KRAINA KANIBALI – PAPUA NOWA GWINEA

Baśniowe góry, rajska przyroda, natomiast w tle dzikość, niebezpieczeństwo i… kanibale - tak w skrócie można opisać państwo usytuowane na drugiej pod względem wielkości wyspie na świecie - Nowej Gwinei. Ta bajkowa otoczka będzie tłem dla naszej niesamowitej wyprawy nurkowej!

Papua Nowa Gwinea- Papuasi

Dlaczego powinieneś jechać?

 • poznasz miejsce, w którym do niedawna praktykowano kanibalizm,
 • cudowne górskie krajobrazy, rajskie ptaki, niesamowita przyroda oraz pedantycznie uprawiane ogrody warzywne - to wszystko sprawi, że z zachwytu zakręci Ci się w głowie,
 • jest to niezwykły kraj - występuje tu ponad 850 rdzennych języków,
 • to jedno z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie możemy znaleźć wiele „dzikich” plemion, żyjących na pograniczu cywilizacji w swoich tradycyjnych strukturach społecznych,
 • zamieszkasz na prawie bezludnej wyspie i przez ponad tydzień będziesz odkrywać podwodne bogactwo Morza Bismarcka i południowego Pacyfiku,
 • występuje tutaj ponad 50 gatunków ptaków (ponad połowa jest endemiczna),
 • w trakcie nurkowań można zaobserwować 900 gatunków ryb (prawie dwa razy więcej niż na Hawajach czy na całych Karaibach!) wliczając w to pigmejskie koniki morskie oraz 420 gatunków koralowców!
 • mamy szanse zobaczyć tutaj nie tylko wiele gatunków żółwi, ale również wieloryby, orki, delfiny, dugonie czy nawet Płetwale Błękitne - największe ssaki na świecie!
 • tutejsze lasy zamieszkują 193 gatunki motyli oraz największa ćma o rozpiętości skrzydeł do 30cm!
 • jakość nurkowisk? - mówi się, ze nurkowanie tutaj jest wycieczką w prehistorię, do czasów przed skażeniem Ziemi ludzką ręką!
 • po drodze spędzisz 3 dni w Singapurze, gdzie wschód łączy się z zachodem - tygiel kultur i smacznego jedzenia!

Baśniowa kraina? Yes Sir!

Image title
Image title
Image title

Papua Nowa Gwinea jest krajem malowniczych krajobrazów, gór oraz egzotycznych wysp. W niektórych rejonach białego człowieka widziano po raz pierwszy zaledwie 60 lat temu. To dziki kraj, którego mieszkańcy zostają w ścisłym związku z tradycją i kulturą. To także jeden z ostatnich rejonów na ziemi, gdzie rdzenne plemiona nadal kultywują zwyczaje przodków oraz żyją w praktycznie całkowitej izolacji. Śmiało można użyć stwierdzenia, iż Papua Nowa Gwinea jest jedną z ostoi starego świata, nieznającego telewizji, smartfonów czy komputerów. Można się tu poczuć jak na końcu świata, czy to na powierzchni pośród nieprzebytej, porastającej zbocza wulkanów dżungli, czy też pod wodą nurkując na rafach.

Papua Nowa Gwinea
Papua Nowa Gwinea
Papua Nowa Gwinea- Zatoka Kimbe
Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea jest pięknym, a zarazem niebezpiecznym krajem. Pierwsze skojarzenie, które nasuwa się na myśl o tym miejscu, to kanibalizm. Istnieje wiele opowieści o zjawisku kanibalizmu, występującym na całej wyspie. Zapewne nie wszystkie są prawdziwe, jednak nie należą też całkowicie do świata historii z dreszczykiem, ponieważ w latach 60 ubiegłego wieku prawnie zakazano tego procederu w całym kraju.

Z całą pewnością nie jest to miejsce dla ludzi o słabych nerwach. Odnajdą się tu poszukiwacze przygód i dzikiej, nieokiełznanej przyrody.

