Listopadowe Malediwy z Bydgoskim Klubem Płetwonurków NURASKI!

MALOWNICZY REJS PO MALEDIWACH!

RAJSKIE MALEDIWY

Nasze safari to 7 dni spędzonych na pięknym, niezwykle komfortowym jachcie, błądzącym pomiędzy malowniczymi wyspami tego archipelagu w poszukiwaniu najpiękniejszych raf, plaż i widoków!

MALEDIWY leżą na Oceanie Indyjskim, na południowy zachód od Indii i Sri Lanki.

Są jednym z najbardziej niezwykłych państw na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o ukształtowanie terenu - Malediwy to bowiem około 1192 wysp zgrupowanych w 26 atoli, ciągnących się przez blisko 900 km!

Łańcuch wysp to wierzchołek wąskiej krawędzi podwodnej, której wysokość nie przekracza 2 metrów nad poziomem morza.

Malownicze wyspy porośnięte są bujną roślinnością, wśród której królują drzewa chlebowe i palmy kokosowe. Większość wysp posiada własne przestronne laguny, a niektóre z nich nawet laguny słodkowodne.

Malediwy to nie tylko busz, to także bielusieńkie plaże kontrastujące z lazurowym morzem. Uprawia się tu proso, kukurydzę, kokosy i banany, a główną gałęzią gospodarki jest rybołówstwo - połowy tuńczyków i makreli. Mieszkańcami wysp są narody południowoindyjskie, Arabowie oraz Syngalezi. Panuje tam klimat równikowy, gorący i wilgotny, a średnia roczna temperatura powietrza w stolicy to 30 stopni Celsjusza!

Podwodne Malediwy to prawdziwy raj dla nurków oraz snorkowców, na każdym nurkowaniu spotkamy coś ciekawego - manty, żółwie czy rekiny. Barakudy, tuńczyki i snappery pokażą się nam w swoich maksymalnych rozmiarach! Największą jednak atrakcją tego safari są rekiny wielorybie - te ogromne, piękne i łagodne zwierzęta krążą wzdłuż rafy w poszukiwaniu pożywienia. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli szanse zanurkować bądź popływać w masce w ich doborowym towarzystwie.
Ogromnym przeżyciem jest również nurkowanie nocne, któremu zwykle towarzyszy kilkanaście rekinów dosłownie ocierających się o nogi nurków - i nie są to małe sztuki, lecz całkiem pokaźne (ale niegroźne) 3-metrowce!

Safari na Malediwach dzięki wygodnej łodzi, doskonałej kuchni oraz atrakcyjnemu programowi przeznaczone jest dla każdego konesera cudnych klimatów i wypoczynku...

Co mamy w planie?

Wycieczki na Wyspy - kilkakrotnie udamy się na wyspy, gdzie będziemy mogli wybrać się na spacer plażą oraz na wyspy zamieszkane - na których będziemy mieli okazję podejrzeć życie tubylców, ich domostwa, świątynie i pola uprawne, a także kupić pamiątki.

Wild Island Party - największa atrakcja! Piknik zorganizowany na malutkiej, zagubionej wysepce, gdzie czeka nas świetna zabawa: spacery plażą przy zachodzie słońca, popisowa kuchnia tajska oraz syngaleska muzyka na żywo!

Zwiedzanie Male - ostatniego dnia zwiedzamy Male, stolicę Malediwów: odwiedzimy targ lokalny, oddamy się szaleństwu zakupów i będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki!

Totalne relaksowanie się i oglądanie niezwykłej panoramy Malediwów z naszego jachtu, który powoli lawiruje pomiędzy magicznie pięknymi wysepkami Malediwów.

Nurkowanie na najciekawszych nurkowiskach tego rejonu, obfitujących w rekiny wielorybie, manty oraz masę innych - dużych i małych - podwodnych przedstawicieli Oceanu Indyjskiego!

Opalanie się na naszych komfortowych pokładach słonecznych!

Rozsmakujemy się w kuchni tego regionu i będziemy podglądać kucharza w akcji - dowiemy się, jak zrobić smaczne curry i przygotować świeżą rybę! Skosztujemy pysznego sushimi z ogólnodostępnych tuńczyków, a może zabierzemy troszkę ryżu, sosu sojowego oraz wasabi i sami zrolujemy co nieco?

Lot Hydroplanem - opcjonalnie można wybrać się na lot hydrolotem i spojrzeć na rajskie wysepki z góry.

Łowienie ryb - dla pasjonatów tego sportu nie ma nic lepszego niż trolling na dużą rybę w czasie przemieszczania się z wyspy na wyspę - łowimy spore tuńczyki, mahe mahe, barrakudy oraz najróżniejsze okazy jacków i trevallies.

SAFARI to 7 dni spędzonych na przepięknej, niezwykle komfortowej łodzi M/Y Felicity, błądzącej pomiędzy malowniczymi wyspami w poszukiwaniu najpiękniejszych raf. Zanurkujemy, m.in. na Vaavu Atoll i Ari Atoll, które słyną ze swych doskonałych miejsc nurkowych.

