Amman, Morze Martwe, Petra, Wadi Rum i piękna Aqaba!


Mam pytania
Rezerwuję
Mam pytania
Rezerwuję

Amman, Morze Martwe, Petra, Wadi Rum i piękna Aqaba

Zapraszamy Państwa na wyjazd unikalny. Bezpieczna przystań w regionie często szarpanym konfliktami – Jordania, przez wieki zachwycała odwiedzających swoimi niesamowitymi zabytkami, przyjazną ludnością i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami….

Rejon: Jordania
Termin: 15.09.2024 - 26.09.2024
Wielkość grupy: 12 osób
Typ zakwaterowania: 4*-5* hotele, najlepsze z możliwych w Jordanii, klasa de luxe
Wyżywienie: Sniadania w cenie, niektore kolacje w cenie
Dla kogo? Single, Pary, Rodziny z dziećmi, Seniorzy

Królestwo Jordanii ma tradycję ciepłego witania wszystkich przybywających na jego terytorium. Od niepamiętnych już czasów karawany wielbłądów przemierzały legendarną Autostradę Królewską przewożąc kadzidło by wymieniać je potem na przyprawy. Nabatejscy kupcy, rzymscy legioniści, muzułmańskie armie i chrześcijańscy krzyżowcy, wszyscy zostawiali coś po sobie. Amfiteatry, twierdze i kolorowe mozaiki od dawna fascynowały podróżnych, którzy na tych ziemiach szukali początków naszej cywilizacji. Czasy się zmieniły ale legendarna gościnność pozostała do dziś w sercach ludzi zamieszkujących ten piękny kraj…

Wadi Rum z kosza balonu wczesnym rankiem...

Dlaczego warto jechać?

będziesz uczestniczyć w luksusowej wyprawie do niebanalnego kraju - wspomnienia na lata GWARANTOWANE!
zobaczysz starożytne miasto Amman, którego korzenie sięgają...uwaga uwaga 7250 lat PRZED NASZĄ ERĄ!
Amman to najbardziej liberalna stolica z wszystkich krajów arabskich - warto zobaczyć! Hotel St. Regis urywa głowę luksusem!
'dasz nurka' w niesamowitym Morzu Martwym - wrażenie bezwysiłkowego unoszenia się na słonej wodzie - niezapomniane! Fakt, że zatrzymamy się w najlepszym hotelu w okolicy (wspaniały Kempinski!) na pewno nie przeszkodzi w odpoczynku!
udasz się na trekking przez nieprawdopodobnie piękny rezerwat Mujib, który pokaże Ci jak wiele oblicz mają w sobie kraje arabskie (nominalnie 'pustynne' nacje!)
zobaczysz starożytną stolicę Nabatejczyków - Petrę! Miasto jak ze snu i opowiadań Szecherezady!
spędzisz noc w luksusowych namiotach (tak, z łazienkami!) na pustyni Wadi Rum i dasz się oczarować przepięknemu zachodowi (i wschodowi) słońca w tym nieprawdopodobnie cichym i spokojnym miejscu. Połączysz się z Matką Ziemią wsłuchując się w delikatne odgłosy otaczającej nas pustki! Zjesz pyszną kolację na pustyni, która przygotowana będzie w specjalnym ziemnym piecu a posiłek ten udekoruje najlepsze jordańskie wino!
odpoczniesz w luksusowym (i najlepszym) hotelu w tej części Morza Czerwonego Al Manara Luxury Collection; ponurkujesz na świetnie przygotowanych nurkowiskach i zwiedzisz souki Aqaby!
poznasz niesamowity kraj z niezwykle gościnnymi mieszkańcami - najbezpieczniejszy z wszystkich krajów arabskich!
wyprawa dla dojrzałego podróżnika - hotele i obsługa na najwyższym poziomie - nawet przejazdy będą luksusowym busem!
> 23 lata
doświadczenia w wycieczkach nurkowych
> 580
zrealizowanych wyjazdów i safari nurkowych
> 18000
zadowolonych klientów i uczestników wyprawy
24h/7
opieka podczas trwania wyjazdu

Program wyjazdu:

