Mozambik: Od Delfinów po Manty – Nurkowa Odyseja Afryki Południowej


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Ekspedycja 3 Wybrzeży – Bazaruto, Tofo i Ponta Malongane pod wodą

Zanurz się w krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego i odkryj jeden z najbardziej fascynujących nurkowych kierunków na świecie.
Mozambik to kraj, który zachwyca nie tylko dziką przyrodą i rajskimi plażami, ale przede wszystkim spektakularnymi miejscami do nurkowania – od kolorowych raf Archipelagu Bazaruto, przez spotkania z mantami w Tofo, aż po ekscytujące głębiny Ponta Malongane.

Ta starannie zaplanowana 11-dniowa wyprawa to podróż przez trzy regiony pełne podwodnych cudów, gdzie każde nurkowanie to nowe emocje i niezapomniane spotkania z oceanicznymi gigantami. Łączymy komfortowe zakwaterowanie, sprawdzonych operatorów nurkowych i wyjątkową atmosferę, tworząc wyprawę idealną zarówno dla doświadczonych nurków, jak i pasjonatów podwodnego świata.

Czekają na nas majestatyczne manty, ławice barwnych ryb, rekiny wielorybie (w sezonie) i rafa tętniąca życiem. Po nurkowaniu – relaks z widokiem na bezkresny ocean, zachody słońca i lokalna kuchnia serwowana tuż przy plaży.
Dołącz do nas i odkryj Mozambik takim, jakim znają go tylko nieliczni – od strony oceanu.

Rejon: Mozambik
Termin: 25.05.2027 - 06.06.2027
Wielkość grupy: 22 osób
Typ zakwaterowania: Hotel
Wyżywienie: Zgodnie z programem
Dla kogo? Dla wszystkich

Manta Reef – serce podwodnego świata Mozambiku
To kultowe nurkowisko u wybrzeży Tofo słynie z niemal gwarantowanych spotkań z majestatycznymi mantami rafowymi. Dzięki bogatym prądom pełnym planktonu, Manta Reef przyciąga te ogromne, a zarazem niezwykle łagodne stworzenia, które często krążą nad czyszczącymi stacjami, pozwalając nurkom na bliskie, ale spokojne obserwacje.

Rafa tętni życiem – spotkać tu można także żółwie, mureny, ławice lucjanów, rekiny rafowe, a czasem nawet delfiny czy rekiny wielorybie. Widoczność bywa znakomita, a spektakl życia morskiego zapiera dech w piersiach.
To miejsce, które nie bez powodu znajduje się na liście marzeń każdego nurka. Nurkowanie tutaj to nie tylko przygoda, ale i duchowe doświadczenie – kiedy ogromna manta przelatuje tuż nad głową, świat na chwilę staje w miejscu.
Dla wielu uczestników to właśnie Manta Reef okazuje się kulminacją całej wyprawy.

Manta Reef

Dlaczego warto jechać?

Odwiedzisz legendarne miejsca jak Manta Reef i Two Mile Reef, ale też mniej znane perełki – Office Reef czy Kev’s Ledge.
Masz szansę zobaczyć manty, żółwie, rekiny rafowe, delfiny, a nawet rekiny wielorybie (w sezonie).
Zanurkujesz w Archipelagu Bazaruto, Tofo i Ponta Malongane – każdy z tych miejsc zachwyci Cię czymś innym.
Nie musisz się o nic martwić – wszystko jest zaplanowane: transfery, noclegi, bazy nurkowe, przerwy na relaks.
Dzięki temu masz więcej przestrzeni pod wodą, a przewodnicy mogą poświęcić Ci więcej uwagi.
Zmienność warunków sprawia, że ta wyprawa to idealna okazja, by wskoczyć na wyższy poziom.
Po nurkowaniu czeka Cię relaks na plaży, masaże, rejsy i lokalne atrakcje – wszystko w rytmie slow.
Będziesz budzić się przy szumie fal, spacerować po białym piasku i nurkować w wodach, gdzie rafa żyje własnym rytmem.
Skosztujesz świeżych owoców morza, odwiedzisz lokalne targi i poczujesz prawdziwą, afrykańską atmosferę.
To będzie przygoda, która zostanie z Tobą na długo – i na zdjęciach, i w sercu.
> 25 lat
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 640
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 19200
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

Dzień 1 – 25 maja 2027 – Wylot z Warszawy

Późnym popołudniem wyruszymy w podróż z Warszawy, rozpoczynając naszą afrykańską przygodę. Przed nami lot z międzylądowaniem, który zabierze nas do Mozambiku – miejsca pełnego egzotycznych krajobrazów i podwodnych skarbów.

