Nieprawdopodobne Galapagos!

Zapraszamy na safari nurkowe na cudowne Wyspy Galapagos połączone ze zwiedzaniem andyjskiej części Ekwadoru oraz, na deser, magiczne peruwiańskie Machu Picchu i dawna inkaska stolica - Cusco!

Jest to już nasza 21-sza wyprawa w ten region. Znamy każdy kamień, każdą rafę i wszystkie zakamarki tego regionu zarówno pod- jak i nadwodne! :)

W 2023 roku jedynie 7 łodzi na świecie otrzymało zezwolenie na nurkowanie na wyspach Wolf i Darwin; mówi się, że akwen ten niedługo może zostać całkowicie zamknięty ze względu na ochronę unikalnego ekosystemu, który dość mocno jest ostatnio eksploatowany nie tylko przez turystów ale i przez floty rybackie, od czasu do czasu 'nieopatrznie' zapuszczające się na ogromne obszarowo wody tego Parku Narodowego. Skorzystaj z szansy - wybierz się z nami podziwiać podwodne i nawodne cuda tych przepięknych wysp!

Nasze safari nurkowe to rejs jachtem motorowym MY Galapagos Aggressor III, podczas którego przemierzymy ponad 570 mil morskich i zanurkujemy przy najwspanialszych nurkowiskach tego akwenu i być może świata - wyspach Wolf i Darwin!

Wyspy Cudów

Archipelag Galapagos należący do Ekwadoru, położony jest 600 mil na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej. 120 lat temu wizyta na Galapagos zainspirowała Karola Darwina do sformułowania 'Teorii Ewolucji'. Wyspy wzięły swoją nazwę od hiszpańskiej nazwy siodła, popularnego onegdaj w Hiszpanii, a do którego podobne są gigantyczne żółwie słoniowe, zamieszkujące ten odległy ląd. Jest to również jedyne miejsce na świecie, gdzie występują przedstawiciele zarówno gatunków polarnych jak i tropikalnych: od pingwinów po flamingi!

Zobaczymy tu z bliska wylegujące się na plażach rodziny uszatek i lwów morskich, człapiące błękitno- i czerwononogie głuptaki, pingwiny dające nura ze skał, grzejące się na kamieniach legwany morskie czy wysiadujące jaja nielotne kormorany.

Dla nas to jednak nie koniec przygód i wrażeń! To dopiero ich początek!

Galapagos to również RAJ DLA NURKÓW! Dzięki chłodnym prądom Humbolta życie morskie wokół tych wysp jest spektakularne! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji nurkowania z tak zróżnicowanymi gatunkami zwierząt: żółwie, stada rekinów młotów, rekiny wielorybie, uszatki, lwy morskie i pingwiny!!! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji pływania z legwanami morskimi!!!

Ekwador

Naszą bazą wypadową będzie Quito - górska stolica Ekwadoru. Miasto, niewątpliwie urokliwe, szczególnie jego stara cześć pełna zaułków, stromych i wąskich uliczek, robi ogromne wrażenie. Po ulicach snują się Indianie z okolicznych wiosek znosząc produkty na sprzedaż. Na każdym rogu miasta wznosi się kościół, tworząc strzelista panoramę Quito nastroszoną wieżami świątyń. Nowa część miasta to świetne kluby nocne, urocze knajpki i jedyna w mieście Mama Clorinda, gdzie zupa ze świńskich skórek i awokado jest nie-do-przebicia!

Galop na 4000m npm!!! Okoliczny Park Narodowy Cotopaxi z wiecznie ośnieżoną czapą to główny bohater widokówek - w jego cieniu, jeśli będzie taka nasza inklinacja, możemy pożyczyć parę koni od Don Antonio z okolicznej hacjendy i udać się na przejażdżkę w teren - niezapomniane przeżycia gwarantowane, nawet dla nowicjuszy!

