Magiczna i pełna kolorów Kolumbia dla koneserów.


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Magiczna i pełna kolorów Kolumbia dla koneserów.

 

Rejon: Kolumbia
Termin: 18.10.2024 - 01.11.2024
Wielkość grupy: 10 osób
Typ zakwaterowania: Hotel
Wyżywienie: Zgodnie z programem
Dla kogo? Dla wszystkich

Kolumbia pełna jest cudów natury – wśród nich wielobarwne rzeki, wypływające z gór Macarena. W trakcie tej wyprawy będziemy eksplorować cuda natury znane jako Caño Cristales, a także do niedawna niedostępny dla turystów region Guaviare. Zobaczymy naskalne malowidła sprzed tysięcy lat, różowe delfiny i przepiękne kaskady w sercu dzikiej selwy. Nie zabraknie oczywiście odpoczynku na plaży – tym razem będą to dzikie czarne plaże nad mało dostępnym wybrzeżu Pacyfiku, w kipiącym afrolatynoską kulturą w departamencie Chocó. Chętni będą mogli zanurkować w tajemnicze głębiny Oceanu Spokojnego i przeżyć bliskie spotkanie z oceaniczną florą i fauną. Ta wyprawa “nafaszerowana” jest po brzegi naturą, która zadowoli niejednego konesera malowniczych wypraw, naturą, możliwą do spotkania tylko w Kolumbii i tylko w określonym ściśle przedziale czasu.

Cano Cristales

Dlaczego warto jechać?

Zwiedzisz Bogotę, miasto położone 2600m bliżej gwiazd.
Dotrzesz do jednych z najmniej dostępnych miejsc w Kolumbii.
Popływasz z różowymi Delfinami!
Zobaczysz niesamowitą kolorową rzekę, Caño Cristales.
Przemierzysz Jeepami tereny niedostępne dla zwykłego turysty!
Zanurkujesz w Pacyfiku u zbiegu dwóch Prądów, Humbolda oraz ciepłego Prądu Kolumbijskiego! Ta mieszanka tworzy niesamowity podwodny ekosystem!
Jesteśmy jedynym w Europie organizatorem nurkowań w tej części Kolumbii!
Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach wodospady, przemierzając dżunglę Kolumbii.
Odwiedzisz prowincję Meta i Guaviare do niedawna kontrolowane przez kartele i grupy partyzanckie !
Będziesz podziwiać niesamowitą faunę i florę tego niezwykle kolorowego kraju.
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

Dzień 1 – Bogotá
Witamy w Kolumbii! Po przylocie do Bogoty  transfer do hotelu, czas na odpoczynek, aklimatyzację i kolację. Dla chętnych – wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria.
Od jutra zaczynamy prawdziwą przygodę!

Dzień 2 – Bogota
Dziś zwiedzamy Bogotę, czyli miasto położone „2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.
W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będa mogły również wejść do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata.

Dzień 3 – Bogota – Bahia Solano – El Valle
Ruszamy nad Pacyfik! To jeden z najbardziej odizolowanych rejonów Kolumbii, gdzie docierają tylko małe, lokalne samoloty. Wylądujemy w miasteczku Bahia Solano, skąd lokalnym transportem (trzykołowy tuktuk) przemieścimy się do wioski El Valle. Zamieszkamy przy Playa El Almejal, czyli jednej z przepięknych czarnych plaż, z których słynie wybrzeże Pacyfiku! Ciemny, skrzący się piasek, surowe skały, soczyście zielona ściana dżungli i oczywiście spektakularne zachody słońca – takie widoki będą nas otaczały przez najbliższych kilka dni.

