Hanami

2022-01-19

Jeśli pogoda Was dziś nie nastrajała pozytywnie, opowiemy Wam o niesamowitym czasie, w którym cały świat maluje się w różowych barwach:)

W Japonii nadszedł czas hanami – nareszcie rozkwitły wiśnie!!!

Jest to okres magiczny z wielu powodów. Najważniejszym jest oczywiście przepiękny kwiat wiśni – sakura. Jednak na magię tego czasu wpływa również fakt, że nigdy nie wiadomo kiedy się rozpocznie. Każdego roku jeszcze na długo przed rozpoczęciem kwitnienia ludzie zaczynają śledzić specjalne wiśniowe prognozy pogody aby zaplanować urlop. Utrudnieniem jest również to, że okres kwitnienia trwa krótko. Pełnia przypada na tydzień po rozwinięciu się pierwszych płatków. Po kolejnym tygodniu kwiaty przekwitają. Jeśli trafi się silny wiatr okres ten jest jeszcze krótszy. Jak widać nie jest więc łatwo wstrzelić się w najlepszy moment. W tym roku nasza grupa trafiła w dziesiątkę!!!
W Japonii wiśnie sadzi się dosłownie wszędzie. Najwięcej oczywiście w parkach, gdzie rośnie ich nawet kilka tysięcy!!! W okresie hanami ludzie zapełniają parki by pod kwitnącym drzewem urządzić sobie piknik. W najbardziej popularnych miejscach swoje miejsce na hanami trzeba rezerwować. W tych z najbardziej spektakularnym widokiem trzeba nawet zapłacić. Pikniki często przedłużają się do późnych godzin wieczornych. Drzewa są wtedy podświetlane. Wspaniały widok!!! Cieszcie się razem z nami cudownym hanami:)