Każdy wie, że Morze Martwe dostępne jest z Izraela, nie wszyscy jednak kojarzą również Jordanię z tym unikalnym akwenem! Niezwykłe zasolenie wody powoduje, że człowiek tutaj nie ma szansy zanurzyć się głębiej niż na 30cm! Lecznicze zaś właściwości tych wód znane były od wieków – i my zażyjemy słonych kąpieli zatrzymując się w ultra-luksusowym hotelu położonym na brzegach tego niezwykłego jeziora…

Zobaczymy również rezerwat przyrody Mujib, który jest najniżej położonym rezerwatem na świecie – 410m pod poziomem morza! Trekking wśród stromych skał, pomiędzy którymi wije się rwąca rzeka (tak! będzie mokro!) będzie niezapomnianym przeżyciem szczególnie, że możemy tutaj zaobserwować nie tylko oszałamiającą florę ale i lokalną faunę – od sępów aż po rzadkie kozice Ibex!

Petra, starożytne miasto Nabatejczyków zagubione w plątaninie wzgórz piaskowcowych robi ogromne wrażenie na odwiedzających. Sam spacer od wejścia Siq aż do Skarbca jest niezapomnianym przeżyciem. Pionowe, czerwone skały wąwozu prowadzącego do Skarbca same dramatyzują doznania, szczególnie kiedy przemierzamy ostatnie metry wąskiego przejścia mijani przez wielbłądy czy riksze.

Miejsce to czaruje swoją magią już od XIX w. kiedy to Jean Louis Burckhardt przywiózł wieści do Europy o niesamowitym, zupełnie opuszczonym mieście mało znanej wtedy cywilizacji, schowane wśród czerwonych piachów pustyni. Trudno oprzeć się urokowi tego miejsca – słońce wędrujące na nieboskłonie rzuca głębokie cienie na te majestatyczne budowle dodając im jeszcze urody. Magia w pełnym tego słowa wydaniu!

Jordania to kraj pokryty piaskiem ale pustynia Wadi Rum jest inna niż pozostałe. To tutaj kręcono zdjęcia do „Marsjanina”, korzystając z 'czerwonych’ uroków miejsca. Uroda formacji skalnych znajdujących się na terenie parku narodowego jest niezaprzeczalna. Trudno się dziwić T.E. Lawrence’owi, że tak mocno przyzywała go właśnie ta pustynia – miejsce bowiem jest oszałamiające; można się całkowicie zatracić w czasie i przestrzeni…

Aqaba to jedyny port morski tego kraju, który dzięki swojemu położeniu świetnie komunikuje Jordanię z resztą krajów tego regionu: przez lądową granicę jest dostęp do Arabii Saudyjskiej, z drugiej strony do izraelskiego Eilatu można udać się nawet taksówką a przez zatokę szybkim katamaranem nawet do Egiptu! Aqaba to również kurort nurkowy a jego położenie nad wodami Morza Czerwonego gwarantuje dobrą widoczność i ciepłą wodę! Jako, że król Jordanii jest zapalonym nurkiem, u wybrzeży miasta znajdziemy parę świetnie przygotowanych wraków – Cedar Pride, czołg czy ostatnio zatopiony (byliśmy tam podczas uroczystości jego zatapiania w listopadzie 2017r.) wrak samolotu dostawczego Hercules C130! Jeśli jednak nurkowanie nie jest Twoim sposobem na spędzanie czasu wolnego, piękne plaże i słoneczna pogoda na pewno nie zawiodą!

Przez wieki wiele cywilizacji i kultur przewinęło się przez piaski Jordanii. Trzeba wiele tolerancji, by przyjąć wszystkich przyjeżdżających z otwartymi rękoma. Jordania wywiązała się i wciąż wywiązuje się w swej gościnności z tego obowiązku pierwszorzędnie absorbując tysiące uchodźców z terytoriów palestyńskich, Iraku czy ostatnio z rozdartej wojną Syrii. Pomimo tego, że równocześnie kraj ten 'najeżdżają’ turyści rządni poznania niezwykłej kultury, Królestwo Jordanii świetnie sobie radzi z kontynuacją ich odwiecznych tradycji gościnności jednocześnie pozostając najbezpieczniejszym krajem w rejonie.