Do dyspozycji gości przeznaczone są aż trzy łodzie:

 • Felicity - to łódź matka, 40m luksusowy jacht motorowy, tu mieszkamy i spędzamy czas pomiędzy nurkowaniami. Znajduje się na niej 12 kabin o różnym standardzie. Na dolnym pokładzie jest 6 kabin (5 twinów i 1 double), na pokładzie środkowym koncentruje się nasze życie - tu znajduje się salon z napojami, tu odbywają się briefingi, można usiąść na komfortowych sofach i wyciszyć się po przeżyciach nurkowych; tu również znajdziemy dodatkowe 2 kabiny (Ocean View Suity) restaurację oraz kuchnię. Na górnym pokładzie znajduje się częściowo zacieniony pokład wypoczynkowy - tu jest mostek kapitański oraz dodatkowe 4 kabiny (Junior Ocean View Suite). Na szczycie jachtu znajdziemy pokład słoneczny - idealny do opalania się i relaksu w jacuzzi! Łącznie na jachcie mieści się komfortowo 24 klientów.
 • Dhoni - to nasze 18-sto metrowe zaplecze nurkowe, tu znajduje się nasz sprzęt nurkowy, dzięki niej nurkowie są precyzyjnie podejmowani z wody. Dhoni dba również o komfort gości, na czas nabijania butli oddala się od łodzi matki, by hałasem nie zakłócać relaksu gości.
 • Malutka Dinghy (mała motorówka), która zawiezie nas na lokalne plaże.
Kabina Ocean View Suite
Restauracja
Lounge i bar.

Oto komforty naszych kabin: stolik podręczny, krzesło, szafa, indywidualnie sterowana klimatyzacja. W łazienkach znajdziemy ciepłą i zimną wodę, umywalkę, toaletę, prysznic z deszczownicą, przybory kosmetyczne oraz ręczniki.

Naszej grupie, poza polskim instruktorem z ramienia PAZOLA, towarzyszyć będzie trzech lokalnych przewodników ze świetnie wyszkoloną załogą.

Ważne informacje:

 • Nurkowie zobowiązani są do posiadania komputera nurkowego.
 • Każda para nurków powinna mieć bojkę sygnalizacyjną, którą należy wypuścić przed każdym wynurzeniem.
 • Butle 12 lit INT/DIN; 15-litrowe dostępne na zamówienie.
 • Ilość nurkowań: każdego dnia wykonujemy 3 nurkowania (oprócz 1. dnia), 1 nurkowanie nocne.
 • Nie ma obowiązkowych szczepień.
 • Nie wolno na Malediwy wwozić alkoholu.
 • Bezpłatna wiza wjazdowa na 90 dni.
 • Obowiązkowe ubezpieczenie nurkowe - można wykupić u nas.

PLAN WYPRAWY

28. października 2024

Lot Warszawa - Male (z przesiadką)

29. października 2024

Lądowanie w Male. Zakwaterowanie na łodzi i powitalny lunch. Pierwszy przystanek w Felidhoo - miejsce, które okrzyknięto mianem raju fotografów- bo jest tu co fotografować: od rekinów rafowych po krewetki!

30. października 2024

Przenosimy się na Vaavu Atoll, gdzie spotkamy rekiny rafowe i ławice gatunków pelagicznych - dla chętnych opalanie się na wysepce opodal.

31. października 2024

Odpoczynek kolejno w północnej, a następnie południowej części Meemu Atoll. Co nas tu czeka? Manty, piękne kanały z gatunkami pelagicznymi, szare rekiny rafowe oraz orlenie oraz cudne plaże!

01. listopada 2024

Dziś Faafu Atoll. Jest to doskonałe miejsce do wypatrywania rekinów wielorybich. Inne duże ryby to np: Manta i eagle rays, white tip reef sharks, ławice rainbow runners, barakudy.

02. listopada 2024

Kierujemy się na Ari Atoll, gdzie znajdują się najbardziej popularne miejsca do pływania. Spotkamy tu, m.in. manty, rekiny wielorybie oraz młotowate.

03. listopada 2024

Kierujemy się z powrotem ku Male i nurkujemy na pięknym atolu South Ari.

04. listopada 2024

Dziś opuszczamy łódź i udajemy się w podróż do domu.

05. listopada 2024

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

Uwaga! Plan jest ramowy i zależy od logistyki przylotów, odlotów, pogody oraz innych czynników od nas niezależnych.

CENA:

USD 2280/os. + przelot - kabina deluxe, niższy pokład.

USD 2480/os. + przelot - kabina junior suite - wyższy pokład, duże okna.

USD 2780/os. + przelot - kabina ocean suite - główny pokład, okna panoramiczne, najwieksze kabiny na jachcie.

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie na jachcie na Malediwach w kabinach dwuosobowych.
 • pełne wyżywienie na naszym jachcie, napoje takie jak woda, herbata i kawa rozpuszczalna.
 • transfery z i na lotniska w Male.
 • nurkowania 3 x dziennie oprócz pierwszego i ostatniego dnia (względy logistyczne).
 • ubezpieczenie KL PLN 120000, NNW PLN 16000, bagaż PLN 1600.

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów na trasie Warszawa - Male - Warszawa z przesiadkami (od około PLN 5480/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
 • napiwków na miejscu - około USD 120/os.
 • podatku środowiskowego - USD 42/os.
 • wydatków osobistych, sprzętu nurkowego i pływackiego.
 • kawy z ekspresu, alkoholu i napojów gazowanych.
 • opłat paszportowych i za nadbagaż.
 • opcjonalnego rozszerzenia o Sri Lankę.

WYMAGANE DOKUMENTY

 • Deklarację zdrowia wypełnioną najwcześniej niż 48 godzin przed wylotem na Malediwy – Arrival, a następnie na 24 godziny przed wylotem z Malediwów- Departure (https://imuga.immigration.gov.mv/)
[wp_objects_pdf]
Termin: 28.10.2024 - 05.11.2024 Cena: od USD 2280 + przelot
Rezerwuj