PL EN

START YOUR JOURNEY...


Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE
Dive Safari - The BROTHERS, DAEDALUS and ELPHINSTONE!
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
Ultra Luxury - SOUTH EGYPT - ST JOHN'S and ABU FANDERA
Celebrate the New Year in the SEYCHELLES
Celebrate the New Year in the SEYCHELLES!
SAINT HELENA
SAINT HELENA
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE – the search for Eden ends here!

WARTO JECHAĆ: Price:
Price:


WARTO JECHAĆ: Price:
GalleryNieprawdopodobne Galapagos!

Dates:17.09-04.10
Price:PLN 6940 + USD 8350
In progress Finished
17.09-04.10 | PLN 6940 + USD 8350
In progress Finished
Piękno podwodnego świata Galapagos

Zapraszamy na safari nurkowe na cudowne Wyspy Galapagos połączone ze zwiedzaniem andyjskiej części Ekwadoru oraz, na deser, magiczne peruwiańskie Machu Picchu i dawna inkaska stolica - Cusco! 


Jest to już nasza 16-ta wyprawa w ten region. Znamy każdy kamień, każdą rafę i wszystkie zakamarki tego regionu zarówno pod- jak i nadwodne :)!

W 2017 roku jedynie 7 łodzi na świecie otrzymało zezwolenie na nurkowanie na wyspach Wolf i Darwin; mówi się, że akwen ten niedługo może zostać całkowicie zamknięty ze względu na ochronę unikalnego ekosystemu, który dość mocno jest ostatnio eksploatowany nie tylko przez turystow ale i przez floty rybackie, od czasu do czasu 'nieopatrznie' zapuszczające się na ogromne obszarowo wody tego Parku Narodowego. Skorzystaj z szansy - wybierz się z nami podziwiać podwodne i nawodne cuda tych przepięknych wysp!

Słynne żółwie na GalapagosImage titleRekin młot


Nasze safari nurkowe to rejs jachtem motorowym MY Galapagos Master, podczas którego przemierzymy ponad 570 mil morskich i zanurkujemy przy najwspanialszych nurkowiskach tego akwenu i być może świata - wyspach Wolf i Darwin!


Luksusowy wypoczynek na Galapagos

Wyspy Cudów

Archipelag Galapagos należący do Ekwadoru, położony jest 600 mil na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej. 120 lat temu wizyta na Galapagos zainspirowała Karola Darwina do sformułowania 'Teorii Ewolucji'. Wyspy wzięły swoją nazwę od hiszpańskiej nazwy siodła, popularnego onegdaj w Hiszpanii, a do którego podobne są gigantyczne żółwie słoniowe, zamieszkujące ten odlegly ląd. Jest to również jedyne miejsce na świecie, gdzie występują przedstawiciele zarówno gatunków polarnych jak i tropikalnych: od pingwinów po flamingi!


Image titleImage title


Zobaczymy tu z bliska wylegujące się na plażach rodziny uszatek i lwów morskich, człapiące błękitno- i czerwononogie głuptaki, pingwiny dające nura ze skał, grzejące się na kamieniach legwany morskie czy wysiadujące jaja nielotne kormorany.


Image titleImage title


Dla nas to jednak nie koniec przygód i wrażeń! To dopiero ich początek!

Image title


Galapagos to również RAJ DLA NURKÓW! Dzięki chłodnym prądom Humbolta życie morskie wokół tych wysp jest spektakularne! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji nurkowania z tak zróżnicowanymi gatunkami zwierząt: żołwie, stada rekinów młotów, rekiny wielorybie, uszatki, lwy morskie i pingwiny!!! Nigdzie indziej nie będziesz miał okazji pływania z legwanami morskimi!!!


Piękno podwodnego świata Galapagos jest niezaprzeczalne!

Ekwador

Naszą bazą wypadową będzie Quito - górska stolica Ekwadoru. Miasto, niewątpliwie urokliwe, szczególnie jego stara cześć pełna zaułków, stromych i wąskich uliczek, robi ogromne wrażenie. Po ulicach snują się Indianie z okolicznych wiosek znosząc produkty na sprzedaż. Na każdym rogu miasta wznosi się kościół, tworząc strzelista panoramę Quito nastroszoną wieżami świątyń. Nowa część miasta to świetne kluby nocne, urocze knajpki i jedyna w mieście Mama Clorinda, gdzie zupa ze świńskich skórek i awokado jest nie-do-przebicia!

