Ferrari World – park rozrywki nie tylko dla… dorosłych

2022-01-18

Czy są wśród Was fani szybkich samochodów marki Ferrari? Jeśli tak, to Ferrari World w Abu Dhabi jest idealnym miejscem na Wasze wymarzone wakacje!

Świat Ferrari to prawdziwy rozrywkowy gigant. Cały park zajmuje powierzchnię około 3 milionów metrów kwadratowych. Na dachu centrum umieszczono największe logo Ferrari – jego powierzchnia to aż 3 tysiące metrów kwadratowych!

Jakie atrakcje czekają tutaj wielbicieli sportowych samochodów? Przede wszystkim najszybsza kolejka górska na świecie, która osiąga prędkość aż do 240 kilometrów na godzinę, a do 100 kilometrów rozpędza się w zaledwie dwie sekundy! Możemy tutaj także przekonać się na własnej skórze jak człowiek odczuwa przeciążenia rzędu 3,8 G. Maszyna G-Force potrafi wystrzelić odważnych turystów nawet na wysokość 62 metrów. Bardzo popularne są również liczne symulatory. Znajdziemy tu także największą na świecie wystawę poświęconą samochodom tej słynnej marki – Galleria Ferrari zawiera zewnętrzną interaktywną prezentację samochodów od roku 1947 do czasów obecnych. Na terenie kompleksów spróbujemy także dań włoskiej kuchni i napijemy się prawdziwej włoskiej kawy.

Niestety, atrakcja nie należy do najtańszych – bilet dla osoby dorosłej z możliwością przejażdżki najszybszą kolejką górską na świecie to wydatek rzędu 345 zł.

www.pazola.com – wybierz się z nami na wakacje dla aktywnych!