PL EN

START YOUR JOURNEY...


Seychelles - an incredible holiday with the kids
Seychelles - an incredible holiday with the kids
SOCOTRA - an island forgotten in time
SOCOTRA - an island forgotten in time
Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE
Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE!
Amazing New Zealand and picturesque Fiji
Amazing New Zealand and picturesque Fiji
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here!
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
Celebrate the New Year in the SEYCHELLES
Celebrate the New Year in the SEYCHELLES!
An ANTARCTIC expedition and the fabulous Iguazu Falls
An ANTARCTIC expedition and the fabulous Iguazu Falls
SAINT HELENA
SAINT HELENA

WARTO JECHAĆ: Price:
Price:


WARTO JECHAĆ: Price:
GalleryMAJÓWKA NA SESZELACH

Dates:27.01-04.02
Price:EUR 2085 + przelot
In progress Finished
27.01-04.02 | EUR 2085 + przelot
In progress Finished

MAJÓWKA NA SESZELACH  - A CO!

Raj na Ziemi - jak inaczej można opisać ten nieprawdopodobnie piękny archipelag 155 wysp, zagubiony u wschodnich wybrzeży Afryki? Tutejsze plaże rokrocznie zdobywają pierwsze miejsca w ogólnoświatowych plebiscytach turystcznych, a największe firmy, które wiążą swoje produkty z rajskimi pejzażami (Bacardi, Skittles, Bounty) kręcą tutaj swoje reklamówki! Zapraszamy na wyjazd, który na dłuuugo utknie w Waszej pamięci - jeśli chcecie podładować baterie w pięknych okolicznościach natury - Seszele są Waszą destynacją!

Seszele - raj na ziemi

PROGRAM

28 kwiecien 2017 - wczesnym popołudniem wylot z Warszawy przez Dubaj do Mahe na Seszelach. Lecimy liniami Emirates.

29 kwiecien 2017 - poranne lądowanie w Mahe na Seszelach. Transfer do naszej pięknej willi.

29 kwiecien - 06 maj 2017- generalne wczasy i luz na najpiękniejszych plażach na świecie!

06 maj 2017- późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot przez Dubaj do Warszawy.

07 maj 2017- lądowanie w Warszawie późnym rankiem.

Koniec wyprawy

Image titleImage title

ATRAKCJE NA MIEJSCU

Nurkowanie - krótki przejazd samochodem na drugą stronę wyspy zabierze nas na piękna plażę Beau Valon - stąd też startuje nasza łódź nurkowa - prosto z plaży. Nurkowanie na Seszelach jest dosyć łatwe, brak szczególnie mocnych prądów, znajdziemy tutaj doskonałe warunki zarówno dla osób początkujacych (kurs OWD możliwy) jak i dla zaawansowanych nurków, którzy maja większe oczekiwania. Rafy koralowe są w doskonałym stanie, pod wodą zobaczymy masę kolorowych ryb typowych dla tej części Oceanu Indyjskiego - na niektórych nurkowiskach, szczególnie przy silniejszych prądach, mamy szansę natkąć się na rekiny rafowe i szereg płaszczek. Seszele znane są na całym świecie z faktu, że często w wodach przybrzeżynych można spotkać rekiny wielorybie oraz inne, pelagiczne gatunki ryb - przez tuńczyki po ultraszybkie żagielnice przecinające z ogromną prędkościa błękit wody! Lokalne wody są idealne do snorkowania i nurkowania również dla dzieci - brak prądów, czysta, przejrzysta woda i duża mnogość ryb, które można spotkac już przy samej plaży: to wszystko (i o wiele więcej!) będzie dla naszych pociech niebywałą atrakcją! Dla dzieci od ósmego roku życia możliwe zanurzenia z akwalungiem!

Image titleImage title

Wszytkie nurkowania odbywają się z łodzi - korzystamy z certyfikowanego i uznawanego za najlepszy na Mahe klubu nurkowego, prowadzonego przez Europejczykow. Piękno świata podwodnego Seszeli jest niezaprzeczalne - być tutaj i nie zerknąć pod wodę to byłoby niedopatrzenie! Jako, że mamy dostęp do prywatnego basenu, nawet nasze pociechy mogą spróbować nurkowania pod opieką naszego profesjonalisty - kto wie, może rozbudzi się w nich pasja to tego cudownego sportu?