Galop na 4000m npm!!! Okoliczny Park Narodowy Cotopaxi z wiecznie ośnieżoną czapą to główny bohater widokówek - w jego cieniu, jeśli będzie taka nasza inklinacja, możemy pożyczyć parę koni od Don Antonio z okolicznej hacjendy i udać się na przejażdżkę w teren - niezapomniane przeżycia gwarantowane, nawet dla nowicjuszy!


Cotopaxi


Przygoda na rwącej rzece!!! Dla tych, którzy mogą nieco wydłużyć pobyt w Ameryce Południowej, sugeruję odwiedziny w dorzeczu Amazonki oraz spływ pontonami po rzece Upper Napo - fun nad fun-ny!


Market w Otavalo zawsze przyciąga sporo turystów - piękne, kolorowe narzuty, ciepłe czapki i skórzane kapelusze są najchętniej kupowanymi pamiątkami, ale i lunch może być atrakcyjny - zamówimy sobie świeżo usmażoną świnkę morską (jej podobieństwo do smażonego szczura jest tylko przypadkowe!).


Market w OtavaloMarket w Otavalo

Peru

Ta wyprawa nie byłaby pełna bez odwiedzin Peru. Machu Picchu, nieskończona siedziba inkaskiego króla, jest na liście ''must see'' chyba wszystkich podróżników świata. Ruiny niegdyś świetnego miasta stoją dumnie na szczycie andyjskiej góry; porzucone w XV w., sławę odzyskało dopiero w 1911 r. dzięki Hiramowi Binghamowi, młodemu amerykańskiemu historykowi, którego do Machu Picchu zabrał 11-letni Pablito Alvarez. Cuzco, inkaska stolica, niestety została, w przeciwieństwie do Machu Picchu, wypatrzona przez konkwistadorów, którzy zburzyli wiele budynków by dać podwaliny pod nowe, hiszpańskie konstrukcje. Miasto to jednak wciąż swoim charakterem przypomina małą, indiańską wioskę, której fundamentam jest parę różnych kultur. Podczas naszej podróży zobaczymy również Sacred Valley - dolinę rzeki Urubamba, która już za czasów inkaskich miała ogromne znaczenie, głównie dzięki niesamowitemu klimatowi.

Nieprawdopodobne Machu Picchu

PROGRAM:

02. września 2017

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot Warszawa - Amsterdam o godzinie 06.05am

Wylot z Amsterdamu do Quito w południe. Lądujemy w Quito tego samego dnia późnym popołudniem, transfer do hotelu, kolacja i odpoczynek po podróży.

Panorama Quito


03. września 2017

Dziś zwiedzamy Quito. Będziemy mieli okazję podziwiać tu Iglesia de San Francisco - największą i najstarszą świątynię wywodzącą się ze ,,szkoły Quito", stanowiącej mieszankę różnych stylów. Damy się porwać niepowtarzalnej mieszance starego i nowego Quito, stanowiącego niemal dwa różne miasta. Odwiedzimy także Palacio Presidencial, Pałac Prezydencki, stojący po północno-zachodniej stronie Plaza de la Independencia (głównego placu miejskiego, idealnego na popołudniową kawę).Ta monumentalna budowla charakteryzyje się idealną wprost symetrią. Nie może zabraknąć nas także w Katedrze Quito, zbudowanej w pierwszej połowie XVI wieku. To istne wcielenie eklektyzmu - z powodu remontów w różnych epokach,  posiada wiele wymieszanych ze sobą stylów: barokowy ołtarz, gotyckie kamienne łuki, a także elementy stylu mudejar. W krypcie Katedry spoczywają szczątki prezydenta Gabriela García Moreno. W budynku mieści się także muzeum. Odwiedzimy także ,,mały bochenek chleba" - El Panecillo. To wzgórze, na którego szczycie znajduje się słynny pomink Matki Boskiej, widoczny praktycznie z każdego punktu w mieście. 

Iglesia de San Francisco04. września 2017 - 11. września 2017

Poranny transfer na lotnisko w Quito. Lot Quito - Galapagos (San Cristobal). Zakwaterowanie na łodzi. Opis łodzi i nurkowisk poniżej.

Nurkowania na North Seymour, rejs na wyspę Darwin, trzy dni nurkowe na najlepszych nurkowiskach świata - Wyspie Darwin i Wyspie Wolf, nurkowania na Cousins i Gordon, wycieczki lądowe - Wyspa Bartolome, Wyspa Plaża, Stacja Badawcza Darwina.

Wyspa Seymour NorteWyspa BartoloméImage title


*wszystkie wycieczki lądowe i rozkład nurkowania są układane przez Park Narodowy i ich układ się może zmienić.

11. września 2017

Powrot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu Rio Amazonas i fiesta w lokalnym barze - ślimaki na winie!