Zatrzymamy się w niesamowitym miejscu - mała wyspa pomiędzy Nowa Irlandia a Nowym Hanoverem - najdalej wysunięta w kierunku Pacyfiku częścią Papui Nowej Gwinei, położonej zarówno nad Morzem Bismarcka jak i nad otwartymi wodami południowego Oceanu Spokojnego. Nasza wyspa znajduje się zaledwie 2 stopnie poniżej równika - woda ma niesamowita przejrzystość i fakt, ze ma 29 stopni wcale w długich nurkowaniach nie przeszkadza!

Samo usytuowanie naszego ośrodka daje nam niebywała przewagę nad innymi miejscami nurkowymi w tej okolicy - możemy korzystać z bogactwa macro Morza Bismarcka jak i z prądów Pacyfiku, przyciągających duże gatunki pelagiczne. Nurkowo jest to najlepsza i najciekawsza pozycja na mapie!

Przez czas pobytu na wyspie będziemy zakwaterowani w bungalowach rozmieszczonych wzdłuż plaży z widokiem na Morze Bismarcka. Każdy bungalow w standardzie posiada własną łazienkę oraz prywatną werandę, z której będziemy mogli podziwiać malownicze krajobrazy. Na całej wyspie może na raz przebywać tylko 14stu turystów i nawet wtedy wydaje się, jakbyśmy byli sami.

Image title
Image title
Image title
Image title
Image title

Wybrzeże Morza Bismarcka zdominowane jest przez lasy deszczowe, które pokrywają wulkaniczne szczyty sięgające niekiedy 2000 m n.p.m., jednak to bogactwo siedlisk morskich czyni to miejsce wyjątkowym. Właśnie tu przeżyjemy naszą podwodną przygodę!

Image title

Nasze nurkowiska znajdują się w Trójkącie Koralowym, określanym jako globalne centrum morskiej różnorodności biologicznej. Zawiera się w nim 76% światowych gatunków koralowców. To także dom dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków, takich jak żółwie skórzaste, zielone oraz szylkretowe. Wody te zamieszkują również m. in. orki, wieloryby, delfiny długoszczękie, a także diugonie przybrzeżne. Rafa ze względu na swoje położenie jest zdrowa, piękna, żywa i niezniszczona. W jej obrębie nie odbywają się połowy komercyjne.

Kimbe Bay

W marcu temperatura wody sięga 30 stopni Celsjusza. Przejrzyste niebo, praktycznie zero wiatru, spokojne morze. Widoczność przekracza 20m, widok na dużą część rafy rozpościera się przed nurkami w pełnej krasie. Nieregularne kształty nadają jej fantastycznego wymiaru, natomiast bujne formacje koralowe dopełniają doznania, iż jesteśmy w wyjątkowym miejscu.

Image title

Morze Bismarcka można opisać jako „akwarium do nurkowania”. Poczujecie się jakbyście zanurkowali w całkowicie wyposażonym akwarium, jednak nie można mieć 100% pewności co wyłoni się z bezkresu błękitu przed nami. Kimbe oferuje wiele ciekawych miejsc nurkowych, w których można podziwiać wspaniałe ogrody koralowe czy podwodne kopce morskie. Niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania są to miejsca odpowiednie dla każdego amatora podwodnej eksploracji. W tutejszych wodach spotkamy całe mnóstwo przeróżnych i niezwykle barwnych ryb (gatunków jest tu dwa razy więcej niż w Morzu Czerwonym). Osoby fascynujące się historią znajdują natomiast wiele wraków, głównie pochodzących z drugiej wojny światowej.

Nurkowiska wokół wyspy Lissenung oszałamiają swoja urodą i bogactwem życia - zobaczcie sami miejsca, w których zanurkujemy!

Kimbe Bay- Wraki
Kimbe Bay- Wraki
Scalloped Hammerhead
Barracuda
Sussan's Reef- Kimbe Bay
Sussan's Reef- Kimbe Bay
Pigmejski konik morski
Wyspy Witu

PLAN WYJAZDU:

02 marca 2023 - Po południu wylatujemy z Warszawy do Doha.

03 marca 2023 - Wcześnie rano wylatujemy z Doha do Singapuru gdzie lądujemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu i odpoczynek po podroży. Kolacja na mieście - może pójdziemy zjeść legendarne Chilli Crabs i popijemy Singapore Sling'iem?

