Niesamowita Nowa Zelandia i bajeczne Fiji!

Niesamowita Nowa Zelandia i bajeczne Fiji!

Bielusieńki piasek na plaży, idealne drzewa palmowe i woda tak czysta, że aż świeci idealnym lazurem - oto Fiji! Lokalne plaże wyglądają jak z Photoshopa - są perfekcyjne - na nich wzorowały się nasze dziecinne wyobrażenia raju i cudownych wakacji. Urok samych plaż jest niewątpliwy, ale piękno Fiji kryje się również w oceanie, omywającym wyspy tworzące ten archipelag.

Fiji słynie nie tylko z idyllicznych widoków - tutaj kręcono "Cast Away - Poza Światem" z Tomem Hanksem oraz Błękitną Lagunę w latach 80tych. Bogactwo życia podwodnego przerasta wszelkie oczekiwania nawet najbardziej opływanych nurków! Wody Fiji zamieszkuje ponad 1500 gatunków ryb koralowych. Zobaczyć można rekiny, manty, nawet wieloryby, ale największe wrażenie na mnie, podczas ostatniej wyprawy do tego pięknego kraju zrobiły niewiarygodnych rozmiarów, przepiękne purpurowe korale, rosnące dosłownie wszędzie! Osobiście uważam, że Fiji ma najlepsze i najzdrowsze korale miękkie na całym świecie!

Fiji oferuje również świetne warunki nie tylko dla nurków i snorkowców - są tutaj piękne szlaki trekkingowe, masa ptaków do podglądania, niesamowite lasy tropikalne - wiele wysp na Fiji jest wciąż niezurbanizowanych - życie niewiele się zmieniło przez ostatnie dziesięciolecia...

Dlaczego Fiji jest tak bogate pod wodą? - jest to pierwsza masa lądowa granicząca z otwartym oceanem wiec wabi masy ryb szukających schronienia w rafach koralowych; graniczy z tak zwanym Złotym Trójkątem Koralowym - najbogatszym ekosystemem podwodnym na świecie!; rafy rozłożone na ponad 300 wysp wiec system nieobciążony eksploatacją; praktycznie stała temperatura wody przez cały rok oraz brak widocznych objawów El Nino - korale, co unikalne, maja się tutaj świetnie!

Dostaniemy się na Fiji lecąc przez Nową Zelandię - zupełnie inny, mega egzotyczny świat prehistorycznych roślin, surfowania i dynamicznej kultury Maori. 4,8mln mieszkańców na powierzchni nieco większej od Polski, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona fascynującymi parkami narodowymi, cudownymi lasami, jeziorami, plażami i fiordami - miejsce nie na darmo nazywane 'światowa stolica trekkingu'!

Kultura Maorysów przenika do życia codziennego - jest niezwykle widoczna podczas meczy Rugby, gdzie drużyna narodowa zawsze przed starciem z przeciwnikiem wykonuje niezwykle sceniczny i dynamiczny taniec Haka; język maoryski można usłyszeć wszędzie na ulicach, zobaczyć w TV seriale po maorysku, a ich święte symbole zobaczyć wymalowane na ścianach domów czy wytatuowane na twarzach i ciałach Nowozelandczyków. Najważniejsze jednak jest to, że cały kraj uznawany jest jako kraina luzu, miejsce, gdzie można prawdziwie wziąć oddech pełną piersią.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ:

- zobaczysz dużą część Wyspy Północnej zwiedzając Nową Zelandię - krainę zieleni i niesamowitych gejzerów;

- zwiedzisz jaskinię Waitomo, w której sklepienie świeci milionami larw dających światło;

- przemierzymy najciekawsze miejsca w Auckland - pięknym, wielokulturowym mieście na końcu świata!

- zaliczymy również Hobbiton - miasteczko Hobbitów znane z trylogii Władcy Pierścieni!

- zobaczysz nowozelandzkie gejzery, kolorowe jeziora, ogromne paprotniki, ptaka kiwi i tańce Maorysów!

- zobaczysz bajeczne plaże Fiji

- spędzisz tydzień nurkując na najciekawszych i najpiękniejszych nurkowiskach tego świata, błądząc naszym jachtem pomiędzy atolami koralowymi!

- zrobisz milion zdjęć, zbierzesz tysiące wspomnień, przywieziesz zdrową opaleniznę w gotowości na polskie lato!