Dzień 2 – 26 maja 2027 – Przylot do Vilanculos

Po przylocie na lotnisko w Vilanculos zostaniemy powitani i przewiezieni do hotelu Bahia Mar Club, gdzie zamieszkamy w komfortowych pokojach Garden Suites. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku spotkamy się na spotkaniu organizacyjnym, aby omówić szczegóły naszej wyprawy i plan nurkowań. Reszta dnia pozostanie do naszej dyspozycji na aklimatyzację i relaks w otoczeniu oceanu.

Dzień 3 – 27 maja 2027 – Nurkowania w Archipelagu Bazaruto

Tego dnia wyruszymy na dwa nurkowania z łodzi w słynnym Archipelagu Bazaruto, znanym z krystalicznie czystej wody, bogactwa raf koralowych i niezwykłej różnorodności morskiego życia. Lokalizacje dobierzemy wspólnie z operatorem – mogą to być m.in. Two Mile Reef lub inne wyjątkowe miejsca w zależności od warunków pogodowych. Popołudnie spędzimy na relaksie i odpoczynku, delektując się klimatem wybrzeża Mozambiku.

Dzień 4 – 28 maja 2027 – Kolejne nurkowania w okolicy Vilanculos

Po śniadaniu ponownie wyruszymy na dwa nurkowania z łodzi, tym razem w innych lokalizacjach, takich jak Shark Point czy Cabo São Sebastião, gdzie w głębinach spotkać można rekiny rafowe, żółwie i ławice tropikalnych ryb. Po powrocie do hotelu czas wolny będzie można przeznaczyć na odpoczynek w ogrodzie lub wybrać jedną z aktywności fakultatywnych, aby w pełni wykorzystać uroki tego miejsca.

Vilankulos

Położone w mozambickiej prowincji Inhambane, Vilankulos to spokojne miasteczko z pięknymi plażami oblewanymi przez krystalicznie czyste, turkusowe wody. Znajdują się tu wszystkie udogodnienia niezbędne do udanych wakacji nad morzem. To tętniące życiem nadmorskie miasteczko posiada własne lotnisko międzynarodowe i stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania idyllicznych wysp Archipelagu Bazaruto.

Samo miasteczko oferuje świetne warunki do nurkowania, szeroki wybór miejsc noclegowych oraz ożywione życie nocne. Odwiedzający mogą wybrać się w rejs tradycyjną łodzią dhow na dziewicze wyspy archipelagu Bazaruto, poszukać świeżych produktów i lokalnych pamiątek na gwarnym targu w centrum miasta, a także spędzić dzień, relaksując się na jednej z wielu bajecznych plaż.

Dzień 5 – 29 maja 2027 – Transfer do Tofo Beach

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy busem w około czterogodzinną podróż do Tofo Beach. Podczas transferu będzie dostępna woda dla uczestników. Po przyjeździe zakwaterujemy się w Liquid Adventures w pokojach Sea View Rooms, skąd rozciąga się piękny widok na ocean. Resztę dnia spędzimy spacerując po piaszczystej plaży lub podziwiając zachód słońca nad Oceanem Indyjskim.

Dzień 6 – 30 maja 2027 – Nurkowanie na rafach w Tofo

Dziś czekają nas dwa nurkowania w ramach pakietu ośmiu nurkowań. Możemy odwiedzić słynne miejsca takie jak Manta Reef czy Giants Castle, znane z majestatycznych mant, bogactwa ryb rafowych i kolorowych korali. Popołudnie pozostanie czasem na relaks na plaży, a chętni będą mogli wybrać się na snorkeling w krystalicznie czystej wodzie.

Dzień 7 – 31 maja 2027 – Dalsze nurkowania w Tofo

Tego dnia ponownie zejdziemy pod wodę, realizując kolejne dwa nurkowania, tym razem na dalszych rafach. Pakiet obejmuje nurkowania z nitroxem oraz wyprawy w bardziej oddalone lokalizacje, takie jak Amazon Reef czy Sherwood Forest, gdzie spotkać można większe gatunki ryb, a nawet rekiny wielorybie. Po południu będzie czas wolny, a wieczorem będzie można wybrać się na lokalny targ lub do jednego z nadmorskich barów, by poczuć klimat tętniącego życiem Tofo.

Tofo

Mała wioska rybacka Tofo położona jest na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Inhambane, pomiędzy Oceanem Indyjskim a niewielkim śródlądowym systemem jezior porośniętych trzciną.

