Zaskakujące San Francisco

2022-01-18

Być może San Francisco nie będzie Waszym pierwszym wyborem w czasie planowanej wizyty do USA. Zupełnie niesłusznie! Znajduje się tu wiele zaskakująco atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

San Francisco jest nie tylko malowniczo położone, otoczone z jednej strony wodami Oceanu Spokojnego, z drugiej akwenem Zatoki San Francisco. Znajdziemy tu wiele ciekawych rozwiązań urbanistycznychoraz architektonicznych – choć zabudowa miasta nie jest stara, to z powodu potężnego trzęsienia ziemi trzeba było wznieść ją niemalże od nowa na początku XX wieku. Z tego względu przypomina bardziej zabudowę europejską niż amerykańską.

Miejscem wartym odwiedzenia jest niewątpliwie Alcatraz. Znajdujące się na Wyspie Pelikanów miasto pełniło niegdyś funkcję strategiczną, broniąc okolicy od strony morza. Gdy zagrożenie minęło, bazę zamieniono na więzienie, które uchodziło za wyjątkowo ciężkie oraz takie, z którego ucieczka jest niewykonalna. Obecnie Alcatraz udostępnione jest do zwiedzania.

Kolejną atrakcją, bez której nasza wizyta w San Francisco nie byłaby pełna, jest most Golden Bay Bridge, wzniesiony w latach trzydziestych. Połączył on San Francisco z północną częścią zatoki, a sam proces budowy przyczynił się do zwalczenia Wielkiego Kryzysu Gospodarczego.

Drugim imponującym mostem jest Bay Bridge. Choć nie jest tak malowniczo położony jak Golden Bay Bridge, pełni wyjątkowo ważną funkcję – prowadzi do Oakland, drugiego największego miasta aglomeracji.

Koniecznie musimy odwiedzić także Lombard Street – wyjątkowo malowniczą uliczkę, znaną jako… najbardziej poskręcana na świecie. Położona w północnej części miasta w dzielnicy Russian Hill, stała się jednym z symboli San Francisco.

Jutro zabierzemy Was w dalszą podróż po osobliwościach San Francisco, a już dziś zapraszamy na jesienny wyjazd obejmujący odwiedziny w tym fascynującym mieście:

https://www.pazola.com/40-los-angeles-las-vegas-san-francisc…