Laguna Chuuk – największe wrakowisko świata!

Image title
Image title
Image title
Image title
Image title
Image title

Zapowiadał się piękny dzień, nieco mroźny, około 26 stopni, czyli niewiele jak na tropikalne wyspy. Świt jednak oprócz kilku obłoków na niebie przyniósł też bomby, setkami spadające na japońskie pasy startowe, zabudowania, okręty i statki. To był chaos. Niespodziewane uderzenie, chociaż tylko ślepiec nie ujrzałby ogromnej akcji na Pacyfiku, którą przeprowadzali Amerykanie. Atak na Pearl Harbor wypuścił lwa z klatki - pełnego furii, pragnącego zemsty, lecz rozsądnego i wykalkulowanego. Zimna krew pozwoliła wszystko przygotować, nauczyć się na własnych błędach, wykorzystać błędy wroga i jego pychę.

17 lutego 1944 roku - dzień dotkliwego ciosu dla Cesarstwa Japonii. Główna baza marynarki została zniszczona w dwudniowym ataku. Ogromna ilość statków i okrętów została zatopiona, w tym 3 niszczyciele, krążowniki, transportowce, jednostki pomocnicze oraz aż 275 samolotów! Warto o tym wiedzieć, gdy będziecie nurkować w tych wodach, na których dnie spoczywają setkami pamiątki po tamtych dniach!

Image title
Image title
Image title

Przez Amerykanów nazywane "Gibraltarem Pacyfiku" wyspy położone są w centralnej części oceanu, oddalone od Papui-Nowej Gwinei o 1100 kilometrów, od Japonii o 3250 kilometrów, a od Hawajów aż o 5500 kilometrów, co czyni z nich dość odosobnione miejsce, lecz z pewnością przepiękne. Miano to zawdzięcza rafom koralowym otaczającym wyspy.

Image title

Dlaczego warto jechać?

 • Największe na świecie wrakowisko musi przekonać każdego miłośnika nurkowania! Dziesiątki statków i okrętów, setki samolotów, niewyobrażalna liczba mniejszych maszyn i uzbrojenia rozrzucone na oceanicznym dnie! Można dotykać!
 • Do tego trzeba jeszcze dorzucić otaczające wyspy rafy koralowe - idealne warunki do nurkowania, gdyż wewnątrz laguny nie występują zupełnie żadne prądy!
 • Korea Południowa, Seoul, Incheon - ogromna metropolia w sercu Azji, i my, żądni świata.
 • 21 zanurzeń z łodzi!
 • Dawne bazy lotnicze, liczne fortyfikacje, przepiękne widoki i spotkanie z naturą - to nieźle podładuje baterie każdemu człowiekowi!
Image title

Program wyjazdu:

28. września 2024 - wylot z Warszawy do Seulu.

29. września 2024 - około południa wylądujemy w Incheon w północno-zachodniej Korei Południowej, transfer do Seulu, odpoczniemy a wieczorem udamy się na Korean BBQ! Spróbujemy wspaniałej kuchni koreańskiej i przekonamy się własnym podniebieniem jaka jest naprawdę kuchnia azjatycka. Wszelakie mięsa pieczone, smażone z warzywami, tuż przy nas.

Image title
Image title
Image title

30. września 2024 - całodzienna wycieczka po Seulu z przewodnikiem. Zobaczymy zarówno historyczną jak i ultranowoczesną twarz tego niesamowitego miasta!

01. października 2024 - rano czas wolny na samodzielna penetracje miasta (może wycieczka do strefy DMZ?) a wieczorem lecimy na Guam, wulkaniczną wyspę 'wciśniętą' między Hawaje a Filipiny, zależną od rządu USA.

Image title

02. października 2024 - poranne lądowanie na Guam i po paru godzinach odpoczynku, ponownie lecimy (tylko 1h) na Lagune Chuuk! Lądujemy przed 10am, rozpakowujemy sprzęt i zaczynamy nasze nurkowania na cudnych wrakach ścielących dno tego niesamowitego miejsca!

