PL EN

START YOUR JOURNEY...


Celebrate the New Year in the SEYCHELLES
Celebrate the New Year in the SEYCHELLES!
SAINT HELENA
SAINT HELENA
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here!

WARTO JECHAĆ: Price:
Price:


WARTO JECHAĆ: Price:
GalleryEGIPT - Głębokie Południe St. Johns

Dates:15.12-22.12
Price:EUR 1120 + przelot
In progress Finished
15.12-22.12 | EUR 1120 + przelot
In progress Finished
Manta na Morzu Czerwonym


SAFARI ST. JOHN'S W EGIPCIE

Zapraszamy na najpopularniejszą trasę Morza Czerwonego, docenianą i wybieraną corocznie jako najlepszą, zarówno przez nurków zaawansowanych jak i początkujących! Naszą wyprawę poprowadzi Piotr Pazoła - instruktor nurkowania z 15-letnim doswiadczeniem, który przez 12 lat mieszkania właśnie w Egipcie zalogowal na swoim koncie na tym akwenie ponad 5 tysięcy nurów! Nasz przewodnk jest także twórcą wyjątkowego Red Sea Underwater Guide - multimedialnego przewodnika po rafach w Egipcie. Lepszej opieki nie ma! 

W czasie safari będą także prowadzone kursy nurkowe - Advanced Open Water Diver, Deep Diver oraz inne. To doskonała okazja aby nie tylko podszkolić swoje nurkowe umiejętności, lecz także zdobyć zupełnie nowe doświadczenia.

Nurkowanie w Egipcierafa koralowa w EgipcieEgipt St Johns


Trasa ta charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanymi nurkowiskami. Występuja tu urokliwe labirynty, jaskinki, tunele, pionowe i poziome ściany czy koralowe plateau. Rejony te doceniane są przede wszystkim za bogactwo życia podwodnego. Występuje tu najwięcej gatunków fauny i flory! Trasa ta jest nie lada wyzwaniem dla fotografów podwodnych.

Delfiny na Shaab Samadai


Jeśli chcesz ponurkować na południu Morza Czerwonego – jest to najlepsza opcja! Trasa St John’s zawiera najpiękniejsze miejsca nurkowe w tym rejonie! Każde z odwiedzanych miejsc to legenda i spełnienie marzeń nurków! Zobaczysz tu wszystko, zanurkujesz w każdy możliwy sposób: będzie nurkownie z zodiaca i nurkowanie z łodzi, poszybujesz w prądzie wzdłuż pionowej ściany, zrelaksujesz się nurkując ponad płytkimi ogrodami koralowymi, zanurkujesz na wraku, zobaczysz słynne lasy Gorgonii i ściany absolutnie porośnięte miękkimi koralami! Będziesz nurkował wzdłuż ogromnych formacji koralowych, jak i klucząc pomiędzy ergami o niesamowitych kształtach. Przede wszystkim jednak spotkasz się ze wszystkimi mieszkańcami tego akwenu: pobaraszkujesz wśród dziesiątek gatunków małych rybek o kolorach tęczy, zobaczysz ogromne ławice tuńczykow, makreli, barakud; popływasz z przyjaznymi delfinami i napoleonami, wreszcie spotkasz się oko w oko z największymi okazami: rekinem młotem, rafowym, oceanicznym... Przy odrobinie szczęścia przemknie olbrzymia manta, kładąc cień swoimi ogromnymi “skrzydłami”…

Morze CzerwoneFairy Basslets na Morzu Czerwonym


PROGRAM

10. czerwca - wylot z Warszawy do Marsa Alam. Po wylądowaniu transfer na łódź oraz lunch na łodzi. Zakwaterowanie na łodzi i odpoczynek po podróży.