To niewielkie miasteczko ma niepowtarzalną atmosferę w stylu wyspiarskim, łącząc lokalny targ, sztukę ludową i pozytywne latynoskie klimaty. Krystalicznie czysta woda i białe, piaszczyste plaże przyciągają turystów, podróżników z plecakiem, nurków oraz osoby szukające wypoczynku z całego świata.

Dzień 8 – 01 czerwca 2027 – Nurkowania końcowe w Tofo

Dzisiejszy dzień spędzimy pod wodą, realizując ostatnie dwa nurkowania w Tofo. W planach mogą znaleźć się lokalizacje takie jak Office Reef czy Oasis, gdzie zachwycają formacje koralowe i niezwykłe bogactwo morskiej fauny. Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek – chętni będą mogli wybrać się w rejs o zachodzie słońca lub skorzystać z relaksującego masażu, delektując się widokiem na ocean.

Dzień 9 – 02 czerwca 2027 – Transfer do Ponta Malongane

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyruszymy w całodzienną podróż do Ponta Malongane. Trasa, licząca około dziewięciu godzin, obejmie także odcinek pokonywany samochodami z napędem 4×4. Po dotarciu na miejsce zakwaterujemy się w Planet Scuba – Sky Island Resort, gdzie spędzimy trzy kolejne noce w komfortowych warunkach z widokiem na ocean. Po długiej podróży wieczór będzie czasem na odpoczynek i aklimatyzację w nowym miejscu.

Dzień 10 – 03 czerwca 2027 – Nurkowanie w Ponta Malongane

Dzień rozpoczniemy od dwóch nurkowań z łodzi w okolicach Ponta Malongane. Przykładowe lokalizacje to Pinnacles – słynne z dużych drapieżników i bogatej rafy – oraz Atlantis, gdzie czekają na nas kolorowe ławice ryb i niezwykłe podwodne krajobrazy. Po powrocie z nurkowań czas wolny przeznaczymy na relaks na plaży lub orzeźwiającą kąpiel w Oceanie Indyjskim.

Ponta do Ouro

Tuż na północ od granicy Mozambiku z RPA, na odległym południowo-wschodnim wybrzeżu kraju, leży urokliwe miasteczko Ponta do Ouro. Nazwa miejscowości oznacza po portugalsku „złoty cypel” i odnosi się do rozległego przylądka znajdującego się na południowym krańcu plaży.

Ten wakacyjny kierunek jest częstym przystankiem na trasach podróży lądowych i może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych wybrzeży w Afryce. Kolonialne miasteczko Ponta do Ouro to nadmorski raj dla turystów – z resortami przy plaży, restauracjami serwującymi owoce morza oraz mnóstwem możliwości aktywnego wypoczynku.

Główną atrakcją jest bez wątpienia światowej klasy nurkowanie i snorkeling. Można tu odkrywać tętniący życiem podwodny świat, robić zakupy na lokalnym rynku rękodzieła albo podziwiać spektakularne widoki z barów przy plaży, popijając schłodzone mozambickie piwo.

Do innych popularnych aktywności należą: wędkarstwo dalekomorskie, surfing, jazda na quadach oraz skutery wodne.

Dzień 11 – 04 czerwca 2027 – Ostatnie nurkowania

Dzisiejszy dzień poświęcimy na dwa ostatnie nurkowania w rejonie Ponta Malongane. W planach mogą znaleźć się miejsca takie jak Kev’s Ledge czy Checkers Reef, znane z imponujących formacji skalnych i bogactwa podwodnego życia. Po powrocie z nurkowań popołudnie spędzimy na wypoczynku – można zrelaksować się na plaży, popływać w oceanie lub po prostu delektować się widokiem fal. Wieczorem czeka nas kolacja pożegnalna (we własnym zakresie), podczas której podsumujemy wspólnie spędzony czas i wymienimy się wrażeniami.

Dzień 12 – 05 czerwca 2027 – Transfer do Maputo & wylot

Po śniadaniu wykwaterujemy się z resortu i wyruszymy samochodami 4×4 w około dwugodzinny transfer do Maputo. Z tego miejsca rozpoczniemy podróż powrotną do kraju lub – dla chętnych – przedłużymy naszą afrykańską przygodę, wyruszając na dodatkowy program Kruger Safari.

Dzień 13 – 06 czerwca 2027 – Lądowanie w Warszawie

We wczesnych godzinach porannych wylądujemy w Warszawie, kończąc naszą niezwykłą wyprawę po Mozambiku. Pełni wspomnień, zdjęć i historii wrócimy do domu, zabierając ze sobą nie tylko pamiątki, ale i niezapomniane przeżycia z afrykańskich lądów i oceanicznych głębin.