12. września 2017

Dziś rano około 9.00 wyruszamy do Otavalo, po drodze zaliczymy również Środek Świata!

Najsłynniejszy targ w Ekwadorze odbywa się w mieście Otavalo, eksploduje soczystymi kolorami, egzotycznymi zapachami i folklorystyczną muzyką. Sprzedawcy ubrani w tradycyjne stroje proponować nam będą kapelusze znane na całym świecie. Stąd przywieziemy najbardziej niezwykłe pamiątki - jest to największy targ wyrobów ludowych Ameryki Południowej. Dla chętnych insomniaków jest również otwarty targ ze zwierzętami - od 4-tej rano! Zwiedzimy też Calderon, gdzie robione są tradycyjne figurki z chleba. Noc w przepieknej hacjendzie w Otavalo.


Image titleImage title

Image title


13. września 2017

Dzisiejszy ranek zaczniemy od wizyty w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie zobaczymy najwyższy czynny wulkan na świecie. Bedzie czas na krótki spacer po polu, którym przeszła lawa podczas erupcji wulkanu i moment na zdjęcia przy pięknym jeziorze Limpiopungo. Wieczór i noc spędzimy w urokliwej i niezwykle eleganckiej hacjendzie niedaleko lotniska.


Jezioro Limpiopungo


14. września 2017

Dziś przelot do stolicy Peru, Limy, którą będziemy oglądać cały dzien bez mała. Zwiedzimy parę pięknych zabytków, które ostały się jeszcze od czasów hiszpańskich, zobaczymy niesamowite stare miasto ale i nowe części Limy, gdzie globalizacja spiera się ze starożytnymi wierzeniami inkaskimi o pierwszeństwo - totalny mix tradycji i nowoczesności, i to nie tylko na fasadach budynków ale i na twarzach mieszkańców tego wielkiego miasta. Wieczorem dla chętnych sushi w Mirtaflores i spacer po Barranco.


Image title


15. września 2017

Rankiem łapiemy kolejne połączenie lotnicze, tym razem do Cusco, starożytnej stolicy inkaskiej, położonej wysoko w górach. Po wylądowaniu wsiadamy do busa by podjechać do stacji Ollantaytambo, na której złapiemy pociąg łączący Ollantay z Aquas Calientes, gdzie dotrzemy późnym popołudniem. Kręta droga prowadzi przez prawdziwie dzikie tereny, a pociąg, który jest cały przeszklony, daje nam dużo możliwości robienia niesamowitych zdjęć okolicy. Po dojechaniu do stacji końcowej w Aquas Calientes, przejdziemy się po miasteczku (zajmie to 15min) i zjemy kolacyjkę w jednej z wielu knajpek. Wczesna dobranocka.


Image titleImage titleImage title


16. września 2017

Bardzo wczesna pobudka by załapać się na wschód słońca nad Machu Picchu. 2-godzinny spacer po ruinach z przewodnikiem; później czas wolny na zdjęcia i podziwianie okolicy. Około południa wracamy pociągiem do Cusco. Zakwaterowanie w hoteliku tuż przy rynku. Wieczór na odpoczynek i niesamowite steaki z alpaki popchnięte nieprawdopodobnym ciastem marchewkowym!


Image title


17. września 2017

Dziś zwiedzamy Cusco. Czeka nas wizyta w Świątyni Słońca Qurikancha, która stanowi jedną z głównych pozostałości po sakralnejarchitekturze Inków. Dawniej odbywał się tu liczne podniosłe uroczystości inkaskich władów, takie jak śluby czy pogrzeby. Będziemy mieli również okazję podziwiać pozostałości inkaskich murów, zrobionych tak solidnie, że do dziś ciężko byłoby wcisnąć między ich fragmenty choćby kartkę papieru... Kolejny must see to zespół fortyfikacji Saksywaman. Jeśli spojrzymy na Cusco z góry, to wygląda jak puma, i to właśnie Saksywaman stanowi głowę tego wyjątkowo ważnego dla Inków zwierzęcia...

Po całodniowej przechadzce wśród tajemniczych inkaskich ruin czeka nas zasłużony odpoczynek.

Świątynia Słońca Qurikancha


18. września 2017

Poranek wolny na przepakowanie się i ostatnie zakupy przez powrotem do Polski. Po południu transfer na lotnisko w Limie i wylot do Europy z przesiadkami.

19. września 2017

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyprawy.


Miejsca nurkowe na Galapagos

Niezwykłość tego miejsca polega na równoczesnej obecności prądów arktycznych i pacyficznych, dzięki temu nurkując możemy obserwować gatunki zwierząt należące do gatunków polarnych, takich jak pingwiny, oraz gatunków tropikalnych, takich jak legwany.