PLAN WYCIECZKI:

21. maja 2023 - wylot z Warszawy przez Dauchę do Auckland w Nowej Zelandii.

22. maja 2023 - wczesnoporanne lądowanie w Auckland. Jedziemy na wycieczkę po Auckland - zobaczymy Wzgórze Wulkaniczne Mt. Eden, Zatokę Mission, Auckland Domain oraz Ogrody Zimowe. O 14stej transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wspólna kolacja - może jagnięcina, z której słynie Nowa Zelandia?

23. maja 2023 - wyjazd (300km) do Rotorua. Zobaczymy czarną plażę wulkaniczną nad Morzem Tasmana, przejdziemy się po lesie, zobaczymy unikalne ptaki i przegonimy Hobbity z Hobbitonu! Zwiedzimy też - en route - Park Czerwonych Sekwoi!

24. maja 2023 - zwiedzanie Rotorua (100km) - dziś zobaczymy słynne gejzery w Parku Termicznym Te Puia, zobaczymy ptaka kiwi, zahaczymy o jeziora: Zielone, Niebieskie i Tarawera, przeniesiemy się do czasów jurajskich spacerując po lesie ogromnych paprotników. Po południu posiłek w tradycyjnej wiosce Tamaki Maori połączony z koncertem i pokazem tańca.

25. maja 2023 - wyjazd (300km) do Waitomo przez rolnicze rejony Waikato, oglądanie świetlików, płynięcie łodzią podziemną rzeką. Zobaczymy też Ogrody Hamiltońskie. Wieczorem powrót do Auckland.

26. maja 2023 - rano czas wolny i około południa lecimy lotem bezpośrednim na Fiji! Transfer do naszego luksusowego hotelu i kolacja z szumem fal w tle!

27. maja 2023 - poranek wolny na relaks i pląsanie na plaży. Po południu transfer na nasz jacht i wyruszamy w naszą tygodniową przygodę podmorską szlakiem dawnych piratów!

NASZA ŁÓDŹ NURKOWA i nasz hotel na kolejny tydzień:

02. czerwca 2023 - kończymy nasze nurkowania na cudownym akwenie Bligh Waters (tak, to od miejsca, gdzie porzucono Kapitana Bligh'a po buncie na Bounty) i kierujemy się ku cywilizacji.

03. czerwca 2023 - schodzimy rano z pokładu łodzi i wracamy samolotem do Auckland w Nowej Zelandii. Lądowanie około południa i transfer do hotelu. Czas wolny - może dziś kolacja steak'owa?

04. czerwca 2023 - leniwy poranek, pakowanie się i po południu udajemy się w naszą długą podróż do Dauchy i dalej do Warszawy.

05. czerwca 2023 - poranne lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

CENA:

USD 5650 bez zwiedzania Nowej Zelandii + od PLN 9520 za przeloty na całej trasie.

USD 6950 za cały program + od PLN 9520 za przeloty na całej trasie.

Cena zawiera:

- wszystkie transfery;

- wycieczkę objazdową po Północnej Wyspie w Nowej Zelandii z profesjonalnym, lokalnym, licencjonowanym, polskojęzycznym przewodnikiem;

- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami podczas zwiedzania Nowej Zelandii;

- wstęp do atrakcji w NZ jak w programie: Hobbiton, Redwoods, Te Puia, Tamaki Maori Village wraz z kolacją, jaskinie Waitomo i Ogrody Hamiltona;

- dodatkowy nocleg w luksusowym hotelu na Fiji w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem;

- dodatkowy nocleg w hotelu w Auckland w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem;

- opiekę profesjonalnego polskojęzycznego przewodnika/instruktora PADI/tłumacza/wróżki/opiekuna podczas całej wyprawy;

- ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym;

- podstawowe ubezpieczenie podróżne KL PLN 120000, NNW PLN 16000, Bagaz PLN 1600.

- zakwaterowanie na jachcie nurkowym Naia na Fiji z wyżywieniem, napojami i nurkowaniem.

Cena nie zawiera:

- posiłków innych niż śniadania czy posiłki na łodzi;

- wiz i opłat turystycznych oraz lotniskowych, ew. opłaty paliwowej;

- nitroxu, alkoholu (prócz wina do kolacji na łodzi na Fiji);

- ubezpieczeń KR oraz nurkowych;

- wydatków osobistych;

Termin: 21.05.2023 - 05.06.2023 Cena: od USD 5650 + przelot
Rezerwuj