Park Krugera cz.2

2022-01-19

Park Narodowy Krugera – dzikie oblicze Afryki

To jedno z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie można całkowicie oderwać się od codzienności i zobaczyć prawdziwe, dzikie oblicze Afryki Południowej. Miejsce to jest największym obszarowo rezerwatem przyrody w Afryce i jednocześnie drugim co do wielkości rezerwatem przyrody na świecie. 

Na początku XX wieku, prawie wszystkie dzikie zwierzęta na terenie dzisiejszego RPA zostały wybite. Paul Kruger – ówczesny prezydent RPA dostrzegł potrzebę ochrony tego, co jeszcze pozostało. W 1926 roku nadał rangę parku narodowego terenom, które chronione są do tej pory w celu zapewniania gruntów łowieckich dla rzeszy myśliwych z całego świata. 

Park Krugera leży w południowoafrykańskim Transwalu, graniczy z Mozambikiem i Zimbabwe. Jego powierzchnia łączna to ponad 2 mln hektarów!!! Największą atrakcją parku jest to, że można w nim zobaczyć m.in. „Wielką Piątkę Afryki”, czyli lwa, lamparta, bawoła afrykańskiego, czarnego nosorożca i słonia. 

Oczywiście ta krótka lista nie zamyka wszystkich gatunków zwierząt, jakie można zobaczyć w tym niezwykłym miejscu. Żyje w nim bowiem ponad 147 gatunków ssaków, ponad 500 gatunków ptaków oraz ponad 140 gatunków płazów i gadów. Malowniczego krajobrazu dopełnia w parku obecność ponad 300 gatunków drzew oraz licznych rzek.

Oto więcej zdjęć zrobionych przez naszą grupę podczas safari w Parku Narodowym Krugera. Jeśli też macie ochotę na dziką Afrykę obserwujcie www.pazola.com. Tymczasem….przyjemnego oglądania:)