Sri Lanka de luxe dla konesera

Można śmiało powiedzieć, że Sri Lanka chowała się przed hordami odwiedzających dość skutecznie. Szlaki handlowe i później turystyczne prowadziły niby przez wyspę ale albo się ją omijało podczas niepokojów związanych z Tamilami, albo po prostu leciało się gdzieś indziej, gdzieś obok. Klejnot, jakim niewątpliwie jest Sri Lanka, przez lata pozostawał niezauważany dla ogółu. Teraz, kiedy już od lat jest bezpiecznie i stabilnie, coraz więcej ludzi przygląda się tej wyspie z zaciekawieniem. Nic dziwnego - mamy tutaj wspaniałe kolonialne miasta, ponad 2000 lat historii, super fale idealne na surfing, rybne wody, niesamowite świątynie buddyjskie, pyszne, pachnące jedzenie i wiecznie uśmiechniętych, uchodzących za niebywale gościnnych Lankijczyków. Do tego najstarsze zasadzone przez człowieka i żyjące wciąż drzewo, cudne, senne wioski, świeże, pachnące owoce i pogodę…pogodę, która zadowoli nawet największego malkontenta! Dorzuć do tego smaczną herbatę, świetnej jakości ryż, 8 miejsc pod opieką UNESCO, lasy deszczowe i piaszczyste, bajeczne plaże i na dokładkę swoje własne stado Płetwali Błękitnych, a przepis na wspaniałe wakacje mamy w garści!

Szanowni Państwo, nadszedł czas na Sri Lankę, krainę mlekiem, miodem i …herbatą płynącą! Zapraszamy!

Nasza przygoda zabierze Was do interioru, na wschód oraz południe tej niesamowitej wyspy, gdzie pogoda jest najlepsza, jedzenie najświeższe i ocean najczystszy! Naszą Shangri La znajdziemy w najlepszych, ręcznie przez nas wyselekcjonowanych butikowych hotelach, specjalizujących się w obsłudze klienta o najwyższych wymaganiach. Zakwaterowanie jest przecudowne (znacznie przewyższające smakiem nawet najlepsze sieciówki 5-gwiazdkowe), obsługa dyskretna i nawykła do obsługi klientów o najbardziej wysublimowanym smaku.

Zdjęcia, które Państwo oglądacie, pokazują dokładnie te hotele, w których spędzicie cudowne chwile odpoczywając na tej rajskiej wyspie.

 • DLACZEGO WARTO JECHAĆ?
 • spędzisz niesamowite wakacje na znanej ze swego piękna wyspie, gdzie czas spoooowaaalniaaaa...;
 • skorzystasz z udogodnień oferowanych przez najlepsze, specjalnie przez nas wybrane hotele;
 • odświeży Cię ciągły łagodny powiew z nad Oceanu i szum prastarych lasów tropikalnych;
 • oddasz się leczniczym masażom, z których Sri Lanka słynie;
 • weźmiesz udział w safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt w Yala - jednym z najpiękniejszych parków narodowych Sri Lanki;
 • z prywatnym przewodnikiem zglebisz wiedze o herbacie, pijąc jej najlepsze (nieblendowane) gatunki i przyglądając się uprawom - ba! przejedz się rowerem po prawdziwej plantacji!
 • odwiedzisz spektakularny Fort Galle z 1588r.!
 • spacer po niezwykłych polach ryżowych? - czemu nie!
 • wypoczniesz na najpiękniejszych plażach Sri Lanki;
 • weźmiesz udział w trekkingu po spektakularnych okolicach wokół Little Adams Peak!
 • kąpiele słoneczne, kąpiele słoneczne, kąpiele słoneczne z drinkiem w ręku!
 • spróbujesz wykwintnej kuchni lankijskiej, słynącej z niesamowitego bogactwa smaków i zapachów
 • zagrasz w Petanque - tradycyjną grę w kule...a może rundka Krykieta?
 • rowerami zwiedzisz okolice, posurfujesz lub wybierzesz się na ryby!
 • zobaczysz dzikie słonie i przy odrobinie szczęścia lamparty!
 • spróbujesz boskich lokalnych herbat, z których Cejlon przecież słynie!
 • zwiedzisz piękne świątynie buddyjskie, których jest cała masa w okolicy ale przede wszystkim..
 • ...ODPOCZNIESZ!

PLAN WYPRAWY:

24. września 2024 - wylot z Polski do Colombo.

25. września 2024 - lądowanie na Sri Lance.