11. czerwca - wyruszamy w rejs! Pierwsze nurkowania na Shaab Marsa Alam

Abu Galawa


ABU GALAWA SMALL

– to przepiękna rafa idealna na nurkowanie sprawdzające pierwszego dnia. Złożona z dwóch głównych bloków koralowych oraz kilku pomniejszych ergów wzdłuż ściany. Cumujemy do dwóch głównych bloków koralowych od strony południowej, wskakujemy do wody z łodzi, przepływamy wąskim kanałem pomiędzy dwoma głównymi blokami koralowymi – głębokość kanału: 4 m. Wychodząc z kanału znajdziemy się w “akwarium”, czyli lagunie znajdującej się pomiędzy dwiema głównymi blokami koralowymi oraz jednym mniejszym blokiem. Płyniemy wzdłuż zachodniego dużego bloku na północ (głębokość akwarium: 15m); od północy znajduje się plateau – wypłycenie na 10 metrach – okrążymy je). Następnie zaczniemy opływać dookoła zachodni główny blok koralowy, przy którym znajdują się liczne ergi. Na ścianie zachodniej zobaczymy wrak jachtu na głębokości 15 metrów. Rafa ta to przepiękne korale twarde i miękkie, na jednym z ergów zobaczymy również korale czarne. Ściana usiana jest antheas oraz błazenkami; spotkamy tu także batterflyfish, bannery, jacki, skrzydlice, płaszczki...

12. czerwca - nurkujemy na Claudia i Sataya South

Safari na Morzu Czerwonym


CLAUDIA– to rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schoal. Przepiękna rafa oferująca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych na Morzu Czerwonym oraz niezliczona ilość tuneli, jaskinek, zagłębień, prześwitów. Cumujemy od strony południowej – pod łodzią głębokość 15 metrów. Nurkujemy z zodiaca, który wyrzuci nas na północnej ścianie, stamtąd z prądem udamy się na południe do łodzi wzdłuż zachodniej ściany. Na zachodniej ścianie znajduje się fantastyczny ogród korali twardych z jaskinią, tam też będzie okazja do zobaczenia białoczubego rekina – głębokość – w ogrodzie i tuż przy nim od 10 do 15 metrow, na zachód lekki spadek do 25 – 30 metrow. Po stronie zachodnio-południowej – doskonałe tunele na głębokości od 10 do 15 metrow. Zobaczymy tu ławice ryb kozich (goatfish), bannerfishe, napoleony, barakudy, tiggery olbrzymie…

SATAYA SOUTH – jest to duża rafa koralowa z dachem na głębokości 0,5 metra pod powierzchnią wody. Cumujemy na południowej ścianie. Pod łodzią głębokość 15 metrów, w stronę ściany rafy 10 metrów. Nasza łódź będzie się znajdowała nad plateau z kilkoma ergami. Plateau od strony północnej spotyka się z rafę, a od strony południowej kończy się pionowym spadkiem, czyli drop off. Wskoczymy do wody z łodzi i popłyniemy kierując się na wschód, gdzie znajduje się świetny ogrod koralowy na głębokości od 6 do 10 metrów. Wrócimy na głębokości 5 metrów nad ogrodem. W tym miejscu możemy spotkać unicorn fish (jednorożce), ryby kozie (goatfish), ryby papuzie olbrzymie, błazenki, antheas, bannerfish, ogończe, skrzydlice, jacki big eye…Jest to doskonałe miejsce na nurkowanie nocne.

13. czerwca - Nurkujemy na St John’s – Abu Basala

Abu BasalaNurkowanie w Morzu Czerwonym


ABU BASALA - długa rafa w kształcie banana podzielona na dwa miejsca nurkowe – wschodnie Abu Basala i zachodnie Abu Basala. Nurkujemy na zachodniej Abu Basali cumując do jej południowej ściany. Pod łodzią znajduje się piaszczyste plateau usiane niewielkimi formacjami koralowymi, pełnymi życia morskiego. Rozpoczniemy nurkowanie z łodzi kierując się do dwóch ergów ograniczających plateau od strony południowo zachodniej – głębokość – 15 do 18 metrów. Następnie kierujemy się na południe w stronę rafy. Przy zachodnim jej krańcu zobaczymy cudowny ogród koralowy na głębokości 15 metrów. Na wschodnim końcu ogrodu koralowego zobaczymy w głównej ścianie rafy lagune z nawisami (niepełne zadaszenie) – wejście do laguny na 5 metrach, laguna z wypłyceniami do 3 metrów pod powierzchnią wody. Wracamy do łodzi wzdłuż ściany kierując się na wschód. Zobaczymy tu ogończe, skorpeny, szkaradnice, skrzydlice, żolwie, mureny, napoleony oraz standardowy zestaw małych rybek z Morza Czerwonego ;-)

