NURKOWA PRZYGODA POD ŻAGLAMI NA MORZU EGEJSKIM

Image title

NURKOWA PRZYGODA POD ŻAGLAMI NA MORZU EGEJSKIM

Na morską przygodę zabierze nas załoga pięknego, tradycyjnego jachtu. Będą dbać o nasz komfort, pełen relaks i odpoczynek. Zabiorą nas na piękne plaże archipelagu Dodekanez. Łagodny klimat pozwoli spokojnie cieszyć się słońcem i bezchmurnym niebem. Woda jest tu krystalicznie czysta, a liczne zabytki zapraszają do ich odkrycia, te podwodne również. Spotykamy się na pograniczu kultur i bogatej historii, gdzie Europa styka się z Azją. Grecja – ojczyzna mitycznych bogów. Turcja – niezwykle orientalna, nazywana kolebką cywilizacji.

Wiatr poprowadzi nas przez czyste piękno, a morskie dno jest pełne tajemnic. Zaprasza do odkrywania jego mistycznego świata: imponujących wraków, podwodnych jaskiń i labiryntów, raf w których roi się wiele gatunków ryb.

Image title

DLACZEGO WARTO Z NAMI JECHAĆ?

 • zabierzemy Cię na nurkową wyprawę z klasą, pod żaglami dostojnego, komfortowego, drewnianego jachtu;
 • program nurkowy skrojony tak, że nie zabraknie czasu na skorzystanie z dobrodziejstw greckich wysp i wysepek: pięknych plaż, małych kawiarenek i tawern oraz antycznych zabytków;
 • to idealna wyprawa nurkowo-turystyczna dla par;
 • wspaniałą, relaksującą, domową atmosferę na jachcie gwarantuje załoga jachtu;
 • podwodnych atrakcji nie zabraknie pod okiem instruktora nurkowania;
 • poczujesz klimat dwóch wspaniałych krajów z bogatą kulturą i niezwykłą historią: mitycznej Grecji i orientalnej Turcji
Image title

W planie wiatr w żaglach, nurkowanie z freedivingiem, relaks na pokładzie, zwiedzanie pięknych greckich wysp i wysepek, smakowanie greckiej i tureckiej kuchni, łowienie ryb z pokładu. Zacumujemy w najbardziej czarownych i najmniej uczęszczanych zatoczkach oraz przy uroczych cypelkach. Będziemy cieszyć najpiękniejszymi plażami, małymi kawiarenkami i tawernami z greckimi specjałami.

Image title

Do naszej dyspozycji pozostaje komfortowy statek. Wyjątkowa przestrzenna guleta: długa na 25,5 m, szeroka na 6,5m, posiada 5 kabin z podwójnymi łóżkami i osobną częścią dla załogi. Wszystkie kabiny są wyposażone w klimatyzację, lazienke z toaletą (nie jachtową) i prysznicem. Odpoczywać i jeść posiłki będziemy na przepięknym teakowym pokładzie. Jest tu również mnóstwo miejsca na leżakach i komfortowej 8-osobowej kanapie, by się relaksować i zażywać kąpieli słonecznych. Poduszki, markiza pozwolą żeby było jeszcze wygodniej. W pobliżu jest salon z barem i stołem. Poza tym do wyposażenia należą: sprzęt audio i video, dwa kajaki, deska SUP, sprzęt wędkarski.

Image title
Image title
Image title
Image title
Image title
Image title

Popłyniemy trasą Bodrum – Leros – Lipsi – Patmos Kalimnos - Bodrum specjalnie z myślą o fascynatach nurkowania, ale nie zabraknie wspaniałych atrakcji poza nurkowaniem. W międzyczasie można złapać coś na wędkę i świeżą rybę podrzucić do przyrządzenia kucharzowi na pokładzie.

Image title
Image title

BODRUM - miasto i port morski w poludniowowschodniej części Morza Egejskiego. Znane w starożytności pod nazwą Halicarnassus, mieściło jeden ze starożytnych cudów świata - Mauzoleum w Halikarnasie czyli grobowiec Persa Karii. Jako ostatnie z cudów antycznego świata, Mauzoleum to popadło w ruinę na przestrzeni XII do XV wieku podczas nawiedzających tą okolicę trzęsień ziemi.

Image title

W tej chwili najciekawszą budowlą Bodrum jest twierdza, wybudowana w XVw. przez zakon Szpitalników - góruje ona nad portem i mariną, a mieści się w nim teraz...uwaga... Muzeum Podwodnej Archeologii! Jeśli czas pozwoli, możemy je odwiedzić. Ma ono niezłą kolekcję amfor oraz masę przedmiotów ze szkła, brązu czy gliny, wydobytych z wraków gęsto zaścielających tutejsze wody.

Image title
Image title
Image title

Leros to górzysta, zielona wyspa słynie z bardzo poszarpanej linii brzegowej, licznych zatoczek i urokliwych miasteczek, które choć w sezonie letnim przybierają charakter wypoczynkowy, to wciąż zachowują swoją autentyczną atmosferę. Grzechem byłoby nie zanurkować, by zobaczyć ślady bitwy o Leros z 1943 r. Kto wybierze zwiedzanie wyspy może zobaczyć najważniejsze atrakcje: centrum Lakki i Pandeli, symbol wyspy – 6 wiatraków, Muzeum wojny w Lakki, który znajduje się w tunelu zbudowanym przez Włochów. Klimatyczne kafejki nie zapełnią się do wieczora kiedy wczasowicze nie opuszczą swoich słonecznych plaż nad turkusową zatoką.