Nasz kierowca odbierze Państwa z lotniska i ruszycie w podroż do pierwszego hotelu na trasie - niezwykłego i unikatowego Ceylon Tea Trails. Podroż zajmie około 4h. Po zameldowaniu się będzie czas na odpoczynek i niebiański posiłek, serwowany przez mistrza kuchni Yanila Ratagarę. Do Państwa dyspozycji jest nie tylko luksusowy bungalow (jeden tylko z pięciu!), przepiękna czynna plantacja herbaty ale i kamerdyner, który będzie osobiście doglądał Państwa komfortu.

26. września 2024 - Wycieczka do kultowej fabryki herbaty Dunkeld Tea Factory gdzie mieszkający tu plantator z pasją zgłębia wszystkie aspekty związane z herbatą - w tym historię herbaty cejlońskiej, styl życia wczesnych osadników kolonialnych, pracę historycznej fabryki oraz sposoby tworzenia i wydobywania smaków.

27. września 2024 - Po przepysznym śniadaniu przejazd przepiękną, malowniczą trasą do Kaduruketha (ok. 4h). Jeśli czas pozwoli oraz będą chęci - możliwość małego trekkingu na Little Adam’s Peak (okolice Ella), lub odwiedzenia epickiego Nine Arche Bridge. Zakwaterowanie i relaks w pięknym Jetwing Kaduruketha.

28. września 2024 - Po śniadaniu zapraszamy na poranny spacer po zielonych polach ryżowych Kaduruketha w towarzystwie przyrodnika i poznanie szczegółów uprawy ryżu. Następnie transfer ok.4h do Yala i zakwaterowanie w kolejnej perełce na naszej trasie - Wild Coast Tented Lodge, gdzie przywita nas Maitre de Maison - Tiran Nanayakkara a nad serwowanymi posiłkami będzie czuwał Chef Susantha Medagedara. Spodziewajcie się dużo morskich smaków ale i sporo lokalnych warzyw!

29. września 2024 - Poranne Safari do Parku Narodowego Yala Relaks i korzystanie z atrakcji tego niezwykle urokliwego miejsca. Do wyboru, prócz słodkiego nicnieróbstwa macie podglądanie zwierząt w dżungli otaczającej tą nieruchomość, spacery z przewodnikiem i wykłady o lokalnej florze a może lekcje gotowania?

30. września 2024 - cały dzień na wypoczynek albo samodzielne eksplorowanie okolicy.

1. października 2024 - Po śniadaniu przejazd południowym wybrzeżem Oceanu do pełnego uroku, kolonialnego Galle Fort wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie i wypoczynek. Zakwaterowanie w butikowym 5* The Fort Printers.

2. października 2024 - ostatni dzień na Sri Lance spędzicie w Fort Galle, które leży w sercu Unesco World Heritage Site. Po południu transfer na lotnisko w w Colombo i nocny powrót do Ojczyzny.

3. października 2024 - lądowanie w Polsce.

Koniec wyprawy.

CENA:

USD 4390 za osobę + przeloty

CENA ZAWIERA:
Zakwaterowanie w luksusowych butikowych hotelach, 7 nocy
Wszystkie śniadania
5 nocy Full All Inclusive, 2 noce w Ceylon Tea Trails, 3 noce w Wild Coast Lodge;
Tea Experience wycieczka w Ceylon Tea Trails;
Kolacja Tea infused w Ceylon Tea Trails;
Jazda na rowerze w Ceylon Tea Trails;
Spacer do Nine Arch Bridge, Little Adams Peak;
Spacer po polach ryżowych Jetwing Kaduruketha;
All-inclusive w Ceylon tea trails: śniadanie, obiad, afternoon cream tea, kolacja, napoje wraz z wybranymi napojami alkoholowymi, pranie, wifi;
All-inclusive w Wild Coast Lodge: sniadanie, obiad, afternoon cream tea, kolacja, napoje wraz z wybranymi napojami alkoholowymi, koktajle, mini bar, raz dziennie wycieczka do parku oglądać dzikie zwierzęta, pranie, Wi-Fi;
Transport komfortowym, klimatyzowanym autem na całej trasie, z anglojęzycznym kierowcą/ przewodnikiem do dyspozycji;
Dodatkowo podczas transferów: dostęp do wi- fi, woda niegazowana;
Ubezpieczenie KL PLN 120000, NNW PLN 16000, bagaż PLN 1600;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
Organizację wyprawy i opiekę telefoniczną z polskim organizatorem 24/7.

CENA NIE ZAWIERA:
Przelotów;
Kosztów wizy USD 35 KLIKNIJ https://www.eta.gov.lk for online visa application;
Napiwków, wydatków osobistych;
Opcjonalnych atrakcji.

Termin: 24.09.2024 - 03.10.2024 Cena: USD 4390 + przelot
Rezerwuj