15. września 2024 – poranny wylot z Warszawy do Ammanu w Jordanii. Podróż zajmie niecałe 4h a przeniesie nas w zupełnie inny świat! Lądujemy około południa. Następnie transfer do luksusowego hotelu St. Regis w centrum miasta na odpoczynek, powitalny obiad i pierwszy spacer po okolicy!

16. września 2024 – od rana zwiedzamy stolicę Jordanii – Amman z jej licznymi zabytkami. Zobaczymy Cytadelę (zamieszkiwaną już od Epoki Brązu!), rzymski amfiteatr oraz między innymi niesamowity meczet Króla Abdullaha, zdolny pomieścić ponad 7000 osób! Po południu transfer do niesamowitego i luksusowego Hotelu Kempinski u wybrzeża legendarnego Morza Martwego!

17. września 2024 – dzień odpoczynku i relaksu, który spędzimy na zażywaniu kąpieli morskich (niezwykle zdrowe) oraz słonecznych korzystając z wygody naszego hotelu.

18. września 2024 – dziś udamy się do położonego opodal Rezerwatu Mujib. Ten rezerwat jest najniżej położonym Parkiem na Ziemi i został oryginalnie założony przez Królewskie Stowarzyszenie Ochrony Środowiska by rozmnażać zagrożony gatunek kozicy- Numibijskiego Ibex’a. Dzięki sukcesowi ochrony tego obszaru, teraz możemy tutaj podziwiać ponad 400 gatunków roślin łącznie z rzadkimi storczykami (tak, tak, na pustyni!), 186 gatunków ptaków i 250 gatunków zwierząt naziemnych wliczając Syryjskie Wilki, Pręgowane Hieny, Karakale czy lisy Blandforda. Jest to również niezwykle ważne miejsce postojowe dla migrujących ptaków, podróżujących pomiędzy Afryką i Europą!

19. września 2024 – około południa opuścimy Kempinskiego by udać się do tajemniczej starej stolicy Nabatejczyków – Petry! Zamieszkamy w niezwykle komfortowym hotelu Movenpick i przygotujemy się do porannego zwiedzania Petry.

20. września 2024 – poranek spędzimy spacerując po cudownej Petrze, podziwiając jej zabytki i nieprawdopodobne wprost widoki. Sugeruję zabrać ze sobą dziś duuużą kartę pamięci! Po południu transfer na pustynię Wadi Rum, gdzie po tradycyjnym beduińskim powitaniu pojedziemy na 2h. wycieczkę Jeepami by zobaczyć niesamowite formacje skalne, szerokie pustynne szlaki, które kiedyś przemierzał TE Lawrence znany bardziej jako Lawrence z Arabii! Kolacja z pieca, pięknie rozgwieżdżone niebo i cisza, cisza i cisza – totalnie najwspanialsze przeżycie na pustyni! Noc spędzimy w małym, luksusowym obozie stylizowanym na beduiński ale zapewniającym podróżnikowi-koneserowi pełne wygody na pustyni!

21. września 2024 – poranna wycieczka wielbłądami (jak za dawnych czasów) na wschód słońca. Po wycieczce zjemy pyszne śniadanie serwowane na skale górującej nad naszym obozem. Byliśmy tam i widzieliśmy widoki – samo to doświadczenie jest warte Waszego czasu (i pieniędzy!). Po śniadaniu chwila na relaks i wyjedziemy do Aqaby – nadmorskiego portu Jordanii. Zatrzymamy się w niesamowitym Al Manara.

21-25. września 2024 – czas by w końcu ponurkować, pospacerować po okolicy, odwiedzić Aqabę z jej licznymi straganami i sklepikami sprzedającymi chyba wszystko. Dla podwodniaków możliwe nurkowania na jednych z ponad 20-stu miejsc nurkowych w tej części Morza Czerwonego – można zobaczyć niesamowity i sztucznie zatopiony wrak statku Cedar Pride (podobny do Giannis D w Egipcie), świeżym wraku Herkulesa C130 czy specjalnie zatopionym i płytko leżącym wraku amerykańskiego czołgu! Idealne warunki do zdjęć, na miejscach nurkowych nie ma prądów i są one niezwykle bezpieczne!

