BUNAKEN Perła Indonezji – listopad wersja de luxe

BUNAKEN - PERŁA INDONEZJI

Bunaken

Park Narodowy Bunaken u brzegów indonezyjskiego Celebesu uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Park ten od 1991r. obejmuje nie tylko 890km2 wody ale również wyspy, które znajdują się na jego terenie: Bunaken, Manado Tua, Siladen, Mantehage, Nain oraz Nain Kecil. Pomimo tego, że teren parku zamieszkuje około 20tys. Indonezyjczyków nawykłych do praktyk odbiegających od poszanowania natury, zdecydowana większość pracodawców, lokalnych władz, grup walczących o ochronę środowiska lata temu osiągnęły znaczny sukces w ochronie tego niesamowitego akwenu. Uznaje się nawet Park Bunaken za wzorzec sprawnie przeprowadzonej akcji edukacyjnej, która pozwoliła na założenie i utrzymanie tego niesamowitego parku narodowego.

slimak
mątwa

Gdzie to jest? Bunaken znajduje się na zachód od Manado, stolicy dawnego Celebesu. Ciekawostką jest to, że na wschód od Manado znajduje się absolutna stolica podwodnej fotografii macro - Cieśnina Lambeth! Generalnie miejsca te wydają się być na końcu świata ale szybko rozwijające się lotniska w Indonezji spowodowały, że te kiedyś "dzikie" ostępy, stały się teraz stosunkowo łatwo dostępne dla podróżnika. Pierwsza nasza wizyta w Manado miała miejsce w 2004r. i jedyne co pamiętam to wilgoć i wprost niesamowity smak jedzenia w Pizza Hut (tak, wiem, słabo :)). Dziś Manado to duży port lotniczy i morski - cywilizacja dotarła nawet tutaj.

gdzie jest bunaken

Bunaken leży niecały 1 stopień nad równikiem więc flora i fauna, zarówno pod- jak i nadmorska jest tutaj niezwykle bogata. Pod wodą znajdziemy ponad 70 gatunków korali, 5 gatunków żółwi morskich, diugonie i całą plejadę najróżniejszych ryb tego regionu - ponad 70% gatunków ryb występujących w Oceanie Indyjskim otoczy nas już w pierwszych minutach po zanurzeniu się w krystalicznie czystych wodach archipelagu.

Image title
Image title


Nasz plan zakłada, prócz nurkowania i leniuchowania w jednym z najlepszych bodaj resortów nurkowych w Indonezji, również zwiedzanie Singapuru. Państwo-miasto ma wiele do zaoferowania dla tłumnie odwiedzających go turystów: wspaniała, ciepła pogoda, niesamowite parki ptaków i storczyków, Wyspa Sentosa z jej niesamowitym akwarium oraz Universal Studios! Dojechać na tą wyspę można nawet kolejką linową - przygoda i widoki niezapomniane!

Można się przejechać na ogromnym kole diabelskim Singapore Flier, można udać się spacerem do Parku Merlion zobaczyć, jak woda wypływa z gardzieli hybrydy, która jest symbolem Singapuru - pół lew, pół ryba! Można się przejść wąskimi uliczkami starej części Singapuru, w której jest masa lokalnych knajpek - polecamy Chilli Crab (paluszki lizać) i lokalny koktail Singapore Sling!

Singapur jest niezwykle nowoczesny - już nad starą częścią miasta zobaczymy górujące nad czerwonymi dachami niskich budyneczków kolonialnych, ogromne drapacze chmur! Przepiękny jest park Gardens by the Bay, który jest siecią szklarni i super drzew zasilanych bateriami słonecznymi - czytelny znak, że Singapur jest prawdziwym lwem biznesu i świetnie biznesowo wykorzystał swoją pozycję na styku Bliskiego Wschodu i Azji Południowo Wschodniej.

Dla najbardziej nawet wymagających gustów znajdziemy wszystko na Orchard Road, pełnej nawet najbardziej wyszukanych sklepów. Dla spragnionych pikanterii polecamy świetny bar, gdzie serwowane są na stół operacyjny drinki z kroplówek lub... po prostu udamy się do dzielnicy Little India, gdzie pikanterii co niemiara - słowem, Singapur ma coś interesującego dla każdego!

DLACZEGO WARTO JECHAĆ?

 • zobaczysz magiczny Singapur, zjesz najlepsze azjatyckie potrawy i napijesz się 'firmowego drinka' tego państwa-miasta
 • odpoczniesz w luksusowym ośrodku, stworzonym pod nurków wymagających 'czegoś więcej": niesamowite położenie, ultraluksusowe bungalowy, niezwykła baza nurkowa, piękna łódź nurkowa i niesamowite, niesamowite posiłki wyczarowywane przez znakomitego szefa kuchni!
 • zanurkujesz w niezwykłym podwodnym rezerwacie Bunaken - legendarne miejsce na nurkowej mapie Indonezji - jedno z najbogatszych nurkowisk na świecie!
 • wyjazd dla konesera - wszystko dograne i dopięte na ostatni guzik!
 • skorzystamy w nowopowstałego połączenia LOT-u bezpośrednio z Warszawy do Singapuru - pospiesz się, ilość miejsc ograniczona!