14. czerwca - nurkujemy na Dangerous Reef.

Dangerous ReefRafa koralowa w Egipcie


DANGEROUS REEF – jedna z najpiękniejszych raf kompleksu St. John’s! Cumujemy po południowej stronie rafy. Nurkowanie wykonamy z zodiaca, który wyrzuci nas na zachodniej ścianie – głębokosc 15 metrów. Płyniemy wzdłuż zachodniej ściany kierując się na południe, pod nami piasek. Na południowym krańcu tej ściany zobaczymy małą jaskinkę tuż przy ogrodzie koralowym na 6 metrach, zaraz za nią znajduje się tunel, którym przepłyniemy ścinając róg rafy wypłyniemy na południowej ścianie (6 metrów) tuż nad ogrodem koralowym. Na południowej ścianie znajdują się liczne jaskinki,zagłębienia w ścianie, szczeliny. Druga możliwa trasa jest następująca: na wysokości jaskini na zachodniej ścianie można odbić na południowy zachód I okrążyć piękny erg, następnie wrocić do ściany i opłynać ogród koralowy ciągnacy się wzdłuż ściany w kierunku południowo-wschodnim aż do łodzi. Pod łodzią 22 metry i dalej spadek w stronę południową. Na tej rafie możemy zobaczyć ryby papuzie olbrzymie (spotykane tylko na głębokim południu – Hamphead – z naroślą na głowie jak ma napoleon, imponujące rozmiary, ogoncze, napoleony, mureny, trigerry olbrzymie, strzepiele, skrzydlice, jacki, travelies.

Napoleon w Morzu Czerwonym

15. czerwca - Nurkujemy na Habili Ali i Gotta Kabira St John’s

Podwodne Morze CzerwoneNiezwykłe zjawisko


HABILI ALI - Habili oznacza rafę, która schowana jest pod powierzchnią wody – dach tej rafy znajduje się na 2-4 metrach pod powierzchnią wody. Dlatego też potrzebna nam będzie doskonała pogoda, bo sama rafa nie chroni przed falowaniem i łódź cumuje jak na otwartym morzu – jeśli tego dnia akurat pogoda nie pozwoli nam na nurkowanie na tej rafie, zrobimy ją dnia pierwszego na ST JOHN’S - ta rafa będzie naszym priorytetem. Na rafię tej można wykonać dwa nurkowania. Dookoła rafy znajduje się drop offa, więc istnieje możliwość wykonania głębszych nurkowań. Nurkowania wykonujemy z zodiaca, który zrzuci nas na płónoc: 1, nurkowanie na ścianie wchodniej, 2 nurkowanie na ścianie zachodniej. Zobaczymy tu ławice ogromnych tunczyków, rekiny - szare rafowe, białoczube rafowe i oceaniczne, młoty, napoleony, travelies, ławice snapperow, makreli, barrakud a także ryb papuzich olbrzymich. Ściana rafy porośnięta koralami miękkimi, w tym biczami, zobaczymy także lasy gorgonii.

