PL EN

START YOUR JOURNEY...


Sunny MALDIVES
Sunny MALDIVES!
SOCOTRA - an island forgotten in time
SOCOTRA - an island forgotten in time
Dive Safari - St. Johns and Abu Fandera
Dive Safari - St. Johns and Abu Fandera!
Amman, The Dead Sea, Petra, Wadi Rum, and beautiful Aqaba
Amman, The Dead Sea, Petra, Wadi Rum, and beautiful Aqaba!
Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE
Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE!
Amazing New Zealand and picturesque Fiji
Amazing New Zealand and picturesque Fiji
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
An ANTARCTIC expedition and the fabulous Iguazu Falls
An ANTARCTIC expedition and the fabulous Iguazu Falls

WARTO JECHAĆ: Price:
Price:


WARTO JECHAĆ: Price:
GalleryDookoła świata - wyprawa życia!

Dates:21.09-05.12
Price:od PLN 107500
In progress Finished
21.09-05.12 | od PLN 107500
In progress Finished
Image title

      

    Ponieważ jeden kraj to za mało. Ponieważ jeden kontynent to za mało. Ponieważ głód przygód gna nas cały czas przed siebie... Przygotowujemy dla Państwa coś nadzwyczajnego - Round the World Trip! Nikt inny nie zabierze Was dookoła świata, na jedyną w swoim rodzaju przygodę. Podejmiemy wyzwanie Julisza Verne'a, a kto wie... może nawet pobijemy jego rekord? W końcu ogranicza nas tylko wyobraźnia!


SamarkandaKto wie czy widok ten nie był inspiracją dla Jamesa Elroya Fleckera, który napisał wiersz The Golden Road to Samarkand


    Jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata - swoimi początkami sięga VI wieku p.n.e, a przez cały ten czas pozostaje ważnym ośrodkiem działalności ludzkiej. Świetność zawdzięcza funkcjonowaniu szlaku jedwabnego - liczył on 12 tysięcy kilometrów! Stały przepływ ogromnych bogactw sprawił, że miasto stało się najważniejszym punktem na mapie Azji Środkowej, a władcy Achemenidzcy potrafili to wykorzystać, choć swą największą potęgą uzyskali za panowania Timura Chromego, którego mauzoleum Gur-i-Mir jest perłą wśród kulturowego dorobku Uzbeków tuż obok mauzoleów Timurydów w kompleksie Szah-i Zinda (dosł. Żyjący Król). Jeśli zaś mowa o wielkich tworach architektonicznych to trzeba przedstawić obserwatorium astronomiczne Ulugh Beg, powstałe w  XV wieku, będące na tamte czasy jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technicznie obiektów naukowych, które niegdyś powszechne były w kulturze muzułmańskiej.


Uzbekistan


    Ta, w głównej mierze rolnicza, kraina położona jest między dwiema rzekami - Amu-darią i Syr-darią, lecz mimo tego, że większość tego terenu to równina to podziwiać można tutaj majestat gór Ałajskich i Tienszan, gdzie spoczywa Hazrat Sulton liczący 4634 m n.p.m., natomiast u północno-zachodniej granicy ginące na naszych oczach Morze Aralskie. Czy nie warto na żywo zobaczyć coś tak ogromnego, a czego ujrzeć może nie będą mogły nasze wnuki?


Wzgórza na wschodzie UzbekistanuMorze AralskieRzeka AfrosiabTaszkientTaszkentMuzeum Historii Ludu UzbekistanuMeczet Tellya Sheik


    Serce współczesnego Uzbekistanu, lecz nazwanie tym mianem stolic tego ogromnego kraju jest niewystarczające, bo jak można w słowach określić prawie 3 milionowe miasto, centrum kulturowe, naukowe, przemysłowe, polityczne całej Azji Środkowej? Taszkent to coś więcej niż miasto - to życie. Położone nad rzeką Chirchiq, u podnóży Tienszanu, liczy sobie ponad 2300 lat, i choć przez wieki zmieniał się świat, w miejscu tym tli się nieustanne życie. Nas zachwyci z pewnością architektonicznym pięknem, które jest dziełem zislamizowanych władców. Najciekawszymi atrakcjami są tutaj: mauzoleum Kaldyrgach-bly oraz Khavendi Takhur Sheikh, choć najważniejsze z nich to miejsce spoczynku Abubakr Muhammad Kaffal Shashi - pierwsze imama, lecz nie samymi zmarłymi człowiek żyje! By od tego odetchnąć wzrok należy skierować na największy bazar w tej części świata - Chorsu. Z pewnością zainteresuje Was samo miasto, w tym np. plac upamiętniający Amira Temur.


Wielki bazar ChorsuAmir TemurBank Narodowy Uzbekistanu


Skwer Niepodległości w TaszkencieMoże warto również spróbować uzbeckiej kuchni?Bhutan Witamy w Bhutanie!


    Tuż pod grzbietem świata, którego szczyty przebijają się ponad najwyższe chmury, a człowiek pokornieje wobec potęgi natury, znajduje się Druk Jul - Królestwo Bhutanu. Miejsce inne. Ludzie inni. Ten kawałek ziemi jest inny niż kiedykolwiek widzieliście. Czemu? Himalaje to wprost idealne miejsce dla mistycyzmu i kultu natury. Religia nadal jest tutaj intergralną częścią życia. Poziom życia mieszkańców wyznacza nie GDP a GNH (Gross National Happiness - Roczny Poziom Szczęścia); prawnie, co najmniej 60% kraju musi pozostać na zawsze zalesiona. Bhutan również przymierza się do przejścia całkowicie na organiczną żywność. Tradycja kultywowana jest tutaj jak mało gdzie. Liczne festiwale taneczne, zawody łucznicze - tsechus, nie są tu atrakcją turystyczną - one są dla tych ludzi. Ci zaś na codzień noszą się w strojach ludowych, zgodnie z sugestią rządu.


