PLAŻA ZE SZKŁA

2022-01-19

Brzmi groźnie, ale fale poradziły sobie z ostrymi krawędziami i potłuczone kawałki szkła zmieniły na gładkie „kamyki”. Taka plaża z kolorowego szkła znajduje się w Kalifornii w Forcie Bragg.

Nad „szklaną” plażę można się też wybrać do Rosji – 10 km od centrum Władywostoka. Autem można dostać się autostradą w kierunku głównej miejskiej plaży „Szamora”, dalej kierować się na wioskę rybacką (2km) i wypatrywać plakatu „Бухта Стеклянная”.

Te niezwykłe plaże powstały „dzięki” śmieciom: w Kalifornii w okolicy było dzikie wysypisko. W 1967r. postanowiono wdrożyć programy oczyszczania – plaża została uprzątnięta, a teren jest włączony do MacKerricher State Park. Miejsce to stało się lokalną atrakcją turystyczną i od 2002 r. jest objęte ochroną władz stanowych. W Rosji w okolicy znajdowało się również wysypisko, na które wyrzucano odpadki z pobliskiej fabryki porcelany, a także inne ceramiczne i szklane przedmioty, takie jak kafelki czy potłuczone butelki po alkoholu.

Odkąd media na całym świecie zaczęły rozpisywać się o tej nietypowej plaży, przyjeżdża tu wielu turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć, jak wygląda to miejsce.

Odkryj z nami niezwykły świat. Zapraszamy na www.pazola.com