Image title

Image titleImage title

Wycieczki łodzią na pobliskie wyspy - leżące opodal wyspy Praislin oraz La Digue są chyba najbardziej znanymi punktami na Seszelach. Praislin oferuje piękny interior, w których rosną palmy rodzące przedziwne orzechy Coco de Mer, które potrafią ważyć ponad 20kg! Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć te przedziwne rośliny - są one pod ochroną na Seszelach, wywóz jest bardzo regulowany (sam orzech potrafi kosztować ponad EUR 200 za sztukę), a zarys tego orzecha możemy zobaczyć nawet na pieczątce z wizą wjazdową! Na Praislin można równiez spotkać ogromne żółwie lądowe, niczym nie ustępujące rozmiarem tym występującym na Galapagos. Sama wyspa jest przepiękna - cudne plaże i nieziemskie widoki!

Image titleImage titleImage titleNieprawdopodobny coco de mer

Wyspa La Digue, leżąca opodal, jest najpiękniejszą wyspą na świecie, a nawet jeśli cała wyspa taka nie jest (a jest!), to ma najpiękniejsze plaże - to od lat wybór podróżnikow z całego świata - La Digue rulez! Wyobraź sobie krystalicznie czyste, ciepłe wody omywające bajecznie biały piasek - a wszystko to w scenerii nieprawdopodobnie bogatej zieleni i ogromnych głazów, z których Seszele są znane. Zobaczymy tutaj też plantacje wanilii i zjemy pyszny obiadek w knajpce na plaży! Chcesz zrobić idealne zdjęcie wakacyjne - takie, które może i pozostanie na zawsze w pamięci - La Digue jest dla Ciebie - idealne miejsce na zupełne oderwanie od szarej rzeczywistości! Nasze dzieci będą miały tutaj jak w niebie!

Image title

Codzienne wycieczki na targ rybno/warzywno/owocowy zapewnią nie tylko wrażenia estetyczne, ale również pyszne jedzenie na naszym stole! Dla dzieci ciekawe doświadczenia z tropikalnymi rybami w innym wydaniu - z targu prosto na nasz stół! Mali smakosze będą zachwyceni. :)

Image titleImage title

Wędkarstwo na otwartym oceanie - Seszele słyną ze spokojnych, czystych wód, w których mieszka cała masa dorodnych, smacznych ryb. NIe trzeba odpływać daleko od brzegu by mieć szansę na złapanie tuńczyków, wahoo, dorad czy sailfish, a nawet marlinów. Co roku masy turystów przybywają na Seszele właśnie w tym celu - jest to mekka wędkarstwa pełnomorskiego.

Image titleImage titleImage titleImage title

Przejażdzki po wyspie - sama wyspa jest dość rozległa, można tutaj podziwiać nie tylko przecudowne plaże, na których wypoczywają lokalesi, ale wpadać do lokalnych knajpek, spacerować po świeżo wybudowanym deptaku, zwiedzać te mniej turystyczne części wyspy Mahe (jej, ile cudownych plaż i knajpek odkrylismy już tutaj!) - można również wjechać na punkt widokowy by zobaczyć wyspę, na której my będziemy mieszkać - Eden Island!

Widok na Eden Island z lotu ptaka

NASZE ZAKWATEROWANIE

Zatrzymamy sie w pięknej, prywatnej willi, która znajduje się na wyspie milionerów - Eden Island. Jest to prywatny, strzeżony kompleks pięknych willi i apartamentowców położonych nad wodą - albo na plaży, albo wśród sztucznych lagun, które wcinają się w tę wyspę. Wszędzie jachty i luksusowe rezydencje - znajdziemy tutaj korty tenisowe, siłownie, piękną, nowo wybudowaną marinę z masą knajpek, restauracji, muzyką na żywo i supermarketem. Wszystko to na strzeżonym, ekskluzywnym osiedlu, do którego tylko nieliczni mają dostęp! Cała wyspa Eden jest enklawą luksusu - przemieszczamy się po wyspie tylko wózkami elektrycznymi by nie zakłócać spokoju mieszkańcom - przez ten tydzień i my będziemy korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje nam nasza prywatna, luksusowa willa z pięknymi sypialniami - każda z własną łazienką, każda z balkonem i widokiem na piękny Ocean Indyjski. Na dole mamy do użytku ogromny salon z centrum TV/HiFi, piękną i przestronną kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, pralnie, itp ale najważniejszy jest fakt, że pare kroków od naszego prywatnego basenu możemy wejść na plażę, chłonąć słońce i radość w nasze ciała! Rozpusta na całego i hedonizm w najczystszej formie!

