Japonia – Kwitnienie Wiśni!

Japonia. Archipelag liczący ponad 3 000 wysp. "Kraj Kwitnącej Wiśni" i "Wschodzącego Słońca". Jedno z najbardziej interesujących miejsc na świecie. Dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją podróżowanie po Japonii to fascynująca przygoda pełna atrakcji i kontrastów. W czasie uroczystości państwowych kobiety przywdziewają tradycyjne stroje, choć Boże Narodzenie najczęściej spędza się w KFC. Samuraj, gejsza, anime, sumo, sushi, origami, ogrody japońskie, zielona herbata, sake - te pojęcia są znane chyba wszystkim. Różnorodność Japonii jest ogromna! Nigdzie na świecie na ma drugiego takiego kraju.

Image title

DLACZEGO WARTO Z NAMI JECHAĆ?

 • zatopisz się w tokijskim tłumie, poczujesz ruch, ekscytację i gwar ulicy, zachwycisz się błyszczącymi neonami i światłami tokijskich wysokościowców.
 • będziesz uczestniczyć w największym festiwalu przyrody na świecie - kwitnienie wiśni w Japonii - Sakura!
 • skosztujesz najlepszych specjałów kuchni japońskiej - delikatnego sushi, gorącego ramen, miso-shiru czy smakowitego sukiyaki
 • doznasz ciszy i spokoju w ogrodach zen, zachwycisz się świątyniami i posągami pogodnego buddy.
 • szalone tempo życia i fluorescencyjne światła dzielnicy Shibuya czy Harajuku wywołają u Ciebie zawroty głowy.
 • pogrążysz się w zieleni magicznego bambusowego gaju oraz w czerwieni korytarzy świątyni Fushimi.
 • zachwycisz się widokiem góry Fuji oraz jeziora Kawaguchi.
 • skosztujesz sake i poznasz tajniki jego produkcji według tradycyjnej receptury.
 • spędzisz noc w tradycyjnym japońskim zajeździe typu ryokan, wyłożonym charakterystycznymi matami tatami i urządzonym w klasycznym stylu.

Pierwsze trzy dni naszej podróży spędzimy w Tokyo - mieście, które nigdy nie śpi. Zamieszkuje je 35 mln osób - czyli niewiele mniej, niż w całej Polsce... Codziennie od świtu miliony Japończyków pędzą tu do pracy tymi samymi pociągami, fani sportu biegają bądź jeżdżą na rowerze, a nocni imprezowicze chwiejnym krokiem wychodzą z knajpek... My w czasie pobytu w stolicy zwiedzimy najważniejsze świątynie, pałace i ogrody tej wspaniałej metropolii.

Zachwycisz się świątynią Sensoji (znaną także jako Asakusa Kannon Temple). To najczęściej odwiedzana świątynia w Tokio (jeśli nie w całej Japonii). Nic dziwnego - to popisowy przykład japońskiej buddyjskiej architektury sakralnej. Przemierzymy także luksusową dzielnicę Ginza - okolica ta warta jest każdego wysiłku, byle dotrzeć w jej wyrafinowane progi. Ekskluzywne zakupy, eleganckie restauracje i sklepy- tak w skrócie można opisać tą część miasta. Nie zabraknie także wizyty w Origami Kaikan. To prawdziwy raj dla wielbicieli papierowych cudów. Na pierwszym piętrze znajduje się tu sklep, na drugim galeria, zaś na czwartym - warsztat, gdzie możemy przyglądać się mistrzom w czasie ich pracy. Za dodatkową opłatą warto także wziąć udział w lekcji samodzielnego składania papierowych dzieł sztuki - wyśmienita zabawa gwarantowana!

Hamarikyu
Ginza
Ginza

Odwiedzimy również znajdujące się w dzielnicy Shibuya sanktuarium Meiji - najważniejszą, zbudowaną w 1920 roku, świątynię shinto. Znajdują się tu prochy cesarza Meiji czczone jako relikwie narodowe. Droga do Meiji prowadzi przez piękny park. Świątynia czyszczona jest codziennie i codziennie na drewnianych podstawkach ustawiane są nowe ofiary, np. kwiaty, ryżowe wino, papier. Wynika to z rytuału shinto, którego ważnym elementem jest oczyszczanie. Oprócz czystości kluczowa jest tu także prostota. Nie znajdziemy w świątyni żadnych złoceń. Wszystko wykonane jest z naturalnych materiałów - drewna, papieru, roślin. Świątynia w większości zbudowana została z cedrowego drewna. Piękno prostoty i prostota piękna w najlepszym wydaniu.