Niezwykłe gorgonie


GOTTA KABIRA ST JOHN’Sściana drop off z licznymi szczelinami, jaskinkami. Na 6-8 metrach znajdują się dwie jaskinie, między którymi można przepłynąć tunelem. Nurkujemy z łodzi bądz z zodiaca na wschodniej ścianie rafy. Ostatnim razem na jednym nurkowaniu widzieliśmy tu aż 15 rekinów!!! Doskonałe miejsce na głębsze nury. Ściana szczelnie porośnięta koralami twardymi i miękkimi. Spotkamy się tu z rekinami – szare rafowe, białoczube rafowe i oceaniczne oraz młoty, napoleony, żółwie, barrakudy, ławice jacków, tuńczyków, travelies, w płytszych partiach rafa jest bajecznie kolorowa z mnóstwem mniejszych rybek jak antheas.

BarakudaRekin młot


16. czerwca - Nurkujemy na Fury Shoal Garden i Malahy.

FURY SCHOAL GARDEN - fantastyczny ogród korali twardych – labirynt alei, uliczek, wąwozów – średnia głębokość 15 metrów. Nurkowanie z zodiaca, który wyrzuci nas na północnej stronie rafy tuż nad ogrodem korali, będziemy płynąć jego zachodnią krawedzią w kierunku południowym do łodzi. Zobaczymy tu fizeliers, bannery, baterfly, antheas, goatfish, ogończe i skrzydlice.

MALAHY - także nazywany przez miejscowych “placem zabaw”. Jest to to kompleks kilku dużych ergów, położonych blisko siebie, dzięki czemu tworzą jedyny w swym rodzaju labirynt. Pomiędzy ergami przepływamy wąwozami, tunelami, pod niektórymi z nich znajdują się jasknie, ogród dużych ergów otoczony jest mniejszymi ergami o niesamowitych kształtach – nawisowe, z dziuplami itp. W środku “placu zabaw” będziemy mieli okazje zobaczyć stada fizelierów i jacków, natomiast na zewnątrz możemy spotkać rekiny, oraz prawie wszystkie gatunki ryb. Ta rafa tętni życiem! Głębokość na tym miejscu nurkowym – od 15 metrów do 25 metrów. Nurkujemy z łodzi przycumowanej na południowej stronie – wpływamy do środka “placu zabaw”, zawijamy osemki aby w końcu wypłynąć na zewnątrz po stronie wschodniej, tu udamy się na północno-zachodnią ścianę, płynąc nad ogrodem mniejszych ergów.

Plaszczka w EgipcieEgipt St JohnsKorale w Morzu Czerwonym


17. czerwca - Wykwaterowanie z łodzi i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Koniec wyprawy.


Nasza łódź - luksusowy jacht BETELGUESER 5*

Pazola lodz w EgipciePazola lodz w Egipcie


Drewniany jacht wybudowany w 2012 roku o długości 36 metrów i szerokości 8 metrów. Może pomieścić 22 osoby!

Betelgueser oferuje nam aż 11 kabin! 7 na pokładzie (6 z dwoma łóżkami, 1 z jednym podwójnym) oraz 4 na tarasie (2 podwójne łóżka i 2 małżeńskie). Każda z kabin posiada własną klimatyzację, łazienkę, toaletę, mini-barek oraz remote control sound system.

Pazola lodz w EgipciePazola lodz w Egipcie


Na łodzi znajduje się także przestronna jadalnia oraz bar serwujący wyśmienite napoje, wyposażony w wygodną sofę. Na pokładzie słonecznym możemy odpocząć po pełnym wrażeń dniu nurkowym i złapać trochę opalenizny.


Pazola lodz w EgipciePazola lodz w Egipcie


Pazola lodz w EgipciePazola lodz w EgipciePazola lodz w EgipciePazola lodz w EgipciePazola lodz w Egipcie

Image titlePazola lodz w Egipcie


CENA: 1120 EUR + przeloty (od 1422 PLN)

Cena zawiera:

 • transfery autokarowe lotnisko – łódź – lotnisko

 • zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwuosobowych

 • pełne wyżywienie: 3 x dziennie buffet oraz snacki pomiędzy posiłlkami

 • napoje: kawa, herbata, woda mineralna oraz soft drinks

 • butle 12lit oraz ołów (bez pasów)

 • opieka 2. przewodników, w tym Piotra Pazola - instruktora z 15-letnim doświadczeniem