17% ryb i 35% zwierząt to gatunki endemiczne, żyjące tylko na tym odizolowanym archipelagu.

Nurkowanie na Galapagos to przede wszystkim nurkowanie z dużymi okazami występującymi w ogromnych ławicach. Stada rekinów młotów towarzyszyć nam będą przy każdym zanurzeniu, ławice tuńczyków i jacków, delfiny butelkonose, manty, spotkamy również naszego ulubieńca - rekina wielorybiego!

Natomiast absolutnie czymś najwspanialszym będą niesamowite spotkania z lwami morskimi, legwanami i pingwinami!!!

DARWIN ISLAND

Wyspa uważana przez światowe sławy za NAJLEPSZE NURKOWISKO NA ŚWIECIE!!! Skalny Łuk na Wyspie Darwina oddaje temu tytułowi honor. Jest tutaj cieplej o kilka stopni niż wewnątrz Archipelagu. Podczas jednego nurkowania możemy tutaj spotkać: rekiny młoty, liczne stada delfinów, rekiny galapagoskie i manty. Jeśli będziemy mieli szczęście właśnie tu możemy się natknąć na orki, rekiny wielorybie, rekiny tygrysie i marliny.

Jeśli znajdziesz sekundę, żeby odwrócić wzrok od wielkich okazów, zobaczysz tu ośmiornice, płaszczki i kalmary.

Wyspa Darwina jest najcenniejszym klejnotem w koronie Galapagos!


Image titleImage title


WOLF ISLAND

Wyspa ta zasłynęła przede wszystkim z obecności wielkich stad rekinów młotów, które dosłownie zasłaniają słońce! Ponadto zobaczymy tu endemiczny gatunek rekina galapagoskiego i rekina wielorybiego. Do codzienności należą tu spotkania z delfinami, orleniami, barakudami, lwami morskimi i żółwiami!

Wyspa Wolf


COUSIN ROCK

Tu spotkamy polujące lwy morskie, uszatki i wiele śpiących zoli. Jest jednym z najbardziej lubianych i cenionych nurkowisk dzięki mieszkającym tu 30 orleniom. Tutaj także natkniemy się na koniki morskie, kraby, żabienice (jedna z najrzadszych ryb świata, tu występuje często). Jest to doskonale miejsce na nurkowanie dzienne i nocne.

ISLA LOBOS

Jest to miejsce wykorzystywane do zrobienia nurkowania sprawdzającego - jednak będzie to Wasze najpiękniejsze nurkowanie sprawdzające! Dlaczego? Zrobicie je wspólnie z lwami morskimi, które będą Was naśladowały! Otoczeni będziemy przez stada orleni, żółwie i mureny. Zobaczyć tu można kochające się Legwany!


Image titleGORDONS ROCK

Jest to najlepsze nurkowisko oferowane przez wewnętrzne wyspy archipelagu, odwiedzane regularnie przez manty, orlenie, rekiny młoty i białoczube rekiny rafowe.

STACJA BADAWCZA DARWINA

Lokalne muzeum, gdzie zebrano garść informacji na temat darwińskiej Teorii Ewolucji.

ENTERPRETATION CENTRE

Zobaczymy tutaj plansze opowiadające o powstaniu Galapagos, ich pierwszych mieszkańcach, a także dowiemy się, z jakimi problemami boryka się ten Park Narodowy.


Nasza Łódź - MY Galapagos Master


MY Galapagos Master


M/Y Galapagos Master należy do grupy kilku najlepszych łodzi pływających po Archipelagu Galapagos. Przeszła w roku 2015 pełny refit - jest całkowicie odświeżona i gotowa do akcji!

Cały jacht jest w pełni klimatyzowany, wykończony drewnem, wyposażony w eleganckie drewniane meble.


Image title


Jadalnia jest obszerna ze stołem bufetowym i świetnie zaopatrzonym barkiem. Będziemy zachwyceni kuchnią, która reprezentuje mieszankę kuchni południowoamerykańskiej i europejskiej. Pomiędzy posiłkami podawane będą świeże soki i przekąski.

W salonie znajdują się super komfortowe sofy, idealne miejsce na relaks.

Image title


Pokład nurkowy jest obszerny i wyposażony w prysznice, pojemniki ze słodką wodą do płukania aparatów.

Dla Gości przeznaczone są również dwa pokłady słoneczne, jeden częściowo zacieniony z wygodnymi sofami, drugi znajdujący się na najwyższym pokładzie, w pełni nasłoneczniony dla sympatyków wspaniałych widoków i pięknej opalenizny.