Image titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage title

KOSZT:

EUR 2085 na osobę + przelot (około USD 1150/os., dla dzieci zniżki)

Image title

CENA ZAWIERA:

- zakwaterowanie w luksusowej willi na plaży z prywatnym basenem w pokojach dwuosobowychz pieknymi lazienkami

- wszystkie śniadania serwowane w naszej willi

- wszystkie obiadokolacje przygotowywane i serwowane przez naszego kucharza w naszej willi (Joseph, nasz prywatny kucharz, jest jednym z najlepszych kucharzy na Seszelach - nie bylo jeszcze grupy, ktora nie chcialaby zabrac go w walizce do domu!)

- transfery lotnisko - willa - lotnisko

- wycieczki samochodem po wyspie Mahe

- wycieczki na targowiska, lokalne plaze, grill party z lokalnym szefem kuchnii!

- transfery do klubu nurkowego dla osób nurkujących

- ubezpieczenie podrozne KL 30000 EUR, NNW 4000 EUR, bagaż 400 EUR

CENA NIE ZAWIERA:

- przelotu na trasie Warszawa - Mahe - Warszawa z przesiadką (około PLN 2700 - 5000/os.) - przeloty wyceniamy osobno, gdyż ich cena zależy od momentu zgłoszenia na wyprawę, ze względów logistycznych należy zakupić je przez nasze biuro; jeśli są Państwo zainteresowani wylotem z innego miasta w Polsce niż podane w ofercie, informację trzeba podać przy zgłoszeniu

- posiłków innych niż śniadania i obiadokolacje w willi

- wycieczek łodziami na wyspy poza Mahe (calodniowa wycieczka prywatna motorowka na wyspy Praislin - La Digue/Kies kosztuje EUR 220/os, lowienie ryb okolo EUR 175/os.)

- nurkowanie (jeden nur z łodzi kosztuje około EUR 40, im więcej tym taniej - pakiet 10 zanurzeń kosztuje EUR 357/os).

- ubezpieczenia na sporty wysokiego ryzyka - można wykupić u nas w cenie PLN 8,5/dziennie

- napiwków

Image titleDates:27.01-04.02
Price:EUR 2085 + przelot
In progress Finished


Gallery
START YOUR JOURNEY...
Nasze ekskluzywne biuro podróży zapewni Państwu luksusowe wakacje marzeń!

WHERE SHOULD WE GO?

Our travel agency guarantees the luxury holidays of your dreams!

PAZOLA Travel & Adventure

We love adventure. Travelling, exploring, the challenge of blazing new trails, these drive our passion for discovering the world's people, cultures, and natural wonders. We approach each experience with a mindfulness that opens us to every sensation, emotion, and gift of knowledge on offer. Being with nature and its humbling beauty are at our core.


We want to share our quest for the unknown, the different, and the untouched. Along the way guiding you with expertise and inspiring you with many travel tales from the strange to the amusing. And when mother nature triumphs or the local culture captivates, we know to fall silent... and let the moment speak for itself.


PAZOLA Travel & Adventure professionally design and prepare luxury trips, hosted by a passionate team with broad experience and extensive knowledge. Sun on the face, wind in the hair, and a broad smile, you’ll know you’re on the holiday of your life!


OUR TEAM
Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Maja Kłosińska

Our special agent. Fun and outgoing, the life and soul of the party, forever on the go. Occasionally slows down to take a moment, perhaps to enjoy her love for local cuisine, or engage those around her in stimulating discussion on all manner of topics. Easy going and down to earth Maja is a diver through and through, with many years of experience as both an instructor and owner of a large diving centre. Organises professional diving expeditions and has been connected with PAZOLA for several years. An art historian with a broad range of knowledge and interests; she will eagerly join you on your journey of discovery and fascinate you with details about the amazing places we visit. Often living out of a suitcase and following her passion for travel, Maja is a real `people person’ and says she’s inspired by those she meets along the way.