TaktshangRinpung Dzong


    Bhutan nazywany jest przez swoich mieszkańców Druk Jul - Królestwem Smoka.  To ostatnie takie królestwo na ziemi. Przynajmniej 60% powierzchni musi być tu stale zalesiona, do kasy serwuje się mleko z jaka, a król bacznie obserwuje nas na każdym kroku, bo wszędzie spotkać można jego portrety...W czasie pobytu odwiedzimy najbardziej imponujące miejsca kraju. Zaczniemy od oddalonej o godzinę jazdy od lotniska stolicy kraju – Thimphu. Po drodze zatrzymają się Państwo przy jednym z najbardziej charakterystycznych punktów kraju – gigantycznej statuetce Buddy siedzącego na wzgórzu. Rozciąga się stąd przepiękny widok na całą okolicę. Wieczorem zwiedzą Państwo Taschichoe Dzong – znajdujący się w Thimphu budynek administracyjno – religijny, będący siedzibą władz kraju. Może nawet uda się dostrzec królewską willę, wyłaniającą się skronie spoza szczytów drzew…?

   Odwiedzimy także pełniącą istotną funkcję miejscowość – Punakha. Po drodze zatrzymają się Państwo przy przełęczy Dochula, z której roztacza się nieprawdopodobny wprost widok na Himalaje. Można tam także wypić pyszną kawę (dla chętnych z dodatkiem jaczego mleka) i posilić się ciasteczkami, podziwiając panoramę Himalajów wprost z okien kawiarni. W czasie dalszej podróży (trwającej łącznie ok. 3. godzin) będą mieli Państwo okazję podziwiać okazałe rododendrony czy panoramę pól ryżowych, będących znakiem rozpoznawczym kraju. Po dotarciu do Punakha odwiedzą Państwą drugą najstarszą świątynię w kraju – dzong Punakha. Po przerwie na lunch czeka Państwa spacer wśród pól ryżowych na terenie wioski Metshina. Droga doprowadzi Państwa prosto do Chimi Lhakhang  - słynnej świątyni płodności, poświęconej Boskiemu Szaleńcowi.

    Podczas pobytu czeka Państwa trekking do Gniazda Tygrysa – świątyni położonej na wysokości 3180 m. Legenda głosi, że w XVIII wieku na grzbiecie tygrysicy przyleciał tu Guru Rinpocze – duchowny i myśliciel – który spędził tu kilka miesięcy na medytacji. To na jego cześć powstało właśnie Taktsang. Podczas zejścia, w połowie drogi, zatrzymają się Państwo na lunch w znajdującej się tu restauracji. Wieczorem czeka Państwa spacer uliczkami Paro. Atrakcji tego dnia dopełni kąpiel w łaźni z gorącymi kamieniami oraz kolacja w tradycyjnym gospodarstwie.


BhutanFestiwal TańcaBhutańskie dzieci


Image titleImage titleShanghaiShanghaiImage titleUlica NankińskaOgród Yuyuan


Image titleImage title

Image titleJaponiaImage title

   

Japonii nie da się opisać, bo jakim opisem jest niby stwierdzenie, że jest to kraj inny niż reszta?
Wyobrażmy sobie, że wysiadamy z Shinkanse, japońskich pociągów osiągających prędkość nawet 400km/h, po to że udać się do Karesansui, czyli ogrodu zen. Odwiedzając świątynie szintoistyczną przechodzimy ulicę, by znaleźć się w dzielnicy Shinjuku - nocnych rozkoszy, gdzie pośród wielu atrakcji możemy oddać sie ceremonii parzenia herbaty - Chanoyu trwa nieraz nawet kilka godzin!


Image titleImage title


    Japończycy z pewnością niczego się nie boją, a ich ciekawość świata - różnie rozumianego - jest już legendarna. Przez mniej więcej 150 lat z państwa feudalnego ewoluowali do najnowocześniejszego na świecie! Praca i dyscyplina z jednej strony, a z drugiej otwartość na zewnętrzne wzory, w tym w większości europejskie. Proszę jednak nie myśleć, że Japończycy bezmyślnie za nami małpują! Wszystko co podpatrzą i chcą zastosować u siebie, przechodzi przez wielką machinę kulturowo-społeczną, obrabiane jest ze wszystkich stron, często wywracane do góry nogami, tak by jak najlepiej pasowało do świata japońskiego, a niejednokrotnie nie przypomina wówczas swojego pierwowzoru.


Image titleImage titleImage titleŚwiątynia ShitennojiDo Kioto też zawitamy!


Image titleImage title
Park Gunung Mulu na Borneo


Image title


Dziedzictwo jest naszym skarbem, którym żyjemy dziś, i które przekażemy następnym generacjom - UNESCO.


Image titleImage title


    Jeśli szukacie Państwo okazji by zapoznać się ze wzspaniałą naturą, zapierającymi dech w piersiach pejzażami, a przy tym jednocześnie przeżyć wspaniałą przygodę, która z pewnością zapadnie w pamięci, to Borneo jest ku temu najlepszym miejscem! Bujna przyroda, w końcu jesteśmy w Oceanii, do tego niezwykłe jaskinie, ciągnące się kilometrami pod wyspą, na której powierzchni zobaczymy równie piękne góry.