 • 6 dni nurkowych: 5 dni nurkowania nielimitowane, 6ty dzień – dwa ostatnie nurkowania

 • ubezpieczenie KL EUR 30000, NNW EUR 4000, bagaż EUR 300Cena nie zawiera:

 • przelotów na trasie Polska - Marsa Alam - Polska (na chwilę obecnę 1422 PLN na trasie Warszawa - Marsa Alam - Warszawa oraz 1399 PLN na trasie Katowice - Marsa Alam - Katowce; podana cena jest orientacyjna i może ulec zmianie w zależności od momentu zgłoszenia; biuro pomaga w zakupie biletów)
 • sprzętu nurkowego

 • opłaty za wizę wjazdową - 25 USD/os.

 • napiwku dla załogi łodzi - sugerowane 60 USD/os.

 • posiłków spożywanych poza łodzią

 • wydatków osobistych

 • rozszerzonego ubezpieczenia nurkowego (koszt 8,5 PLN dziennie od osoby) oraz rozszerzonego ubezpieczenia od kosztów leczenia (koszt 9 PLN dziennie od osoby; kwota ubezpieczenia to 50 000 EUR)

Piekne rafy w Egipcie
Dates:15.12-22.12
Price:EUR 1120 + przelot
In progress Finished


Gallery
START YOUR JOURNEY...
Nasze ekskluzywne biuro podróży zapewni Państwu luksusowe wakacje marzeń!

WHERE SHOULD WE GO?

Our travel agency guarantees the luxury holidays of your dreams!

PAZOLA Travel & Adventure

We love adventure. Travelling, exploring, the challenge of blazing new trails, these drive our passion for discovering the world's people, cultures, and natural wonders. We approach each experience with a mindfulness that opens us to every sensation, emotion, and gift of knowledge on offer. Being with nature and its humbling beauty are at our core.


We want to share our quest for the unknown, the different, and the untouched. Along the way guiding you with expertise and inspiring you with many travel tales from the strange to the amusing. And when mother nature triumphs or the local culture captivates, we know to fall silent... and let the moment speak for itself.


PAZOLA Travel & Adventure professionally design and prepare luxury trips, hosted by a passionate team with broad experience and extensive knowledge. Sun on the face, wind in the hair, and a broad smile, you’ll know you’re on the holiday of your life!


OUR TEAM
Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Maja Kłosińska

Our special agent. Fun and outgoing, the life and soul of the party, forever on the go. Occasionally slows down to take a moment, perhaps to enjoy her love for local cuisine, or engage those around her in stimulating discussion on all manner of topics. Easy going and down to earth Maja is a diver through and through, with many years of experience as both an instructor and owner of a large diving centre. Organises professional diving expeditions and has been connected with PAZOLA for several years. An art historian with a broad range of knowledge and interests; she will eagerly join you on your journey of discovery and fascinate you with details about the amazing places we visit. Often living out of a suitcase and following her passion for travel, Maja is a real `people person’ and says she’s inspired by those she meets along the way.

Iga Borsuk

A master graduate in sports nutrition and supplementation from Wrocław’s University of Physical Education (oh, and a bodybuilding instructor!) As the daughter of an instructor, Iga has diving in her blood. She currently holds the CMAS four-star level qualification, and is our only tattooed dive guide! Has loads of experience in both recreational underwater exploration and as a guide for diving groups in both Poland and internationally. A travelling soul who likes to be on the move, continuously developing and seeking new challenges. In her spare time, Iga likes to hit the road on a motorbike. She’s even dipping her toes into the world of track racing!

Dominika Manalawicz
Bartosz Stróżynski

An underwater photographer and filmmaker, Antarctic expedition leader, composer, songwriter, performer and multimedia producer.

Bartosz has a love for the Arctic and Antarctic with his film and photography focusing on winter, water mammals, marine reptiles and underwater river environments.

Author of the book “AntArtktya” published by National Geographic in 2014.

