27.01.2023 – Luksusowe Głębokie Południe Malediwów 9 nocy!

Niezwykłe, białe plaże i niesamowite życie podwodne sprawiły, ze Malediwy są jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w tej części Azji. Prawie 1200 wysp tworzących ten archipelag oferuje przekrój przez chyba wszystkie rodzaje białego piasku - od drobnych kuleczek po średnie granulki - a są tutaj również plaże całkowicie zbudowane z małych, białych kamyczków.

Biel, zieleń i błękit - to trzy najczęściej używane i spotykane kolory w tej części świata. Plaże, błękit oceanu i cudowna przyroda przyciągają na Malediwy rzesze turystów ale topografia tej nacji idealnie służy zachowaniu prywatności - praktycznie każda wyspa to jeden resort wakacyjny. Są tutaj takie podstawowe, zapewniające niewiele więcej poza bliską plażą i wyżywieniem po takie ultra top luksusowe, które oferują wszystkie wygody świata rozwiniętego w jednej, cudnie skomponowanej kapsułce hotelowej, która może być nasza przez te parę wakacyjnych nocy.

Naszym ulubionym hotelem i zarazem sposobem na przemieszczanie się jest jacht nurkowy - nie tylko jest to najwygodniejszy środek transportu po tym wyspiarskim kraju ale i najbardziej komfortowy - śpimy, jemy, nurkujemy i wszystkie usługi są na wyciągnięcie ręki - dosłownie!

Byliśmy na Malediwach z grupami już ponad 30 razy. Mogłoby się wydawać, że widzieliśmy już wiele ale przy kraju, który rozciąga się wzdłuż południka na prawie 900km, widoki na 'drugim końcu' mogą być zgoła odmienne. I są! Tym razem zabierzemy Was na Głębokie Południe - tu, na równiku, znajdują się zupełnie inne nurkowiska niż te oferowane przez północne atole, więcej gatunków pelagicznych, mniej ludzi, hałasu - więcej otwartych przestrzeni, nieba i wody....i tak, zabierzemy Was na niesamowity wulkaniczny atoll Fuvahmulah (wszystkie atole na Malediwach, prócz tego, są pochodzenia rafowego), gdzie będziemy nurkować z pięknymi i majestatycznymi Rekinami Tygrysimi!

Co mamy w planie?

Wycieczki na Wyspy - kilkakrotnie udamy się na wyspy, gdzie będziemy mogli wybrać się na spacer plażą oraz na wyspy zamieszkane - na których będziemy mieli okazję podejrzeć życie tubylców, ich domostwa, świątynie i pola uprawne, a także kupić pamiątki.

Wild Island Party - największa atrakcja! Piknik zorganizowany na malutkiej, zagubionej wysepce, gdzie czeka nas świetna zabawa: spacery plażą przy zachodzie słońca, popisowa kuchnia tajska oraz syngaleska muzyka na żywo!

Zwiedzanie Male - ostatniego dnia zwiedzamy Male, stolicę Malediwów: odwiedzimy targ lokalny, oddamy się szaleństwu zakupów i będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki!

Totalne relaksowanie się i oglądanie niezwykłej panoramy południowych Malediwów z naszego luksusowego jachtu, który powoli lawiruje pomiędzy magicznie pięknymi wysepkami Malediwów.

Nurkowanie na najciekawszych nurkowiskach tego rejonu, obfitujących w rekiny wielorybie i tygrysie, manty oraz masę innych - dużych i małych - podwodnych przedstawicieli Oceanu Indyjskiego!

Opalanie się na naszych świetnych pokładach słonecznych - można również opalać się siedząc w jacuzzi!!

Rozsmakujemy się w kuchni tego regionu i będziemy podglądać kucharzy w akcji - dowiemy się, jak zrobić smaczne curry i przygotować świeżą rybę! Skosztujemy pysznego sushimi z ogólnodostępnych tuńczyków, a może zabierzemy troszkę ryżu, sosu sojowego oraz wasabi i sami zrolujemy co nieco?

Lot Hydroplanem - opcjonalnie można wybrać się na lot hydrolotem i spojrzeć na rajskie wysepki z góry.

Łowienie ryb - dla pasjonatów tego sportu nie ma nic lepszego niż trolling na dużą rybę w czasie przemieszczania się z wyspy na wyspę - łowimy spore tuńczyki, mahe mahe, barrakudy oraz najróżniejsze okazy jacków i trevallies.

SAFARI to 10 dni spędzonych na przepięknej, luksusowej, świeżej i nowoczesnej łodzi M/Y Felicity, błądzącej pomiędzy malowniczymi wyspami i atolami południowych Malediwów w poszukiwaniu najpiękniejszych raf i największego zwierza! Zanurkujemy na atolach: North Ari, South Ari, Thaa, Laamu, Huvadhoo, Fuvahmulah (yes Sir!) oraz Addu, które słyną ze swych doskonałych miejsc nurkowych i najlepszych nurkowisk na tej trasie.