Image titleImage titleImage titleAucklandImage title

Image titleImage title


    Auckland z pewnością nie jest zwykłym miastem, z pewnością nie jest położone w zwykłym miejscu, a ta część wyprawy zwykła również nie będzie - w końcu to Nowa Zelandia! Położona 1600 kilomentrów na południe od wybrzeży Australii składa się z dwóch głównych wysp i szeregu pomniejszych. Prawdopodobnie już od XIII wieku była częściowo zamieszkana, lecz dopiero w pierwszej połowie XIX wieku została włączona do Imperium Brytyjskiego, z tego natomiast okres pochodzi znaczna częśc zabytków, jak i samo miasto - Auckland na północnej wyspie.


Image titleImage titleImage title


    Położone w podbliżu wygasłego wuklanu Eden Auckland jest drugim miastem państwa - ważnym ośrodkiem kulturowym, gospodarczym i naukowym. Jednak nie to wpływa na niezwykłość tego miejsca! Proszę sobie wyobrazić upalne lato, surferów i spacerujące po plaży pingwiny. Kawałek dalej, kiedy gubimy z oczu przepiękne laguny, trafiamy do dolin otoczonych potężnymi górami, w których to kręcono Władcę Pierśnieni. Może uda nam się odnaleźć tolkienowskie Shire?


Image title


Nadi na wyspach FijiImage title


Image titleImage title


  Fidżi charakteryzuje się tak bajecznym mikroklimatem, że już samo w sobie stanowi idealne miejsce na wymarzone wakacje. Czeka nas tu kąpiel w turkusowej wodzie, egzotyczna fauna i flora, a także spotkanie z przesympatycznymi mieszkańcami. My zapraszamy Państwa do Nadi. To znajdujące się w zachodniej części wyspy Vitu Levu miasto ma do zaoferowania turystom znacznie więcej niż przepiękne plaże, znajduje się tu bowiem świątynia Sri Siva Subramaniya - największa hinduska świątynia na Fidżi (a podobno także na całej półkuli południowej!). 


Image title


Bora Bora - Polinezja FrancuskaImage title

    

    Raj na Ziemi - bardzo często właśnie tak określa się tę wyspę. To miejsce jak z obrazka - kryształowa woda, śnieżnobiały, gorący piasek pod stopami i tropikalna przyroda wokół nas. Zamieszkana głównie przez rodowitych Polinezyjczyków, wciąż pełna jest pamiątek po dawnych kulturach w postaci płaskorzeźb czy ruin świątyń. Nie poszalejemy tu po sklepach, możemy za to zażyć relaksu wśród atrkacji dostarczanych przez samą Matkę Naturę - czeka na nas cała gama sportów wodnych, wycieczki do okolicznych wiosek czy... karmienie rekinów lub połów czarnych pereł.


Image titleImage titleImage titleImage titleImage title


    Luksusy oferowane przez wyspę sprawiają, że wiele hollywoodzkich gwiad woli spędzić urlop na Bora Bora niż na oddalonych o zaledwie dwie godziny lotu Hawajach. Kto wie, może uda nam się spotkać Nicole Kidman czy nawet odtwórcę roli Jamesa Bonda, Pierce'a Brosnana? 


Image titleWyspa WielkanocnaImage title


    Rapa Nui, czyli Wyspa Wielkanocna, to najbardziej wyizolowana wyspa na świecie. Zastępy kamiennych posągów zwanych moai strzegą tu wiekowych legend mieszkańców. Kolosy to jednak nie jedyna atrakcja wyspy. Ze względu na jej wulkaniczny charakter, nie znajdziemy tu typowych piaszczystych plaż. Znajdziemy za to klify oraz groty. Mieszkańcy Rapa Nui są niezwykle przyjaźni i obdarzeni zjawiskową urodą. Porozumiewają się swoim własnym, bardzo melodyjnym językiem, rapanui. Duża szansa, że usłyszymy pieśni mieszkańców wyspy - wieczorami oddają się szalonym tańcom i zabawom, ubrani w tradycyjne stroje z piór i trzciny. Warto skosztować tu także świeżych, wyławianych o poranku ryb oraz specjalnego alkoholu, podawanego z ubitym białkiem oraz dużą ilością limonki.


Image titleImage title


    Wyspa Wielkanocna to coś więcej niż tylko posągi – to także doskonałe warunki dla surferów i centra nurkowe na tropikalnych plażach (koniecznie odwiedźcie Anakenę) z centrami nurkowymi. Na wyspie mieści się również kilka interesujących jaskiń, które dawniej pełniły różne funkcje: Jaskinia Porodowa, gdzie prawdopodobnie kiedyś rodziły się dzieci, Jaskinia Dziewic, służąca jako dawny „instytut piękności” (dziewczyny chowały się tu przed słońcem, żeby ich skóra była biała – tego oczekiwali przyszli mężowie), jaskinie trędowatych, gdzie izolowano i leczono chorych na trąd, czy jaskinie służące jako miejsca pochówku.