26. września 2024 – wcześnie rano wyjazd do Ammanu na lotnisko i wylot do kraju. Wczesnym popołudniem lądujemy w Warszawie. Koniec wyprawy.

UWAGA: Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie – składniki pozostaną zawsze te same.

Informacje dla uczestników

UWAGA: Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie – składniki pozostaną zawsze te same.

Cena
wyprawy
Nurek
Nienurek
EUR 3885 /os
+
LOT*
od PLN 1400/os.
Rezerwuję
Mam pytania
przelot na trasie Polska - Jordania - Polska - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro (cena od PLN 1400/os. przelot z 20kg bagażem rejestrowanym)
EUR 3885 /os
+
LOT*
od PLN 1400/os.
Rezerwuję
Mam pytania
przelot na trasie Polska - Jordania - Polska - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro (cena od PLN 1400/os. przelot z 20kg bagażem rejestrowanym)
*przelot na trasie Polska - Jordania - Polska - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro (cena od PLN 1400/os. przelot z 20kg bagażem rejestrowanym)
CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie w hotelach 5* 'ręcznie' wyselekcjonowanych jako najlepsze, idealnie wpasowujących się w klimat tej wyprawy w Ammanie, Morzu Martwym, Petrze i Aqabie (pokoje 2-osobowe)
zakwaterowanie w najbardziej luksusowym obozie na pustyni Wadi Rum (wygodne namioty z łazienkami), tylko 5 namiotów dostępnych. Będzie to przygoda na pustyni najwyższych lotów, godnych prawdziwych koneserów podróży! (namioty dwuosobowe)
wszystkie śniadania w hotelach, 1 beduińska kolacja (proszę wierzyć, jakościowo absolutnie unikat!) na pustyni Wadi Rum
wycieczka jeepami po pustyni oraz kolejna na wielbłądach (proszę tego nie kojarzyć z tego typu wycieczkami w Egipcie - jest to coś zupełnie coś innego :))
wszystkie transfery niezwykle komfortowym busem
wstęp na wszystkie zaplanowane w programie atrakcje (w Ammanie, Petra, szlak Ibexa w Mujib, Wadi Rum) z angielskojęzycznym przewodnikiem oraz dodatkowym przewodnikiem podczas zwiedzania Rezerwatu Mujib
opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora 24h/na dobę
ubezpieczenie KL EUR 40000
dostęp do naszej pierwszoligowej aplikacji Vamoos gdzie znajdziecie wszystkie spersonalizowane detale tej wycieczki
CENA NIE ZAWIERA:
obiadów i kolacji (oprócz 1 kolacji na pustyni Wadi Rum)
nurkowania ani sprzętu nurkowego (1 zanurzenie to koszt około EUR 45)
napiwków i wydatków osobistych
opcjonalnego przelotu balonem nad pustynia Wadi Rum - POLECAMY!
opłat wizowych, paszportowych, podatków lokalnych i za nadbagaż

Najczęściej zadawane pytania:

Czy potrzebuję ubezpieczenie podróżne?

Tak, ubezpieczenie podróżne jest zdecydowanie zalecane. Pokrywa ono koszty związane z nagłymi wypadkami, chorobami, opóźnieniami lotów i utratą bagażu. Każdy z naszych klientów z automatu – zgodnie z prawem EU – takie ubezpieczenie ma wykupione i to na kwotę KL EUR 40000. Bez problemu można kwotę ubezpieczenia zwiększyć. Można również, zazwyczaj nie później niż 72h od momentu podpisania umowy czy dokonania pierwszej wpłaty, wykupić u nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR). Ubezpieczenie to pokrywa w 100% Wasze wpłaty do nas w razie gdybyście nie mogli jechać. Sprawdź OWU TU WIENER (dostaniesz razem z potwierdzeniem rezerwacji). Jeśli jedziesz na wakacje nurkowe, ubezpieczenie nurkowe jest wymagane. Skontaktuj się z nami po więcej informacji. Ubezpieczenia będą wgrane w aplikację Vamoos przed wylotem.