Founded and leads the “Three Arts in Antarctica” project. An expedition of Polish artists to Antarctic - the first of its kind. Authored the book “Three Arts in Antarctica” published by Bezdroża in 2018 as well as producing and directing a documentary of the same name.

An award-winning artist including prestigious competitions such as the International Photography Awards, Por el Planeta, Siena International Photo Awards, GDT European Wildlife Photographer of the Year, National Geographic Great Photographic Competition and the Magellan Awards.

A member of many photographic expeditions, including Elysium - Shackleton’s Antarctic Visual Epic.

Regularly writes articles on diving and underwater photography for numerous publications such as National Geographic, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver and Nature Salamandra.

Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Sayed Kassm

Sayed is one of the longest-serving members of the PAZOLA family. Despite the length of time with us, he still has the same youthful exuberance as the first Egyptian dive safari he led in 2007! Now heading up the team in Egypt, you’ll meet him on all our safaris to that area. A man you can count on in any situation, always calm, always professional. Very conscious of diver welfare underwater and very experienced - over 15,000 Red Sea dives. He’s visited every reef over 100 times! Sayed is a happy father of three children :)

Hamada Hessian

Hamada has almost worked with us for as long as Sayed, and you’ll find him on nearly all our Egyptian safaris. A gentle character and a mature diver often sought out by beginners. Well renowned for his care and concern underwater. A laid-back guy, nothing’s a problem, always willing to help. Hamada is a man you want around both above and below water!

SONAM JAMTHSO – nasz człowiek w Bhutanie.

I was born into a family of yak farmers and my childhood memories are filled with magnificent mountains, furry animals, and wonderful nature, but also hard work, and the cold. I always knew I wanted to combine my life with tourism, so at the age of 16, I began work caring for horses as a trekking assistant. After graduating from school, I became a licensed English-speaking guide in the Kingdom of Bhutan. I take great pleasure in showing visitors the beauty of my country and bringing its culture and history closer. I have great respect for my homeland which has made me who I am. I’m proud of being Bhutanese and you too will fall in love with our wonderful Kingdom. Come visit! From PAZOLA.com: Sonam is our Bhutanese star. He has exceptional knowledge of his country, is caring, level-headed and calm. Always faces challenges with a smile on his face. Our clients invariably come back from Bhutan delighted with his service!

Michał Sieczkowski

A lawyer by education but the lure of food and travel was too great, his passions won out and instead of finding himself behind a desk he finds himself trotting the globe in search of his next adventure fix. A diving instructor for more than a dozen years, he has an open mind that's hungry to learn about new places and chase new experiences. Comfortable finding his way around a kitchen, he is forever searching for new flavours and culinary inspiration from the farthest corners of the earth. With pleasure will roll up his sleeves and cook up a feast for everyone! Favourite dish - fried stonefish, feels best - in the Raja Ampat Islands, hobby - a passionate motorcyclist who loves the wind in his hair. Michał's philosophy in life can be summed up: I can't do it? Hold my drink, I'll show you!

Bartosz Pszczółkowski

A geologist by profession and traveller by passion. Bartosz is an experienced diver, gaining his instructor experience in numerous centres including the Canary Islands, Norway and Sardinia. You’ll find him getting by in either Polish, English, Italian, Spanish or Portuguese! During his free time, Bartosz likes to plunge into Polish lakes and admire their beautiful green surroundings. He enjoys exploring caves on foot and finding places within them to dive. It’s unusual to see him without a camera - ready to capture those interesting and unique moments. A glass half full man, with a beaming smile!