M/Y Galapagos Master oferuje miejsca w 8 dwuosobowych, luksusowych kabinach położonych na niższym pokładzie. Kabiny posiadają indywidualnie regulowaną klimatyzację, prywatne łazienki z gorącą wodą i codziennie zmienianymi ręcznikami.


Image title


DANE TECHNICZNE:


 • Długość: 32 m

 • Szerokość: 7,5 m

 • Prędkość: 12 węzłów

 • Nitrox: TAK

 • Generatory: 2 x ONAN 75KW

 • Silniki: 2 x CUMMINS 440 KM

Załoga: 8 osób + 2 przewodników nurkowych

2015 - całkowite odświeżenie łodzi.


Image title


Koszt: PLN 6940/os. + USD 8350/os.

Cena zawiera:


 • przeloty wymienione w programie

 • wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko

 • wszystkie śniadania

 • safari nurkowe 7 dni na Galapagos trasa Wolf i Darwin (pełne wyżywienie)

 • wycieczka do Otavalo

 • 3 noce w Quito (pokoje dwuosobowe)

 • 1 noc w hacjendzie w Cotopaxi (pokoje dwuosobowe)

 • wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi (śniadanie i lunch w cenie)

 • 2 noce w hotelu w Limie w centrum (pokoje dwuosobowe)

 • przejazd pociągiem VistaDome do Aquas Calientes i z powrotem do Ollantaytambo

 • wszystkie transfery prywatnym busem zarowno w Ekwadorze jak i w Limie

 • 1 noc w Cuzco (pokoje dwuosobowe)

 • 1 noc w Aquas Calientes (pokoje dwuosobowe)

 • prywatna wycieczka do Machu Picchu

 • obsługa polskiego przewodnika/tłumacza/instruktora PADI/wróżki z ramienia www.piotrpazola.com 24 godziny na dobe podczas całej wycieczki

 • ubezpieczenie podróżne KL 30000 EUR, NNW 4000 EUR, bagaż 400EUR

Cena nie zawiera:


 • napiwków

 • ubezpieczenia

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego

 • posiłkow inne niż wymienione

 • opłat lotniskowych, bagażowych, wizowych, itp.

 • wjazdu do Parku Narodowego Galapagos USD 100/os.

 • opłaty paliwowej USD 150/os.

 • ubezpiecznia na łodzi - USD 35/os (obowiązkowa skladka na lokalną komorę deco).


Do 120 dni przed wyprawą możliwe są zwroty i anulacje. Każda opłata będzie komunikowana na bieżąco podczas procesu anulowania. Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów anulacji - możliwe również przez nasze biuro - proszę o kontakt.Dates:17.09-04.10
Price:PLN 6940 + USD 8350
In progress Finished


Gallery
START YOUR JOURNEY...
Nasze ekskluzywne biuro podróży zapewni Państwu luksusowe wakacje marzeń!

WHERE SHOULD WE GO?

Our travel agency guarantees the luxury holidays of your dreams!

PAZOLA Travel & Adventure

We love adventure. Travelling, exploring, the challenge of blazing new trails, these drive our passion for discovering the world's people, cultures, and natural wonders. We approach each experience with a mindfulness that opens us to every sensation, emotion, and gift of knowledge on offer. Being with nature and its humbling beauty are at our core.


We want to share our quest for the unknown, the different, and the untouched. Along the way guiding you with expertise and inspiring you with many travel tales from the strange to the amusing. And when mother nature triumphs or the local culture captivates, we know to fall silent... and let the moment speak for itself.


PAZOLA Travel & Adventure professionally design and prepare luxury trips, hosted by a passionate team with broad experience and extensive knowledge. Sun on the face, wind in the hair, and a broad smile, you’ll know you’re on the holiday of your life!


OUR TEAM
Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Maja Kłosińska

Our special agent. Fun and outgoing, the life and soul of the party, forever on the go. Occasionally slows down to take a moment, perhaps to enjoy her love for local cuisine, or engage those around her in stimulating discussion on all manner of topics. Easy going and down to earth Maja is a diver through and through, with many years of experience as both an instructor and owner of a large diving centre. Organises professional diving expeditions and has been connected with PAZOLA for several years. An art historian with a broad range of knowledge and interests; she will eagerly join you on your journey of discovery and fascinate you with details about the amazing places we visit. Often living out of a suitcase and following her passion for travel, Maja is a real `people person’ and says she’s inspired by those she meets along the way.