Image title
Image title
Image title

Lipsi z okolicznymi wysepkami to prawdziwy raj. Wspaniałe piaszczyste plaże i przejrzysta woda dostarczą niezapomnianych wrażeń. Wyspa jest mała wszędzie można dojść pieszo i korzystać z małych uroczych tawern i kawiarni, rekomendujemy odwiedzenie słynnej restauracji Octopus niedaleko przystani.

Image title

Patmos ma nieprawdopodobnie urozmaiconą linię brzegową o licznych uroczych zatoczkach, w których kryje się wiele dzikich plaż. Nazywana jest „egejską Jerozolimą”, to tutaj św. Jan Apostoł doznał objawień spisanych w księdze Apokalipsy. Atmosfera mistycyzmu i unoszący się zapach kadzideł z wszechobecnych kościołów, klasztorów i kapliczek tworzy klimat wyspy. Z góry Chora wśród białych budynków dominuje ciemnoszara bryła klasztoru św. Jana, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękne są plaże Psili Ammos i w zatoce Lambi z różnokolorowymi kamieniami. Oblewające wody są idealne dla nurków, ze względu na dużą widoczność i dziewiczy ekosystem. Istnieje tu wiele raf i jaskiń morskich, które czynią okolicę doskonałym miejscem do podwodnych eksploracji.

Image title
Image title

Kalimnos to skalista wyspa, która słynęła niegdyś z poławiania naturalnych gąbek. Spacerując w miejscowości Pothia, głównym mieście i porcie Kalimnos, co krok znajdujemy ślady świadczące o tym, że jest to miasto poławiaczy. Zarówno w porcie, jak i na przyległych uliczkach, pełno tu straganów i sklepików. Często zdarza się, że sprzedażą gąbek zajmują się starsi mężczyźni - dawni poławiacze. Kalimnos to również raj dla wielbicieli wspinaczki. My jednak ruszymy pod wodę śladami poławiaczy gąbek i nie tylko. Bogactwo otaczających wód zachwyca.

Image title
Image title
Image title
Image title
Image title
Image title

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 – 17. września

Wylot z Polski do Bodrum w Turcji i w zależności od godziny przylotu, albo nocleg w Bodrum albo wyjście w morze.

Dzień 2 – 18. września

Wcześnie rano wyruszamy w kierunku wyspy Leros. Przed zacumowaniem w porcie zatrzymamy się i zaserwujemy pyszne śniadanie. Leros to świetne miejsce do nurkowania, dla tych co wolą się nie zanurzać zwiedzanie atrakcji Leros. Wyspa nie jest duża można wypożyczyć skutery.

Dzień 3 – 19. września

Lipsi dziś w planie relaks i pływanie, korzystania z pięknych, piaszczystych plaż wokół wyspy. Jeśli będziemy mieli ochotę obiad zjemy w rekomendowanej restauracji ośmiornice.

Dzień 4 – 20. września

Patmos – do wyboru nurkowanie lub zwiedzanie i plażowanie.

Dzień 5 – 21. września

Kalimnos – do wyboru nurkowanie lub pozostanie na pokładzie i zwiedzanie pięknych plaż np. Platis Gialos Beach, Vlihadia Beach, Palionisos Beach, Vathi Beach. Można też wyruszyć, by pozwiedzać Kalimnos. Warto zobaczyć m.in. Muzeum Poławiaczy Gąbek, Muzeum Archeologiczne, Klasztor świętego Savasa, twierdzę w Chorio.

Dzień 6 – 22. września

Po śniadaniu wyruszymy do Turgutreis, tureckiej miejscowości turystycznej. Po odprawie paszportowej pływanie i przyjemny relaks.

Dzień 7 – 23. września

Zwiedzanie Turgutreis i powrót do Bodrum.

Dzień 8 – 24. września

Ostatnie śniadanie na pokładzie, transfer na lotnisko i ruszamy w drogę powrotną do Polski

Image title

CENA: EUR 2690 + przelot

Dodatkowa opłata EUR 350 od osoby za kabinę master.

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie na jachcie od 17-24 września w kabinach dwuosobowych (dodatkowa opłata EUR 350 od osoby za kabinę master)
 • wyżywienie na naszym jachcie w postaci śniadania, lunchu i obiadu
 • transfery z i na lotniska w Bodrum
 • opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora/instruktora 24h/na dobę
 • ubezpieczenie KL EUR 40000

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów na trasie Polska - Bodrum - Polska
 • nurkowania (cena jednego nurkowania to ok. EUR 60)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • napiwków na miejscu ok. EUR 60/os.
 • wydatków osobistych
 • opłat paszportowych i za nadbagaż.
Image title
Termin: 17.09.2023 - 24.09.2023 Cena: EUR 2690 + przelot
Rezerwuj