-- Facebook Pixel Code -->

Najbardziej przerażająca wyspa na świecie - Wyspa Węży

22.04.2017

30 km od Sao Paulo leży jedna z najbardziej przerażających wysp na świecie, znana pod wymownym przydomkiem „Wyspa Węży”. Ilha da Queimada Grande - tak brzmi jej oficjalna nazwa - ponad 100.000 lat temu odłączyła się od głównego lądu i od tego czasu otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego. I choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to idealne miejsce na egzotyczne wakacje, to każda osoba, która postawi nogę na wyspie znajduje się trzy metry od śmierci. Wszystko za sprawą mieszkających tam jednych z najbardziej śmiercionośnych węży na świecie. Na jeden metr kwadratowy przypada tu od jednego do nawet pięciu gadów!!! I to nie byle jakich! Mowa o żararace wyspowej, czyli najbardziej niebezpiecznym gatunku na świecie. Jad tego stworzenia jest nawet pięć razy silniejszy niż jakiegokolwiek innego węża na globie. Długie nawet na ponad pół metra, mają potężną i niezwykle szybko działającą truciznę, która jest w stanie roztopić skórę i mięso wokół ugryzień. Żararka wyspowa w toku ewolucji wykształciła w sobie wyjątkowo groźny jad. Wąż, skazany wyłącznie na łowienie ptaków, które przylatywały na Ilha da Queimada Grande, musiał dysponować jadem, który byłby w stanie jak najszybciej zabić ofiarę, nim odleci ona na stały ląd. Brazylijski rząd wydał zakaz wizyt w tym miejscu, z wyjątkiem naukowców, którzy posiadają specjalne pozwolenia. Śmiałkowie żądni wrażeń mogą jednak za niewielką opłatą, podpłynąć kutrem rybackim do wybrzeża wyspy, aby podziwiać królestwo węży. Wyspa jest niezamieszkana. Znajduje się na niej latarnia morska - pusta, gdyż według miejscowej opowieści węże wślizgnęły się do niej przez okno i uśmierciły latarnika i jego rodzinę.

Zobaczcie jak wyglądają te przerażające stworzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=PVA6hU-wDZ0

Image titleImage titleImage titleImage titleImage title


PAZOLA sp. z o.o.

ul. Stawki 3A
00-193 Warszawa

biuro@pazola.com

+48 786 815 806, +48 797 581 292

PAZOLA is a limited liability company based in Warsaw at ul. Stawki 3A, 00-193 Warsaw. Entered in the National Court Register, maintained by the District Court of the capital city Warsaw, in Warsaw, XII Commercial Division, under entry no. 0000570832. Tax Identification Number (NIP): 525-262-65-81 REGON: 362240577. Share capital PLN 50000.

Safety and convenience: our satellite phone uses the Iridium network which is available at all times in all places when travelling out of GSM network range. Outgoing calls cost USD 3/min, regardless of location. Receiving calls is free. To contact an expedition member when they are out of GSM range, or because of time differences, we recommend sending a message at no cost from http://messaging.iridium.com/. The Iridium network phone number to use is: +881622490130. Please provide the name and surname of the recipient so the group leader can pass the message on. A message can also be sent to group members through our staff in Poland. 

Bank accounts DownloadsOur agents
Wpisz swój adres email
Please fill all inputs
Are you a human? YES UPS
Projekt i wykonanie
nowosz.com