Image title

Żeby w pełni poczuć ducha Tokyo wybierzemy się na Harajuku Street - centrum wszelakiej mody, gdzie można poznać trendy panujące wśród japońskich nastolatków i poczuć ducha współczesnej Japonii. Znajdziemy tu wszystkie możliwe stylizacje - od eleganckiej odzieży z najwyższej półki po tanie ubrania z ulicznych sklepików. Można podziwiać tu wystawy międzynarodowych marek przy alei Omotesandō, bądź spacerować wzdłuż uliczek wypełnionych sklepami oferującymi spódnice na halkach i neonowe topy. Obok dobrego smaku mieszkańcy tej dzielnicy słyną z kontrowersyjnych gustów... Jeśli oczy zabolą Was od nadmiaru kolorów i neonów, wytchnienie można znaleźć w znajdującym się w pobliżu parku Yoyogi. Ci z Was, którzy nie zmęczą się tętniącą życiem Harajuku, mogą skosztować klimatu japońskich zakupów, zagłębiając się w zakamarki ulicy Nakamise - najstarszego centrum handlowego Japonii, którego początki sięgają XVII wieku. Wierzcie nam - nie będziecie wiedzieli, gdzie spojrzeć na początek; tyle tu wszystkiego!

Image title

Dotrzemy także do Mt Fuji, którą będziemy podziwiać z niezwykłej perspektywy góry Kawaguchi, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na najwyższą górę Japonii. Będąc tu nie sposób ominąć Hakone - niewielką miejscowość u stóp wulkanu. Już sama trasa dojazdowa jest tu wyjątkowo widowiskowa. Czeka nas także przejażdżka kolejką linową - nieziemskie widoki gwarantowane! Jeśli będzie wolna chwila, odwiedzimy także Dolinę Wielkiego Wrzenia - Ōwakudani. To wulkaniczna dolina, utworzona wokół krateru wulkanu tuż po jego wybuchu, jakieś 3000 lat temu. To teren wciąż aktywny sejsmicznie, na którym znajdują się gorące źródła.

Hakone

Kolejnym punktem wyprawy będzie transfer do Nagoya - stolicy prefektury Aichi. Czeka tu nas nie lada gratka, zwłaszcza jeśli lubimy... samochody. W Nagoya znajduje się bowiem Muzeum Toyoty. To muzeum z prawdziwego zdarzenia - przestronne sale umożliwiają oglądanie eksponatów z każdej strony - a podziwiać można tu piękne egzemplarze Subaru, Mazdy, Datsuna czy Nissana i inne, niewiarygodne pojazdy wyprodukowane na całym świecie! W Nagoja odwiedzimy również niesamowity zamek, który wygląda, jakby go przeniesiono prosto w filmu SZOGUN :)

Image title

Po tych doznaniach czeka nas kolejna porcja wrażeń - transfer do Kioto. To coś dla tych, na których wieżowce Tokio nie zrobiły wrażenia, a neony Harajuku przyprawiły najwyżej o ból głowy. Kioto to bowiem dawna stolica Japonii i siedziba cesarza. Jak sama nazwa wskazuje, Kioto (co z japońskiego znaczy właśnie ,,stolica"), miejsce to stanowi centrum życia kulturalnego i artystycznego. Miejsce to, głosami czytelników magazynu ,,Travel & Leisure", w 2014 roku okrzyknięte zostało najpiękniejszym miastem świata. Nic dziwnego - Kioto zachwyca zabytkami (z których wiele wpisanych jest na listę UNESCO) oraz nieprawdopodobnymi ogrodami. Ale dawna stolica ma do zaoferowania dużo więcej. To także kolebka sztuki nowoczesnej, rękodzieła i wyśmienitej kuchni. Odwiedzimy tu między innymi niezwykłą świątynie Fushimi Inari, poświęconą patronowi płodności, ryżu, przemysłu i... lisów. Wiele posągów przedstawiających właśnie te zwierzęta znajduje się w samej świątyni oraz jej okolicach. Zbierają daniny składające się z ryżu czy sake. Wokół świątyni, na stokach góry Inari, wyznaczono kilkukilometrowe szlaki wiodące na szczyt, gęsto usiane setkami czerwonych bram torii tworzących korytarz. Ponieważ Inari patronuje również przedsiębiorcom, każda z bram zawiera napis darczyńcy, który ją ufundował. Kto wie, jakie znane nazwy uda nam się znaleźć? ;)

Image title

Dla amatorów dobrej sake zaplanowaliśmy zwiedzanie destylarni sake, w której wyrabiano sake według tradycyjnej receptury od 1637 roku. Na koniec udamy się do miejscowości Nara, czyli pierwszej stolicy cesarstwa japońskiego (znanej wówczas jako Heijo). Nara liczy sobie ponad 1300 lat, co widać w jej architekturze, docenionej poprzez wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy tu świątynię Todaiji, będąca największym drewnianym budynkiem sakralnym na świecie, a także zawitamy do parku, w którym na każdym kroku spotkamy jelenie.