Czy potrzebuję wizy, aby podróżować na inny kontynent?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają wizy, inne nie. Sprawdź wymagania dotyczące wizy w naszej aplikacji Vamoos lub na stronie internetowej ambasady kraju, do którego planujesz podróżować. Zawsze tez możesz się z nami skontaktować by uzyskać wiążące informacje.

Czy mój paszport musi być ważny przez określony czas po mojej podróży?

Tak, wiele krajów wymaga, aby paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu. Dodatkowo często sprawdzane są bilety i często trzeba okazać bilet wylotowy z danego kraju. Wszystkie te dokumenty znajdziecie w Vamoos.

Jakie ubrania powinienem spakować?

Wybór ubrań do spakowania zależy od klimatu miejsca, do którego się udajesz. Zaleca się pakowanie ubrań na warstwy, które można łatwo zdjąć lub założyć w zależności od warunków pogodowych. W naszej aplikacji Vamoos znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące pakowania na konkretną podróż. Warto zabrać ze sobą jeden lub dwa eleganckie zestawy na okazje, kiedy może być wymagany określony strój, na przykład podczas wizyt w świątyniach, urzędach czy luksusowych restauracjach. Pamiętaj, że podczas posiłków nie powinniśmy siedzieć w strojach kąpielowych, a kolacje są zazwyczaj bardziej formalne - Panie mogą założyć na przykład sukienki, a Panowie koszule (krótkie spodenki są akceptowalne). Te wskazówki mają na celu pomóc Ci lepiej się przygotować i uniknąć niekomfortowych sytuacji, jeśli Twój strój nie będzie pasował do reszty grupy. Pamiętaj, że naszym motto podczas podróży jest "skromnie, ale elegancko".

Czy powinienem przewozić swoje dokumenty w oryginalnej formie czy w formie kopii?

Zawsze dobrze jest mieć przy sobie oryginalne dokumenty, ale także warto mieć kopie w innym miejscu na wypadek utraty oryginałów. Sugerujemy jedną kopie paszportu (strona ze zdjęciem) skserować i schować do każdej z walizek.

Czy powinienem zaszczepić się przed podróżą?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają określonych szczepień. Sprawdź na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia lub w aplikacji Vamoos.

Czy powinienem przewozić gotówkę, czy lepiej korzystać z kart kredytowych?

To zależy od kraju. W niektórych miejscach karty kredytowe są powszechnie akceptowane, w innych gotówka jest bardziej preferowana. Warto uruchomić na czas wakacji płatności zbliżeniowe banku specjalizującego się w obsłudze ruchu podróżnego, np. Revolut. W aplikacji Vamoos znajdziesz informacje o tym oraz wskazania, ile gotówki ze sobą zabrać by mieć komfort podróżowania.

Czy powinienem kupić lokalną walutę przed podróżą?

W niektórych krajach wymiana walut na miejscu może być tańsza, ale zawsze warto mieć trochę lokalnej waluty na wypadek, gdyby bankomaty były niedostępne. Zwykle sugerujemy wymianę USD/EUR 100/os. zaraz po wylądowaniu a większe sumy już w mieście (przelicznik zwykle jest lepszy poza lotniskiem). Zawsze nas o to zapytaj przed wylotem.

Czy mogę używać mojego telefonu komórkowego na innych kontynentach?

To zależy od twojego operatora. Niektóre sieci oferują roaming międzynarodowy, ale może to być drogie. Możesz rozważyć zakup lokalnej karty SIM, co zwykle sugerujemy do korzystania z Internetu lub wykupienie wirtualnej karty SIM, np. przez aplikacje AirAlo. Do rozmów telefonicznych – jeśli jesteś w zasięgu WiFi – najlepsza jest opcja WiFi Calling – nie generuje żadnych kosztów za polaczenia telefoniczne niezależnie od tego, gdzie jesteś. Sprawdź, czy Twój telefon ma ta funkcje przed wyjazdem.

Czy powinienem przewozić apteczkę pierwszej pomocy?