Dom Lee Zaax

Dom has started his scuba diving adventure in the cold waters of the Baltic Sea at an early age of nine. Nowadays, he is a global nomad who enjoys soaking up the sun, exploring new destinations and diving whenever it is possible. On the never-ending quest for the unknown, the different, and the untouched. Travel professional with over two decades of experience within the airlines and tour operating industry. His passion for travel and underwater explorations, as well as a constant drive to promote his beloved sport, landed him as a partner at a Copenhagen based publisher of scuba diving magazines. Dom feels at home almost everywhere as he has spent a vast amount of time travelling the world. So far, he has visited over seventy countries and territories, and became an expert on diving in South East Asia and the Far East where he has made his previous, longer than usual “stopovers”. Just recently he has decided to settle down in Aqaba, the sunniest corner of the Red Sea.
His guilty pleasures involve a good book, world cinema and strolling side streets and dark alleys of big cities with his camera.
Bump into him somewhere out there... under the sun, out in the sea, on a boat, or most likely - just underneath it!

Piotr F. Pazola

A passionate foodie, willing to devour almost anything! Has merged his love for globe-trotting with running a successful and unique travel company since 2000. A highly experienced diving instructor with over 8,000 dives, and well over 300 expeditions and diving safaris all over the world to his name. A true explorer who has discovered new diving sites including the Polish Window in the Bligh Waters of Fiji, the Polish Reef in Western Papua, the Polish Bommies in New Guinea, and the Polish Fingers in the Saudi Arabian Red Sea. A Galapagos expert after conducting a staggering 19 trips to the famous and beautiful islands in the Pacific. Piotr combines his love of diving with his love of photography, both on and under the water. He is the creator of the first 3D, animated, multimedia underwater guide to the Red Sea. This man of the world, despite his roaming nature, has lived 6 years in the United Kingdom and 12 years in Egypt. Oh, and he speaks 5 languages too. Feels at home anywhere, from Alice Springs, Hobart or Mammoth Lakes, to Luang Prabang, Cusco or Pohnpei. And during his free time… well, he travels and plans new expeditions to offer the world, of course!

SEE WHAT AWAITS YOU!
BELOW YOU WILL FIND GALLERIES FROM OUR PAST TRIPS
ABU DHABI
ABU DHABI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ANTARKTYDA
ANTARKTYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ARABIA SAUDYJSKA
ARABIA SAUDYJSKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ATLANTA
ATLANTA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
AUSTRALIA
AUSTRALIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BALI
BALI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN
BHUTAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN TREKKING
BHUTAN TREKKING
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BORNEO
BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BOTSWANA
BOTSWANA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BUENOS AIRES
BUENOS AIRES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DELFINY
DELFINY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DUBAJ
DUBAJ
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EGIPT SAFARI
EGIPT SAFARI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EKWADOR
EKWADOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GALAPAGOS
GALAPAGOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GRECJA ŻAGLE DELUXE
GRECJA ŻAGLE DELUXE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM
GUAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM - PACYFIK
GUAM - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HALMAHERA
HALMAHERA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HAWAJE - OAHU
HAWAJE - OAHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HONDURAS - ROATAN
HONDURAS - ROATAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - ANDAMANY
INDIE - ANDAMANY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ISLANDIA
ISLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JAPONIA
JAPONIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JORDANIA
JORDANIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KAMBODZA
KAMBODZA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KOREA POLUDNIOWA
KOREA POLUDNIOWA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAGUNA CHUUK
LAGUNA CHUUK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAOS
LAOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAS VEGAS
LAS VEGAS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LOS ANGELES
LOS ANGELES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MACHU PICCHU
MACHU PICCHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MALEDIWY
MALEDIWY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MEKSYK
MEKSYK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MIAMI - FLORYDA
MIAMI - FLORYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEPAL
NEPAL
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEW YORK
NEW YORK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OMAN - MUSANDAM
OMAN - MUSANDAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PALAU
PALAU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA NOWA GWINEA
PAPUA NOWA GWINEA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PARK KRUGERA - RPA
PARK KRUGERA - RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PEARL HARBOR
PEARL HARBOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PERU
PERU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
POHNPEI - PACYFIK
POHNPEI - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
RPA
RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAN FRANCISCO
SAN FRANCISCO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAO TOME & PRINCIPE
SAO TOME & PRINCIPE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SESZELE
SESZELE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SIPADAN - BORNEO
SIPADAN - BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SOCOTRA - YEMEN
SOCOTRA - YEMEN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SRI LANKA
SRI LANKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SWIAT W PIGUŁCE
SWIAT W PIGUŁCE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TAJLANDIA
TAJLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TIERRA DEL FUEGO
TIERRA DEL FUEGO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TOKYO
TOKYO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WIETNAM
WIETNAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY IGUAZU
WODOSPADY IGUAZU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY WIKTORII
WODOSPADY WIKTORII
Na przykład
8 ZDJĘĆ
YAP - PACYFIK
YAP - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WE ARE DINERS CLUB PARTNERS
CHECK THE OFFER