Świątynia Todaiji
Nara Park
Nara Park

Podróż zakończymy w Osace, spędzimy czas w okolicach ulicy Shinsaibashu - najlepszym miejscu na zakupy. Czeka nas tu kulinarna uczta! Przyszła pora na odpoczynek i czas wolny. Możemy pospacerować po okolicznych kafejkach i trylionie knajpek, wybrać się na spacer do parku lub po prostu chłonąć klimat Japonii.

Image title
Image title

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 (23. marca 2025) - wylot z Polski do Japonii.

Dzień 2 (24. marca 2025) - Tokyo: powitanie i przejazd do hotelu.

Dzień 3 (25. marca 2025) - Tokyo: zwiedzanie świątyni Sensoji, spacer po luksusowej dzielnicy Ginza.

Dzień 4 (26.marca 2025) - Tokyo: odwiedzimy świątynię Meiji oraz udamy się do słynnej dzielnicy Harajuku. Z Harajuku można spokojnie wrócić do naszego hotelu pieszo, być może zahaczając o piękny park Yoyogi.

Dzień 5 (27. marca 2025) - Tokyo - góra Fuji-san - Hakone: jezioro Kawaguchi niedaleko Hakone: wjazd kolejką linową - wspaniały widok na górę Fuji, świątynia Hakone.

Dzień 6 (28. marca 2025) - Hakone - Nagoya: odwiedzimy muzeum Toyoty oraz niesamowity zamek!

Dzień 7 (29. marca 2025) - Nagoya - Kyoto: zakwaterowanie w Kyoto, spacer po przepięknym starym mieście w poszukiwaniu gejsz :)

Dzień 8 (30. marca 2025) - Kyoto: świątynia Fushimi Inari, Złoty Pawilon, czas wolny.

Dzień 9 (31. marca 2025) - poranny spacer i około południa transfer do Nara. Chwila odpoczynku i wyjdziemy na kolację z wędzonymi węgorzami, które tutaj są świetnie podawane!

Dzień 10 (01. kwietnia 2025) - Nara: świątynia Todaiji, ogromny Park Nara z wieloma świątyniami i jeleniami (wygodne buty!)

Dzień 11 (02. kwietnia 2025) - Transfer do Osaki i kulinarne "odkrywanie" dzielnicy Shinsaibashi!

Dzień 12 (03. kwietnia 2025) - wylot z Osaki do Polski i wieczorne lądowanie w Polsce/lub lądowanie kolejnego dnia.

* MOŻLIWE PRZEDŁUŻENIE POBYTU O PARĘ DNI W TOKIO PRZED WYPRAWĄ LUB W OSACE PO WYPRAWIE - PROSZĘ PYTAĆ PODCZAS ZAKŁADANIA REZERWACJI.

Image title

CENA:

USD 5660 + przelot

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w hotelach głównie 4*-5* gdzie możliwe w Tokyo, Hakone, Nagoya, Kyoto, Osaka (pokoje 2-osobowe)
 • transfery autokarem/pociągiem/metrem/taxi z grupą
 • wszystkie śniadania oraz 1 kolacja w tradycyjnym japońskim ryokan
 • wstęp na wszystkie zaplanowane w programie atrakcje
 • opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora 24h/na dobę
 • ubezpieczenie KL EUR 30000, NNW EUR 4000, bagaż EUR 300.

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów na trasie Polska - Japonia - Polska - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro;
 • obiadów i kolacji (oprócz 1 kolacji w ryokan w Hakone)
 • napiwków (generalnie nie są oczekiwane)
 • wydatków osobistych
 • opcjonalne atrakcje kulinarne
 • opłat wizowych, paszportowych, podatków lokalnych i za nadbagaż

 

Termin: 23.03.2025 - 03.04.2025 Cena: USD 5660 + przelot
Rezerwuj