Przygoda na rwącej rzece!!! Dla tych, którzy mogą nieco wydłużyć pobyt w Ameryce Południowej, sugeruję odwiedziny w dorzeczu Amazonki oraz spływ pontonami po rzece Upper Napo - fun nad fun-ny!

Market w Otavalo zawsze przyciąga sporo turystów - piękne, kolorowe narzuty, ciepłe czapki i skórzane kapelusze są najchętniej kupowanymi pamiątkami, ale i lunch może być atrakcyjny - zamówimy sobie świeżo usmażoną świnkę morską (jej podobieństwo do smażonego szczura jest tylko przypadkowe!).

Peru

Ta wyprawa nie byłaby pełna bez odwiedzin Peru. Machu Picchu, nieskończona siedziba inkaskiego króla, jest na liście ''must see'' chyba wszystkich podróżników świata. Ruiny niegdyś świetnego miasta stoją dumnie na szczycie andyjskiej góry; porzucone w XV w., sławę odzyskało dopiero w 1911 r. dzięki Hiramowi Binghamowi, młodemu amerykańskiemu historykowi, którego do Machu Picchu zabrał 11-letni Pablito Alvarez. Cuzco, inkaska stolica, niestety została, w przeciwieństwie do Machu Picchu, wypatrzona przez konkwistadorów, którzy zburzyli wiele budynków by dać podwaliny pod nowe, hiszpańskie konstrukcje. Miasto to jednak wciąż swoim charakterem przypomina małą, indiańską wioskę, której fundamentem jest parę różnych kultur. Podczas naszej podróży zobaczymy również Sacred Valley - dolinę rzeki Urubamba, która już za czasów inkaskich miała ogromne znaczenie, głównie dzięki niesamowitemu klimatowi.

PROGRAM:

03. października 2023

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot Warszawa - Amsterdam o godzinie 06.05am

Wylot z Amsterdamu do Quito przed południem. Lądujemy w Quito tego samego dnia późnym popołudniem, transfer do hotelu, kolacja i odpoczynek po podróży.

04. października 2023

Dziś zwiedzamy Quito. Będziemy mieli okazję podziwiać tu Iglesia de San Francisco - największą i najstarszą świątynię wywodzącą się ze ,,szkoły Quito", stanowiącej mieszankę różnych stylów. Damy się porwać niepowtarzalnej mieszance starego i nowego Quito, stanowiącego niemal dwa różne miasta. Odwiedzimy także Palacio Presidencial, Pałac Prezydencki, stojący po północno-zachodniej stronie Plaza de la Independencia (głównego placu miejskiego, idealnego na popołudniową kawę).Ta monumentalna budowla charakteryzyje się idealną wprost symetrią. Nie może zabraknąć nas także w Katedrze Quito, zbudowanej w pierwszej połowie XVI wieku. To istne wcielenie eklektyzmu - z powodu remontów w różnych epokach, posiada wiele wymieszanych ze sobą stylów: barokowy ołtarz, gotyckie kamienne łuki, a także elementy stylu mudejar. W krypcie Katedry spoczywają szczątki prezydenta Gabriela García Moreno. W budynku mieści się także muzeum. Odwiedzimy także ,,mały bochenek chleba" - El Panecillo. To wzgórze, na którego szczycie znajduje się słynny pomnik Matki Boskiej, widoczny praktycznie z każdego punktu w mieście.

05. października - 12. października 2023

Poranny transfer na lotnisko w Quito. Lot Quito - Galapagos (San Cristobal). Zakwaterowanie na łodzi. Opis łodzi i nurkowisk poniżej.

Nurkowania na North Seymour, rejs na wyspę Darwin, trzy dni nurkowe na najlepszych nurkowiskach świata - Wyspie Darwin i Wyspie Wolf, nurkowania na Cousins i Gordon, wycieczki lądowe - Wyspa Bartolome, Wyspa Plaża, Stacja Badawcza Darwina.