Iga Borsuk

A master graduate in sports nutrition and supplementation from Wrocław’s University of Physical Education (oh, and a bodybuilding instructor!) As the daughter of an instructor, Iga has diving in her blood. She currently holds the CMAS four-star level qualification, and is our only tattooed dive guide! Has loads of experience in both recreational underwater exploration and as a guide for diving groups in both Poland and internationally. A travelling soul who likes to be on the move, continuously developing and seeking new challenges. In her spare time, Iga likes to hit the road on a motorbike. She’s even dipping her toes into the world of track racing!

Bartosz Stróżynski

An underwater photographer and filmmaker, Antarctic expedition leader, composer, songwriter, performer and multimedia producer.

Bartosz has a love for the Arctic and Antarctic with his film and photography focusing on winter, water mammals, marine reptiles and underwater river environments.

Author of the book “AntArtktya” published by National Geographic in 2014.

Founded and leads the “Three Arts in Antarctica” project. An expedition of Polish artists to Antarctic - the first of its kind. Authored the book “Three Arts in Antarctica” published by Bezdroża in 2018 as well as producing and directing a documentary of the same name.

An award-winning artist including prestigious competitions such as the International Photography Awards, Por el Planeta, Siena International Photo Awards, GDT European Wildlife Photographer of the Year, National Geographic Great Photographic Competition and the Magellan Awards.

A member of many photographic expeditions, including Elysium - Shackleton’s Antarctic Visual Epic.

Regularly writes articles on diving and underwater photography for numerous publications such as National Geographic, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver and Nature Salamandra.

Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Sayed Kassm

Sayed is one of the longest-serving members of the PAZOLA family. Despite the length of time with us, he still has the same youthful exuberance as the first Egyptian dive safari he led in 2007! Now heading up the team in Egypt, you’ll meet him on all our safaris to that area. A man you can count on in any situation, always calm, always professional. Very conscious of diver welfare underwater and very experienced - over 15,000 Red Sea dives. He’s visited every reef over 100 times! Sayed is a happy father of three children :)

Hamada Hessian

Hamada has almost worked with us for as long as Sayed, and you’ll find him on nearly all our Egyptian safaris. A gentle character and a mature diver often sought out by beginners. Well renowned for his care and concern underwater. A laid-back guy, nothing’s a problem, always willing to help. Hamada is a man you want around both above and below water!

SONAM JAMTHSO – nasz człowiek w Bhutanie.

I was born into a family of yak farmers and my childhood memories are filled with magnificent mountains, furry animals, and wonderful nature, but also hard work, and the cold. I always knew I wanted to combine my life with tourism, so at the age of 16, I began work caring for horses as a trekking assistant. After graduating from school, I became a licensed English-speaking guide in the Kingdom of Bhutan. I take great pleasure in showing visitors the beauty of my country and bringing its culture and history closer. I have great respect for my homeland which has made me who I am. I’m proud of being Bhutanese and you too will fall in love with our wonderful Kingdom. Come visit! From PAZOLA.com: Sonam is our Bhutanese star. He has exceptional knowledge of his country, is caring, level-headed and calm. Always faces challenges with a smile on his face. Our clients invariably come back from Bhutan delighted with his service!

Michał Sieczkowski

A lawyer by education but the lure of food and travel was too great, his passions won out and instead of finding himself behind a desk he finds himself trotting the globe in search of his next adventure fix. A diving instructor for more than a dozen years, he has an open mind that's hungry to learn about new places and chase new experiences. Comfortable finding his way around a kitchen, he is forever searching for new flavours and culinary inspiration from the farthest corners of the earth. With pleasure will roll up his sleeves and cook up a feast for everyone! Favourite dish - fried stonefish, feels best - in the Raja Ampat Islands, hobby - a passionate motorcyclist who loves the wind in his hair. Michał's philosophy in life can be summed up: I can't do it? Hold my drink, I'll show you!

Bartosz Pszczółkowski

A geologist by profession and traveller by passion. Bartosz is an experienced diver, gaining his instructor experience in numerous centres including the Canary Islands, Norway and Sardinia. You’ll find him getting by in either Polish, English, Italian, Spanish or Portuguese! During his free time, Bartosz likes to plunge into Polish lakes and admire their beautiful green surroundings. He enjoys exploring caves on foot and finding places within them to dive. It’s unusual to see him without a camera - ready to capture those interesting and unique moments. A glass half full man, with a beaming smile!