Image titleRapanujczyk, czyli rdzenny mieszkaniec Wyspy WielkanocnejImage titleSantiagoImage title

   

    Witamy w stolicy Chile. Santiago to także najstarsze miasto kraju, i jedna z najbardziej spektakularnie położonych stolic, znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od brzegów Pacyfiku, otoczona jest zaś przez ośnieżone szczyty Andów. Santiago słynie z bujnego życia nocnego, skupionego wokół dzielnic Barrio Suecia oraz Bellavista. Możemy wybrać się tu także na spacer w spokojniejszym klimacie dzielnicy Barrio Brasil, utrzymanej w stylu barokowym i obfitującej w przytulne knajpki. Z Cerro San Cristobal możemy podziwiać panoramę okolicy. Z Santiago łatwo także trafić do słynnych chilijskich winnic w regionie Doliny Maipo. Na miłośników historii i sztuki także czeka tu nie lada gratka - Narodowe Muzeum Historyczne z dziełami sztuki prekolumbijskiej. 


Image titleImage title

   

    Santiago to także raj dla miłośników sportów zimowych, znajdziemy tu bowiem liczne ośrodki. Największy z nich to Portillo, położony 150 kilometrów od miasta. Portillo było organizatorem mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w 1966 roku.

    Wytchnienie zapewnia tutaj Parque Forestal - najpiękniejszy park w stolicy. Obok imponującej roślinności warto obejrzeć także pomnik Fuenta Alemana, wymownie przedstawiający żeglarzy na rozkołysanej łodzi.


Image titleCuencaImage titleCorte Superior de JusticiaImage title


    Choć niewielkich rozmiarów, Cuenca urzeka bogactwem architektury i krajobrazów. Nazywana stolicą kulturalną Ekwadoru bądź Atenami Ekwadoru, to kolebka wydarzeń kulturalnych, poezji, malarstwa i szeroko pojętej kultury. Zabudowania tego czarującego miasta zostały wpisane w 1999 roku na światową listę UNESCO. Oprócz sporej ilości kościołów, uwagę przykuwa tu także Parque Calderón, pełen miniaturowych ogródków. Oddziela on dwa niezwykle ważne punkty - Starą (El Sagrario - obecnie znajduje się tu muzeum) oraz Nową Katedrę (Catedral de la Inmaculada Concepción - pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej). Dla osób zainteresowanych historią oraz archeologią - wizyta w Muzeum Archeologicznym Kultur Tubylczych (można tu kupić także unikatowe andyjskie pamiątki!). 


Image titleImage titleImage titleImage title


Galapagos
Oprócz żółwi słoniowych wyspy słyną również z fok!


    Temperatura nigdy nie spada tutaj poniżej 22 stopni, pod wodą każdego nurka spotka istna dżungla, a foki chętnie lgną do ludzi - oto właśnie Wyspy Galápagos. Odkryte w XVI wieku przypadkowo przez Tomása de Berlangę, biskupa panamskiego, szybko stało się miejscem ciekawych wydarzeń, z których najpopularniejsze to z pewnością wizyta Karola Darwina w 1835 roku.

    Archipelag składa się z 13 dużych i 5 mniejszych wysp pochodzenia wylkanicznego - jest co oglądać! Jednak główną atrakcją jest to co otacza te wyspy - ocean. Podwodna dżungla oczaruje Was swym bogactwem i rozmachem, ze względu na florę, faunę jak i walory geologiczne.


Image titleImage title


    Nie samą naturą człowiek jednak żyje! Dreszczyku emocji dostarczy Wam wyspa Floreana, siedziba piratów i awanturnikó z całego świata. Natomiast na wyspie Espanola poczujemy się jak w parku jurajskim, a to dzięki endemicznym iguanom. Wszystkie te cuda wpisane są na światową listę UNESCO, co stanowi znakomitą rekomendację dla każdego.


Image titleImage titleImage title

Do zobaczenia!


 Los AngelesImage title


    Witamy w najludniejszym mieście Kalifornii, które bezustannie przyciąga rzesze turystów, zwabionych klimatem tego tętniącego życiem miasta. Zapraszamy do dzielnicy Venice. Przechadzając się tu promanadą spotkać można liczne gwiazdy srebrengo ekranu. Dla miłośników astronomii - wizyta w obserwatorium Griffith. Najnowocześniejszy sprzęt sprawia, że wizyty w obserwatorium są niezapomniane. W Griffith znajduje się także teatr plenerowy, zoo, zabytkowe pociągi czy pole golfowe - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wśród wizytówek miasta wymienić można także muzeum Getty Center. W zbiorach znajdziemy tu dwudziestowieczne malarstwo eurpoejskie i amerykańskie, rzeźbę, a także fotografie. 


Image titleImage title

   

    Oczywiście nie może zabraknąć nas także w Universal Studio. Dla zwiedzających przygotowane są tu specjalne trasy turystyczne i pakiety filmowe. Dla fanów kina stworzono także archiwalne zdjęcia filmowe z ekipy kina niemego, pamiątki z planów i filmy dokumentalne. Koniecznie należy przejść się także Aleją Gwiazd, aby samemu poczuć się jak gwiazda. :) Możemy także zajść do studia Paramount i wytwórni Braci Warner.


Image titleImage titleImage title

    

    Dla wielbicieli kuchni także nie zabraknie atrakcji. Na kolorowym targu El Mercado można kupić świeże owoce i warzywa, tortille i domowe sosy, a w weekendy posłuchać orkiestry mariachi. Polecamy także spróbować lokalnych pyszności - najlepszych na świecie babeczek w Sprinkles Cupcakes czy nietypowego połączenia chrupiących kurczaków ze słodkimi waflami w Roscoe’s House of Chicken & Waffle.