Image title

Jedna z największym baz wojskowych Cesarstwa Japonii podczas II Wojny Światowej. Wokół wyspy zatopiono dziesiątki statków i okrętów, setki samolotów i niewyobrażalną ilość drobnego sprzętu. Mówiąc drobnego, mamy na myśli np. ciężarówki! Do tej pory odkryto tylko 60 wraków, których część mamy zamiar odwiedzić!

Image title

San Francisco Maru, dł. 117m, spoczywa na głębokości 45m, zwodowany w 1919 roku, zatopiony w 1944, odkryty w 1972 roku. Przed wybuchem wojny wycofany ze służby, lecz potem przywrócony w charakterze transportowca wojskowego. Do tej pory w ładowni znajdują się trzy japońskie czołgi typu 95, ważące po 7.5 tony.

Fujikawa Maru, dł. 132m, spoczywa na głębokości 9m, zwodowany w 1938 roku, zatopiony w 1944, zbudowany przez Mitsubushi Company jako statek pasażersko-transportowy, do tej pory pod pokładem ma kilka popularnych samolotów "Zero". Jest to chyba najpiękniejszy ze wszystkich wraków ze względu na jego budowę, oryginalne maskowanie i stan w jakim osiadł na dnie.

Heian Maru, dł, 155m, spoczywa na głębokości 12m, zwodowany w 1930 roku w roli liniowca, podczas swojej dziewiczej wyprawy zawrócony do Japonii przez Marynarkę Cesarską i przekształcony w jednostkę wspomagającą łodzie podwodne.

Jest to największy okręt jaki znajduje się w wodach wokół wysp Chuuk!

Gosei Maru, dł. 82m, spoczywa na głębokości 4m, zwodowany w 1937 roku jako statek towarowy, przewoził głównie torpedy i bomby głębinowe, i jak na ironię losu, został storpedowany. Ze względów bezpieczeństwa cały niebezpieczny ładunek został rozbrojony w 1976 roku.

I-169, okręt podwodny, dł. 102m, zwodowany w 1934, spoczywa na głębokości 44m, brał udział w ataku na Pearl Harbor w 1941 roku, przemianowany na LCDR Shinohara, ku pamięci ostatniego dowódcy tego okrętu, który w czasie ataku przebywał na lądzie.

03 - 09. października 2024 - wakacje się skończyły, czas na prawdziwą przygodę! Wstajemy skoro świt i nurkujemy. Dwa razy dziennie! Odwiedzimy sztandarowe wraki, w tym San Francisco Maru, podpłyniemy do Mitsubishi A6M Rei-Sen, czyli sławnego samolotu Zero!

10. października 2024 - z rana udamy się na wycieczkę po wyspie. Po południu transfer na lotnisko i wylot do domu przez Guam, Seul i dalej do Europy!

Image title

Image title
Image title

11. października 2024 - Wieczorne lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.

CENA: USD 3750 + przelot

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu w Seulu (2 noce) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem.
 • Transfery z i na lotniska w Seulu i Chuuk.
 • Wycieczka całodzienna po Seulu z przewodnikiem.
 • Zakwaterowanie w hotelu na Chuuk (8 nocy!) w pokojach dwuosobowych.
 • Pakiet 21 nurkowań z łodzi podczas pobytu na Lagunie Chuuk (możliwe rozszerzenie, możliwe nurkowania techniczne).
 • Opieka polskiego przewodnika/tłumacza/pilota/organizatora/instruktora 24h/na dobę.
 • Ubezpieczenie KL EUR 40000.
 • Rewelacyjna aplikacja podróżna Vamoos!

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotów na trasie Warszawa - przesiadka - Incheon - Guam - Chuuk - Guam - Incheon -przesiadka - Warszawa (najtańsze łącze od ok. 7150/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu.
 • Wyżywienia podczas pobytu na Chuuk.
 • Zezwolenia na nurkowanie na Chuuk w wysokości USD 100/os.
 • Napiwków na miejscu - około USD 100/os.
 • Wydatków osobistych, sprzętu nurkowego, dodatkowych nurkowań.
 • Obiadów i kolacji (około USD 20 za każdy posiłek).
 • Opłat wizowych, paszportowych, lotniskowych i za nadbagaż.
 • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego.
Image title
Termin: 03.02.2024 - 16.02.2024 Cena: USD 3750 + przelot
Zakończona