NASZ HOTEL NA BUNAKEN

Zatrzymamy się w niedawnopowstałym i niezwykle luksusowym (3-ci rok z rzędu najbardziej luksusowy resort nurkowy w Indonezji) ośrodku w samym sercu Bunaken. Nasz resort nurkowy składa się z 12stu ultrakomfortowych bungalowów 'przypiętych' do wzniesienia łagodnie opadającego do ciepłego Morza Celebes. Cały ośrodek położony jest wokół cudownego basenu o nieregularnym kształcie a po ośrodku poruszamy się po wygodnych ścieżkach. Całość jest niezwykle estetyczna, wszystko jest przemyślane od A do Z! Już na lotnisku w Manado przejmie nas personel i zawiezie do prywatnej Mariny w Manado gdzie wejdziemy na pokład bardzo komfortowej łodzi zmierzającej do naszego luksusowego hotelu na Bunaken! Na miejscu znajdziemy również SPA oferujące najróżniejsze usługi relaksacyjne.

Czy nadmieniliśmy już, że kuchnia jest wspaniała? Chef będzie nam serwował dania kuchni zachodniej i azjatyckiej, dopieszczone do perfekcji - zupełnie nie ta jakość do jakiej nawykliście podczas pobytów all inclusive. Tutejsza forma pakietu jest dopieszczona do absolutnej perfekcji! Nadmienię również, że nasi klienci, których wysłaliśmy na poprzednich wyjazdach w to miejsce, wrócili całkowicie zaczarowani! Zobaczcie sami!

NASZE CENTRUM NURKOWE

Do naszej dyspozycji będzie również świetnie wyposażone centrum nurkowe z piękną łodzią, która zabierać nas będzie na nurkowania. Znajdziemy tutaj sprzęt nurkowy wysokiej jakości, wygodne stoły do montażu 'szpeju' czy na nasze ogromne aparaty fotograficzne. Zero przepychania się, zero stresu - tylko nurkowanie, pyszne jedzenie, pełna obsługa i cudowna pogoda - czego można więcej chcieć!

PLAN NASZEGO WYJAZDU:

21. listopada 2022 - poranny wylot z Poznania z przesiadką do Singapuru. Możliwe są inne połączenia, również z innych miast w Polsce.

22. listopada 2022 - poranne lądowanie w Singapurze. Transfer do naszego hotelu i wypoczynek po podróży.

23. listopada 2022 - poranny wylot do Manado gdzie lądujemy tuż po południu. Transfer do mariny i już chwilkę później znajdziemy się na łodzi zabierającej nas ku przygodzie!

23.-29. listopada 2022 - nurkujemy, wypoczywamy, cieszymy się życiem, piękną aurą i przepięknym hotelem!

30. listopada 2022 - po śniadaniu transfer łodzią do Manado a następnie busem na lotnisko. Po południu wylot do Singapuru, gdzie lądujemy o 17,30.

01 grudnia 2022 - tuz po północy lecimy do Europy i dalej do Poznania, gdzie lądujemy około południa. Koniec wyprawy.

CENA:

Dla nurka USD 4725/os. + przelot

Dla nienurka USD 4125/os. + przelot

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Singapurze (1 noc) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem. Hotel 4*-5*.
 • Zakwaterowanie w luksusowym resorcie na Bunaken (7 nocy) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami, obiadami, przekąskami i kolacją. Kawa, herbata i woda w cenie. Kolacje a'la carte.
 • Transfery z i na lotnisko w Manado.
 • Pakiet 12 nurkowań z łodzi podczas pobytu na Bunaken (możliwe rozszerzenie, możliwe nurkowania techniczne) - zawarte w cenie dla osoby wybierającej pakiet z nurkowaniem.
 • Nitrox w cenie.
 • Ubezpieczenie KL EUR 40000

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotów na trasie Poznan/Warszawa - Singapur - Manado - Singapur- Warszawa/Poznan (około PLN 5920/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
 • Wyżywienia podczas pobytu w Singapurze innego niż śniadania. Nie zawiera napojów innych niż kawa, herbata i woda na Bunaken.
 • Wstępów, taksówek i programu w Singapurze - ten będzie indywidualnie dopasowany przez każdego uczestnika.
 • Napiwków na miejscu - około EUR 70/os.
 • Wydatków osobistych, sprzętu nurkowego, dodatkowych nurkowań
 • opłaty za wjazd do Parku Bunaken - ok. EUR 30/os.
 • Obiadów i kolacji w Singapurze (około EUR 20-30 za każdy posiłek).
 • Opłat wizowych (ok. USD 35), paszportowych, lotniskowych i za ew. nadbagaż.
 • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego.
Termin: 21.11.2022 - 01.12.2022 Cena: od USD 4125 + przelot
Rezerwuj