Image title


Las Vegas


Witamy w Las Vegas - światowej stolicy rozpusty!


    Las Vegas to doskonale znana wszystkim stolica rozrywki, mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że to również doskonała baza wypadowa do pobliskich parków narodowych. Wędrując deptakiem Freemont Street, możemy podziwiać prawdziwy show na który składają się projekcje setek umieszczonych tu telebimów. Okolica ta tętni życiem od zmierzchu do świtu.


Freemont StreetFreemont StreetFreemont Street


    Nie może zabraknąć nas także na Las Vegas Boulevard, czyli popularnym The Strip. To niemal 7-kilometrowy odcinek, na którym aż roi się od hoteli, kasyn, resortów, sklepów i wszelakich atrakcji, jakie tylko można sobie wymarzyć. The Strip robi wrażenie szczególnie w nocy. Miliony świateł, tysiące ludzi bawiących się na ulicach,niekończące się sznury samochodów... Na każdym kroku czeka nas tu coś niezwykłego. 


Słynny The StripWenecja w Las Vegas


    A może imponujący pokaz fontann przed hotelem Bellagio? Robi wrażenie:    A to nie koniec atrakcji! Opuszczając Las Vegas pojedziemy do Parku Narodowego Yosemite. Ponad 3 tysiące kilometrów kwadratowych, krystalicznie czysta woda, dzika przyroda, gigantyczne sekwoje i majestat gór Sierra Nevada.

Image titleImage title


    A gdyby tego jeszcze było mało to w wyprawie tej trafimy do legendarnego Doliny Śmierci! Najsuchsze, najgorętsze, najbardziej niegościnne miejsce w tej części świata. Rekord to 56.7 stopnia Celcjusza. Dodatkowo jest to też najniższe miejsce w Ameryce Północnej. Dno stawu Badwater sięga 86 m pod poziomem morza. Warto zaopatrzyć się w wodę.

Image titleImage titleBuenos Aires


Panoraa Buenos AiresImage titleImage titleImage title


Wodospady IguazuImage title

    

    Wodospady Iguazu, uznane za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Natury, swoim pięknem powalają na kolana nawet największych estetów. Niegdyś uświęcone miejsce okolicznych plemion indiańskich, dziś ściągają tysiące turystów, którzy w oszołomieniu patrzą na niewyobrażalne ilości wody spływające w przepastną czeluść.  


Image titleImage title


    W języku Indian mieszkających na tych terenach iguazu oznacza „wielka woda”. Naszą wyprawę rozpoczynamy w punkcie, gdzie zbiega się największe kłębowisko wzburzonych wód. Od źródeł w górach Sierra do Mar rzeka płynie przez płaskowyż i spada z jego krawędzi w 80-metrową przepaść. Zbliżymy się do słynnej Garganta del Diablo (diabelskiej gardzieli) - przy której słychać wydobywający się potężny szum opadających z ogromną siłą strumieni. Można tu stać godzinami i podziwiać fantastyczne widowisko, na które składa się hucząca woda, kaskady i niezliczona ilość tęcz. To właśnie tu aż 14 wodospadów spada z ogromnej wysokości w dół, a sama chmura pary wodnej wystrzeliwuje 30 m w górę. Następnie wybierzemy się na treking szlakiem biegnącym poprzez górne tarasy, skąd będzie można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę. Drewniane i  metalowe kładki, tarasy i wieże widokowe ustawione są po obu stronach rzeki. Przejdziemy ścieżką wśród bujnej, tropikalnej roślinności, skąd będzie można się nasycić naturalnym pięknem tego dziewiczego krajobrazu.


Rio de JaneiroImage titleImage titleImage title


    Wyprawa do Rio to oczywiście wizyta w Corcovado ze znajdującym się na szczycie pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – znanym na cały świecie symbolu Rio. To niepowtarzalna okazja do podziwiania panoramy miasta i zrobienia zapierających dech w piersiach zdjęć. Przejdą Państwo także dzielnicą Santa Teresa – niegdyś jedną z najbogatszych części miasta w czasach, gdy Rio było stolicą Brazylii. Obecnie okolica ta jest domem brazylijskiej bohemy współczesnego Rio. Spacer po Santa Teresa to niepowtarzalna okazja do chłonięcia atmosfery Rio sprzed dziesięcioleci.

    Odwiedzą Państwo również dzielnicę Lapa – miejsce tętniące życiem i mekkę klubowiczów oraz smakoszy z całego świata. Jedną z atrakcji po drodze będą słynne kolorowe schody, udekorowane przez Jorge Selaróna. Nie zabraknie także wyprawy do kolejnego symbolu Rio – Sugarloaf, czyli Góry Cukru. Wjedziemy tam kolejką linową. Dla chętnych jeszcze lot widokowy ze słynnego punktu Dona Marta.

    Wieczór proponujemy Państwu spędzić w niepowtarzalnej restauracji Rio Scenarium – jednym z modniejszych lokali w dzielnicy Lapa. Serwuje się tu tradycyjne dania kuchni brazylijskiej oraz pyszni drinki. To jednak nie tylko lokal gastronomiczny, ale także miejsce spotkań fanów muzyki, sztuki i szeroko rozumianej kultury. Ulokowane w trzypiętrowym budynku, Rio Scenarium rozciąga się na ponad trzy piętra, połączone przepiękną windą w starodawnym stylu. Co wieczór można posłuchać tu muzyki na żywo i podziwiać szalone tańce w wykonaniu rodowitych Brazylijczyków, którzy czasem dają się ponieść gorącym rytmom i tańczą nawet na… stołach.


