San Francisco. Dalsze zwiedzanie.

2022-01-18

Zgodnie z obietnicą zapraszamy na dalszą wyprawę po San Francisco.

Na początek zapraszamy do zwiedzenia Ferry Building – dowodu na to, że San Francisco jest potęgą portową. Obecnie znajdują się tu sklepy i biura, wcześniej jednak, zanim powstały wspomniane wczoraj mosty, z budynku korzystali mieszkańcy zmuszeni do podróżowania promami. Wieża zegarowa znajdująca się na budynku widoczna jest z wielu punktów miasta, w tym z Main Street (Głównej Ulicy).

Wizyta byłaby niepełna bez odwiedzin w Coit Tower. Nazwana na cześć fundatorki (która zapisała cały swój majątek miastu z poleceniem dobrego spożytkowania) i znajdująca się na wzgórzu Telegraph Hill wieża umożliwia podziwianie całej panoramy San Francisco oraz zatoki – niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Choć śródmiejską część San Francisco można zwiedzić na piechotę, polecamy chociaż część trasy odbyć słynnym Cable Car – tramwajem liniowym. Stanowiący jeden z symboli miasta pojazd stylizowany jest na starodawny, a porusza się dzięki umieszczonej pod torowiskiem linie. Jeśli tramwaj ,,złapie” linę – jedzie. Jeśli ją ,,puści” – staje. Choć nie brzmi to skomplikowanie, w praktyce sterowanie takim pojazdem wymaga dużej wprawy.

Jako ostatni punkt wyprawy polecamy park Alamo Square. Kto z Was pamięta słynny serial ,,Pełna chata”? Dom zamieszkany przez głównych bohaterów mieścił się przy Steiner Street, tuż przy Alamo Square właśnie. Roztacza się stąd piękny widok na całe miasto. Drugim powodem, dla którego warto odwiedzić okolicę, są przepiękne malowane domy zwane Painted Ladies. I choć dom z serialu ,,Pełna chata” nie jest na sprzedaż, wyceniono go na… cztery miliony dolarów!

Zapraszamy do San Francisco już jesienią:

https://www.pazola.com/40-los-angeles-las-vegas-san-francisc…