Dom Lee Zaax

Dom has started his scuba diving adventure in the cold waters of the Baltic Sea at an early age of nine. Nowadays, he is a global nomad who enjoys soaking up the sun, exploring new destinations and diving whenever it is possible. On the never-ending quest for the unknown, the different, and the untouched. Travel professional with over two decades of experience within the airlines and tour operating industry. His passion for travel and underwater explorations, as well as a constant drive to promote his beloved sport, landed him as a partner at a Copenhagen based publisher of scuba diving magazines. Dom feels at home almost everywhere as he has spent a vast amount of time travelling the world. So far, he has visited over seventy countries and territories, and became an expert on diving in South East Asia and the Far East where he has made his previous, longer than usual “stopovers”. Just recently he has decided to settle down in Aqaba, the sunniest corner of the Red Sea.
His guilty pleasures involve a good book, world cinema and strolling side streets and dark alleys of big cities with his camera.
Bump into him somewhere out there... under the sun, out in the sea, on a boat, or most likely - just underneath it!

Piotr F. Pazola

A passionate foodie, willing to devour almost anything! Has merged his love for globe-trotting with running a successful and unique travel company since 2000. A highly experienced diving instructor with over 8,000 dives, and well over 300 expeditions and diving safaris all over the world to his name. A true explorer who has discovered new diving sites including the Polish Window in the Bligh Waters of Fiji, the Polish Reef in Western Papua, the Polish Bommies in New Guinea, and the Polish Fingers in the Saudi Arabian Red Sea. A Galapagos expert after conducting a staggering 19 trips to the famous and beautiful islands in the Pacific. Piotr combines his love of diving with his love of photography, both on and under the water. He is the creator of the first 3D, animated, multimedia underwater guide to the Red Sea. This man of the world, despite his roaming nature, has lived 6 years in the United Kingdom and 12 years in Egypt. Oh, and he speaks 5 languages too. Feels at home anywhere, from Alice Springs, Hobart or Mammoth Lakes, to Luang Prabang, Cusco or Pohnpei. And during his free time… well, he travels and plans new expeditions to offer the world, of course!

SEE WHAT AWAITS YOU!
BELOW YOU WILL FIND GALLERIES FROM OUR PAST TRIPS
ABU DHABI
ABU DHABI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ANTARKTYDA
ANTARKTYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ARABIA SAUDYJSKA
ARABIA SAUDYJSKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ATLANTA
ATLANTA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
AUSTRALIA
AUSTRALIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BALI
BALI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN
BHUTAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN TREKKING
BHUTAN TREKKING
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BORNEO
BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BOTSWANA
BOTSWANA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BUENOS AIRES
BUENOS AIRES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DELFINY
DELFINY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DUBAJ
DUBAJ
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EGIPT SAFARI
EGIPT SAFARI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EKWADOR
EKWADOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GALAPAGOS
GALAPAGOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GRECJA ŻAGLE DELUXE
GRECJA ŻAGLE DELUXE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM
GUAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM - PACYFIK
GUAM - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HALMAHERA
HALMAHERA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HAWAJE - OAHU
HAWAJE - OAHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HONDURAS - ROATAN
HONDURAS - ROATAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - ANDAMANY
INDIE - ANDAMANY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ISLANDIA
ISLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JAPONIA
JAPONIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JORDANIA
JORDANIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KAMBODZA
KAMBODZA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KOREA POLUDNIOWA
KOREA POLUDNIOWA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAGUNA CHUUK
LAGUNA CHUUK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAOS
LAOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAS VEGAS
LAS VEGAS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LOS ANGELES
LOS ANGELES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MACHU PICCHU
MACHU PICCHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MALEDIWY
MALEDIWY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MEKSYK
MEKSYK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MIAMI - FLORYDA
MIAMI - FLORYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEPAL
NEPAL
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEW YORK
NEW YORK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OMAN - MUSANDAM
OMAN - MUSANDAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PALAU
PALAU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA NOWA GWINEA
PAPUA NOWA GWINEA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PARK KRUGERA - RPA
PARK KRUGERA - RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PEARL HARBOR
PEARL HARBOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PERU
PERU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
POHNPEI - PACYFIK
POHNPEI - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
RPA
RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAN FRANCISCO
SAN FRANCISCO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAO TOME & PRINCIPE
SAO TOME & PRINCIPE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SESZELE
SESZELE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SIPADAN - BORNEO
SIPADAN - BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SOCOTRA - YEMEN
SOCOTRA - YEMEN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SRI LANKA
SRI LANKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SWIAT W PIGUŁCE
SWIAT W PIGUŁCE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TAJLANDIA
TAJLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TIERRA DEL FUEGO
TIERRA DEL FUEGO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TOKYO
TOKYO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WIETNAM
WIETNAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY IGUAZU
WODOSPADY IGUAZU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY WIKTORII
WODOSPADY WIKTORII
Na przykład
8 ZDJĘĆ
YAP - PACYFIK
YAP - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WE ARE DINERS CLUB PARTNERS
CHECK THE OFFER