Image titleImage titleImage titleImage title


Cape TownImage titleImage titleImage title


Image titleImage titleImage titleImage title


SeszeleImage titleImage titleImage title


    Nasz końcowy przystanek to Mahe na Seszelach. Zatrzymamy się w pięknej, prywatnej willi, która znajduje się na wyspie milionerów - Eden Island. Jest to prywatny, strzeżony kompleks pięknych willi i apartamentowców położonych nad wodą - albo na plaży, albo wśród sztucznych lagun, które wcinają się w tę wyspę. Wszędzie jachty i luksusowe rezydencje - znajdziemy tutaj korty tenisowe, siłownie, piękną, nowo wybudowaną marinę z masą knajpek, restauracji, muzyką na żywo i supermarketem. Wszystko to na strzeżonym, ekskluzywnym osiedlu, do którego tylko nieliczni mają dostęp! Cała wyspa Eden jest enklawą luksusu - przemieszczamy się po wyspie tylko wózkami elektrycznymi by nie zakłócać spokoju mieszkańcom - przez ten tydzień i my będziemy korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje nam nasza prywatna, luksusowa willa z 3. sypialniami - każda z własną łazienką, każda z balkonem i widokiem na piękny Ocean Indyjski. Na dole mamy do użytku ogromny salon z centrum TV/HiFi, piękna i przestronną kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, pralnie, itp ale najważniejszy jest fakt, że prosto z naszego prywatnego basenu możemy wejść na plażę, chłonąć słońce i radość w nasze ciała! Rozpusta na całego i hedonizm w najczystszej formie!


Image title


Fauna i flora na SeszelachFauna i Flora na Seszelach
Dates:21.09-05.12
Price:od PLN 107500
In progress Finished


Gallery
START YOUR JOURNEY...
Nasze ekskluzywne biuro podróży zapewni Państwu luksusowe wakacje marzeń!

WHERE SHOULD WE GO?

Our travel agency guarantees the luxury holidays of your dreams!

PAZOLA Travel & Adventure

We love adventure. Travelling, exploring, the challenge of blazing new trails, these drive our passion for discovering the world's people, cultures, and natural wonders. We approach each experience with a mindfulness that opens us to every sensation, emotion, and gift of knowledge on offer. Being with nature and its humbling beauty are at our core.


We want to share our quest for the unknown, the different, and the untouched. Along the way guiding you with expertise and inspiring you with many travel tales from the strange to the amusing. And when mother nature triumphs or the local culture captivates, we know to fall silent... and let the moment speak for itself.


PAZOLA Travel & Adventure professionally design and prepare luxury trips, hosted by a passionate team with broad experience and extensive knowledge. Sun on the face, wind in the hair, and a broad smile, you’ll know you’re on the holiday of your life!


OUR TEAM
Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Maja Kłosińska

Our special agent. Fun and outgoing, the life and soul of the party, forever on the go. Occasionally slows down to take a moment, perhaps to enjoy her love for local cuisine, or engage those around her in stimulating discussion on all manner of topics. Easy going and down to earth Maja is a diver through and through, with many years of experience as both an instructor and owner of a large diving centre. Organises professional diving expeditions and has been connected with PAZOLA for several years. An art historian with a broad range of knowledge and interests; she will eagerly join you on your journey of discovery and fascinate you with details about the amazing places we visit. Often living out of a suitcase and following her passion for travel, Maja is a real `people person’ and says she’s inspired by those she meets along the way.

Iga Borsuk

A master graduate in sports nutrition and supplementation from Wrocław’s University of Physical Education (oh, and a bodybuilding instructor!) As the daughter of an instructor, Iga has diving in her blood. She currently holds the CMAS four-star level qualification, and is our only tattooed dive guide! Has loads of experience in both recreational underwater exploration and as a guide for diving groups in both Poland and internationally. A travelling soul who likes to be on the move, continuously developing and seeking new challenges. In her spare time, Iga likes to hit the road on a motorbike. She’s even dipping her toes into the world of track racing!

Bartosz Stróżynski

An underwater photographer and filmmaker, Antarctic expedition leader, composer, songwriter, performer and multimedia producer.

Bartosz has a love for the Arctic and Antarctic with his film and photography focusing on winter, water mammals, marine reptiles and underwater river environments.

Author of the book “AntArtktya” published by National Geographic in 2014.

Founded and leads the “Three Arts in Antarctica” project. An expedition of Polish artists to Antarctic - the first of its kind. Authored the book “Three Arts in Antarctica” published by Bezdroża in 2018 as well as producing and directing a documentary of the same name.

An award-winning artist including prestigious competitions such as the International Photography Awards, Por el Planeta, Siena International Photo Awards, GDT European Wildlife Photographer of the Year, National Geographic Great Photographic Competition and the Magellan Awards.

A member of many photographic expeditions, including Elysium - Shackleton’s Antarctic Visual Epic.

Regularly writes articles on diving and underwater photography for numerous publications such as National Geographic, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver and Nature Salamandra.

Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Sayed Kassm

Sayed is one of the longest-serving members of the PAZOLA family. Despite the length of time with us, he still has the same youthful exuberance as the first Egyptian dive safari he led in 2007! Now heading up the team in Egypt, you’ll meet him on all our safaris to that area. A man you can count on in any situation, always calm, always professional. Very conscious of diver welfare underwater and very experienced - over 15,000 Red Sea dives. He’s visited every reef over 100 times! Sayed is a happy father of three children :)

Hamada Hessian

Hamada has almost worked with us for as long as Sayed, and you’ll find him on nearly all our Egyptian safaris. A gentle character and a mature diver often sought out by beginners. Well renowned for his care and concern underwater. A laid-back guy, nothing’s a problem, always willing to help. Hamada is a man you want around both above and below water!

SONAM JAMTHSO – nasz człowiek w Bhutanie.

I was born into a family of yak farmers and my childhood memories are filled with magnificent mountains, furry animals, and wonderful nature, but also hard work, and the cold. I always knew I wanted to combine my life with tourism, so at the age of 16, I began work caring for horses as a trekking assistant. After graduating from school, I became a licensed English-speaking guide in the Kingdom of Bhutan. I take great pleasure in showing visitors the beauty of my country and bringing its culture and history closer. I have great respect for my homeland which has made me who I am. I’m proud of being Bhutanese and you too will fall in love with our wonderful Kingdom. Come visit! From PAZOLA.com: Sonam is our Bhutanese star. He has exceptional knowledge of his country, is caring, level-headed and calm. Always faces challenges with a smile on his face. Our clients invariably come back from Bhutan delighted with his service!

Michał Sieczkowski

A lawyer by education but the lure of food and travel was too great, his passions won out and instead of finding himself behind a desk he finds himself trotting the globe in search of his next adventure fix. A diving instructor for more than a dozen years, he has an open mind that's hungry to learn about new places and chase new experiences. Comfortable finding his way around a kitchen, he is forever searching for new flavours and culinary inspiration from the farthest corners of the earth. With pleasure will roll up his sleeves and cook up a feast for everyone! Favourite dish - fried stonefish, feels best - in the Raja Ampat Islands, hobby - a passionate motorcyclist who loves the wind in his hair. Michał's philosophy in life can be summed up: I can't do it? Hold my drink, I'll show you!

Bartosz Pszczółkowski

A geologist by profession and traveller by passion. Bartosz is an experienced diver, gaining his instructor experience in numerous centres including the Canary Islands, Norway and Sardinia. You’ll find him getting by in either Polish, English, Italian, Spanish or Portuguese! During his free time, Bartosz likes to plunge into Polish lakes and admire their beautiful green surroundings. He enjoys exploring caves on foot and finding places within them to dive. It’s unusual to see him without a camera - ready to capture those interesting and unique moments. A glass half full man, with a beaming smile!

Dom Lee Zaax

Dom has started his scuba diving adventure in the cold waters of the Baltic Sea at an early age of nine. Nowadays, he is a global nomad who enjoys soaking up the sun, exploring new destinations and diving whenever it is possible. On the never-ending quest for the unknown, the different, and the untouched. Travel professional with over two decades of experience within the airlines and tour operating industry. His passion for travel and underwater explorations, as well as a constant drive to promote his beloved sport, landed him as a partner at a Copenhagen based publisher of scuba diving magazines. Dom feels at home almost everywhere as he has spent a vast amount of time travelling the world. So far, he has visited over seventy countries and territories, and became an expert on diving in South East Asia and the Far East where he has made his previous, longer than usual “stopovers”. Just recently he has decided to settle down in Aqaba, the sunniest corner of the Red Sea.
His guilty pleasures involve a good book, world cinema and strolling side streets and dark alleys of big cities with his camera.
Bump into him somewhere out there... under the sun, out in the sea, on a boat, or most likely - just underneath it!

Piotr F. Pazola

A passionate foodie, willing to devour almost anything! Has merged his love for globe-trotting with running a successful and unique travel company since 2000. A highly experienced diving instructor with over 8,000 dives, and well over 300 expeditions and diving safaris all over the world to his name. A true explorer who has discovered new diving sites including the Polish Window in the Bligh Waters of Fiji, the Polish Reef in Western Papua, the Polish Bommies in New Guinea, and the Polish Fingers in the Saudi Arabian Red Sea. A Galapagos expert after conducting a staggering 19 trips to the famous and beautiful islands in the Pacific. Piotr combines his love of diving with his love of photography, both on and under the water. He is the creator of the first 3D, animated, multimedia underwater guide to the Red Sea. This man of the world, despite his roaming nature, has lived 6 years in the United Kingdom and 12 years in Egypt. Oh, and he speaks 5 languages too. Feels at home anywhere, from Alice Springs, Hobart or Mammoth Lakes, to Luang Prabang, Cusco or Pohnpei. And during his free time… well, he travels and plans new expeditions to offer the world, of course!