Iga Borsuk

A master graduate in sports nutrition and supplementation from Wrocław’s University of Physical Education (oh, and a bodybuilding instructor!) As the daughter of an instructor, Iga has diving in her blood. She currently holds the CMAS four-star level qualification, and is our only tattooed dive guide! Has loads of experience in both recreational underwater exploration and as a guide for diving groups in both Poland and internationally. A travelling soul who likes to be on the move, continuously developing and seeking new challenges. In her spare time, Iga likes to hit the road on a motorbike. She’s even dipping her toes into the world of track racing!

Bartosz Stróżynski

An underwater photographer and filmmaker, Antarctic expedition leader, composer, songwriter, performer and multimedia producer.

Bartosz has a love for the Arctic and Antarctic with his film and photography focusing on winter, water mammals, marine reptiles and underwater river environments.

Author of the book “AntArtktya” published by National Geographic in 2014.

Founded and leads the “Three Arts in Antarctica” project. An expedition of Polish artists to Antarctic - the first of its kind. Authored the book “Three Arts in Antarctica” published by Bezdroża in 2018 as well as producing and directing a documentary of the same name.

An award-winning artist including prestigious competitions such as the International Photography Awards, Por el Planeta, Siena International Photo Awards, GDT European Wildlife Photographer of the Year, National Geographic Great Photographic Competition and the Magellan Awards.

A member of many photographic expeditions, including Elysium - Shackleton’s Antarctic Visual Epic.

Regularly writes articles on diving and underwater photography for numerous publications such as National Geographic, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver and Nature Salamandra.

Jakub Degee

An underwater photographer and graduate of the Warsaw Academy of Photography. Fascinated by marine life, both small and large, is particularly fond of taking shark portraits!

Jakub’s diving journey began in 1992 when he gained instructor qualifications in the Maldives.

Loves animals and is an editing photographer for the magazine Perfect Diver.

A winner of the following competitions:

Underwater Photographer of the Year,

GDT European Photographer of the Year,

Hasselblad X You,

Ocean Geographic Pictures of the Year,

Our World Underwater Competition.

 
 
Sayed Kassm

Sayed is one of the longest-serving members of the PAZOLA family. Despite the length of time with us, he still has the same youthful exuberance as the first Egyptian dive safari he led in 2007! Now heading up the team in Egypt, you’ll meet him on all our safaris to that area. A man you can count on in any situation, always calm, always professional. Very conscious of diver welfare underwater and very experienced - over 15,000 Red Sea dives. He’s visited every reef over 100 times! Sayed is a happy father of three children :)

Hamada Hessian

Hamada has almost worked with us for as long as Sayed, and you’ll find him on nearly all our Egyptian safaris. A gentle character and a mature diver often sought out by beginners. Well renowned for his care and concern underwater. A laid-back guy, nothing’s a problem, always willing to help. Hamada is a man you want around both above and below water!

SONAM JAMTHSO – nasz człowiek w Bhutanie.

I was born into a family of yak farmers and my childhood memories are filled with magnificent mountains, furry animals, and wonderful nature, but also hard work, and the cold. I always knew I wanted to combine my life with tourism, so at the age of 16, I began work caring for horses as a trekking assistant. After graduating from school, I became a licensed English-speaking guide in the Kingdom of Bhutan. I take great pleasure in showing visitors the beauty of my country and bringing its culture and history closer. I have great respect for my homeland which has made me who I am. I’m proud of being Bhutanese and you too will fall in love with our wonderful Kingdom. Come visit! From PAZOLA.com: Sonam is our Bhutanese star. He has exceptional knowledge of his country, is caring, level-headed and calm. Always faces challenges with a smile on his face. Our clients invariably come back from Bhutan delighted with his service!

Michał Sieczkowski

A lawyer by education but the lure of food and travel was too great, his passions won out and instead of finding himself behind a desk he finds himself trotting the globe in search of his next adventure fix. A diving instructor for more than a dozen years, he has an open mind that's hungry to learn about new places and chase new experiences. Comfortable finding his way around a kitchen, he is forever searching for new flavours and culinary inspiration from the farthest corners of the earth. With pleasure will roll up his sleeves and cook up a feast for everyone! Favourite dish - fried stonefish, feels best - in the Raja Ampat Islands, hobby - a passionate motorcyclist who loves the wind in his hair. Michał's philosophy in life can be summed up: I can't do it? Hold my drink, I'll show you!

Bartosz Pszczółkowski

A geologist by profession and traveller by passion. Bartosz is an experienced diver, gaining his instructor experience in numerous centres including the Canary Islands, Norway and Sardinia. You’ll find him getting by in either Polish, English, Italian, Spanish or Portuguese! During his free time, Bartosz likes to plunge into Polish lakes and admire their beautiful green surroundings. He enjoys exploring caves on foot and finding places within them to dive. It’s unusual to see him without a camera - ready to capture those interesting and unique moments. A glass half full man, with a beaming smile!