*wszystkie wycieczki lądowe i rozkład nurkowania są układane przez Park Narodowy i ich układ się może zmienić.

12. października 2023

Powrot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu Rio Amazonas i fiesta w lokalnym barze - ślimaki na winie!

13. października 2023

Dziś rano około 9.00 wyruszamy do Otavalo, po drodze zaliczymy również Środek Świata!

Najsłynniejszy targ w Ekwadorze odbywa się w mieście Otavalo, eksploduje soczystymi kolorami, egzotycznymi zapachami i folklorystyczną muzyką. Sprzedawcy ubrani w tradycyjne stroje proponować nam będą kapelusze znane na całym świecie. Stąd przywieziemy najbardziej niezwykłe pamiątki - jest to największy targ wyrobów ludowych Ameryki Południowej. Dla chętnych insomniaków jest również otwarty targ ze zwierzętami - od 4-tej rano! Noc w przepięknej hacjendzie w Otavalo.

14. października 2023

Dzisiejszy ranek zaczniemy od wizyty w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie zobaczymy najwyższy czynny wulkan na świecie. Bedzie czas na krótki spacer po polu, którym przeszła lawa podczas erupcji wulkanu i moment na zdjęcia przy pięknym jeziorze Limpiopungo. Wieczór i noc spędzimy w hotelu niedaleko lotniska.

15. października 2023

Dziś przelot do stolicy Peru, Limy, którą będziemy oglądać cały dzień bez mała. Zwiedzimy parę pięknych zabytków, które ostały się jeszcze od czasów hiszpańskich, zobaczymy niesamowite stare miasto ale i nowe części Limy, gdzie globalizacja spiera się ze starożytnymi wierzeniami inkaskimi o pierwszeństwo - totalny mix tradycji i nowoczesności, i to nie tylko na fasadach budynków ale i na twarzach mieszkańców tego wielkiego miasta. Wieczorem dla chętnych sushi w Miraflores i spacer po Barranco.

16. października 2023

Rankiem łapiemy kolejne połączenie lotnicze, tym razem do Cusco, starożytnej stolicy inkaskiej, położonej wysoko w górach. Po wylądowaniu wsiadamy do busa by podjechać do stacji Ollantaytambo, na której złapiemy pociąg łączący Ollantay z Aquas Calientes, gdzie dotrzemy późnym popołudniem. Kręta droga prowadzi przez prawdziwie dzikie tereny, a pociąg, który jest cały przeszklony, daje nam dużo możliwości robienia niesamowitych zdjęć okolicy. Po dojechaniu do stacji końcowej w Aquas Calientes, przejdziemy się po miasteczku (zajmie to 15min) i zjemy kolacyjkę w jednej z wielu knajpek. Wczesna dobranocka.

17. października 2023

Bardzo wczesna pobudka by załapać się na wschód słońca nad Machu Picchu. 2-godzinny spacer po ruinach z przewodnikiem; później czas wolny na zdjęcia i podziwianie okolicy. Około południa wracamy pociągiem do Cusco. Zakwaterowanie w hoteliku tuż przy rynku. Wieczór na odpoczynek i niesamowite steaki z alpaki popchnięte nieprawdopodobnym ciastem marchewkowym!

18. października 2023

Dziś zwiedzamy Cusco. Czeka nas wizyta w Świątyni Słońca Qurikancha, która stanowi jedną z głównych pozostałości po sakralnej architekturze Inków. Dawniej odbywał się tu liczne podniosłe uroczystości inkaskich władców, takie jak śluby czy pogrzeby. Będziemy mieli również okazję podziwiać pozostałości inkaskich murów, zrobionych tak solidnie, że do dziś ciężko byłoby wcisnąć między ich fragmenty choćby kartkę papieru... Kolejny must see to zespół fortyfikacji Saksywaman. Jeśli spojrzymy na Cusco z góry, to wygląda jak puma, i to właśnie Saksywaman stanowi głowę tego wyjątkowo ważnego dla Inków zwierzęcia...

