamy spektakularny wodospad Kuang Si, który spada z wysokości 60m przez wielopoziomowe formacje wapienne do przejrzystych kaskadowych basenów. Turkusowe baseny w cudownym otoczeniu wodospadu i zawsze zielonego lasu są idealne dla każdego, kto szuka przyjemnej ucieczki w upalne dni. W pobliżu znajduje się słynne sanktuarium niedźwiedzi, które uratowało ponad 23 niedźwiedzie z nielegalnego handlu. Teraz mogą one swobodnie spacerować i cieszyć się życiem poza klatką, dając nam ciekawy widok na ich życie w naturze.

03. stycznia 2025r. - rejs łodzią po Mekongu z Luang Prabang do Pakbeng

Urocze miasteczko Luang Prabang pozostawiamy za sobą, gdy wyruszamy na pokładzie Le Grand Pakbeng Cruise o godzinie 7:00 na spokojną podróż po rzece Mekong. Ta potężna rzeka przepływa przez Tybet - Chiny, Laos, Tajlandię, Mjanmę, Kambodżę, aż do Wietnamu. Przez dwa dni będziemy eksplorować część rzeki Mekong w drodze do Luang Prabang. Przepływ rzeki zależy głównie od opadów, które zmieniają się sezonowo wraz z monsunowymi wiatrami. Pora deszczowa ułatwia żeglugę w górę i w dół rzeki, jednak w porze suchej każdy sternik musi pokonać liczne bystrza i skalne formacje. Łódź przepływa przez oszałamiający krajobraz w kierunku tajemniczych jaskiń Pak Ou, które znajdują się w pobliżu miejsca, gdzie spotykają się rzeki Mekong i Nam Ou. Te święte jaskinie wypełnione są tysiącami pozłacanych posągów Buddy w różnych kształtach i rozmiarach.

Spokojny rejs dociera do Pakbeng w południe lub późnym popołudniem, w zależności od poziomu wody w rzece Mekong. To senne i niewielkie miasteczko nadbrzeżne jest położone u podnóża górzystego krajobrazu i w pobliżu zbiegu rzek Mekong i Nam Beng. W miasteczku nie ma zbyt wiele do zobaczenia, gdyż jest to przede wszystkim miejsce postoju na noc, aby przerwać długą podróż.

04. stycznia 2025r. - Pakbeng-Houeixai-Chiang Khong-Chiang Rai

Ekscytująca podróż rzeczna trwa, gdy zmierzamy do miasta Huay Xai na całodniowej wycieczce z Pakbeng. W trakcie rejsu nie ma zbyt wiele do robienia, ale ten emocjonujący wypad po rzece wciąż pozwala w doskonały sposób podziwiać fantastyczne krajobrazy i autentyczne życie nadbrzeżne. Mamy mnóstwo czasu na relaks i obserwowanie miejscowych ludzi łowiących ryby porankiem, bawołów odpoczywających na mieliznach oraz długich łodzi z silnikami ścigających się na wodzie. Wszystko to tworzy niesamowitą scenę i niezapomniane wrażenia. W międzyczasie zatrzymamy się na krótki spacer, aby odwiedzić kilka wiosek nad rzeką zamieszkanych przez ludzi Hmong i Yao, ktorzy mają interesującą kulturę lokalną i barwną historię. Spokojna podróż rzeczna kończy się z chwilą przybycia do miasta Huay Xai.

Dokonujemy formalności imigracyjnych w laotańskim przejściu granicznym i korzystamy z wspólnego transportu, aby dotrzeć do Tajlandii. Spotykamy się z naszym tajskim przewodnikiem, który zawiezie nas do Chiang Rai.

05. stycznia 2025r. - Chiang Rai - Chiang Mai

Wycieczka po Chiang Rai zabierze nas do Białej Świątyni. Odwiedzamy to miejsce i rzucając okiem na miasto Chiang Rai, kierujemy się w stronę Złotego Trójkąta. Po przybyciu odwiedzamy Złoty Trójkąt, Muzeum Opium i wioskę Long Neck. Opuszczając to miejsce, udajemy się do Chiang Mai, robiąc kilka postojów, aby zrobić zdjęcia...