Dom Lee Zaax

Dom has started his scuba diving adventure in the cold waters of the Baltic Sea at an early age of nine. Nowadays, he is a global nomad who enjoys soaking up the sun, exploring new destinations and diving whenever it is possible. On the never-ending quest for the unknown, the different, and the untouched. Travel professional with over two decades of experience within the airlines and tour operating industry. His passion for travel and underwater explorations, as well as a constant drive to promote his beloved sport, landed him as a partner at a Copenhagen based publisher of scuba diving magazines. Dom feels at home almost everywhere as he has spent a vast amount of time travelling the world. So far, he has visited over seventy countries and territories, and became an expert on diving in South East Asia and the Far East where he has made his previous, longer than usual “stopovers”. Just recently he has decided to settle down in Aqaba, the sunniest corner of the Red Sea.
His guilty pleasures involve a good book, world cinema and strolling side streets and dark alleys of big cities with his camera.
Bump into him somewhere out there... under the sun, out in the sea, on a boat, or most likely - just underneath it!

Piotr F. Pazola

A passionate foodie, willing to devour almost anything! Has merged his love for globe-trotting with running a successful and unique travel company since 2000. A highly experienced diving instructor with over 8,000 dives, and well over 300 expeditions and diving safaris all over the world to his name. A true explorer who has discovered new diving sites including the Polish Window in the Bligh Waters of Fiji, the Polish Reef in Western Papua, the Polish Bommies in New Guinea, and the Polish Fingers in the Saudi Arabian Red Sea. A Galapagos expert after conducting a staggering 19 trips to the famous and beautiful islands in the Pacific. Piotr combines his love of diving with his love of photography, both on and under the water. He is the creator of the first 3D, animated, multimedia underwater guide to the Red Sea. This man of the world, despite his roaming nature, has lived 6 years in the United Kingdom and 12 years in Egypt. Oh, and he speaks 5 languages too. Feels at home anywhere, from Alice Springs, Hobart or Mammoth Lakes, to Luang Prabang, Cusco or Pohnpei. And during his free time… well, he travels and plans new expeditions to offer the world, of course!

SEE WHAT AWAITS YOU!
BELOW YOU WILL FIND GALLERIES FROM OUR PAST TRIPS
ABU DHABI
ABU DHABI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ANTARKTYDA
ANTARKTYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ARABIA SAUDYJSKA
ARABIA SAUDYJSKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ATLANTA
ATLANTA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
AUSTRALIA
AUSTRALIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BALI
BALI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN
BHUTAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BHUTAN TREKKING
BHUTAN TREKKING
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BORNEO
BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BOTSWANA
BOTSWANA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
BUENOS AIRES
BUENOS AIRES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DELFINY
DELFINY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
DOLINA SMIERCI I YOSEMITE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
DUBAJ
DUBAJ
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EGIPT SAFARI
EGIPT SAFARI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
EKWADOR
EKWADOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GALAPAGOS
GALAPAGOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GRECJA ŻAGLE DELUXE
GRECJA ŻAGLE DELUXE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM
GUAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
GUAM - PACYFIK
GUAM - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HALMAHERA
HALMAHERA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HAWAJE - OAHU
HAWAJE - OAHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
HONDURAS - ROATAN
HONDURAS - ROATAN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - ANDAMANY
INDIE - ANDAMANY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
INDIE - TAJ MAHAL I OKOLICE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
ISLANDIA
ISLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JAPONIA
JAPONIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
JORDANIA
JORDANIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KAMBODZA
KAMBODZA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
KOREA POLUDNIOWA
KOREA POLUDNIOWA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAGUNA CHUUK
LAGUNA CHUUK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAOS
LAOS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LAS VEGAS
LAS VEGAS
Na przykład
8 ZDJĘĆ
LOS ANGELES
LOS ANGELES
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MACHU PICCHU
MACHU PICCHU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MALEDIWY
MALEDIWY
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MEKSYK
MEKSYK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
MIAMI - FLORYDA
MIAMI - FLORYDA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEPAL
NEPAL
Na przykład
8 ZDJĘĆ
NEW YORK
NEW YORK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
OKINAWA, ISHIGAKI, YONAGUNI
Na przykład
8 ZDJĘĆ
OMAN - MUSANDAM
OMAN - MUSANDAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PALAU
PALAU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA NOWA GWINEA
PAPUA NOWA GWINEA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
PAPUA ZACHODNIA IRIAN JAYA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PARK KRUGERA - RPA
PARK KRUGERA - RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PEARL HARBOR
PEARL HARBOR
Na przykład
8 ZDJĘĆ
PERU
PERU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
POHNPEI - PACYFIK
POHNPEI - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
RPA
RPA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAN FRANCISCO
SAN FRANCISCO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SAO TOME & PRINCIPE
SAO TOME & PRINCIPE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SESZELE
SESZELE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SIPADAN - BORNEO
SIPADAN - BORNEO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SOCOTRA - YEMEN
SOCOTRA - YEMEN
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SRI LANKA
SRI LANKA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
SWIAT W PIGUŁCE
SWIAT W PIGUŁCE
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TAJLANDIA
TAJLANDIA
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TIERRA DEL FUEGO
TIERRA DEL FUEGO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
TOKYO
TOKYO
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WIETNAM
WIETNAM
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY IGUAZU
WODOSPADY IGUAZU
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WODOSPADY WIKTORII
WODOSPADY WIKTORII
Na przykład
8 ZDJĘĆ
YAP - PACYFIK
YAP - PACYFIK
Na przykład
8 ZDJĘĆ
WE ARE DINERS CLUB PARTNERS
CHECK THE OFFER