Chcesz poznać lepiej naszą ofertę? A może wolisz wykupić niesamowity wyjazd rozmawiając z człowiekiem? 

Skorzystaj z pomocy jednego z naszych partnerów w całej Polsce.

Kliknij na mapę aby zobaczyć więcej.

INCENTIVE – TRIPS FOR BUSINESSES

INCENTIVE is our offering to individuals and companies who want to organise a unique group experience on a luxury trip. If your company is looking for something unusual and engaging, whether it be training, team building or motivational, then INCENTIVE is for you!

PAZOLA VIP TRAVEL

VIP is our offering for the most demanding clients. All trips are customised using our many years of knowledge gained in the tourism industry. We place great importance on care and attention to ensure our clients experience an exclusive trip.

We have organised and guided countless excursions including 18 times to the renowned and unique Galapagos Islands.

We designed and conducted a mammoth 78-day deluxe expedition – 46 flights, 20 countries, business class, luxury hotels, and unparalleled services in each location. It was a truly exclusive round the world trip: Warsaw – Moscow – Tashkent – Samarkand – Tashkent – New Delhi – Bhutan – Kolkata – Shanghai – Osaka – Kuala Lumpur – Borneo – Kuala Lumpur – Auckland – Fiji – Auckland – Papeete – Bora Bora – Papeete – Easter Island – Santiago – Guayaquil – Cuenca – Guayaquil – Galapagos – Guayaquil – Los Angeles – Las Vegas – San Francisco – Buenos Aires – Iguazu – Rio de Janeiro – Cape Town – Seychelles – Paris – Warsaw.

We strive to meet the most sophisticated requests. Our in-depth knowledge of each location and experience with other groups allows us to advise on where to go and where not to go.

An exotic, luxurious, and tailored trip of a lifetime – exclusively with us.

COMING NEXT

Seychelles - an incredible holiday with the kids

Take the children to paradise!

FACEBOOK PAZOLA
FACEBOOK.COM/WWWPAZOLACOM
PINTEREST PAZOLA
PINTEREST.COM/PAZOLA
INSTAGRAM PAZOLA
INSTAGRAM.COM/PAZOLACOM

PAZOLA sp. z o.o.

ul. Stawki 3A
00-193 Warszawa

biuro@pazola.com

+48 786 815 806, +48 797 581 292

PAZOLA is a limited liability company based in Warsaw at ul. Stawki 3A, 00-193 Warsaw. Entered in the National Court Register, maintained by the District Court of the capital city Warsaw, in Warsaw, XII Commercial Division, under entry no. 0000570832. Tax Identification Number (NIP): 525-262-65-81 REGON: 362240577. Share capital PLN 50000.

Safety and convenience: our satellite phone uses the Iridium network which is available at all times in all places when travelling out of GSM network range. Outgoing calls cost USD 3/min, regardless of location. Receiving calls is free. To contact an expedition member when they are out of GSM range, or because of time differences, we recommend sending a message at no cost from https://messaging.iridium.com/. The Iridium network phone number to use is: +881622490130. Please provide the name and surname of the recipient so the group leader can pass the message on. A message can also be sent to group members through our staff in Poland. 

Bank accounts DownloadsOur agents
Wpisz swój adres email
Please fill all inputs
Are you a human? YES UPS
Projekt i wykonanie strony Pazola
nowosz.com