Po całodniowej przechadzce wśród tajemniczych inkaskich ruin czeka nas zasłużony odpoczynek.

19. października 2023

Poranek wolny na przepakowanie się i ostatnie zakupy przez powrotem do Polski. Po południu transfer na lotnisko w Cusco i wylot do Europy z przesiadkami.

20. października 2023

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Miejsca nurkowe na Galapagos

Niezwykłość tego miejsca polega na równoczesnej obecności prądów arktycznych i pacyficznych, dzięki temu nurkując możemy obserwować gatunki zwierząt należące do gatunków polarnych, takich jak pingwiny, oraz gatunków tropikalnych, takich jak legwany.

17% ryb i 35% zwierząt to gatunki endemiczne, żyjące tylko na tym odizolowanym archipelagu.

Nurkowanie na Galapagos to przede wszystkim nurkowanie z dużymi okazami występującymi w ogromnych ławicach. Stada rekinów młotów towarzyszyć nam będą przy każdym zanurzeniu, ławice tuńczyków i jacków, delfiny butelkonose, manty, spotkamy również naszego ulubieńca - rekina wielorybiego!

Natomiast absolutnie czymś najwspanialszym będą niesamowite spotkania z lwami morskimi, legwanami i pingwinami!!!

DARWIN ISLAND

Wyspa uważana przez światowe sławy za NAJLEPSZE NURKOWISKO NA ŚWIECIE!!! Skalny Łuk na Wyspie Darwina oddaje temu tytułowi honor. Jest tutaj cieplej o kilka stopni niż wewnątrz Archipelagu. Podczas jednego nurkowania możemy tutaj spotkać: rekiny młoty, liczne stada delfinów, rekiny galapagoskie i manty. Jeśli będziemy mieli szczęście właśnie tu możemy się natknąć na orki, rekiny wielorybie, rekiny tygrysie i marliny.

Jeśli znajdziesz sekundę, żeby odwrócić wzrok od wielkich okazów, zobaczysz tu ośmiornice, płaszczki i kalmary.

Wyspa Darwina jest najcenniejszym klejnotem w koronie Galapagos (niestety łuk się ostatnio zawalił)!

WOLF ISLAND

Wyspa ta zasłynęła przede wszystkim z obecności wielkich stad rekinów młotów, które dosłownie zasłaniają słońce! Ponadto zobaczymy tu endemiczny gatunek rekina galapagoskiego i rekina wielorybiego. Do codzienności należą tu spotkania z delfinami, orleniami, barakudami, lwami morskimi i żółwiami!

COUSIN ROCK

Tu spotkamy polujące lwy morskie, uszatki i wiele śpiących zoli. Jest jednym z najbardziej lubianych i cenionych nurkowisk dzięki mieszkającym tu 30 orleniom. Tutaj także natkniemy się na koniki morskie, kraby, żabienice (jedna z najrzadszych ryb świata, tu występuje często). Jest to doskonale miejsce na nurkowanie dzienne i nocne.

ISLA LOBOS

Jest to miejsce wykorzystywane do zrobienia nurkowania sprawdzającego - jednak będzie to Wasze najpiękniejsze nurkowanie sprawdzające! Dlaczego? Zrobicie je wspólnie z lwami morskimi, które będą Was naśladowały! Otoczeni będziemy przez stada orleni, żółwie i mureny. Zobaczyć tu można kochające się Legwany!

GORDONS ROCK

Jest to najlepsze nurkowisko oferowane przez wewnętrzne wyspy archipelagu, odwiedzane regularnie przez manty, orlenie, rekiny młoty i białoczube rekiny rafowe.

STACJA BADAWCZA DARWINA

Lokalne muzeum, gdzie zebrano garść informacji na temat darwińskiej Teorii Ewolucji.