*Program rozszerzenia: Safari w Krugerze (3 noce / 4 dni)*

Dzień 1 – 05 czerwca 2026 – Przylot do Maputo i safari o zachodzie słońca
Po przylocie na lotnisko w Maputo zostaniemy przywitani przez naszego przewodnika, a następnie wyruszymy w trzygodzinną podróż do Pestana Kruger Lodge – hotelu położonego tuż przy granicy z Parkiem Narodowym Krugera, z którego rozpościera się widok na rzekę. Po zakwaterowaniu w komfortowych pokojach River View Deluxe wyruszymy na pierwszą przygodę – popołudniowe safari o zachodzie słońca. W otwartym pojeździe, w towarzystwie doświadczonego przewodnika, będziemy podziwiać dzikie zwierzęta w magicznym, złotym świetle kończącego się dnia. Po powrocie do hotelu zjemy wspólną kolację i spędzimy noc w spokojnej, afrykańskiej scenerii.

Dzień 2 – 06 czerwca 2026 – Całodniowa wyprawa w poszukiwaniu Wielkiej Piątki
Po śniadaniu wyruszymy na całodniowe safari po Krugerze. W otwartym samochodzie terenowym będziemy przemierzać rozległe sawanny, nadrzeczne zarośla i akacjowe lasy w poszukiwaniu przedstawicieli słynnej Wielkiej Piątki: lwów, lampartów, słoni, bawołów i nosorożców. Po drodze spotkamy również liczne antylopy, żyrafy, zebry i niezliczone gatunki ptaków. Wczesnym popołudniem wrócimy do hotelu, gdzie będzie czas na relaks przy basenie lub podziwianie widoku na rzekę. Dzień zakończymy wspólną kolacją i noclegiem w Pestana Kruger Lodge.

Dzień 3 – 07 czerwca 2026 – Nowe ścieżki i kolejne safari
Kolejny dzień rozpoczniemy wczesnym śniadaniem lub prowiantem przygotowanym na drogę. Ponownie wyruszymy na całodniowe safari, tym razem eksplorując inną część parku, aby odkryć jego różnorodność i zobaczyć gatunki, których nie udało się spotkać wcześniej. Dzięki zmiennym krajobrazom i bogactwu dzikiej przyrody każdy dzień w Krugerze przynosi nowe emocje i niezapomniane obserwacje. Po powrocie do hotelu zjemy kolację, a wieczór spędzimy w relaksującej atmosferze afrykańskiej przyrody.

Dzień 4 – 08 czerwca 2026 – Pożegnanie z Krugerem
Po śniadaniu pożegnamy się z Parkiem Krugera i wyruszymy w półtoragodzinny transfer na lotnisko Kruger Mpumalanga International Airport, skąd udamy się w dalszą podróż lub rozpoczniemy powrót do domu.

Dzień 5 – 09 czerwca 2026 – Lądowanie w Warszawie
Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

Koszt rozszerzenia wyprawy o Safari w Krugerze (3 noce / 4 dni): EUR 1424/os.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
EUR 3704/os. /os
+
LOT*
PLN 5752/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu
EUR 2876/os. /os
+
LOT*
PLN 5752/os.
Rezerwuję
Mam pytania
Przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu
*Przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu
CENA ZAWIERA:
Wszystkie aktywności, noclegi i posiłki wymienione w programie wycieczki;
Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (twin lub double) w hotelach jak w ofercie;
Opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora 24h/na dobę;
Ubezpieczenie KL EUR 40000, składka do TFG.
Dostęp do naszej niesamowitej apki podróżniczej;
Personalizowane przywieszki bagażowe, koszulka i chustka wyjazdowa.
CENA NIE ZAWIERA:
Przelotów międzynarodowych - zawsze wyceniamy w dniu rezerwacji w zależności od aktualnych kosztów przewoźników;
Posiłków w restauracjach;
Wydatków osobistych;
Napiwków;
Opcjonalnych wycieczek i dodatkowych atrakcji, np. Sarafi Kruger - EUR 1424/os.
Opłat wizowych (USD10/os.) i za nadbagaż.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Czy powinienem zabrać przewodnik turystyczny?

To zależy od Twoich preferencji. Przewodniki turystyczne mogą być bardzo pomocne, ale wiele/większość informacji jest dostępnych online. Większość naszych wypraw jest pilotowana przez doświadczony personel – chętnie również pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czy powinienem przewozić nożyk?

Nożyk wielofunkcyjny może być bardzo przydatny, ale pamiętaj, że nie możesz go przewozić w bagażu podręcznym na lotnisku. Musisz go zapakować do bagażu rejestrowanego.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma ?).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.