Tak, zawsze warto mieć podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Powinna zawierać plastry, środki przeciwbólowe, środki przeciwbiegunkowe i inne podstawowe leki. W wielu krajach dane lekarstwa mogą być niedostępne albo dostępne tylko z recepta. Rozmiary środków higienicznych mogą również się różnić.

Czy powinienem przewozić filtr do wody?

To zależy od kraju, do którego podróżujesz. W niektórych krajach woda z kranu może nie być bezpieczna do picia ale wtedy ZAWSZE o tym poinformujemy i ZAWSZE zapewnimy wystarczającą ilość wody pitnej dla naszych klientów.

Czy powinienem przewozić mapę?

Nie. Naładowany telefon komórkowy wystarczy – można załadować mapy przed podrożą na telefon. Jeśli jednak jesteś retro-podróżnikiem, zabierz ze sobą tyle map ile potrzebujesz wraz ze swoją admiralską czapką!

Jakie materiały są najlepsze dla ubrań podróżnych?

Wybieraj lekkie, oddychające i szybkoschnące materiały, takie jak wełna merino, len lub syntetyki. Unikaj bawełny, która długo schnie i może być niewygodna w gorącym klimacie.

Jaki sprzęt zabrać ze sobą na wyprawę nurkową?

kamizelkę ratunkowo-wypornościową (BCD), automat oddechowy wraz z zapasowym źródłem powietrza (Octopus) oraz manometrem, płetwy, dwie maski, fajke/snorkel, komputer nurkowy ze sprawdzoną baterią i ochronę termiczna, jeśli dany akwen jej wymaga: pianka neoprenowa lub suchy skafander wraz z kapturem czy rękawiczkami. Sugerujemy zabrać ze sobą również szpulkę i bojkę. Odradzamy haki rafowe oraz rękawiczki do nurkowania w wodach tropikalnych. Zabierz zapasowy pasek do maski, zapasowy pasek do pletw (jeśli nie nurkujesz w kaloszówkach) i mały zestaw oringow z silikonem. Zawsze przyda się latarka podwodna do doświetlenia kolorów (nawet w dzień). Jeśli chciałbyś mieć pamiątki z samego nurkowania, zabierz ze sobą aparat fotograficzny do zdjęć podwodnych (lub uśmiechnij się do przewodnika, który zwykle aparat foto ma 😊).

Jakie dokumenty trzeba przygotować przed wyprawa nurkową?

Wszyscy goście biorący udział w nurkowaniu podczas rejsu (safari nurkowe) mogą być zobowiązani do podpisania samoopisowego zaświadczenia lekarskiego. Jeśli bierzesz udział w kursie PADI na pokładzie, musisz podpisać formularz medyczny przed rozpoczęciem kursu. W obu przypadkach, jeśli masz, lub myślisz, że masz, jakiekolwiek z wymienionych schorzeń, będziesz potrzebować podpisanej zgody lekarza, ważnej w ciągu 12 miesięcy od planowanego rejsu. W przypadku, gdy potrzebna jest zgoda lekarza, prosimy o załatwienie jej przed przyjazdem wraz z tłumaczeniem na język angielski i zabranie jej ze sobą, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień, dodatkowych kosztów, a nawet przegapienia rejsu. Dodatkowo trzeba będzie podpisać: Zwolnienie z odpowiedzialności i/lub inne dokumenty związane z daną aktywnością w wodzie. Trzeba pokazać swój certyfikat nurkowy (może być wersja cyfrowa) wraz z log bookiem z zalogowanymi nurkowaniami wraz z wszelkimi specjalizacjami, które również masz.

Co się stanie jeśli podczas mojej podroży pojawią się zachowania antyspołeczne wśród uczestnika/ów wycieczki?

Zachowania antyspołeczne lub agresywne nie będą w żadnej mierze tolerowane, a osoby, które powodują zakłócenia wypoczynku lub/i utrudnienia dla innych klientów, mogą zostać odsunięte od aktywności grupowych lub, w uzasadnionych wypadkach, usunięte z wycieczki.

Inne nasze wyprawy

Wstępna rezerwacja
Zastanawiasz się nad tą wyprawą, jednak potrzebujesz uzyskać więcej informacji? Wypełnij niezbędne dane, a my odezwiemy się do Ciebie.