06. stycznia 2025r. - Chiang Mai – Chiang Dao – Chiang Mai

Dzisiaj jedziemy 1,5 godziny do Parku Narodowego Pha Daeng w Chiang Dao, zanim rozpoczniemy wędrówkę we wsi Mae Mae. Wędrujemy przez godzinę, podążając ścieżką gruntową, mijając plantacje kawy i herbaty. Następnie kontynuujemy wędrówkę w głąb lasu, wspinając się na górę przez około 2 godziny przez piękne krajobrazy. Jesli szczescie dopisze, możemy zobaczyć dzikie świnie, małpy, gibbony, węże i kolorowe ptaki.

Zrobimy przerwę na górze na zasłużony obiad. Będziemy kontynuować wędrówkę wzdłuż lokalnych szlaków do wioski Lahu. W przeszłości szlaki te były używane przez przemytników opium, którzy kupowali swoje towary we wsi.

Opuszczając wioskę, podążamy drogą gruntową do punktu widokowego i podziwiamy widok na Doi Luang, trzecią co do wysokości górę Tajlandii w oddali.

Następnie kontynuujemy naszą wędrówkę w lesie przez kolejną godzinę do wodospadu Pang Tad. Po drodze minąć mniejsze wodospady i wioskę Karen. Wykąp się, zrelaksuj i odśwież się w wodospadzie Pang Tad. Ostatnią godzinę wędrówki ścieżką wzdłuż strumienia przez las prowadzi do wsi Mae Mae, gdzie zakończymy naszą wycieczkę wizytą w miejscowej szkole. Japońska organizacja charytatywna wybudowała tę szkołę, aby wspierać dzieci z pobliskich wiosek plemiennych.

Nasza wędrówka dobiegnie końca około godziny 16:00, a następnie wrócimy do Chiang Mai, gdzie przyjedziemy około 17:30 i zakończymy wycieczkę w hotelu.

07. stycznia 2025r. - Chiang Mai - Bangkok

Dzisiaj cieszymy się półdniową wycieczką po Chiang Mai, odwiedzając Wat Phra Singh, Wat Chedi Luang, Wat Chiang Man i Doi Suthep. Następnie udajemy się na transfer na lotnisko w Chiang Mai, skąd lecimy do Bangkoku. Po przybyciu spotykamy się z naszym przewodnikiem, który zawiezie nas do hotelu.

08. stycznia 2025r. - Bangkok - odpoczynek, zakupy i wylot do kraju.

Dziś mamy czas wolny na odpoczynek po aktywnym urlopie, zakupy pamiątek czy spacer po cudnej stolicy Tajlandii. Późnym wieczorem wyjazd na lotnisko.

09. stycznia 2025r. - lot do Polski.

Około 2am startujemy na Bliski Wschód i dalej do Polski. Lądowanie w kraju około południa. Koniec wyprawy.

UWAGA: Wycieczkę można przedłużyć o wcześniejszy pobyt w Bangkoku/na tajskich plażach lub po wycieczce o udanie się na południe ku plażom.

CENA:

USD 5580/os plus przeloty.

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w luksusowych, ręcznie wybranych hotelach 4-5 * (pokoje 2-osobowe, głownie 5*)
 • Transfery klimatyzowanym autokarem oraz łodzią po Mekongu w/g programu.
 • Wszystkie śniadania.
 • Wstęp na wszystkie zaplanowane w programie atrakcje.
 • Opieka anglojęzycznego licencjonowanego przewodnika w każdym miejscu naszego zwiedzania.
 • Opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora 24h/na dobę.
 • Ubezpieczenie KL EUR 40k i składki do TFG.
 • Dostęp do naszej niesamowitej apki Vamoos!

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu na trasach Polska - Bangkok - Polska (od PLN 6250/os.) oraz lotu Bangkok-Siem Reap, Siem Reap-Luang Prabang, Chiang Mai-Bangkok - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu
 • Napiwków.
 • Obiadów i kolacji (w kwestii wyżywienia Azja jest niezwykle tania - smacznie można zjeść za grosze).
 • Opłat wizowych, lotniskowych, paszportowych, podatków lokalnych i za nadbagaż.
 • Opcjonalnych wycieczek na miejscu.
 • Ewentualnego przedłużenia o pobyt w Tajlandii przed rozpoczęciem wyprawy głównej.
Termin: 26.12.2024 - 09.01.2025 Cena: od USD 5580 + przeloty
Rezerwuj