Chcesz poznać lepiej naszą ofertę? A może wolisz wykupić niesamowity wyjazd rozmawiając z człowiekiem? 

Skorzystaj z pomocy jednego z naszych partnerów w całej Polsce.

Kliknij na mapę aby zobaczyć więcej.

INCENTIVE – TRIPS FOR BUSINESSES

INCENTIVE is our offering to individuals and companies who want to organise a unique group experience on a luxury trip. If your company is looking for something unusual and engaging, whether it be training, team building or motivational, then INCENTIVE is for you!

PAZOLA VIP TRAVEL

VIP is our offering for the most demanding clients. All trips are customised using our many years of knowledge gained in the tourism industry. We place great importance on care and attention to ensure our clients experience an exclusive trip.

We have organised and guided countless excursions including 18 times to the renowned and unique Galapagos Islands.

We designed and conducted a mammoth 78-day deluxe expedition – 46 flights, 20 countries, business class, luxury hotels, and unparalleled services in each location. It was a truly exclusive round the world trip: Warsaw – Moscow – Tashkent – Samarkand – Tashkent – New Delhi – Bhutan – Kolkata – Shanghai – Osaka – Kuala Lumpur – Borneo – Kuala Lumpur – Auckland – Fiji – Auckland – Papeete – Bora Bora – Papeete – Easter Island – Santiago – Guayaquil – Cuenca – Guayaquil – Galapagos – Guayaquil – Los Angeles – Las Vegas – San Francisco – Buenos Aires – Iguazu – Rio de Janeiro – Cape Town – Seychelles – Paris – Warsaw.

We strive to meet the most sophisticated requests. Our in-depth knowledge of each location and experience with other groups allows us to advise on where to go and where not to go.

An exotic, luxurious, and tailored trip of a lifetime – exclusively with us.

COMING NEXT

Seychelles - an incredible holiday with the kids

Take the children to paradise!

FACEBOOK PAZOLA
FACEBOOK.COM/WWWPAZOLACOM
PINTEREST PAZOLA
PINTEREST.COM/PAZOLA
INSTAGRAM PAZOLA
INSTAGRAM.COM/PAZOLACOM

PAZOLA sp. z o.o.

ul. Stawki 3A
00-193 Warszawa

biuro@pazola.com

+48 786 815 806, +48 797 581 292

PAZOLA is a limited liability company based in Warsaw at ul. Stawki 3A, 00-193 Warsaw. Entered in the National Court Register, maintained by the District Court of the capital city Warsaw, in Warsaw, XII Commercial Division, under entry no. 0000570832. Tax Identification Number (NIP): 525-262-65-81 REGON: 362240577. Share capital PLN 50000.

Safety and convenience: our satellite phone uses the Iridium network which is available at all times in all places when travelling out of GSM network range. Outgoing calls cost USD 3/min, regardless of location. Receiving calls is free. To contact an expedition member when they are out of GSM range, or because of time differences, we recommend sending a message at no cost from https://messaging.iridium.com/. The Iridium network phone number to use is: +881622490130. Please provide the name and surname of the recipient so the group leader can pass the message on. A message can also be sent to group members through our staff in Poland. 

Bank accounts DownloadsOur agents
Wpisz swój adres email
Please fill all inputs
Are you a human? YES UPS
Projekt i wykonanie strony Pazola
nowosz.com