Barwna Holandia

2022-01-18

Bajkowe pola tulipanów

Fascynujące miejsca znajdują się także bliżej nas – na przykład w Holandii. Mieniące się kolorami tęczy pola tulipanów to prawdziwy cud natury.

Choć kwitną krótko – bo od końca marca do początku maja – warto pokusić się o wizytę w tym właśnie czasie, aby móc podziwiać ich niepowtarzalne piękno.

Najstarszym regionem hodowli tulipanów jest Bollenstreek, położony obok słynnego parku tulipanów – Keukenhof. Co roku, na przełomie kwietnia i maja, organizowana jest tu weekendowa kwiecista paradabloemencorso. Kwiatowe pojazdy przejeżdżają trasę z Noordwijk do Haarlemu przyciągając milionową publikę z całego świata.

Dla osób, które nie przepadają za zabawą w tłumie i które nie chcą wydawać 15 euro na wstęp do Keukenhof, alternatywą może być wyprawa do ogrodu botanicznego fundacji Hortus Bulborum na skraju wsi Limmen. Fundacja i jej ogród jest rodzajem azylu dla niechcianych kwiatów. To największy na świecie bank genetyczny historycznych kwiatów cebulkowych – opiekuje się 4000 gatunków tulipanów, narcyzów i hiacyntów które przestały być komercyjnie interesujące. Wstęp kosztuje dużo mniej niż do Keukenhof – jedyne 3,50 euro.

Odwiedź z nami niezwykłe miejsca naszej planety – te bliższe i te dalsze: www.pazola.com