Dzień 4-5-6 – El Valle (nurkowanie w Pacyfiku)
Osoby nurkujące przez te trzy dni będą miały możliwość nurkowania w głębinach Pacyfiku. Nurkowanie w Bahia Solano to niezapomniane doświadczenie dla miłośników podwodnego świata, które zapewnia możliwość odkrycia bogactwa morskiej przyrody Kolumbii. To miejsce, gdzie spotykają się wody z zimnego prądu Humboldta i ciepłego prądu Kolumbijskiego. Ta mieszanka tworzy bogaty ekosystem morski, który przyciąga różnorodność morskiego życia. Podczas nurkowania można spotkać najróżniejsze gatunki ryb m. in. rekiny młoty, manty, wieloryby ale także żółwie czy delfiny. Jeden dzień nurkowy (dwa nurkowania) będzie mieć miejsce na specjalnym spocie o nazwie “Buceo del Norte”, wyjątkowe warunki nurkowe dające możliwość spotkania różnych gatunków rekinów, gigantyczne mureny, duże formacje koralowe i wiele więcej.
Zaplanowaliśmy również  dwie wycieczki. Jedna do położonego w gąszczu wodospadu o nazwie El Tigre. Kąpiel w jego orzeźwiającej wodzie na łonie natury to idealny odpoczynek od upału.

Dzień 7 – El Valle – Bogota
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Bahia Solano, skąd polecimy do Bogoty gdzie z racji na małą siatkę połączeń będziemy musieli się zatrzymać na jedną noc.

Dzień 8 – Bogota – La Macarena
Po śniadaniu w hotelu udamy się na lotnisko w Bogocie skąd polecimy do malutkiego miasteczka La Macarena, które jest bazą wypadową do Parku Narodowego Sierra de La Macarena słynącego przede wszystkim z pobliskich kolorowych rzek Caño Cristales oraz wodospadów Cano Canoa. Z łańcucha
górskiego Macarena schodzi kilka strumieni wody, które przez kilka miesięcy w roku zamieniają się na skutek rozkwitu rośliny Macarenia Clavigiera porastającej dno tutejszych rzek w wielobarwne kanały, które można spotkać jedynie w Kolumbii!

Dzień 9 – La Macarena – Caño Cristales
Tego dnia wybierzemy się na trekking do Parku Narodowego Sierra de La Macarena aby zobaczyć najpiękniejszą rzekę świata!. To, co sprawia, że Cano Cristales jest tak wyjątkowe, to występowanie unikalnych gatunków roślin, których liście przybierają intensywne kolory, takie jak czerwień, róż, żółć i zieleń, w zależności od warunków środowiskowych. W połączeniu z jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, te kolorowe rośliny tworzą niesamowity efekt wizualny, który przyciąga turystów z całego świata.

Dzień 10 – La Macarena – Caño Canoas
Caño Canoas znajdujące się także w Parku Narodowym Sierra de La Macarena, to cud natury. Są to przepiękne wodospady objawiające się w postaci kilku kaskad spadających z ogromnej skały. Wszystko porośnięte bujną tropikalną roślinnością dookoła. Aby się do nich dostać przepłyniemy się najpierw kajakami wzdłuż rzeki podziwiając okoliczną naturę.

Dzień 11 – La Macarena – San Jose Del Guaviare
Tego dnia przejedziemy (ok.5-6h) prywatnymi jeepami 4×4 ukrytą lokalną drogą, której próżno szukać na mapach, wiodącą przez dzikie krajobrazy prowincji Meta i Guaviare, u wrót amazońskiej puszczy. Zaledwie kilka lat temu rejony te były kontrolowane przez największą guerillę (grupę partyzancką) w Kolumbii – FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia). Dopiero po podpisaniu porozumienia pokojowego w 2016 roku sytuacja zaczęła być stopniowo opanowywana. Choć dziś są to tereny bezpieczne dla turystów, nadal można tam zobaczyć ślady burzliwej partyzanckiej przeszłości oraz pozostałości po ich działalności.

Dzień 12 – San José del Guaviare – Laguna Damas del Nare
Poranny wyjazd na wycieczkę – po 2 godzinach płynięcia rzeką Guaviarę pośród amazońskiej selwy dotrzemy do Laguna Damas del Nare. Okoliczne lasy są domem dla wielu gatunków małp i ptaków czy jaguarów, a w samej lagunie możemy zaobserwować toninas, czyli różowe delfiny słodkowodne. Są one przyzwyczajone do obecności człowieka i chętnie podpływają do turystów kąpiących się w jeziorze. Po kąpieli i obcowaniu z delfinami udamy się na pyszny lunch.