04 marca 2023 -  Całodzienne zwiedzanie Singapuru - zwiedzimy Marinę z pięknymi Gardens by the Bay, Meriona, zaliczymy pyszny lunch (może chrupiąca kaczuszka?) i może sprawdzimy jakie trendy modowe teraz panują na Orchard Road?

05 marca 2023 – Całodzienne zwiedzanie Singapuru - zobaczymy Little India, Arab Quaters, Colonial District, China Town, Katong i Geylang - zwiedzimy bez mała cały Singapur z naszym lokalnym przewodnikiem.

06 marca 2023 - Poranek wolny na zakupy, ostatnie zwiedzanie czy odpoczynek przy basenie. Wieczorem lecimy juz prosto na Papue Nową Gwinee!

07 marca 2023 - Lądowanie w Port Moresby, szybkie połączenie i lecimy do Kavieng w Nowej Irlandii. Krotki transfer z lotniska na nabrzeże, 20min łodzią i już jesteśmy na naszej wyspie!

07 - 12 marca 2023 - Dni upływać nam będą na podwodnej eksploracji okolicznych wód oraz podziwiania bogactwa fauny i flory Morza Bismarcka. Czekają nas codziennie 3 nurkowania z lodzi i do bólu nurkowań na naszej rafie domowej zarówno w ciągu dnia jak i w nocy!

13 marca 2023 - nasza wyprawa dobiega końca. Dziś odwiedzimy lokalne osady Papuasów i zwiedzimy zieloną okolicę Nowej Irlandii.

14 marca 2023 - wcześnie rano wylatujemy z Kavieng do Port Moresby. Lądujemy i od razu udamy się do Varirata National Park, by podziwiać cudna nature tej części świata! Po zwiedzaniu parku wracamy do Port Moresby do hotelu.

15 marca 2023 - około południa wylatujemy z Port Moresby i lecimy do Singapuru gdzie lądujemy wieczorem. Relaks na pięknym lotnisku Chiangi.

16 marca 2023 - tuz po północy lecimy dalej do Doha i Warszawy. Lądowanie w Warszawie tuz po południu. Koniec wyprawy.

CENA:

Dla nurka USD 4780/os. + przelot

Dla nienurka USD 4265/os. + przelot

PRZEPISY COVID19: 1go maja 2022 - Każdy wjeżdżający na teren Papui Nowej Gwinei musi być w pełni zaszczepiony. Po przybyciu do Port Moresby trzeba zrobić test (koszt ok. USD 45/os) oraz pokazać uprzednio wystawiona wizę on line (koszt około USD 50/os.)

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Singapurze (3 noce) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem. Hotel 4*-5*.
 • Zakwaterowanie w resorcie nurkowym na Papui - wszystkie posiłki w cenie.
 • Pakiet 12 nurkowań z łodzi na Papui.
 • Transfery z i na lotniska w Singapurze, Kavieng, Port Moresby.
 • Zakwaterowanie w hotelu 4*-5* w Port Moresby w drodze powrotnej (1 noc) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami.
 • Opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora/instruktora 24h/na dobę.
 • Ubezpieczenie KL PLN 120000, NNW PLN 16000, bagaż PLN 1600.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotów na trasie Warszawa - Singapur - Port Moresby - Kavieng - Port Moresby - Singapur- Warszawa (od PLN 11160/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
 • Wyżywienia podczas pobytu w Singapurze innego niż śniadania. Nie zawiera napojów innych niż kawa, herbata i woda na Papui.
 • Wstępów, taksówek i programu w Singapurze - ten będzie indywidualnie dopasowany przez każdego uczestnika.
 • Napiwków na miejscu - około EUR 70/os.
 • Wydatków osobistych, sprzętu nurkowego, dodatkowych nurkowań
 • Obiadów i kolacji w Singapurze (około EUR 20-30 za każdy posiłek).
 • Opłat wizowych (ok. USD 35), paszportowych, lotniskowych i za ew. nadbagaż.
 • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego.
Termin: 02.03.2023 - 16.03.2023 Cena: USD 4780 + przelot
Rezerwuj