SEE WHAT AWAITS YOU!
BELOW YOU WILL FIND GALLERIES FROM OUR PAST TRIPS
ABU DHABI
ABU DHABI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ANTARKTYDA
ANTARKTYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ARABIA SAUDYJSKA
ARABIA SAUDYJSKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ATLANTA
ATLANTA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
AUSTRALIA
AUSTRALIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BALI
BALI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN
BHUTAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN TREKKING
BHUTAN TREKKING
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BORNEO
BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BOTSWANA
BOTSWANA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BUENOS AIRES
BUENOS AIRES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DELFINY
DELFINY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DUBAJ
DUBAJ
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EGIPT SAFARI
EGIPT SAFARI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EKWADOR
EKWADOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GALAPAGOS
GALAPAGOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GRECJA ŻAGLE DELUXE
GRECJA ŻAGLE DELUXE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM
GUAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM - PACYFIK
GUAM - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HALMAHERA
HALMAHERA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HAWAJE - OAHU
HAWAJE - OAHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HONDURAS - ROATAN
HONDURAS - ROATAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - ANDAMANY
INDIE - ANDAMANY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ISLANDIA
ISLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JAPONIA
JAPONIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JORDANIA
JORDANIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KAMBODZA
KAMBODZA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KOREA POLUDNIOWA
KOREA POLUDNIOWA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAGUNA CHUUK
LAGUNA CHUUK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAOS
LAOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAS VEGAS
LAS VEGAS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LOS ANGELES
LOS ANGELES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MACHU PICCHU
MACHU PICCHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MALEDIWY
MALEDIWY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MEKSYK
MEKSYK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MIAMI - FLORYDA
MIAMI - FLORYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEPAL
NEPAL
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEW YORK
NEW YORK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OMAN - MUSANDAM
OMAN - MUSANDAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PALAU
PALAU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA NOWA GWINEA
PAPUA NOWA GWINEA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PARK KRUGERA - RPA
PARK KRUGERA - RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PEARL HARBOR
PEARL HARBOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PERU
PERU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
POHNPEI - PACYFIK
POHNPEI - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
RPA
RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAN FRANCISCO
SAN FRANCISCO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAO TOME & PRINCIPE
SAO TOME & PRINCIPE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SESZELE
SESZELE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SIPADAN - BORNEO
SIPADAN - BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SOCOTRA - YEMEN
SOCOTRA - YEMEN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SRI LANKA
SRI LANKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SWIAT W PIGUŁCE
SWIAT W PIGUŁCE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TAJLANDIA
TAJLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TIERRA DEL FUEGO
TIERRA DEL FUEGO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TOKYO
TOKYO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WIETNAM
WIETNAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY IGUAZU
WODOSPADY IGUAZU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY WIKTORII
WODOSPADY WIKTORII
Na przykład
8 ZDJĘĆ
YAP - PACYFIK
YAP - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WE ARE DINERS CLUB PARTNERS
CHECK THE OFFER

Chcesz poznać lepiej naszą ofertę? A może wolisz wykupić niesamowity wyjazd rozmawiając z człowiekiem? 

Skorzystaj z pomocy jednego z naszych partnerów w całej Polsce.

Kliknij na mapę aby zobaczyć więcej.

INCENTIVE – TRIPS FOR BUSINESSES

INCENTIVE is our offering to individuals and companies who want to organise a unique group experience on a luxury trip. If your company is looking for something unusual and engaging, whether it be training, team building or motivational, then INCENTIVE is for you!

PAZOLA VIP TRAVEL

VIP is our offering for the most demanding clients. All trips are customised using our many years of knowledge gained in the tourism industry. We place great importance on care and attention to ensure our clients experience an exclusive trip.

We have organised and guided countless excursions including 18 times to the renowned and unique Galapagos Islands.

We designed and conducted a mammoth 78-day deluxe expedition – 46 flights, 20 countries, business class, luxury hotels, and unparalleled services in each location. It was a truly exclusive round the world trip: Warsaw – Moscow – Tashkent – Samarkand – Tashkent – New Delhi – Bhutan – Kolkata – Shanghai – Osaka – Kuala Lumpur – Borneo – Kuala Lumpur – Auckland – Fiji – Auckland – Papeete – Bora Bora – Papeete – Easter Island – Santiago – Guayaquil – Cuenca – Guayaquil – Galapagos – Guayaquil – Los Angeles – Las Vegas – San Francisco – Buenos Aires – Iguazu – Rio de Janeiro – Cape Town – Seychelles – Paris – Warsaw.

We strive to meet the most sophisticated requests. Our in-depth knowledge of each location and experience with other groups allows us to advise on where to go and where not to go.

An exotic, luxurious, and tailored trip of a lifetime – exclusively with us.

COMING NEXT

Sunny MALDIVES!

The azure waters of paradise!

FACEBOOK PAZOLA
FACEBOOK.COM/WWWPAZOLACOM
PINTEREST PAZOLA
PINTEREST.COM/PAZOLA
INSTAGRAM PAZOLA
INSTAGRAM.COM/PAZOLACOM

PAZOLA sp. z o.o.

ul. Stawki 3A
00-193 Warszawa

biuro@pazola.com

+48 786 815 806, +48 797 581 292

PAZOLA is a limited liability company based in Warsaw at ul. Stawki 3A, 00-193 Warsaw. Entered in the National Court Register, maintained by the District Court of the capital city Warsaw, in Warsaw, XII Commercial Division, under entry no. 0000570832. Tax Identification Number (NIP): 525-262-65-81 REGON: 362240577. Share capital PLN 50000.

Safety and convenience: our satellite phone uses the Iridium network which is available at all times in all places when travelling out of GSM network range. Outgoing calls cost USD 3/min, regardless of location. Receiving calls is free. To contact an expedition member when they are out of GSM range, or because of time differences, we recommend sending a message at no cost from https://messaging.iridium.com/. The Iridium network phone number to use is: +881622490130. Please provide the name and surname of the recipient so the group leader can pass the message on. A message can also be sent to group members through our staff in Poland. 

Bank accounts DownloadsOur agents
Wpisz swój adres email
Please fill all inputs
Are you a human? YES UPS
Projekt i wykonanie strony Pazola
nowosz.com