Dzień 13 – San José del Guaviare – Serranía de La Lindosa
Wyjazd z samego rana do Serranía de La Lindosa. Jest to część łańcucha
górskiego Guyanesa, która została niedawno wpisana na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Znajduje się tu kamienne miasto, w skład którego wchodzą tunele, jaskinie i labirynty skalne.
Zobaczymy tu najwyraźniejsze w Kolumbii starożytne malowidła naskalne. Wiek niektórych z nich datuje się nawet na 10,000 – 12,000 lat. Krwistoczerwony kolor obrazów naniesionych na powierzchnię pradawnych formacji skalnych pobudza wyobraźnię. Materialne dziedzictwo obrazujące pradawne życie i artystyczne wizje przodków daje możliwość zapoznania się z fascynującą przeszłością regionu. Trekking ok.
3-4 godzin. W drodze powrotnej zatrzymamy się na lunch na byłej plantacji koki przerobionej obecnie na eco farmę gdzie lokalni farmerzy dzięki rozwojowi turystyki w tym regionie mogą pokazywać odwiedzającym ich turystom jak wygląda cały proces od zebrania liści koki do przygotowania białego proszku.

Dzień 14 – San José del Guaviare – Bogota – Powrót do Europy
Ostatni poranek w Guaviare, pożegnanie z Kolumbią i przewodnikami. Około południa lot do Bogoty i dalej do Europy.

Dzień 15 – Lądowanie w Warszawie, koniec wyprawy.

Informacje dla uczestników

● Ilość uczestników: 6 – 10 osób
● Kolejność poszczególnych miejsc i atrakcji może ulec zmianie
● W razie sytuacji niezależnych od organizatorów (np. warunki atmosferyczne, wydarzenia lokalne)
możliwe są zmiany w programie, konsultowane z uczestnikami. Komfort i bezpieczeństwo naszych
gości są w każdej sytuacji priorytetowe.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
USD 5670 /os
+
LOT*
PLN 4800
Rezerwuję
Mam pytania
USD 5470 /os
+
LOT*
PLN 4800
Rezerwuję
Mam pytania
*
CENA ZAWIERA:
Zakwaterowanie na 13 nocy (14 dni) w klimatycznych hotelach. Pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami. Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;
Wyżywienie: śniadania oraz lunche w trakcie wycieczek w La Macarena oraz San Jose del Guaviare
Lokalne przeloty na trasach Bogota - Bahia Solano, Bahia Solano - Bogota, Bogota - La Macarena, San Jose del Guaviare - Bogota;
Przejazdy prywatnymi jeepami na trasie La Macarena - San Jose del Guaviare;
Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;
Całodniowe wycieczki: wodospad El Tigre (El Valle), Wycieczka canoe przez rzekę nad Pacyfikiem, Canos Cristales, Cano Canoa, Laguna Damas del Nare, Serania de Lindosa (pictogramy); Wizyta na byłej plantacji koki
Nurkowania nad Pacyfikiem - 3 dni nurkowe, 6 niezwykłych zanurzeń.
Stała opieka przewodnika polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podróży. Przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.
Opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora 24h/na dobę.
Ubezpieczenie KL EUR 40000, składki do TFG.
Przywieszki bagażowe, koszulka i chustka wyjazdowa.
Dostęp do naszej niezwykłej apki podróżnej - niczego nie drukujemy!
Odprawę na każdym locie podczas tej podróży.
CENA NIE ZAWIERA:
Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotnego;
Biletów lotniczych z Polski do Kolumbii i z powrotem
Dopłata do pokoju jednoosobowego 1000 USD
Wycieczki fakultatywnej poza programem.
Opłat za wstęp do miejsc, które nie są wymienione w ofercie
Posiłków i napojów w trakcie trwania podróży (orientacyjna cena posiłku w Kolumbii: 5-25 USD);
Aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie;
Napiwków (dobrowolnych).
Wydatków osobistych.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić śpiwór?

To zależy od Twojego planu podróży. Jeśli planujesz nocować na świeżym powietrzu, śpiwór jest niezbędny. Damy Ci znać przed wyjazdem, czy taki sprzęt turystyczny jest sugerowany.

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.