ENTERPRETATION CENTRE

Zobaczymy tutaj plansze opowiadające o powstaniu Galapagos, ich pierwszych mieszkańcach, a także dowiemy się, z jakimi problemami boryka się ten Park Narodowy.

Nasza Łódź - MY Galapagos Aggressor III

M/Y Galapagos Aggressor III należy do grupy kilku najlepszych łodzi pływających po Archipelagu Galapagos.

Cały jacht jest w pełni klimatyzowany, wykończony drewnem, wyposażony w eleganckie drewniane meble.

Jadalnia jest obszerna ze stołem bufetowym i świetnie zaopatrzonym barkiem. Będziemy zachwyceni kuchnią, która reprezentuje mieszankę kuchni południowoamerykańskiej i europejskiej. Pomiędzy posiłkami podawane będą świeże soki i przekąski.

W salonie znajdują się super komfortowe sofy, idealne miejsce na relaks.

Pokład nurkowy jest obszerny i wyposażony w prysznice, pojemniki ze słodką wodą do płukania aparatów.

Dla Gości przeznaczone są również dwa pokłady słoneczne, jeden częściowo zacieniony z wygodnymi sofami, drugi znajdujący się na najwyższym pokładzie, w pełni nasłoneczniony dla sympatyków wspaniałych widoków i pięknej opalenizny.

M/Y Galapagos Aggressor III oferuje miejsca w 8 dwuosobowych, luksusowych kabinach położonych na niższym pokładzie. Kabiny posiadają indywidualnie regulowaną klimatyzację, prywatne łazienki z gorącą wodą i codziennie zmienianymi ręcznikami.

DANE TECHNICZNE:

 • Długość: 32 m
 • Szerokość: 7,5 m
 • Prędkość: 12 węzłów
 • Nitrox: TAK
 • Generatory: 2 x ONAN 75KW
 • Silniki: 2 x CUMMINS 440 KM

Załoga: 8 osób + 2 przewodników nurkowych

Koszt:

USD 11450/os. + ok. PLN 9890/os. - kabina nad pokładem (okna)

USD 11050/os. + ok. PLN 9890/os. + - kabina pod pokładem (bulaje)

Udział w samym safari nurkowym kosztuje USD 6995/os.

Cena zawiera:

 • przeloty wymienione w programie - cena będzie podana w momencie potwierdzenia rezerwacji.
 • wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • wszystkie śniadania
 • safari nurkowe 7 dni na Galapagos trasa Wolf i Darwin (pełne wyżywienie)
 • wycieczka do Otavalo
 • 3 noce w Quito (pokoje dwuosobowe)
 • 1 noc w hacjendzie w Cotopaxi (pokoje dwuosobowe)
 • wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi
 • noc w hotelu w Limie w centrum (pokoje dwuosobowe)
 • przejazd pociągiem VistaDome do Aquas Calientes i z powrotem do Ollantaytambo
 • wszystkie transfery prywatnym busem zarówno w Ekwadorze jak i w Limie
 • 2 noce w Cuzco (pokoje dwuosobowe)
 • 1 noc w Aquas Calientes (pokoje dwuosobowe)
 • prywatna wycieczka do Machu Picchu
 • obsługa polskiego przewodnika/tłumacza/instruktora PADI/wróżki 24 godziny na dobę podczas całej wycieczki
 • ubezpieczenie podróżne KL 30000 EUR, NNW 4000 EUR, bagaż 400EUR

Cena nie zawiera:

 • napiwków
 • ubezpieczenia
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • posiłków inne niż wymienione
 • opłat lotniskowych, bagażowych, wizowych, itp.
 • wjazdu do Parku Narodowego Galapagos USD 100/os. oraz karty tranzytowej USD 20/os.
 • opłaty paliwowej USD 150/os.
 • ubezpieczenia na łodzi - USD 35/os (obowiązkowa składka na lokalną komorę deco).  

Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów anulacji!

Termin: 03.10.2023 - 20.10.2023 Cena: Od USD 6995 + przelot
Rezerwuj