Chcesz poznać lepiej naszą ofertę? A może wolisz wykupić niesamowity wyjazd rozmawiając z człowiekiem? 

Skorzystaj z pomocy jednego z naszych partnerów w całej Polsce.

Kliknij na mapę aby zobaczyć więcej.

INCENTIVE – TRIPS FOR BUSINESSES

INCENTIVE is our offering to individuals and companies who want to organise a unique group experience on a luxury trip. If your company is looking for something unusual and engaging, whether it be training, team building or motivational, then INCENTIVE is for you!

PAZOLA VIP TRAVEL

VIP is our offering for the most demanding clients. All trips are customised using our many years of knowledge gained in the tourism industry. We place great importance on care and attention to ensure our clients experience an exclusive trip.

We have organised and guided countless excursions including 18 times to the renowned and unique Galapagos Islands.

We designed and conducted a mammoth 78-day deluxe expedition – 46 flights, 20 countries, business class, luxury hotels, and unparalleled services in each location. It was a truly exclusive round the world trip: Warsaw – Moscow – Tashkent – Samarkand – Tashkent – New Delhi – Bhutan – Kolkata – Shanghai – Osaka – Kuala Lumpur – Borneo – Kuala Lumpur – Auckland – Fiji – Auckland – Papeete – Bora Bora – Papeete – Easter Island – Santiago – Guayaquil – Cuenca – Guayaquil – Galapagos – Guayaquil – Los Angeles – Las Vegas – San Francisco – Buenos Aires – Iguazu – Rio de Janeiro – Cape Town – Seychelles – Paris – Warsaw.

We strive to meet the most sophisticated requests. Our in-depth knowledge of each location and experience with other groups allows us to advise on where to go and where not to go.

An exotic, luxurious, and tailored trip of a lifetime – exclusively with us.

COMING NEXT

Sunny MALDIVES!

The azure waters of paradise!

FACEBOOK PAZOLA
FACEBOOK.COM/WWWPAZOLACOM
PINTEREST PAZOLA
PINTEREST.COM/PAZOLA
INSTAGRAM PAZOLA
INSTAGRAM.COM/PAZOLACOM

PAZOLA sp. z o.o.

ul. Stawki 3A
00-193 Warszawa

biuro@pazola.com

+48 786 815 806, +48 797 581 292

PAZOLA is a limited liability company based in Warsaw at ul. Stawki 3A, 00-193 Warsaw. Entered in the National Court Register, maintained by the District Court of the capital city Warsaw, in Warsaw, XII Commercial Division, under entry no. 0000570832. Tax Identification Number (NIP): 525-262-65-81 REGON: 362240577. Share capital PLN 50000.

Safety and convenience: our satellite phone uses the Iridium network which is available at all times in all places when travelling out of GSM network range. Outgoing calls cost USD 3/min, regardless of location. Receiving calls is free. To contact an expedition member when they are out of GSM range, or because of time differences, we recommend sending a message at no cost from https://messaging.iridium.com/. The Iridium network phone number to use is: +881622490130. Please provide the name and surname of the recipient so the group leader can pass the message on. A message can also be sent to group members through our staff in Poland. 

Bank accounts DownloadsOur agents
Wpisz swój adres email
Please fill all inputs
Are you a human? YES UPS
Projekt i wykonanie strony Pazola
nowosz.com