Do dyspozycji gości przeznaczone są aż trzy łodzie:

 • Felicity - to łódź matka, 40m luksusowy jacht motorowy, tu mieszkamy i spędzamy czas pomiędzy nurkowaniami. Znajduje się na niej 12 kabin o różnym standardzie. Na dolnym pokładzie jest 6 kabin (5 twinów i 1 double), na pokładzie środkowym koncentruje się nasze życie - tu znajduje się salon z napojami, tu odbywają się briefingi, można usiąść na komfortowych sofach i wyciszyć się po przeżyciach nurkowych; tu również znajdziemy dodatkowe 2 kabina (Ocean View Suity) restaurację oraz kuchnię. Na górnym pokładzie znajduje się częściowo zacieniony pokład wypoczynkowy - tu jest mostek kapitański oraz dodatkowe 4 kabiny (Junior Ocean View Suity). Na szczycie jachtu znajdziemy pokład słoneczny - idealny do opalania się i relaksu w jacuzzi! Łącznie na jachcie mieści się niezwykle komfortowo 24 klientów.
 • Dhoni - to nasze zaplecze nurkowe (łódź ma 18m długości), tu znajduje się nasz sprzęt nurkowy, dzięki niej nurkowie są precyzyjnie podejmowani z wody. Dhoni dba również o komfort gości, na czas nabijania butli oddala się od łodzi matki, by hałasem nie zakłócać relaksu gości.
Pokład wypoczynkowy
Restauracja
Lounge i bar

Oto komforty naszych kabin: stolik podręczny, krzesło, szafa, indywidualnie sterowana klimatyzacja. W łazienkach znajdziemy ciepłą i zimną wodę, umywalkę, toaletę, prysznic z deszczownicą, przybory kosmetyczne oraz ręczniki.

Ważne informacje:

 • Nurkowie zobowiązani są do posiadania komputera nurkowego.
 • Każda para nurków powinna mieć bojkę sygnalizacyjną, którą należy wypuścić przed każdym wynurzeniem.
 • Butle 12 lit INT/DIN; 15-litrowe dostępne na zamówienie.
 • Ilość nurkowań: każdego dnia wykonujemy 3 nurkowania (oprócz 1. dnia), 1 nurkowanie nocne.
 • Nie ma obowiązkowych szczepień.
 • Nie wolno na Malediwy wwozić alkoholu.
 • Bezpłatna wiza wjazdowa na 90 dni.
 • Obowiązkowe ubezpieczenie nurkowe - można wykupić u nas.
Nasza łódź o zachodzie słońca.

PLAN WYPRAWY

27. stycznia 2023r.
Lot Warszawa - Male (z przesiadką).

28. stycznia 2023r.

Lądowanie w Male. Zakwaterowanie na łodzi i powitalny lunch. Pierwsze nurkowania!

28. stycznia - 06. lutego 2023r.

Wyruszamy w nasza trasę nurkowa, która zabierze nas przez 7 atoli aż po Fuvahmulah, gdzie będziemy mieli szanse zanurkować z rekinami tygrysimi. Nasza rasa będzie obfitować mamy nadzieje w manty, tuńczyki, ogromne stada jackfish'y, najróżniejsze gatunki rekinów - łącznie z rekinem wielorybim! Mamy szanse również zanurkować na jedynym na Malediwach wraku z II wojny światowej MS British Loyalty.

06. lutego 2023r..

Dziś rano opuszczamy łódź i łapiemy nasz lot do Male by wieczorem wsiąść w nasz samolot i udać się w podróż powrotną do Polski

07. lutego 2023r.

Około południa lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Uwaga! Plan jest ramowy i zależy od logistyki przylotów, odlotów, pogody oraz innych czynników od nas niezależnych.

CENA:

USD 3600/os. + przelot - kabina De Luxe.

USD 3900/os. + przelot - Junior Ocean View Suite.

USD 4200/os. + przelot - Ocean View Suite


CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie na luksusowym jachcie na Malediwach w kabinach dwuosobowych.
 • pełne wyżywienie na naszym jachcie (3 posiłki dziennie), woda, napoje gazowane do posiłku, kawa, herbata.
 • BBQ na plaży, wędkowanie, pranie i prasowanie.
 • nurkowania 3 x dziennie oprócz pierwszego i ostatniego dnia nurkowego (względy logistyczne).
 • ubezpieczenie KL PLN 120000, NNW PLN 16000, bagaż PLN 1600.

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów na trasie Warszawa - Male - Warszawa z przesiadkami (od około PLN 4980/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
 • przeloty na trasie wewnętrznej - około USD 340/os. w każdą stronę.
 • kosztów wykonania obowiązkowych testów na Covid-19 wymaganych przez władze Malediwów oraz ewentualnie przez linie lotnicze.
 • napiwków na miejscu - około USD 150/os.
 • podatku środowiskowego - USD 42/os.
 • dopłaty paliwowej USD 150/os.
 • wydatków osobistych, sprzętu nurkowego, alkoholu na lodzi, napojów poza posiłkami, nitroxu.
 • opcjonalnej wycieczki wodnopłatem (około USD 150/os).
 • opłat paszportowych i za nadbagaż.
 • opcjonalnego rozszerzenia o Sri Lankę.

BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE

Aktualizacja 15.03.2022
OSOBY ZASZCZEPIONE

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.

OSOBY NIEZASZCZEPIONE

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.

OZDROWIEŃCY

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.

DZIECI

 • Test na COVID-19 nie jest wymagany.

WYMAGANE DOKUMENTY

 • Deklarację zdrowia wypełnioną najwcześniej niż 48 godzin przed wylotem na Malediwy – Arrival, a następnie na 24 godziny przed wylotem z Malediwów- Departure (https://imuga.immigration.gov.mv/)

OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Po przylocie:Wszyscy turyści są zobowiązani do noszenia maski na twarzy na lotnisku, podczas podróży krajowych oraz we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych.

DODATKOWE INFORMACJE

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/malediwyhttps://www.tourism.gov.mv/covid19https://immigration.gov.mv/faq-for-visiting-the-maldives/

Termin: 27.01.2023 - 07.02.2023 Cena: od USD 3600 + przelot
Trwa